Kolejarz Stróże

2

Dolcan Ząbki

1

• Koniec spotkania. Kolejarz Stróże pokonał Dolcan Ząbki 2:1 i jest o krok od utrzymania. Z kolei goście dzisiejszego meczu mogą już raczej na dobre zapomnieć o Ekstraklasie.

• Na koniec dobra interwencja Radlińskiego po strzale Mazka!

• Jeszcze kartka dla Smuczyńskiego.

• Mecz potrwa jeszcze dodatkowe 3 minuty.

• Z pomocy służb medycznych musiał skorzystać Radliński. Oczywiście to nic groźnego.

• Teraz w zdecydowanej defensywie Kolejarz. Podopieczni Przemysława Cecherza wszystkimi siłami bronią korzystnego rezultatu.

• Ostatnia zmiana w Kolejarzu: Łukasz Bocian za Trochima.

• Jeszcze jeden strzał z dystansu graczy z Ząbek, ale bez skutki. Próbował Klepczarek.

• Sebastian Leszczak zmienia Wolańskiego.

• Próbował uderzenia z dystansu Tarnowski, ale tym razem nie trafił w światło bramki.

• alala@ Poprawną formą językową jest ząbczan. Pozdrawiamy :)

• Ostatni kwadrans tego emocjonującego meczu przed nami. Czy któryś z zespołów pokusi się jeszcze o kolejne trafienie?

• Tomasz Chałas opuszcza boisko. W jego miejsce Kamil Adamek.

• W polu karnym próbował coś zdziałać Trochim, ale obrońcy wybili piłkę. Na ich nieszczęście prosto do ustawionego na 30. metrze Wolańskiego, który bez zastanowienia huknął z powietrza. Piłka wpadła w samo okienko! Cudowny gol!

• GOOOOOOL!!! 2:1 dla Kolejarza! Wolański zdobył bramkę kolejki!

• Wpadł w pole karne z lewej strony Mazek, zawodnik wypożyczony z warszawskiej Legii oddał nawet strzał, ale był on zdecydowanie za słaby.

• Poczuli wyraźnie krew zawodnicy Dolcanu, którzy wysoko starają się podejść Kolejarza. Na razie nie wypracowali jednak dogodnej sytuacji na drugiego gola.

• Ma nosa Robert Podoliński. Dopiero wejście rezerwowego gracza zaowocowałem golem dla ząbczan.

• Poszła kontra gości i rezerwowi Tarnowski wykończył akcję uderzeniem po długim rogu. Piłka jeszcze odbiła się od słupka bramki Radlińskiego.

• GOOOOOOL!!! 1:1!! Tarnowski!!

• Humerski musiał wybijać piłkę nad poprzeczką po strzale Trochima z rzutu wolnego!

• Kolejna zmiana w Dolcanie: Paweł Tarnowski za Damiana Jakubika. Stawia na ofensywę Robert Podoliński.

• Źle się gra na boisku w Stróżach zawodnikom Dolcanu. Gracze Podolińskiego mają splątane nogi i nie zanosi się na bramkę wyrównującą. Dominuje Kolejarz.

• Pierwsza zmiana w meczu: Kamil Mazek wchodzi za niewidocznego Łukasza Sierpinę.

• Tym razem Trochim próbował bezpośredniego uderzenia ze stałego fragmentu. Bez rezultatu.

• Jeszcze za dyskusje z arbitrem głupią kartkę zarobił Piesio.

• Łuszkiewicz ukarany żółtą kartką za faul.

• Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Cichy i pomylił się doprawdy nieznacznie!

• To mógł być zabójczy początek Kolejarza! Świetnie po rzucie rożnym znalazł się Nitkiewicz, uderzył potężnie i świetnie obronił Humerski.

• Bez zmian w obu jedenastkach.

• Wznawiamy grę po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy. Kolejarz prowadzi z Dolcanem 1:0, co jest sporą niespodzianką. Wracamy za kwadrans.

• Kartonik dla Damiana Jakubika.

• Powinno być 2:0 dla gospodarzy, ale Smuczyński zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem! Dobra interwencja Humerskiego.

• Akcja gospodarzy przeniosła się z lewej strony do środka, gdzie piłkę przyjął Niane i uderzył błyskawicznie z 20 metrów. Futbolówka leciała płasko i bardzo precyzyjnie. Wpadła do siatki zasłoniętego Humerskiego tuż przy prawym słupku.

• GOOOOOOL!!! 1:0 dla Kolejarza! Cheikh Niane!

