Dnipro Dniepropietrowsk 2 - 3 Sevilla FC

Dnipro Dniepropietrowsk

2

Sevilla FC

3

• To był fantastyczny mecz, ogromne emocje do samego końca. Dziękujemy wszystkim, którzy śledzili go wraz z nami. Do następnego razu!

• I to jest ten moment! Piłkarze Sevilli wznieśli Puchar Ligi Europy. Gratulujemy zwycięzcom, gratulujemy Grzegorzowi Krychowiakowi!

• A teraz już na podium wchodzą zwycięzcy.

• A teraz medale odbierają piłkarze Dnipro Dniepropietrowsk, którzy dzielnie walczyli przez całą edycję Ligi Europy. Mimo że dzisiaj okazali się słabsi od Sevilli, to należy im się ogromny szacunek, bo w tym sezonie dokonali wielkiej rzeczy. A dzisiaj również byli bliscy sprawienia niespodzianki.

• Zaczyna się ceremonia dekoracji uczestników dzisiejszego meczu. Na początek... sędziowie, którzy odbierają medale od Michaela Platiniego.

• Na boisku Stadionu Narodowego mamy teraz małe przedszkole. Kilku piłkarzy Sevilli świętuje wraz ze swoimi pociechami. To jest ich wielki wieczór!

• Sevilla wygrała dzisiaj nie tylko Ligę Europy, ale również zapewniła sobie udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Czego nie udało się dokonać w lidze, Hiszpanie uczynili w rozgrywkach europejskich.

• Na Pucharze grawerowana jest już nazwa dzisiejszego zwycięzcy, a piłkarze Sevilli świętują na murawie.

• Hiszpanie triumfują w tych rozgrywkach po raz drugi z rzędu. Finał w Warszawie rozpoczęli bardzo źle, od straty gola, ale później zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Swój udział w zwycięstwie miał Grzegorz Krychowiak, zdobywca pierwszej bramki dla Hiszpanów.

• KONIEC MECZU!!! SEVILLA WYGRYWA LIGĘ EUROPY!!!

• Aleix Vidal dograł do Coke, ten natomiast uderzał niecelnie. Piłka wędruje daleko obok bramki Dnipra.

• Mecz przedłużony o cztery minuty.

• Brazylijczyk opuszcza boisko na noszach, żegnany owacjami z trybun. Miejmy nadzieję, że ze zdrowiem zawodnika nie dzieje się nic poważnego.

• Matheus nagle zasłabł na boisku, wzywana jest pomoc lekarska.

• Ostatnia zmiana w zespole Dnipra: boisko opuszcza Kankava, zastępuje go Shakhov.

• Rico wyszedł daleko z własnej bramki, próbując interweniować w stylu Neuera. Nie trafił dobrze w piłkę, ale jakoś zdołał wybić ją do boku.

• Leo Matos ukarany żółtą kartką za faul na Vidalu.

• Boisko opuścił strzelec dwóch bramek Bacca, a zastąpił go Gameiro.

• Strzał Matheusa głową, piłka mija bramkę Sevilli.

• Po dośrodkowaniu z rożnego znów próbował Bacca, tym razem niecelnie.

• Jak to nie wpadło? Mbia zagrał idealnie na głowę Bacci, ten groźnie uderzył głową, a w bramcę Dnipra kapitalnym refleksem popisał się Boyko! Świetna interwencja Ukraińca!

• Zmiana w zespole Dnipra, napastnik za napastnika. Boisko opuszcza Kalinić, a w jego miejsce wchodzi Seleznyov.

• Żółta kartka dla Rotana za ciągnięcie rywala.

• Strzelec gola zarobił jeszcze żółtą kartkę.

• Zamieszanie przed polem karnym Dnipra wykorzystał Mbia, który dość przypadkowo dostał piłkę i posłał ją prosto do wychodzącego na pozycję Bacci. Ten idealnie przymierzył i zdobył drugą bramkę w tym meczu. Sevilla znów prowadzi!

• GOOOOOOOL!!! BACCA PO RAZ DRUGI W TYM MECZU!!!

• Bezus ukarany żółtą kartką za faul na Mbii.

• Vitolo wpadł w pole karne Dnipro i teatralnie upadł po starciu z Matheusem. Sędzia nie dał się nabrać i nie odgwizdał rzutu karnego.

• Zmiana w ekipie Dnipro Dniepropietrowsk: boisko opuszcza Fedorchuk, a w jego miejsce wchodzi Bezus.

• Kolejny korner i ogromna szansa Krychowiaka, pomocnik reprezentacji Polski uderzał z kilku metrów, ale zablokowali go obrońcy.

