Dwa mecze dyskwalifikacji dla Michała Maka

jac
Michał Mak
Michał Mak Arkadiusz Gola/Polska Press
Komisja Ligi nałożyła na Michała Maka z Lechii Gdańsk karę dwóch meczów dyskwalifikacji. To za faul, jakiego dopuścił się na Deleu podczas poniedziałkowego meczu z Cracovią (0:3).

W 6 minucie spotkania z Cracovią Makowi puściły nerwy. Tocząc bój o piłkę z Deleu, postanowił uderzyć nogą w ciało Brazylijczyka. Sędzia Bartosz Frankowski nie miał złudzeń, że było to celowe i niesportowe zachowanie, dlatego od razu wyrzucił skrzydłowego z boiska.

Lechia w dziesiątkę musiała biegać za Cracovią przez 90 minut. Przez niemal godzinę nie dała sobie strzelić gola. Później jednak opadła z sił i skończyło i pozwoliła sobie wbić aż trzy. Na konferencji prasowej trener Thomas von Heesen za porażkę obwinił właśnie Maka, który bezmyślnym zachowaniem skazał drużynę na nierówną walkę.

Wobec kary od Komisji Ligi Makowi nie dane będzie wystąpić z Lechem Poznań i Pogonią Szczecin.