Lech Poznań

1

Cracovia

1

• Tak proszę państwa, dorobek punktowy Lecha pod wodzą Chrobaka to 3 punkty w 3 spotkaniach. Tymczasowemu trenerowi Kolejorza nie udało się podbić serc poznaniaków, nie zwyciężając ani jednego spotkania. Podział punktów to uczciwy rezultat, choć szala zwycięstwa mogła się przechylić na każdą ze stron. Na boisku szczególnie wyróżnił się Karol Linetty, który agresywną grą i zaangażowaniem zapracował na państwa wybór w naszym plebiscycie na najlepszego zawodnika spotkania. Trzeba również wspomnieć, że fajnie patrzyło się dziś na Marcina Budzińskiego. Dziękuję za uwagę, życzę spokojnego wieczoru, szczególnie że jutro wszyscy do szkoły. Piotr Smoluch.

• I koniec spotkania, Szymon Marciniak gwiżdże dziś po raz ostatni, a Lech remisuje trzecie spotkanie z rzędu.

• Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że dzisiejszy mecz zakończy się wynikiem 1:1.

• Ależ fenomenalnie utrzymał się przy piłce Budziński! Później oddał na lewe skrzydło, dostał podanie zwrotne w pole karne, chciał wykończyć akcje, którą sam zakończył, jednak zabrakło centymetrów, by doskoczył do tej wrzutki.

• Ależ teraz Kotorowski swoim dalekim wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo! Niczym Victor Valdez za swoich najlepszych lat, wybiegł daleko i wyekspediował futbolówkę w kosmos, już tam czekał na błąd napastnik Pasów!

• Cetnarski, wrzutka z 35 metrów, jednak bez szans w powietrzu był Zjawiński.

• Dobra akcja Budzińskiego, to on napędza dziś większość akcji gości. Cetnarski uderza, lecz zablokowany, piłka dalej u zawodników Cracovii.

• Jevtic ! Dobrze ułożoną nogę ma Szwajcar, trzecia już dziś próba z dystansu, na posterunku jednak Pilarz. Inna sprawa, że strzał leciał wprost w niego.

• Nie pograł długo na szpicy Diabang, Senegalczyka zastępuje Dariusz Zjawiński.

• Douglas ! Soczyste uderzenie, świetnie ominięty mur i pomyłka o około jeden metr.

• Z bólu zwija się Karol Linetty, przed szesnastką gości kopnął go w nogę Mateusz Żytko. Rzut wolny i Barry Douglas zapewne spróbuje strzału.

• Jest i zmiana u gospodarzy, Chrobak wytacza kolejne działa - strzelec bramki Hamalainen schodzi z boiska, na murawę wchodzi młody Darek Formella.

• Zejdler wejdzie na boisko, a opuści je zmęczony Dawid Nowak, który pozostaje praktycznie bez żadnej sytuacji strzeleckiej w Poznaniu. Prawdopodobnie na szpicy zagra teraz Dialaba

• Lech pomimo zapewnień Chrobaka, gra teraz tak jakby trzy punkty nie były mu dziś do niczego potrzebne.

• Trochę za lekko były Widzewiak, przedłużał głową Dialaba, ale wysoko i piłka ląduje "w koszyczku" golkipera Kolejorza.

• Fragment lepszej gry Cracovii z przodu, i Linetty przerywa zbyt swobodne rozegranie ostrym faulem. Rzut wolny z 20 metra po lewej stronie, wrzucać będzie Mateusz Cetnarski.

• Dialaba aktywniejszy teraz (zwany również "Diabangiem"). Dośrodkowuje w pole karne, sytuację wyjaśnia Barry Douglas.

• Teraz całą szerokością boiska podawał Dialaba, świetny strzał Deleu z fałszerza! Dobrze broni "Kotor" i jest tylko rzut rożny

• Cracovia buduje atak pozycyjny, teraz próba lewym skrzydłem, ale pojedynek główkowy wygrywa Douglas.

• Chrobak również dokonuje roszad, Kownacki wchodzi za Szymona Pawłowskiego.

• Zmiana w obu zespołach. Podliński wpuszcza na boisko Jaroszyńskiego, który zajmuje miejsce Covilo.

• Tym razem Cracovia ma stały fragment gry, 35 metr przy pilce Cetnarski. Dośrodkowanie i Mateusz Żytko z trudnej pozycji niecelnie uderza głową.

• Rzut wolny dla lecha na wysokości linii pola karnego, jednak wrzutki na Covilo nie są dobrym pomysłem na zdobycie zwycięskiej bramki, do czasu aż ten nosi pasiasty trykot.

• Gwoli scisłości, błąd przy bramce popełnił nie oskarżony przeze mnie Marciniak, a Damian Dąbrowski.

• Teraz mieliśmy kolejne uderzenie Lovrencicsa sprzed linii pola karnego, jednak kolejny raz nie udało mu się trafić w bramkę, piłka mija dość daleko prawy słupek.

