0

Chrobry Głogów

2

• To wszystko z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• 8 kartek, z których aż 3 czerwone nie świadczy o brutalności spotkania, ale o zaciętej walce. Wydawało się, ze Dolcan zaczerpnie oddech po wyrzuceniu z boiska Krzysztofa Ziemniaka i mając w zanadrzu rzut karny. "Jedenastka" nie została zamieniona na bramkę a po chwili Grzegorz Piesio ostrym wejściem osłabił zespół. Przy wyrównanych siłach gospodarze próbowali tworzyć akcje, a Chrobry był nastawiony na kontry. Jedną z nich wykorzystał na nieco ponad kwadrans przed zakończeniem spotkania. Kolejna czerwona kartka dla Damiana Świerblewskiego mocno pokrzyżowała szyki choćby na gola kontaktowego i tym samym Duma Warszawskiego Przedmieścia przegrywa drugi mecz u siebie.

• Długa piłka na Daniela Gołębiewskiego skazane na porażkę. Tak samo zakończyło się spotkanie w Ząbkach - Chrobry wygrywa po golach Stepana Hriskyja oraz Wołodymyra Hudymy. Dodatkowo Grzegorz Piesio nie wykorzystał rzutu karnego.

• Patryk Mikita wybija piłkę z rzutu rożnego i kontra Chrobrego przerwana faulem Rafała Grzelaka. Żółta kartka.

• Sebastian Bartlewski dostał dobre podanie od Rafała Grzelaka w "16", ale nie w tempo. Jeszcze rzut wolny dla Chrobrego, próba lobu nieskuteczna.

• Daniel Gołębiewski skutecznie przyblokowany przez Michała Michalca i od bramki grę wznawia Sławomir Janicki.

• Sędzia dolicza aż pięć minut!

• Czerwona kartka dla Damiana Świerblewskiego! San ba san z bramkarzem wychodził zawodnik Chrobrego, ale został niezgodnie z przepisami zatrzymany przez pomocnika gospodarzy!

• Rafał Grzelak podłączył się kolejny raz do akcji ofensywnej, co wykorzystał Piotr Klepczarek podaniem na lewą stronę. Boczny obrońca Dolcanu ma dobrą lewą nogę, ale jego dośrodkowań nie potrafią wykorzystać koledzy.

• Jakub Kiełb sprintem wrócił na murawę. A centra Sebastiana Bartlewskiego "przecięła" pole karne gości. Sławomir Janicki z "piątki".

• Pokazał nam się Daniel Gołębiewski, który chciał popisać się uderzeniem z woleja zza pola karnego. Nie trafił w piłkę, ale powalił obrońcę Chrobrego. Żółta kartka dla napastnika Dolcanu i konieczna pomoc medyczna.

• Rafał Leszczyński pewnym wyjściem pod linię 16. metra uprzedził Łukasza Bogusławskiego. Kontra Dolcanu i rzut rożny po centrze fałszem Patryka Mikity.

• Żegnany brawami 10 kibiców Damian Piotrowski kończy dzisiaj swój występ. Na boisku pojawia się Jakub Kiełb.

• Dariusz Dźwigała wytacza kolejne wielkie działo. Daniel Gołębiewski wchodzi w miejsce Pawła Tarnowskiego.

• Pierwszy raz od wejścia pokazał się Patryk Mikita. Rozegrana piłka po obwodzie przy polu karnym i centra Pawła Tarnowskiego mija "16" gości.

• Marcel Gąsior zastępuje strzelca pierwszej bramki, Stepana Hirskyja.

• Damian Piotrowski strzela zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

• Bramkarza graj, albo strzelaj

krzyknął kibic Dolcanu do Pawła Tarnowskiego, który stał z piłką na linii środkowej. Zdecydował się na... podanie.

• Dolcan z uporem gra na centry z bocznych sektorów. Przeciągnięta wrzutka Rafała Grzelaka nie znalazła adresata w polu karnym. Po chwil nieporozumienie Mateusza Cichockiego z Rafałem Grzelakiem. Jęk zawodu na trybunie głównej, a z "piątki" grę wznawia Sławomir Janicki.

• Piłka drugi razu znajduje się w siatce Chrobrego, ale tym razem sędzia dopatrzył się spalonego!

• Zabójcza kontra gości. Wypuszczony na wolne pole Wołodymyr Hudyma przebiegł z piłką ponad 30 metrów i precyzyjnym uderzeniem pokonał Rafała Leszczyńskiego.

