Drużyna Artura Jędrzejczyka zagra w finale Pucharu Rosji

mgs
Artur Jędrzejczyk i jego Krasnodar awansowali do finału Pucharu Rosji
Artur Jędrzejczyk i jego Krasnodar awansowali do finału Pucharu Rosji Bartek Syta/Polskapresse
W meczu półfinałowym Pucharu Rosji Krasnodar z Arturem Jędrzejczykiem w składzie dość niespodziewanie pokonał na wyjedzie CSKA Moskwa 1:0 i tym samym awansował do wielkiego finału Pucharu Rosji.

Chociaż faworytem rozgrywek była drużyna CSKA, która występowała w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, niespodziewanie w meczu rozgrywanym w Moskwie skromne zwycięstwo 1:0 odniósł Krasnodar, w szeregach którego wystąpił reprezentant Polski, Artur Jędrzejczyk. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 28. minucie, a jej autorem był Wanderson. Były piłkarz Legii Warszawa na placu gry przebywał przez pełne 90 minut.

Gol Wandersona

Występ w finale Pucharu Rosji to największy sukces klubu Jędrzejczyka. W finale rozgrywek Krasnodar zagra się 8 maja ze zwycięzcą drugiej pary półfinałowej FK Rostów - Łucz-Energija Władywostok.

CSKA Moskwa - FK Krasnodar 0:1 (0:1)

Bramki: Wanderson 28'