• Dobra interwencja Leo Matosa we własnym polu karnym. Za chwilę po dośrodkowaniu z rożnego piłkę wybijał jeden z obrońców Dnipra.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie uderzał Mbia.

• Coke zablokowany w polu karnym Dnipro przez Cheberyachkę.

• Po rozegraniu rzutu wolnego niecelnie uderzał Konoplyanka.

• Żółta kartka dla Carrico za faul na Kaliniciu.

• Nieudany przerzut Banegi trafia do Douglasa, ten natomiast przypadkiem zagrywa piłkę pod nogi Krychowiaka, ale zaskoczony przebiegiem sytuacji Polak oddał nędzny strzał.

• Pierwsza zmiana w tym meczu: Coke zastępuje Reyesa.

• Po wejściu Vitolo zakotłowało się trochę w polu karnym Dnipro, próbował strzelać Reyes, ale bez powodzenia.

• Konoplyanka długo podchodził pod pole karne Sevilli, w końcu zdecydował się na strzał z dystansu, jednak bez powodzenia. Piłka daleko od bramki Rico.

• Początek drugiej połowy nie zachwyca. Cisza przed burzą?

• Dobrze zapowiadająca się akcja Dnipro, Matheus dogrywa do Kalinicia, ten jednak przegrał pojedynek z obrońcą.

• Sporo zamieszania w polu karnym Dnipra, sytuację zdołał wyjaśnić Douglas.

• Groźna okazja dla Sevilli, wychodzący na pozycję Bacca dostał idealną piłkę, ale sędzia odgwizdał spalonego. Powtórki telewizyjne pokazały, że arbiter raczej nie miał racji.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę z własnego pola karnego wybił Kolodziejczak.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Spory udział w przebiegu spotkania miał reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak, który zdobył pierwszą bramkę dla Sevilli. To jego drugie trafienie w tegorocznej edycji Ligi Europy.

• Co za mecz, co za emocje! Zaczęło się od ogromnej niespodzianki i prowadzenia Dnipra 1:0. Później dwie bramki zdobyła Sevilla i wydawało się, że Hiszpanie mają mecz pod kontrolą, a kolejne ich trafienia są tylko kwestią czasu. To jednak nie oni, a Ukraińcy zdobyli kolejną bramkę i ostatecznie do przerwy mamy remis 2:2.

• Koniec pierwszej połowy.

• A teraz za faul na Krychowiaku ukarany Kalinić. Chorwat przyłożył łokciem w twarz reprezentanta Polski.

• Żółta kartka za faul dla Krychowiaka.

• Pierwsza połowa meczu przedłużona o dwie minuty.

• Kapitalne uderzenie Ukraińca z rzutu wolnego, piłka przeszła nad murem i wpadła do bramki obok bezradnego Rico! To efekt okresu przewagi Dnipra, jaki oglądaliśmy w ostatnich minutach,!

• GOOOOOOL!!!! DNIPRO WCIĄŻ WALCZY!!! RUSŁAN ROTAN!!!

• Bacca wyłożył piłkę Vidalowi, ten huknął z dystansu tuż nad bramką Dnipra. To mogła być piękna bramka!

• Teraz trochę odważniej zaatakowało Dnipro, dwa dośrodkowania Konoplyanki bez powodzenia. Jedynym efektem był rzut rożny dla Ukraińców.

• Konoplyanka! Bardzo groźny strzał zawodnika Dnipro i fantastycznia interwencja Rico!

• Na początku mieliśmy ogromną niespodziankę w postaci prowadzenia Dnipra, teraz już wszystko wraca do normy. Faworyzowana Sevilla jest wyraźnie lepsza i bardzo szybko zdołała nie tylko odrobić straty, ale i wyjść na prowadzenie. Nic jeszcze nie jest przesądzone, ale wydaje się, że Hiszpanie są bardzo bliscy sukcesu.

• Świetne, idealne prostopadłe podanie Reyesa do Bacci, ten wszedł w pole karne, minął Boykę i umieścił piłkę w pustej bramce. Sevilla prowadzi 2:1!

• GOOOOOL!!! SEVILLA JUŻ NA PROWADZENIU!!! CARLOS BACCA!!!

• Kalinić dostał piłkę w szesnastce Sevilli, musiał jednak odgrywać do tyłu do Fedetskiego.

• Druga okazja reprezentanta Polski i tym razem mamy bramkę! Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Krychowiak zachował najwięcej przytomności w polu karnym rywala i pokonał Boykę! To może być jego dzień!

• GOOOOOL!!! GRZEGORZ KRYCHOWIAK!!! POLAK WPISUJE SIĘ NA LISTĘ STRZELCÓW!!!

• I znów bardzo blisko powodzenia Sevilla! Groźny strzał Reyesa w ostatniej chwili blokują obrońcy Dnipra!

