Dania 1 : 2 Niemcy. Zobacz bramki! [Skrót meczu]

Rafał Babraj
Lukas Podolski strzelił bramkę w swoim setnym meczu w reprezentacji Niemiec
Lukas Podolski strzelił bramkę w swoim setnym meczu w reprezentacji Niemiec Wikimedia Commons
Niemcy wygrali 2 :1 z Danią i z kompletem punktów wyszli na pierwszym miejscu z Grupy B. Bramkę w swoim setnym meczu w reprezentacji strzelił Lukas Podolski.

Niemcy, jeden z faworytów Euro 2012, wygrali już wcześniej z Portugalią i Holandią. Nikt nie wyobrażał sobie, żeby w spotkaniu z Danią było inaczej. Nasi zachodni sąsiedzi szybko wyszli na prowadzenie, po golu Lukasa Podolskiego, dla którego był to setny występ w reprezentacji Niemiec.

Ambitni Duńczycy, którzy swoją grą na turnieju zasłużyli sobie na wiele szacunku, zdołali jednak wyrównać w 24. minucie, a bramkę strzelił Michael Krohn-Dehli.

Portugalia 2 : 1 Holandia. Zobacz bramki! [Skrót meczu]

Jednak to podopieczni Joachima Loewa byli stroną dominującą i ostatecznie udało im się zdobyć zwycięskiego gola. Piłkę w siatce umieścił w 80. minucie Lars Bender.