Dolcan Ząbki

1

• Koniec meczu. Flota rzutem na taśmę pokonuje Dolcan!

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Świetne podanie Arifovicia i Olszar w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Leszczyńskiego!

• Gol dla Floty! Olszar! Niesamowite!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Szymon Lewicki zastępuje Łukasza Sierpinę.

• Z dobrej strony pokazał się Paweł Tarnowski, który przejął piłkę i ruszył z nią dynamicznie do przodu zyskując 40 metrów terenu. Jego strzał w porównaniu do rajdu był jednak marnej jakości.

• Sebastian Olszar zmienia Petra Hoska.

• Strzelać próbował wprowadzony niedawno Arifović. Bez powodzenia. Zabrakło celności.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Zalepa zmienia utykającego Jasińskiego.

• Zbliżają się końcowe minuty spotkania. Wydaje się, że Flota jest bliższa zwycięstwa. Najbardziej prawdopodobny wydaje się jednak podział punktów.

• Trochę przypadkowości. Rafał Zembrowski trafił futbolówką w Arifovicia, ale ten nie był w stanie wykorzystać tej sytuacji.

• Znów uderzał Piesio, tym razem głową. Było groźnie, jednak futbolówka minimalnie minęła bramkę Floty.

• Ukaranego przed chwilą "żółtkiem" Kolendowicza zmienia Ensar Arifović.

• Nieprzepisowo zagrywał Robert Kolendowicz. Żółta kartka dla zawodnika Floty.

• Kamil Mazek zmienia Tomasza Prejsa w drużynie gości.

• Pomocnik Dolcanu świetnie zachował się w polu karnym rywali i strzałem głową pokonał Darko Brljaka.

• Mamy remis! Dolcan zdobywa bramkę! Strzelcem Paweł Tarnowski, który na boisku pojawił się dosłownie kilka minut temu. Trener Podoliński miał nosa!

• Jeszcze jedna klasowa parada Leszczyńskiego! Tym razem golkiper reprezentacji Polski świetnie wybronił uderzenie Bartosza Śpiączki.

• Marek Niewiada dobrze zachował się w defensywie powstrzymując akcję ofensywną gości.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Tarnowski wchodzi za Osolińskiego.

• Faul Klimasa Gusocenko. Żółta kartka dla Litwina.

• Po drugiej stronie boiska pewnie zachował się teraz Darko Brljak. Słoweniec zatrzymał mocne uderzenie Grzegorza Piesio zza pola karnego.

• Znów pojedynek Hoska i Leszczyńskiego. Golkiper Dolcanu był jednak szybszy i przejął piłkę.

• Wracamy do gry. Zaczynają świnoujścianie. Liczymy na lepszą drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Flota prowadzi w Świnoujściu z Dolcanem 1:0. Czekamy na drugie 45 minut.

• Obie drużyny w pierwszej połowie pograją jeszcze przez minutę.

• Sierpina ukarany żółtym kartonikiem

• Bardzo dobre zachowanie czeskiego napastnika, który delikatnie przerzucił piłkę nad golkiperem Dolcanu.

• W końcu bramka! Hosek próbował kilka razy. Na początku niecelnie, potem świetnie bronił Leszczyński, ale Czech w końcu dopiął swego! Flota prowadzi z Dolcanem!

• Powoli zbliża się koniec pierwszej połowy a efektowna interwencja Leszczyńskiego, była do tej pory jedyną, oprócz spięcia pomiędzy piłkarzami na środku boiska, sytuacją godną uwagi.

• "Respect" dla Rafała Leszczyńskiego! Świetna parada po strzale głową Hoska z bliskiej odległości. "International level".

• Po drugiej stronie boiska dośrodkowywał Bartosz Śpiączka, a strzałem głową Leszczyńskiego próbował zaskoczyć Petr Hosek. Bez powodzenia. Futbolówka przeleciała nad bramką.

• Była szansa na groźną kontrę dla gości, ale dynamiczny zryw Łukasza Sierpiny zatrzymał się na defensywnej "ścianie" Floty.

• Sporo spięć w środku boiska. Gra jest bardzo rwana. Wiemy, że pogoda trochę senna, ale fajnie by było jakby piłkarze się trochę obudzili.

• Piesio faulowany przez Sołowieja. Żółta kartka dla gracza Floty.

• Trochę wieje nudą niestety. Za to adrenalina u piłkarzy z niewiadomych do końca względów nieco podskoczyła, bo doszło do małego zamieszania i wymiany zdań na środku boiska

• Nieco odważniej spróbowali goście. Najpierw strzelał Rafał Grzelak, chwilę później Adrian Łuszkiewicz. Obu uderzeniom zabrakło jednak za równo siły, jak i precyzji.

• Rzut wolny dla Dolcanu po przewinieniu Roberta Kolendowicza. Mur stanął jednak na przeszkodzie po strzale Damiana Jakubika.

• Flota ma optyczną przewagę, podopieczni Bogusława Baniaka sprawiają wrażenie bardziej zdeterminowanych. Nic dziwnego, w końcu od strefy spadkowej dzieli ich jedynie punkt.

• Na razie najbardziej aktywnym zawodnikiem jest Jasiński, który często dogrywa piłki w pole karne Dolcanu. Póki co bez zagrożenia dla bramki Rafała Leszczyńskiego.

• Flota próbuje konstruować atak pozycyjny. Dolcan dobrze ustawiony w defensywie.

• Nieco zamieszania zrobiło się w defensywie Dolcanu po wrzucie z autu Radosława Jasińskiego. Ostatecznie bez konsekwencji dla gości.

• To goście rozpoczęli spotkanie od środka boiska. Czy Dolcan jest w stanie wywalczyć awans do Ekstraklasy? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

• Pierwszy sobotni mecz 23. kolejki 1. ligi właśnie się rozpoczął. Życzymy wszystkim ciekawego widowiska.

• Rezerwowi Dolcanu: Humerski, Wiśniowski, Matuszczyk, Mazek, Tarnowski, Lewicki

• Rezerwowi Floty: Gąsiński, Zalepa, Kamiński, Mysiak, Pułka, Arifović, Olszar

• Dolcan w tym sezonie może nawet powalczyć o awans do Ekstraklasy. - Dolcan na pewno o tym marzy - twierdzi trener Floty, Bogusław Baniak. - To rzeczywiście bardzo ciekawa drużyna, grająca w nietypowym ustawieniu 3-5-2. Musimy podejść do niej bardzo poważnie taktycznie. W akcjach ofensywnych mają zawsze dużo zawodników.

• Zachęcamy do przeczytania zapowiedzi spotkania. Flota zajmuje 14. miejsce w tabeli z zaledwie jednym punktem przewagi nad strefą spadkową. Dolcan jest czwarty i do lidera z Łęcznej traci dziewięć "oczek".

• Witamy ze Świnoujścia, gdzie w meczu 23. kolejki 1. ligi Flota zmierzy się z Dolcanem Ząbki.