• Ależ było blisko wyrównania! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetny strzał głową oddał Krychowiak, ale w bramce Dnipra jeszcze lepiej spisał się Boyko! Fantastyczna parada 27-letniego Ukraińca!

• Groźne dośrodkowanie Tremoulinasa, na posterunku był jednak Douglas, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Zablokowany strzał Rusłana Rotana z dystansu. Chyba niepotrzebnie strzelał z dużej odległości, trzeba było próbować podejść bliżej.

• Kolodziejczak faulował bramkarza Dnipra Denisa Boykę.

• Kolejna interwencja Cheberyachki, przerwał podanie Banegi do Bacci.

• Dobry przerzut Grzegorza Krychowiaka na prawą stronę do Reyesa, ten oddał niebezpieczny strzał, tuż obok bramki Dnipra.

• Bardzo ważna interwencja Cheberyachki, który przechwycił podanie, zmierzające w pole karne Dnipra.

• Żółta kartka dla Kankavy za faul na Reyesie.

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska nie dochodzi do Kalinicia.

• Vidal za mocno zagrywał do Reyesa, ten nie zdołał dojść do piłki i w efekcie od bramki rozpocznie Boyko.

• I znów szansa dla Hiszpanów, tym razem zablokowany strzał Aleixa Vidala.

• Była dobra okazja dla Sevilli! Po podaniu Reyesa groźną sytuację miał Vitolo, ale niepotrzebnie przyjmował piłkę i w efekcie zdołali go zablokować obrońcy Dnipra. Trzeba było strzelać z pierwszej piłki!

• Uderzenie z dystansu Evera Banegi baardzo dalekie od powodzenia.

• Zabójcza kontra zespołu z Ukrainy! Długa piłka z głębi pola trafiła do Matheusa, ten dośrodkował wprost na głowę Kalinicia, który skierował ją do siatki. Sensacyjny początek meczu w Warszawie!

• GOOOOOOL!!! DNIPRO NA PROWADZENIU!!! NIKOLA KALINIĆ!!!

• Po starciu z Rotanem w polu karnym Dnipra upadł Reyes, sędzia jednak nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

• Dobra akcja Aleixa Vidala prawą stroną boiska, nie dał sobie odebrać piłki, po czym dograł do Reyesa, ten jednak popełnił błąd przy przyjęciu.

• Co ciekawe, to zawodnik Dnipra po tym starciu potrzebuje pomocy medycznej, na moment opuszcza boisko.

• Fedorchuk faulował na połowie Sevilli Grzegorza Krychowiaka.

• Pierwsza okazja dla Sevilli w tym meczu. Długa piłka od Carrico po przypadkowym przedłużeniu przez obrońcę Dnipra trafiła do Bacci, ten jednak oddał zły strzał.

• I zaczynamy!

• Za nami losowanie, piłka dla Sevilli.

• Oba zespoły już na murawie, za moment początek meczu!

• A teraz trwa ceremonia otwarcia finału.

• Triumfator Ligi Mistrzów z 2005 roku Jerzy Dudek wniósł właśnie na Stadion Narodowy Puchar, o który będą walczyć piłkarze Dnipra i Sevilli.

• Ławka rezerwowych Sevilli: Beto, Fernando Navarro, Diogo Figueiras, Kevin Gameiro, Vincente Iborra, Denis Suarez, Coke Andujar.

• Ławka rezerwowych Dnipro: Jan Lastuvka, Alexandru Vlad, Yevhen Seleznyov, Roman Bezus, Bruno Gama, Valeriy Luchkevych, Yevhen Shakhov.

• W Dnipro od pierwszej minuty nie zobaczymy natomiast młodego Valeriego Luchkencho, zamiast niego w wyjściowym składzie znajdzie się Brazylijczyk Matheus.

• Nie obyło się jednak bez niespodzianek. W Sevilli na prawej obronie zagra dziś Aleix Vidal, a jego miejsce w pomocy zajął Jose Antonio Reyes, zazwyczaj pełniący rolę zmiennika Vitolo na lewej stronie.

• Podaliśmy wam już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obydwa zespoły. Większość pokrywa się z tym, co w przedmeczowej analizie napisał Szymon Jarczyk. Jego tekst można znaleźć pod poniższym linkiem.

• A to trafienie Yevhena Seleznyova dało Ukraińcom zwycięstwo 1:0 w decydującym meczu z Napoli.

• Do obejrzenia bramki z ostatniego meczu Sevilli przed dzisiejszym finałem - wygranego 2:0 spotkania z Fiorentiną.

• Kolejnymi łupami podopiecznych Myrona Markewicza były Club Brugge (0:0 i 1:0) oraz włoskie Napoli (1:1 i 1:0). Ten ostatni dwumecz dał im przepustkę do Warszawy.

