Dramat Korony II. Prowadziła 3:1, ale przegrała z Czarnymi Połaniec 3:4 i spadła z trzeciej ligi! Trener przeprasza, piłkarze są w szoku...

Jaromir Kruk, Dorota Kułaga
Sprawdził się czarny scenariusz. Korona II Kielce fatalnie spisała się w ostatnim meczu w tym sezonie, przegrała 3:4 i pożegnała się z trzecią ligą Kamil Bielaszewski
To co jeszcze kilka kolejek przed zakończeniem sezonu wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Korona II Kielce po fatalnej końcówce sezonu pożegnała się z trzecią ligą. W ostatniej kolejce znowu zaprezentowała niemoc, bo wygrywała już w 54 minucie 3:1 i wszystko miała w swoich rękach. Później straciła jednak trzy gole i ostatecznie przegrała z Czarnymi Połaniec 3:4. To było fatalne zwieńczenie bardzo słabej rundy w wykonaniu zespołu prowadzonego przez Mariusza Ludwinka.

Korona II Kielce – Czarni Połaniec 3:4 (2:1)
Bramki: Piotr Lisowski 20, Tomasz Mucha 28, Miłosz Strzeboński 54 – Arleiosn Martinez 3. Eryk Galara 60, 89 karny, Bartłomiej Wiktor 68.
Korona II: Mamla – Zwoźny, Kiercz, Sylwestrzak, D. Lisowski – P. Lisowski (79 R. Turek), K. Turek – Kucharczyk, Strzeboński, Mucha (86 Przybysławski) – Bąk (79 Płocica).
Czarni: Wieczerzak – Smoleń, Załucki, Bakowski, Misztal – Banik (56 Żądło), Wiktor, Galara, Wątróbski (56 Bawor), Kardyś (84 Gębalski) – Martinez (19 Łąk).
Żółte kartki: P. Lisowski, Strzeboński, K. Turek – Wątróbski.

Korona II spadła z trzeciej ligi w niesamowitych okolicznościach. Kielczanie szybko odpowiedzieli na straconego gola w 2 minucie i na przerwę wyszli prowadząc 2:1. Gdy na 3:1 podwyższył Miłosz Strzeboński wydawało się, że nic się już nie stanie drużynie Mariusza Ludwinka. Czarni nie zamierzali odpuszczać i doprowadzili do wyniku 3:3, który i tak dawał Koronie II pozostanie w lidze. W szalonej końcówce rzut karny dla przyjezdnych wywalczył grający prezes Adrian Gębalski, a na gola zamienił go Eryk Galara. Po chwili do piłkarzy Korona II doszła informacja o niekorzystnych wynikach z innych stadionów.

- Jest mi bardzo przykro i mogę tylko przeprosić kibiców za nasz wynik w całym sezonie - podsumował spotkanie mocno przygnębiony Mariusz Ludwinek, trener Korony II Kielce.

– Jestem w szoku, że Korona II spadła – przyznał Adrian Gębalski. W jeszcze większym szoku są ludzie z kieleckiego klubu.

Porażka z Czarnymi Połaniec sprawiła, że Korona II Kielce spadła do Hummel 4. Ligi.