• Cetnarski dośrodkowuje prosto w ręce Kotorowskiego, czekającego na piłkę na linii piątego metra.

• Fauluje Wilusz w strefie środkowej, stopując atak gości.

• Cracovia w natarciu, próba Cetnarskiego z narożnika pola karnego, jednak zablokowany przez któregoś z obrońców Lecha Poznań.

• Ojojoj pachniało rzutem karnym teraz, Pawłowski przewracał się wewnątrz szesnastki Cracovii po starciu Covilo, Marciniak jednak niewzruszony. Wydaje się, że Pawłowski próbował wymusić "wapno".

• Ależ to mogła być kapitalna bramka ! Świetną akcję, nabiegając na podanie z prawej strony, chciał wykończyć sprytną piętką Hamalainen, jednak Pilarz był dobrze ustawiony i pewnie chwyta piłkę.

• Wilusz wyprowadza piłkę, lecz musi rozłożyć bezradnie ręce, ponieważ nikt nie pokazuje się na pozycji.

• Głupia strata Marciniaka, świetne podanie na dojście Ubiparipa między dwóch obrońców, a Fin przyjmuje piłkę, mija wychodzącego z bramki Pilarza i pakuje piłkę do pustej bramki ! Co za otwarcie drugiej połowy!

• GOOOOLL!! Hamalainen ! Co za start !

• Zaczynamy drugą połowę, miejmy nadzieję, że będzie obfitować w emocje

• Wciąż nie ma jeszcze zawodników na murawie.

• Na trybunach siedzą fani Cracovii zajmują krzesełka również tuż obok sympatyków Kolejorza, co wynika ze zgody jaka panuje między oboma stowarzyszeniami kibicowskimi.

• W strefie wywiadów, Budziński zachowuje się jak skromny i nieśmiały chłopiec, komplementowany przez dziennikarkę Canal+.

• Mają do tego pełne prawo, bo gra Lecha z przodu jest szarpana.

• Marciniak gwiżdże na przerwę, a gwiżdżą również fani Lecha niezadowoleni z postawy swoich pupili.

• Hamalainen w pole karne, tam zupełnie bez krycia Lovrencics, sytuacyjne uderzenie Węgra i futbolówka odbija się od poprzeczki ! Pilarz nie miałby nic do powiedzenia w tej sytuacji!

• Niecelne dośrodkowanie, żadnego zagrożenia nie stwarzają dziś wrzutki poznaniaków.

• Rymaniak z Dąbrowskim stracili głupio piłkę przy własnym polu karnym, ten pierwszy ratował sytuację faulem taktycznym. Rzut wolny na wysokości piątego metra z lewej flanki.

• Lovrencics w kierunku Kędziory, Dialaba asekurował futbolówkę, która wychodzi za linię końcową, wznowi bramkarz.

• Ubiparip uderza z 20 metra, piłka odbija się rykoszetem od obrońcy i wychodzi na rzut rożny.

• Kontuzjowanego Panamczyka Henriqueza zastąpi Barry Douglas. Mogą być teraz kłótnie o rzuty wolne, Szkot wykonuje je niemal perfekcyjnie.

• Zbyt ostro wchodził w Lechitę wślizgiem Covilo, sędzia karze go żółtą kartką.

• Teraz na prawej flance, dobrą piłkę dostał Nowak, ale nie opanował jej. Szykuje się zmiana w zespole gospodarzy, Henruiqez odniósł jakąś kontuzję.

• Lovrencics świetnie szarżował na bramkę Cracovii, oddaje piłkę Pawłowskiemu, ten uderza z 20 metrów technicznie, lecz w środek bramki. Pilarz piąstkuje.

• Cetnarski z wolnego centruje w pole karne, łatwa piłka dla golkipera Kolejorza.

• Budziński, świetnie się zastawił z piłką na środku boiska, następnie Nowak faulowany.

• Zbyt wysoko nogę podniósł Covilo i Szymon Marciniak gwiżdże przewinienie.

• Ładnie i płynnie zagrali tę akcję krakowianie, niestety wrzutka Deleu nie znalazła adresata w polu karnym.

• Kamiński dobrze wprowadził piłkę do przodu, podał do Lovrencicsa na prawo, ten ponownie do środka, akcję kończył zbyt mocnym strzałem Szymon Pawłowski, kopiąc ponad bramką Pilarza.

• Szansa na kontratak dla Lecha, ale zbyt mocne dalekie podanie do Ubiparipa. Aut wykona Rymaniak.

• Teraz Cracovia wyżej w odbiorze i piłka wycofana do Kotorowskiego

• Podrażnieni Lechici ruszają do ataków, niestety brak im cierpliwości w rozegraniu akcji.

• Marciniak dobrze zszedł do środka i oddał piłkę przed pole karne Budzińskiemu, który mocno uderzył, a Krzysztof Kotorowski nie był w stanie tego obronić. Chyba lepiej mógł się zachować w tej sytuacji lewy obrońca Lecha, Luis Henriquez, który do tej pory wyróżniał się jedynie nową fryzurą.