• Dalej wcale nie było łatwiej. Piłkarze z Dniepropietrowska wyeliminowali Olimpiakos Piureus (2:0, 2:2), po czym długo męczyli się z Ajaxem Amsterdam. Po zwycięstwie 1:0 w pierwszym meczu na własnym boisku, na wyjeździe w regulaminowym czasie przegrywali 0:1. W dogrywce oba zespoły zdobyły po bramce i ostatecznie dzięki trafieniu na wyjeździe awansowali Ukraińcy.

• Dłuższa i zdecydowanie bardziej wyboista była droga Dnipro. Zaczęła się od IV rundy eliminacji i wygranego dwumeczu z Hajdukiem Split (2:0, 0:0). Ukraińcy trafili po nim do grupy F, w której do samego końca walczyli o drugie miejsce z Karabachem Agdam. Zadecydowała dopiero ostatnia kolejka - Ukraińcy pokonali 1:0 Saint-Étienne, a Azerowie zremisowali 0:0 z liderującym Interem Mediolan. Dzięki temu Dnipro miało punkt przewagi nad rywalem i wywalczyło awans.

• Jedynej porażki w tegorocznych rozgrywkach podopieczni Unaia Emery'ego doznali jeszcze w fazie grupowej, a dokładniej w czwartej kolejce, gdy ulegli Feyenoordowi w Rotterdamie 0:2.

• Sevilla rozpoczęła rozgrywki od zajęcia drugiego miejsca w grupie G - za Feyenoordem Rotterdam, przed chorwacką Rijeką oraz belgijskim Standardem Liege. Później Hiszpanie wyeliminowali kolejno Borussię Moenchengladbach (zwycięstwa 1:0 i 3:2), Villareal (3:1 i 2:1), Zienit Sankt Petersburg (2:1 i 2:2) oraz włoską Fiorentinę (3:0 i 2:0).

• Dobra, odsuńmy na chwilę na bok polskie akcenty, których siłą rzeczy będzie dzisiaj sporo. Czas, by prześledzić drogę, jaką oba kluby musiały przejść, by zmierzyć się dziś na Stadionie Narodowym.

• Jestem Polakiem i dla mnie to starcie ma szczególny wymiar. Będę mógł zagrać w Warszawie, przed moimi rodakami i zrobię wszystko, żeby zwyciężyć

- mówił przed meczem Grzegorz Krychowiak. Dłuższą wypowiedź reprezentanta Polski można znaleźć TUTAJ.

• Wspomniany Lewandowski to ostatni Polak, który wygrał ze swoim zespołem europejskie rozgrywki. Ostatnimi, którzy wystąpili w finale, byli Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski oraz Łukasz Piszczek. Jak pewnie doskonale pamiętacie, ich Borussia Dortmund przed dwoma laty nie zdołała poradzić sobie w finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, przegrywając 1:2.

• Polskim kibicom smaku dodaje występ Grzegorza Krychowiaka. Defensywny pomocnik reprezentacji Polski być może pójdzie dzisiaj w ślady grającego na tej samej pozycji Mariusza Lewandowskiego, który przed sześcioma laty triumfował w rozgrywkach Pucharu UEFA z ukraińskim Szachtarem Donieck.

• Czeka nas dzisiaj starcie Dawida z Goliatem, pojedynek kopciuszka z europejskim potentatem. Zdecydowanym faworytem spotkania jest zespół Sevilli, ubiegłoroczny triumfator tych rozgrywek i piąta drużyna zakończonego właśnie sezonu Primera Division. Po drugiej stronie barykady największa niespodzianka tegorocznych rozgrywek. Dnipro, czyli drużyna z ogarniętego działaniami wojennymi Dniepropietrowska, która z konieczności musi rozgrywać swoje mecze w Kijowie, pokazująca w trudnych warunkach niesamowity charakter. Czy dziś sprawi kolejną niespodziankę?

• Dokładnie dwie godziny zostały do rozpoczęcia finału na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przed nami wielkie piłkarskie widowisko, którego stawką jest zwycięstwo w Lidze Europy oraz miejsce w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Z tej strony Wojciech Maćczak, będę miał dzisiaj przyjemność relacjonować wam to wydarzenie.

• Tak wygląda szatnia Sevilli na Stadionie Narodowym.

• Krychowiak prosi polskich kibiców o wsparcie

"Potrzebujemy was od pierwszej do ostatniej minuty"

Grzegorz Krychowiak apeluje do polskich kibiców o wsparcie. Już 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie jego Sevilla powalczy o zwycięstwo w Lidze Europy. Rywalem hiszpańskiej drużyny będzie Dnipro Dniepropietrowsk.