• GOL, WOŁODYMYR HUDYMA!!!

• Damian Świerblewski głową strącił piłkę w pole karne do Patryka Mikity. Ten nawet nie ruszył do piłki.

• Próba dwójkowej akcji Sebastiana Bartlewskiego z Rafałem Grzelakiem, ale ten drugi trochę za lekko odgrywał w pole karne. Sławomir Janicki łapie piłkę. Kontra gości przerwana tuż za linią środkową.

• Kolejna zablokowana próba Damiana Kądziora. Ofiarnie interweniują obrońcy gości.

• Uderzenie Damian Kądziora zablokowane przez głogowskiego zawodnika. Dolcan bije głową w pomarańczowo-czarny mur. Brakuje jej typowego kreatora po czerwonej kartce Grzegorza Piesio. Chrobry gra dalekimi podaniami i liczy na umiejętności Damiana Piotrowskiego.

• Jedenasty korner dla Dolcanu. Za mocno piłkę i rywala atakował Szymon Matuszek.

• Sebastian Bartlewski zmienia Michała Bajdura. Młodzieżowa roszada po stronie gospodarzy.

• Dariusz Dźwigała również reaguje na wskroś ofensywną zmianą. Patryk Mikita pojawia się na murawie. W stronę ławki rezerwowych udaje się Adrian Łuszkiewicz.

• Ireneusz Mamrot decyduje się na "młodzieżową" zmianę. Igor Szopa zastępuje Michała Bednarskiego.

• Dośrodkowanie Damiana Kądziora z narożnika boiska na bliższy słupek i górą Adam Samiec.

• Centra Rafała Grzelaka minęła linię końcową i wróciła na boisko. Szybko zleciał kwadrans

• Rafał Leszczyński bez wysiłku łapie piłkę i od razu posyła dalekie zagranie na Damiana Świerblewskiego. Ten jest dość szybki, ale nie na tyle by dobiec do piłki. Sławomir Janicki przechwytuje bezpańską piłkę.m

• Odezwała się grupa 10 kibiców Chrobrego. Kontra gości przerwana na połowie Dolcanu faulem Pawła Tarnowskiego.

• Ależ szczęście sprzyja Chrobremu! Najpierw poprzeczka, potem Michał Bajdur nie zdołał skierować piłkę do siatki gości z 2-3 metrów.

• Zaostrzyło się nam widowisko na Dolcan Arena. Damian Byrtek upomniany kartką, ale (tylko) żółtą. Adrian Łyszkiewicz uderzeniem z rzutu wolnego znokautował stojącego w murze... Piotra Klepczarka.

• Niebywałe! Grzegorz Piesio nie tylko zmarnował rzut karny, ale ostro wszedł w rywala i "wylatuje" z boiska! Siły wyrównane!

• Sławomir Janicki broni "jedenastkę" wykonywaną przez Grzegorza Piesio!

• Krzysztof Ziemniak ukarany czerwoną kartką. Chrobry w "dziesiątkę" i jeszcze może być remis!

• Damian Świerblewski zahaczony w polu karnym gości przez Krzysztofa Ziemniaka i sędzia dyktuje rzut karny!

• Dobra centra z narożnika pola karnego i Damian Świerblewski znalazł się przed bramkarzem, ale ten lekko przestraszył się bramkarza. Nie zdołał nawet musnąć piłkę.

• Wydawało się, że Damian Piotrowski jest w beznadziejnej sytuacji w "16" Dolcanu, ale bez trudu ograł Mateusza Cichockiego i uderzył z ostrego kąta. Nikt nie przeciął zagrania i Dolcan mógł odetchnąć.

• Krzysztof Ziemniak może grać dalej. Dolcan próbuje atakować jego stroną, wykorzystując lekkie poturbowanie. Zagranie Pawła Tarnowskiego nie trafiło do Grzegorza Piesio.

• I po chwili sędzia przerywa spotkanie. Na murawie leży jeden z zawodników Chrobrego.

• Wracamy nad otoczony czarnymi chmurami Dolcan Arena. Obie ekipy na murawie i Dolcan zaczyna drugą odsłonę.

• Bez dopingu, za to w powietrzu unosi się zapach kiełbasek. Taki obraz pod Warszawą w pierwszej lidze. Jaka gra, taki doping? Prawdopodobnie. Dolcan próbuje kreować grę (jakby wyżej stawiając efektywność nad efektownością), ale goście mądrze grają z kontry i z trzech-czterech dogodnych okazji wykorzystali jeden lob.