• Budziński !! I niespodzianka, mamy 1:0 dla Pasów!

• Lovrencics z dystansu, mocno i niecelnie, zahaczony wcześniej Pawłowski przez Rymaniaka.

• Mamy próbę ataku pozycyjnego w wykonaniu Pasów, długo rozgrywają piłkę w okolicy koła środkowego. Nie mogą się przedrzeć krakowianie.

• Cracovia po początkowych wycieczkach na połowę gospodarzy, w chwili obecnej zamknięta na własnej połowie. Próba kontry, lecz spalił Dawid Nowak.

• Ponownie kombinacyjnie Lechici, znów Pawłowski i znów niecelnie, tym razem adresatem "podania" Dąbrowski.

• Jevtic na lewo do Pawłowskiego, ten prawą nogą kopie futbolówkę na piąty metr, prosto do koszyka Krzysztofa Pilarza.

• Lovrencics zagrał teraz wysokim pressingiem, narazie realizują taktykę agresywnego i wysokiego odbioru podopieczni Chrobaka.

• Wypatrzyliśmy przyszły sztab szkoleniowy na INEA Stadionie : Obecni są dziś Tomek Rząsa, Maciek Skorża oraz Darek Żuraw.

• Zbyt agresywnie Wilusz na 35 metrze i Szymon Marciniak używa gwizdka.

• Leje jak z cebra w Poznaniu.

• Ładnie skonstruowany atak Lechitów, od linii obrony, dużą ilością podań, kończy się jednak wrzutką Lovrencicsa do obrońców Cracovii.

• Hamalainen utrzymał się przy piłce przy linii środkowej, naciskał go Danielewicz, nieźle zagrał ciałem Fin, niczym niegdyś Robert Lewandowski na polskich boiskach.

• Kotorowski ustawiony wysoko i wygarnia bezpańską piłkę we własnym polu karnym.

• Prawą stroną próbują grać Lechici, akcje przechodzą narazie przez Kędziorę i Lovrencicsa.

• Tomasz Kędziora niecelnie podaje w kierunku Hamalainena, piłka już u zawodników z Krakowa.

• Dialaba ze środka pod pole karne do Nowaka, jednak za mocno i z kontrą sunie poznańska lokomotywa.

• Teraz dobra okazja Jevtica, uderzenie lewą nogą z 20 metra, ale nie trafił w światło bramki.

• Dośrodkowanie Dialaby, ale wprost w ręce Krzysztofa kotorowskiego.

• Lovrencic minął Dialaba, ale zbyt mocno wrzucił piłkę, która wyszła na aut bramkowy.

• Rozpoczynamy spotkanie w rzęsistym deszczu. Ze środkowego koła piłkę rozgrywają Hamalainen i Ubiparip.

• Piłka dla Lechitów, życzenia od sędziego Marciniaka "Najlepszego, bez kontuzji" i za chwilę rozpoczynamy ostatnie spotkanie 7 kolejki.

• Krzysztof Chrobak określa z kolei swoją krótką trenerską przygodę z Lechem, jako niezwykle ciekawe doświadczenie. Po dwóch remisach, Krzysio ma dziś chrapkę na 3 punkty. My z kolei trzymamy kciuki, aby średnia bramek na mecz z tej kolejki, została utrzymana.

• To było kilka słów trenera Podlińskiego przed meczem. Trener życzył również powodzenia na testach medycznych Stebleckiemu, który jest bliski gry w SC Cambuur Leeuwarden.

• Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie, ale musimy powalczyć. Bo ja tego wymagam
  • Wszyscy jesteśmy winni porażek. Musimy wyciągnąć z nich wnioski.
  • Dzisiejsze spotkanie można skomentować jako oczekiwanie na Zaura Sadajeva i Macieja Skorżę. Były szkoleniowiec m.in. Amiki, Wisły i Legii od następnego spotkania podejmie pracę jako trener Lecha, natomiast eks-snajper Lechii będzie miał za zadanie zastąpić sprzedanego do Dynama Kijów za 4 mln euro Łukasza Teodorczyka.

• A tak prezentuje się wyjściowy skład Cracovii: Krzysztof Pilarz – Mateusz Żytko, Bartosz Rymaniak, Adam Marciniak - Deleu, Miroslav Covilo, Damian Dąbrowski, Boubacar Dialiba – Marcin Budziński, Mateusz Cetnarski – Dawid Nowak

• Znamy już jedenastki jakie zawitają dziś na murawie INEA Stadionu. Poznaniacy wybiegną w identycznym zestawieniu w jakim rozpoczynali spotkanie z Ruchem Chorzów : Krzysztof Kotorowski – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Maciej Wilusz, Luis Henriquez – Karol Linetty, Darko Jevtić – Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski – Vojo Ubiparip

• Witam państwa przed nami mecz kończący 7.kolejkę Ekstraklasy. Lech Poznań zmierzy się dziś przy Bułgarskiej z krakowskimi Pasami.