Górnik Zabrze

2

Cracovia

0

• Koniec meczu. Górnik wygrywa 2-0, ale nie zachwycił po przerwie. Cracovia mogła wyrównać, ale nie wykorzystała swoich okazji. Pod koniec trafił do bramki Zachara.

• Górnik wykorzystał kontrę, w której było trzech piłkarzy gospodarzy i dwóch obrońców gości. Opornie wychodziła ta akcja, ale w końcu Zachara umieścił piłkę w bramce.

• Mamy drugą bramkę dla Górnika. Zachara!

• Sędzia Raczkowski doliczył cztery minuty.

• Zza pola karnego uderzał Steblecki, ale daleko od bramki.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Gwaze zmienia Jeża.

• Dialiba Boubacar podaje piłkę w pole karne, ale wychwytuję ją Steinbors.

• Sobolewski wypatruje Kosznika, ale ten nie przyjmuje piłki dobrze i wychodzi ona poza boisko.

• Zmiana w Cracovii. Schodzi Budziński, zastępuje go Kita.

• Marciniak notuję fatalną stratę i sam na sam wychodzi Sobolewski. Upada w polu karnym, ale gwizdek Pawła Raczkowskiego milczy.

• Drewniak uderza zza pola karnego, ale trafia w Roberta Jeża.

• Warzycha opuszcza lożę VIP. Albo nie może patrzeć na słabą postawę jego drużyny w drugiej połowie, albo chce przenieść się bliżej boiska.

• Środkowy obrońca przed zejściem z boiska leżał na murawie, ale po jego wyrazie twarzy można było wnioskować, że mógłby jeszcze pograć.

• Zmiana w Górniku. Gancarczyka zmienia Drewniak.

• Niepewnie Steinbors i Zjawiński podaje do Stebleckiego. Strzał wprowadzonego po przerwie zawodnika mija jednak bramkę.

• Górnik nie może tak grać, jeśli chce wygrać to spotkanie. Obrońcy pozwalają dojść Nowakowi do piłki, ale ten uderza nad bramką.

• Górnik Zabrze - Cracovia

• Groźnie uderzał Dąbrowski, ale obok bramki. Kibicom Górnika zaczyna się nie podobać gra ich zespołu co przejawiają w gwizdach.

• Kolejny raz obrona Górnika się nie popisuje, ale tym razem Nowak zbyt mocno dośrodkowuje.

• Górnik musi uważać na ataki Cracovii. Groźne dośrodkowanie Budzińskiego, ale Zjawińskiemu zabrakło kilku centymetrów by dojść do piłki.

• Sebastian Steblecki zdołał dojść do piłki w polu karnym, ale jego uderzenie nie sprawiło problemów Steinborsowi.

• To powinna być bramka dla Górnika! Kosznik z lewej strony wycofał piłkę przed pole karne do Jeża! Słowak uderzył obok słupka!

• Zmiana w Cracovii. Z boiska schodzi Cetnarski, wchodzi Steblecki.

• Mogło być groźnie, bo Danch przejął piłkę na dwudziestym piątym metrze, ale do końcowego podania nie doszedł Zachara.

• Zmiana w Cracovii. Nykiela zastępuje Boubacar Dialiba.

• Podobnie jak w pierwszej połowie, początek należy do piłkarzy Górnika Zabrze.

• Górnik w natarciu! Najpierw z bliska Kosznik przeniósł piłkę nad poprzeczką, a pół minuty później Madej uderzył nad bramką.

• Gergel uderza ładnie na bramkę, ale strzał odbija się od Zachary. Obrońca Cracovii wybił po chwili piłkę na rzut rożny. Dośrodkowywał Jeż, Sobolewski nie zdołał dojść jednak do piłki.

• Wznawiamy spotkanie w Zabrzu!

• Po szybkiej bramce Górnika spodziewaliśmy się ciekawszego spotkania. Groźnie było ponownie dopiero tuż przed przerwą.

• Koniec pierwszej połowy. Górnik prowadzi 1:0!

• Dwie groźne akcje Górnika pod koniec pierwszej połowy. Najpierw uderzał Madej, później Danch. Nie udało się jednak skierować piłki do bramki.

• Rymaniak otrzymuje żółtą kartkę za faul na piłkarzu Górnika.

• Nie było spalonego i sam na sam wyszedł Kosznik. Zawahał się i nie oddał strzału na bramkę, ostatecznie po kilkunastu sekundach uderzał Danch, ale wysoko nad bramką.

• Kontra Górnika. Madej nie podaje do Zachary i rusza z indywidualną akcją. Po chwili upada, ale sędzia nie widział faulu obrońcy Cracovii.

• Z lewej strony dośrodkowuje Marciniak, uderza Cetnarski. Akcja ładna, ale piłka ląduje ponad poprzeczką.

• Z prawej strony dośrodkowywał Madej, a piłka trafiła do Kosznika, który występuje teraz w pomocy. Uderzenie mu nie wyszło i od bramki rozpoczął Pilarz.

• Zza pola karnego uderzał Budziński, ale piłka daleko od bramki.

• Dobry pomysł miał Marciniak, który wypatrzył Zjawińskiego, ale wykonanie nie było najlepsze.

• Ponownie groźna akcja Górnika. Tym razem uderzał Gergel, ale bez większych problemów obronił jego strzał Pilarz.