• Scorpion-kick zza pola karnego w wykonaniu Szymona Matuszka. Piłka ledwie doleciała do "koszyczka" Sławomira Janickiego i sędzia kończy pierwszą połowę. W piknikowej atmosferze Dolcan przegrywa przed własną publicznością z Chrobrym po golu Stepana Hriskyja.

• Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy. A rajd Pawła Tarnowskiego zatrzymany na prawej stronie, gdy próbował podać na klepkę do Grzegorza Piesio.

• Spóźniony wślizg Michała Michalca skutkuje upomnieniem przez arbitra. Zawodnik Chrobrego "skosił w kole środkowym Adriana Łuszkiewicza.

• Rafał Grzelak pomylił się o ponad metr, uderzając głową po centrze z lewej strony.

• Odpowiedź Chrobrego mogła dać podwyższenie prowadzenia! Damian Piotrowski, który wyróżnia się w pierwszej połowie, zagrał na piąty metr do Wołodymyra Hudymy, ale piłka po jego strzale poleciała nad poprzeczką.

• Damian Kądzior idealnie "nawinął" Adama Samca w polu karnym i uderzył w stronę lewego, dalszego słupka. Brakowało ok. metra by w Ząbkach był remis!

• Czujny przed własnym polem karnym był Sławomir Janicki, który dalekim wyjściem uprzedził rozpędzonego Damiana Świerblewskiego. Dolcan nabija kolejny rzut rożny, i ma już 7.

• Ostro bita piłka przez Pawła Tarnowskiego z prawej strony i do uderzenia nożycami złożył się Damian Kądzior. "Przeciął" powietrze.

• Adam Samiec dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację we własnym polu karnym. Poszła kontra gości i po indywidualnej akcji lewą stroną Damian Piotrowski strzelił minimalnie obok dalszego słupka!

• Kolejna niepewna interwencja Rafała Leszczyńskiego, który bardzo niedokładnie wybija piłkę. Lob sprzed 10 minut mocno nim zachwiał.

• Dalekie podanie z pominięciem drugiej linii do ustawionego na "dziewiątce" Damiana Świerblewskiego przecięte przez Michała Michalca. Co chwila zawodnicy obu drużyn. Przed momentem skoszony równo z trawą zostali Paweł Tarnowski i Stepan Hriskyj. Rzut wolny dla gości, po którym Adam Samiec strzelił obok bramki Dolcanu.

• Dolcan konstruuje co chwila niezłe akcje skrzydłami, ale goście umiejętnie bronią się. Rzut rożny wykonany przez Adriana Łuszkiewicza i faul w ofensywie Damiana Świerblewskiego tuż przed polem karnym.

• Piłkarze Chrobrego chyba oglądają "Turbokozaka" i kolejny raz spróbowali lobować Rafała Leszczyńskiego. 0 punktów dla Mateusza Hałambca, któremu sporo brakowało do celu. Po chwili centrostrzał Michała Bednarskiego zatrzymał się na piłkołapie.

• Szymon Matuszek skierował piłkę do siatki, ale gol nie został uznany! Wcześniej Damian Świerblewski za mocno atakował na piątym metrze Sławomira Janickiego, powodując jego upadek. Sędzia dopatrzył się w tej sytuacji faulu.

• "Do trzech razy sztuka". Ukraiński zawodnik widział zbyt dalekiego wysuniętego bramkarza Dolcanu i postanowił lobować z ok. 30 metrów. Rafał Leszczyński zdołał lekko musnąć piłkę na słupek, ale ta po odbiciu się od znalazła się w siatce.

• GOL, STEPAN HIRSKYJ!!!

• Paweł Tarnowski zdecydował się na indywidualną akcję. "Złamał" akcję z prawej strony do środka i huknął co sił w lewej nodze. Trafił w kolegę z zespołu.

• Michał Bednarski wyszedł sam na sam z Rafałem Leszczyńskim i próbował uderzyć obok bramkarza! Ten zdołał musnąć piłkę kolanem i tylko rzut rożny dla gości! Bramkarz Dolcanu naprawił w najwyższym stylu swój błąd sprzed kilku minut!

• Grzegorz Piesio podaje nie w tempo do wbiegającego w "16" Damiana Świerblewskiego.

