Derby Podkarpacia dla Stali Rzeszów. Kaźmierowski bohaterem

Marcin Trzyna
Stal Rzeszów zwyciężyła ze Stalą Mielec
Stal Rzeszów pokonała na własnym stadionie Stal Mielec 2:0. Bohaterem rzeszowian został Szymon Kaźmierowski, który zdobył dwie bramki w derbowym pojedynku.

Ponad półtora tysiąca kibiców oglądało niedzielne derby Podkarpacia, w których zmierzyła się Stal Rzeszów ze Stalą Mielec. Mielczanie przystępowali do tego spotkania z 9. pozycji, natomiast Stal Rzeszów znajdowała się dwie pozycje niżej.

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy kilka razy zagrozili bramce rzeszowian strzeżonej przez Miłosza Lewandowskiego. W 25. minucie dogodną sytuację dla Stali Mielec zmarnował Sebastian Łętocha (syn trenera rzeszowskiej Stali), który minął już golkipera rzeszowian, jednak stracił równowagę i pośliznął się. Piłkę szybko przejął Lewandowski.

Mielczanie przeważali w tym spotkaniu, aż w 43. minucie bramkę dość nieoczekiwanie zdobyła Stal Rzeszów. Indywidualną akcją popisał się Szymon Kaźmierowski, który z kilkunastu metrów strzelił ładną bramkę na 1:0.

Po zmianie stron znów przeważała Stal Mielec i już w 49. minucie powinno być 1:1, jednak piłka po interwencji Lewandowskiego trafiła w poprzeczkę. W 67. minucie Krystian Getinger został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Co ciekawe, pierwszy żółty kartonik Getinger otrzymał trzy minuty wcześniej.

W 74. minucie znów dał o sobie przypomnieć Szymon Kaźmierowski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę do bramki golkipera Stali Mielec, Wojciecha Daniela. Kilka minut później goście mogli zdobyć bramkę kontaktową. Kamil Radulj strzelał z rzutu wolnego, a futbolówka po rykoszecie spadła na poprzeczkę.

Pod koniec spotkania dwie stuprocentowe sytuacje miał Szymon Kaźmierowski, jednak najpierw trafił w Daniela, a w drugiej sytuacji napastnika rzeszowskiej drużyny ubiegł obrońca mielczan. Po końcowym gwizdku kibice Stali Rzeszów długo świętowali zdobycie bardzo ważnych 3 punktów w kontekście walki o utrzymanie na poziomie 2. ligi.

Stal Rzeszów 2:0 Stal Mielec

43', 74' Szymon Kaźmierowski

Stal Rzeszów: Miłosz Lewandowski - Arkadiusz Drożdżal, Dominik Bednarczyk, Arkadiusz Baran, Konrad Hus (78. Szczoczarz), Rafał Lisiecki (81. Krzysztoń), Sebastian Brocki (68. Kolesnikovs), Damian Jędryas (56, Drelich), Maciej Maślany, Piotr Prędota, Szymon Kaźmierowski

Stal Mielec: Wojciech Daniel - Mateusz Podstolak, Sebastian DudA, Mateusz Załucki (82. Buczyński), Krystian Getinger, Jakub Żubrowski, Sebastian Głaz, Kamil Radulj, Patryk Słotwiński (46. Skiba), Bartosz Papka (58. Pruchnik), Sebastian Łętocha (80. Gawęcki)

Czerwona kartka: Krystian Getinger (Stal Mielec, za dwie żółte)