• Daleki wyrzut z autu Adriana Łuszkiewicza, najwyżej w polu karnym wyskoczył Szymon Matuszek, ale nie był skierować futbolówki w światło bramki.

• Zapowiadało się na dobrą akcję Smuczyńskiego na lewej flance, ale wmieszał się we wszystko Mateusz Długołęcki.

• Obu formacjom obronny nie można na razie nic zarzucić. Zarówno defensywa Kolejarza, jak i Dolcanu gra dosłownie bezbłędnie. Kto pomyli się pierwszy?

• Jeśli dobrze liczymy, to dopiero teraz doczekaliśmy się pierwszego celnego strzału na bramkę. Z uderzenie Wojciecha Trochima nie miał żadnego problemu Maciej Humerski.

• W ostatnich minutach dominuje Kolejarz, który konstruuje kolejne akcje. Ząbczanie nastawieni na kontry.

• W jednym ze starć ucierpiał Cichy. Na murawę wbiegli medycy, ale po chwili wszystko było już w porządku.

• Strzelił na przedwczesny wiwat Witold Cichy. Bardzo, bardzo niecelne uderzenie z dystansu.

• Pierwszą żółtą kartkę w meczu ogląda Krzysztof Markowski.

• Była "setka" dla Kolejarza! Futbolówkę wywalczył Stefanik, dograł do Chałasa, a ten następnie do niepilnowanego Smuczyńskiego. Młody zawodnik zbiegł z lewego skrzydła i strzelił minimalnie niecelnie.

• Bezpańska piłka przeleciała przez całe pole karne Kolejarza, bo nikt z drużyny Dolcanu nie był w stanie zamknąć akcji.

• Kolejne uderzenie z dystansu ząbczan. Szczęścia próbował Dariusz Zjawiński, ale nie był to celny strzał.

• Rzut rożny ekspediowali gospodarze, ale dobrze interweniowali w obroni zawodnicy Roberta Podolińskiego.

• Podniosła się gromada kibiców Kolejarza, bowiem wyglądało na to, że Tomasz Chałas nastrzelił w rękę jednego z obrońców Dolcanu. Sędzia nie użył jednak gwizdka.

• Początkowe minuty zdominowali zawodnicy ekipy przyjezdnej, który szukają gola w Stróżach.

• Pierwszy gwizdek, gramy.

• Zawodnicy wyszli już z powrotem na murawę, za moment pierwszy gwizdek sędziego Piotra Lasyka.

• Rezerwowi Dolcan: Rafał Leszczyński, Łukasz Matuszczyk, Kamil Mazek, Bartosz Osoliński, Paweł Tarnowski, Rafał Zembrowski, Damian Świerblewski.

• Rezerwowi Kolejarz: Filip Błażejewski, Kamil Adamek, Łukasz Bocian, Sebastian Leszczak, Mateusz Wilk, Dawid Szufryn, Dariusz Walęciak.

• Kolejarz zapewne do końca będzie walczył o ligowy byt, ale organizatorzy nie spodziewają się dzisiaj rekordowej frekwencji. Na stadionie pojawi się maksymalnie 300 widzów.

• Pogoda w Stróżach idealna do gry - nie jest ani za ciepło, ani zbyt chłodny. Termometry wskazują około 24 kresek, na niebie widoczne chmury. A na płycie boiska trwa rozgrzewka obu zespołów.

• W zgoła odmiennym położeniu znajdują się rywale Kolejarza, czyli Dolcan Ząbki. Trzeba otwarcie przyznać, że z faworytów to właśnie Dolcan ma najłatwiejszą drogę do awansu. Pierwszym przystankiem są wspomniane Stróże, gdzie forma gospodarzy w przekroju całego sezonu, nazwijmy delikatnie – „nie powala”.

• Sytuacja podopiecznych Przemysława Cecherza poprawiła się po ostatniej wygranej w Rybniku, gdzie Kolejarz pokonał Energetyka ROW 2:1. Wygrana została przyjęta z lekkim zaskoczeniem, bowiem to gospodarze byli faworytem tego meczu (po zwycięstwie 2:0 z Dolcanem Ząbki), mimo że Kolejarz w tym samym czasie wygrał swój mecz Arką Gdynia 3:2, czym pozbawił szans gdynian na awans do elity. Teraz stróżanom do zapewnienia utrzymania brakuje zaledwie dwóch „oczek”.

• Witamy ze Stróż. Już za 45 minut rozpocznie się spotkanie miejscowego Kolejarza z Dolcanem Ząbki. Zapraszamy na relacją na żywo!