• Ktoś na pewno ucieszy się z Brazuki. Dolcan notuje trzeci rzut rożny pod rząd. Uderzenie Szymona Matuszka zostało zblokowane i piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

• Kolejna akcja Dolcanu zakończona strzałem z kilkunastu metrów Damiana Świerblewskiego. Sławomir Janicki instynktownie paruje i po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny (także na ulicę, prawie jak w 8. Lidze Mistrzów).

• Akcja Dolcanu prawą i po chwili lewą stroną. Piłka po dośrodkowaniu Michała Bajdura ląduje w rękawicach bramkarza Chrobrego.

• Kolejna próba uderzenia Rafała Grzelaka - piłka poleciała wysoko nad poprzeczką, ale zatrzymała się na "piłkołapie". Wcześniej nieudane wyjście do dośrodkowania zanotował Sławomir Janicki, ale bez konsekwencji.

• Kontra Chrobrego z pojedynkiem biegowym Stepana Hirskyja z Rafałem Grzelakiem. Górą był Ukrainiec, ale w polu karnym dał się dogonić i nabić - piłka dla Rafała Leszczyńskiego.

• Nieudany Neuer w wykonaniu Rafała Leszczyńskiego poza polem karnym o mały włos nie zakończył się bramką dla gości! Damian Piotrowski posłał piłkę w stronę bramki z ok. 25 metrów i stojący na linii bramkowej Adrian Łuszkiewicz wybija piłkę głową!

• Próba kontry Chrobrego bez powodzenia. Paweł Tarnowski na dwa tempa... wznawiał grę z autu, ale za ostatnim podejściem sędzia podyktował ten fragment gry w drugą stronę.

• (Sk)ładna akcja Dolcanu na prawej stronie Damiana Świerblewskiego z Michałem Bajdurem. Uderzenie tego drugiego zostało sparowane przez Sebastiana Janickiego. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką Chrobrego.

• Gospodarze przez moment w "dziesiątkę", ale może grać dalej. Melduje się ponownie na murawie.

• Piąta minuta i już pierwsza żółta kartka dla Adama Samca za ostre wejście w nogę Adriana Łuszkiewicza. Pomocnik Dolcanu nie podnosi się z murawy i konieczna jest pomoc medyczna.

• Adrian Łuszkiewicz padł na murawę na prawej stronie i domagał się rzutu wolnego. Sędzia wskazał jednak na wyrzut z autu. Chrobry radzi sobie w opresji.

• Obie strony od razu rzuciły się do przodu. Najpierw w polu karnym Dolcanu zgodnie z przepisami został powstrzymany Damian Piotrowski by po chwili Sławomir Janicki pewnie chwyta piłkę po centrze z lewego skrzydła Grzegorza Piesio.

• Odpowiedź Dolcanu. Po rzucie z autu na wysokości "16" piłka spadła pod nogi Rafała Grzelaka, który z ok. 11 metrów posłał piłkę prosto w... tira stojącego na ulicy. Przekopania piłkę poza "piłkołap" okazało się łatwą przeszkodą dla obrońcy gospodarzy.

• Od razu zagranie w stronę Stepana Hirskyja, ale okazało się za mocne. Ostatecznie Rafał Leszczyński wznawia grę z "piątki".

• Gwizdekk sędziego i Chrobry zaczyna ze środka.

• Dolcan w fioletowo (milkowo)-białych strojach, Chrobry na pomarańczowo-czarno. Jeszcze pamiątkowe zdjęcie trójki sędziowskiej z kapitanami dla fotoreportera i za moment rozpocznie się spotkanie.

• O proszę, jednak są entuzjaści pierwszoligowej piłki. Wśród VIPów pojawił się w tym momencie Dariusz Wdowczyk, a obie "jedenastki" już wychodzą na murawę przy akompaniamencie hymnu i pojedynczych braw.

• Wszyscy zawodnicy udali się na moment do szatni. Ludzi powoli przybywa na trybunę główną. Przed momentem w sektorze gości zaczęli się meldować fani z Głogowa. Póki co jest ich... czterech. Ząbkowscy "młynarze" też się pojawili w sile ok. 30 osób.

• Niespełna kwadrans dzieli nas do "królewskiego" pojedynku. A ja tradycyjnie zachęcam do aktywności w komentarzach i pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkania.

