1

Arka Gdynia

1

• Ale nic już z tego nie będzie! Sędzia kończy spotkanie! Dolcan zremisował z Arką Gdynia 1:1

• Arka nie schodzi teraz praktycznie z połowy Dolcanu. Sędzia przedłużył mecz o 4. minuty, lecz lada moment spotkanie się zakończy. Rzut wolny dla Arki i cała drużyna w żółtych koszulkach biegnie pod bramkę ząbczan...

• Kolejna kartka. Tym razem Charles Nwaogu za utrudnianie wznowienia gry.

• Ależ żółto zrobiło się na boisku i to nie za sprawą koszulek zawodników Arki. Kolejny żółty kartonik otrzymał tym razem Damian Krajanowski za faul taktyczny i powstrzymani kontry Dolcanu.

• Kolejna żółta kartka. Ukarany został nią Omar Jarun z Arki.

• Trener gości odpowiada zmianą. Z boiska zszedł Marcin Radzewicz, a na jego miejsce desygnowany do gry został Jędrzejowski.

• Trener Dolcanu od razu reaguje na boiskowe wydarzenia. Z boiska zejdzie zdobywca bramki Maciej Tataj - zastąpi go Marcin Stańczyk.

• Bartosz Osoliński otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska! Dolcan będzie kończył ten mecz bez jednego zawodnika!

• Rzut rożny dla Dolcanu. Walka o pozycję w polu karnym... lecz w końcu sytuację wyjaśniają obrońcy Arki, wykopując daleko piłkę.

• Arka przejęła inicjatywę na boisku. Częściej przebywa teraz na połowie gospodarzy. Dolcan próbuje szybkich ataków z kontry.

• Mamy dla was niespodziankę. Kilka zdjęć ze słonecznego dziś stadionu w Ząbkach. (Na poprzednim spotkaniu z Zawiszą było paskudnie!)

Dolcan Ząbki - Arka GdyniaDolcan Ząbki - Arka GdyniaDolcan Ząbki - Arka Gdynia

• I kolejna zmiana w Dolcanie. Robert Chwastek schodzi z boiska. Zastąpi go Michał Zapaśnik.

• Zmiana także w Dolcanie Ząbki. Patryk Koziara zastąpi Daniela Chylaszka.

• Mamy zmianę w drużynie Arki Gdynia. Surdykowskiego zmieni Charles Nwaogu.

• Dolcanowi nie udało się stworzyć żadnego zagrożenia. Szkoda.

• Maciej Tataj znalazł się w wybornej sytuacji! Z jedenastu metrów nie zdołał jednak pokonać bramkarza. Mamy rzut rożny!

• Na boisku widzimy głównie walkę, niezbyt wiele klarownych sytuacji po jednej i drugiej stronie. Kibice Dolcanu głośno dopingują swoich piłkarzy!

• Jakub Kowalski zmienia Jarzębowskiego.

• Piękna kontra Dolcanu Ząbki! Damian Świerblewski przebiegł lewą stroną kilkadziesiąt metrów i dobrze wrzucił w pole karne. Dobrze interweniował również bramkarz, który wypiąstkował piłkę w głąb boiska.

• Rzut wolny dla Dolcanu... Z muru zbyt szybko wybiegł jednak Marcin Radzewicz, za co ukarany został żółtym kartonikiem.

• Rzut rożny dla Arki Gdynia. Piotr Tomasik dośrodkowuje... ale piłka trącona głową przez jednego z gdańszczan mija bramkę.

• Na boisku leży Rafał Grzelak... Zawodnik Dolcanu długo się nie podnosi. Na boisko weszły służby z noszami, lecz piłkarz utykając sam schodzi za linię boczną.

• Damian Krajanowski próbuje szczęścia strzałem z dystansu, lecz piłka przelatuje w bezpiecznej odległości nad bramką Dolcanu.

• Mecz się zaostrza. Żółtą karką ukarany został Sławomir Mazurkiewicz.

• Słupek! Z dystansu strzelał Piotr Kuklis. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Dolcanu i o mały włos nie zaskoczyła bramkarza gospodarzy!

• Sędzia gwiżdże. Zawodnicy Dolcanu z większą determinację rozpoczęli drugie 45. minut.

• Bartosz Osoliński otrzymuje żółtą kartkę.

• Zawodnicy już pojawiają się na murawie, zaraz zaczniemy drugie 45. minut spotkania.