• Dwa rzuty rożne dla Cracovii w krótkim odstępie czasu. Nic jednak z nich nie wynikło.

• Madej mimo ataków obrońców oddał strzał na bramkę Cracovii, dobrze zachował się jednak Pilarz.

• Piłkę na lewej stronie miał Gancarczyk, ale o jego dośrodkowaniu kibice chcą jak najszybciej zapomnieć. Piłka poleciała daleko od bramki.

• Nienajlepsze dośrodkowanie Zjawińskiego, ale Augustyn wybił ją na rzut rożny. Cracovia nie zagroziła jednak podczas stałego fragmentu gry.

• Nowak zderzył się z Augustynem, ale do piłki doszedł Cetnarski, był już w polu karnym. Poślizgnął się i nic nie wyszło z kontry Cracovii.

• Kosznik przejmuje piłkę i podaje do Jeża. Słowak dośrodkował jednak zbyt mocno.

• Groźna kontra Cracovii, na strzał z trzydziestu kilku metrów zdecydował się Marcin Budzyński. Piłka minęła jednak słupek.

• A jednak tak. Zadebiutuje Sadzawicki, który miał problemy z grą w poprzednim sezonie w GKS-ie Katowice. Schodzi Szeweluchin.

• Na boisku leży Szeweluchin, więc piłkarze czas by uzupełnić płyny. Z ukraińskim obrońcą już wszystko okej, nie będzie potrzebna prawdopodobnie zmiana.

• W starciu z Szeweluchinem w polu karnym padł Nowak, ale nie dyskutował nawet z sędzią, więc o karnym nie mogło być mowy.

• Przy piłce częściej utrzymują się piłkarze Górnika. Tym razem Danch zagrał za mocno do Gergela.

• Sobolewski stracił piłkę pod polem karnym Cracovi, goście ruszyli z kontrą, ale przerwał ją Gancarczyk.

• Rzut rożny dla Górnika Zabrze. W pole karne dośrodkowywał Gancarczyk, a doskonale do piłki wyskoczył Augustyn i umieścił piłkę w bramce.

• Gol dla Górnika! Augustyn! Zabrzanie wychodzą na prowadzenie!

• Rzut wolny wykonywała Cracovia, a dokładnie Cetnarski, Ale z dośrodkowaniem poradził sobie Augustyn.

• Daleka piłka od Dancha w kierunku Zachary. Tym razem podanie było zbyt mocne. Początek spotkania dla gospodarzy.

• Mamy pierwszy gwizdek sędziego! Zaczynamy!

• Na loży VIP usiadł także Robert Warzycha, który od tego sezonu nie może już zasiadać na ławce rezerwowych.

• Można powiedzieć, że jest to 3-4-3 lub 5-2-3, zależy od tego jak się patrzy i gdzie jest piłka. Mam nadzieję, że to ustawienie pozwoli nam nie tracić trzech bramek w meczu – stwierdził dyrektor sportowy czternastokrotnych mistrzów Polski.

• Na trybunach obecny jest również Jarosław Tkocz, trener bramkarzy reprezentacji Polski.

• Na stadionie jest obecny Łukasz Podolski, który otrzymał pamiątkową koszulkę dla siebie i syna. Łukasz Podolski na stadionie Górnika Zabrze

• Ławka rezerwowych Cracovii: Perdijić, Boubacar, Steblecki, Kita, Zejdler, Jaroszyński, Rakels

• W wyjściowej jedenastce Górnika Zabrze debiutuje Roman Gergel.

• - Czeka nas bardzo ciężki mecz. Górnik będzie wymagającym przeciwnikiem przez cały sezon, ale u siebie i na wyjeździe prezentuje się zupełnie inaczej. Przed nami trudne, ale nie niemożliwe zadanie - przyznał Robert Podoliński

• Ławka rezerwowych Górnika: Kuchta, Plizga, Małkowski, Drewniak, Sadzawicki, Gwaze, Łuczak

• Na murawie rozgrzewają się już piłkarze obu drużyn.

• W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsza była Cracovia. Wygrała w Zabrzu 1:0 (Ntibazonkiza) i w Krakowie 2:0 (Ntibazonkiza, Bernhardt)

• W Cracovii doszło do wielu zmian. Stanowisko trenera objął Robert Podoliński, dla którego będzie to debiut w Ekstraklasie. W biało-czerwonych koszulkach nie zobaczymy już Edgara Bernhardta, Vladimira Boljevicia, Krzysztofa Danielewicza, Mariana Jarabicy, Marcina Kusia, Saidiego Ntibazonkizy, Giannisa Papadópoulosa oraz Roka Strausa.

• Na rozgrzewce są już bramkarze Górnika: Steinbors i Kuchta, zagra ten pierwszy.

• Górnik Zabrze gra nowym ustawieniem, z trójką obrońców. W pojedynku z Cracovią będą to Gancarczyk, Danch i Augustyn.

• W ich miejsce do Zabrza przybyli Dawid Plizga, Szymon Sobczak, Roman Gergel i Armin Cerimagić.

• W przerwie letniej Górnik Zabrze opuścili Prejuce Nakoulma, Paweł Olkowski, Antoni Łukasiewicz i Norbert Witkowski.

• Witamy podczas relacji z poniedziałkowego meczu T-Mobile Ekstraklasy. Górnik Zabrze podejmie Cracovię Kraków.