• Frekwencja, jak na ogół w Ząbkach, nie rozpieszcza. Jednak dzisiaj może być jeszcze słabiej. Nie zapowiada się, by dzisiaj pękła nawet "setka" - głównie z powodu rozgrywanego teraz spotkania Legii z Lechem. Nawet nie widać ząbkowskich "młynarzy". Chyba że przygotowują coś niezwykłego na pierwszoligowe spotkanie.

• W rundzie jesiennej Chrobry wygrał przed własną publicznością z Dolcanem 3:0 po bramkach Piotrowskiego z rzutu karnego i Szczepaniaka (dwie).

Skrót tego spotkania:

• Pełna obsada sędziowska:

• Arbiter główny: Marcin Szczerbowicz
    • Asystenci: Marcin Sadowski i Piotr Kurt
    • Sędzia techniczny: Maciej Staniszewski

Z kolei delegatem Polskiego Związku Piłki Nożnej jest Kazimierz Oleszek.

• Tradycyjnie Konrad Kryczka przygotował zapowiedź tego spotkania: Dolcan - Chrobry LIVE! Gospodarze żądni rewanżu za jesień.

• I rezerwowi Dolcanu Ząbki: 12. Mateusz Kryczka (Br), 2. Rafał Włodarczyk (M), 4. Sebastian Bartlewski (M), 8. Mateusz Długołęcki, 10. Daniel Gołębiewski, 20. Bartosz Osoliński, 27. Patryk Mikita.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Kogo w obwodzie mają Ireneusz Mamrot i Dariusz Dźwigała? Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Chrobrego Głogów: 1. Mariusz Rzepecki (Br), 6. Jakub Kiełb, 10. Marcel Gąsior, 13. Igor Szopa (M), 17. Damian Sędziak, 26. Robert Pisarczuk, 30. Velin Damyanov.

• Tomasz Górski, witam i zapraszam na bezpośrednią relację NA ŻYWO w Ekstraklasa.net z Dolcan Arena, gdzie za nieco ponad pół godziny miejscowy Dolcan podejmie Chrobrego Głogów. Kłaniam się nisko.

• Zmagania na zapleczu Ekstraklasy powoli dobiegają końca. Nie licząc tego spotkania, do zakończenia sezonu pozostało zaledwie pięć kolejek. Ósmy Dolcan (40 punktów) jest niemal pewny utrzymania, mając 16 punktów przewagi nad szesnastym GKS Tychy (stawkę zamykają Pogoń Siedlce z 20 „oczkami” i Widzew z jednym mniej od siedlczan).

Po „cienkiej czerwonej linii” stąpa Chrobry. Beniaminek jest piętnasty – uzbierał dotąd 29 punktów (bilans: 7 zwycięstw, 8 remisów, 13 porażek). Do bezpiecznej czternastej lokaty, którą zajmuje Bytovia, potrzebuje dwóch punktów, a trzynastej Sandecji – trzy. Niby strata nie jest wielka, ale forma w spotkaniach wyjazdowych prezentowana przez zawodników Ireneusza Mamrota nie jest – delikatnie to ujmując – najwyższa. Głogowianie zdobyli 11 punktów w czternastu spotkaniach, notując zaledwie dwa zwycięstwa, a co drugie spotkanie (statystycznie) kończyło się porażką. Z kolei „Duma Warszawskiego Przedmieścia”, jak pieszczotliwie określa się Dolcan, zdobyła przed własną publicznością 21 punktów w takiej samej ilości spotkań (4 zwycięstwa, 9 remisów, 1 porażka).

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA DOLCAN ZĄBKI - CHROBRY GŁOGÓW

Dolcan Ząbki - Miedź Legnica

Na początek 29. kolejki Dolcan Ząbki zmierzy się z Chrobrym Głogów. Gospodarze spotkania w trwającym sezonie nie walczą już o nic, zajmują bowiem ósme miejsce w tabeli z dorobkiem czterdziestu punktów i do miejsca premiowanego awansem do Ekstraklasy tracą osiemnaście punktów.

Rywalem ząbczan będzie Chrobry Głogów, który wciąż nie może być pewny utrzymania się w 1. lidze. Podopieczni Ireneusza Mamrota nie potrafią wydostać się ze strefy spadkowej i n a ten moment są na piętnastej pozycji, która da im grę w meczu barażowym. Głogowianie nie mają jednak zamiaru odkładać do ostatniej chwili kwestii utrzymania i jak najszybciej chcą zając bezpieczną lokatę.