• Sędzia nie wznowił już spotkania. Dolcan zdobywa bramkę "do szatni" i w drugiej połowie wszystko jeszcze jest możliwe!

• GOOOL! Maciej Tataj strzela bramkę w ostatnich sekundach pierwszej połowy! Dolcan wyrównuje na 1:1!

• Rzut rożny dla Arki Gdynia. Do piłki podchodzi Radosław Pruchnik... Niecelne dośrodkowanie i z kontrą próbował wyjść Dolcan, ale znowu brakuje precyzji.

• Dużo walki w środku pola. Dolcan bardzo chce wyrównać, jednak robi to trochę nieporadnie. Bardzo aktywny w środku pola jest Robert Chwastek

• Rzut rożny mógł stworzyć zagrożenie... ale pod bramką Arki. Ząbczanie przejęli piłkę i szybko chcieli zaatakować bramkę gdynian, ale rozegrali piłkę niedokładnie.

• Janusz Surdykowski strzela z dystansu, ale broni Leszczyński, wybijając piłkę na róg

• Tataj marnuje świetną okazję na wyrównanie. Marnuje to za dużo powiedziane, bo były napastnik Korony Kielce nie pobiegł w ogóle do piłki, myśląc, że jest na spalonym.

• Rajd prawą stroną boiska Flisa, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez miejscowych obrońców.

• Mecz jest wyrównany. Arka bardzo szybko dopięła swego strzelając Dolcanowi gola. Gdynianie mają teraz bardzo uproszczone zadanie - dobra defensywa i szybkie kontry.

• Dokładne dośrodkowanie Damiana Jakubika z prawej strony wprost na głowę Tataja. Dobry strzał, ale Maciej Szlaga wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na róg.

• Piękny strzał z dystansu Piotra Bazlera. Kibice poderwali się z miejsc, ale uderzenie było niecelne.

• Żółta kartka dla Jarzębowskiego, który przerwał akcję Dolcanu.

• Akcja za akcje, przed chwilą szansę miał Dolcan, ale to goście wykorzystali swój kontratak. Straszny był kocioł w polu karnym ząbczan, trudno było dostrzec nawet strzelca gola. Jest nim Piotr Tomasik.

• GOOOL! Arka prowadzi w Ząbkach. Strzelcem bramki Tomasik!

• Szybka kontra Dolcanu, Robert Chwastek wyszedł sam na sam, ale w ostatniej chwili dopadł go obrońca Arki. Chwastek padł w polu karnym, kibice wstali z miejsc, ale gwizdek sędziego milczy.

• Aktywnie gra lewym skrzydłem Radzewicz. Arka ma przewagę na boisku.

• Rajd lewym skrzydłem Tomasika, który dośrodkował w pole karne. Strzał obok bramki.

• Dobre wyjście Rafała Leszczyńskiego, który przechwycił piłkę zagraną do Surdykowskiego.

• Na razie trwa "badanie przeciwnika" z obu stron.

• Pierwsza niezła akcja Arki. Z lewej strony dogrywał Radzewicz, piłka przeleciała na drugą stronę boiska. Tam był Kuklis, który zagrał w pole karne, ale na spalonym Tomasik.

• Zaczynamy! Od środka piłkarze Arki.

• Ławka rezerwowych Arki: Michał Szromnik, Wallace Benevente, Marcin Bochenek, Patryk Jędrzejowski, Jakub Kowalski, Charles Nwaogu, Piotr Kasperkiewicz.

• Ławka rezerwowych Dolcanu: Maciej Humerski, Tomasz Wełna, Marcin Stańczyk Piotr Głowacki, Patryk Koziara, Daniel Dybiec, Michał Zapaśnik.

• Niestety w Ząbkach nie zobaczymy kibiców Arki, którzy zostali ukarani zakazem wyjazdowym na dwa mecze - z Dolcanem i Bogdanką.

• - Dwie wygrane z rzędu, to jeszcze póki, co żadna passa. Jesteśmy pewni siebie i znamy swoje umiejętności, ale nie możemy na tym poprzestać. Musimy dalej grać swoje i zdobywać cenne punkty - mówi przed spotkaniem Robert Podoliński, szkoleniowiec Dolcanu.

• Witamy w relacji live z meczu 1. ligi między Dolcanem Ząbki a Arką Gdynia.