Dwa oblicza Legii w Eindhoven. PSV z kompletem punktów

Bartłomiej Szura
W meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej, PSV Eindhoven pokonało Legię Warszawa 1:0. W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, ale po przerwie stroną dominującą byli już goście. Legioniści nie byli jednak w stanie pokonać Przemysława Tytonia.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Macieja Skorży była słaba. Już w pierwszych sekundach po błędzie Wawrzyniaka sytuację ratować musiał rozpaczliwym wybiciem piłki w trybuny Komorowski. Wraz z upływem kolejnych minut nie było lepiej. Holendrzy choć także nie pokazywali porywającego futbolu kontrolowali mecz i starali się strzelić bramkę jak najmniejszym nakładem sił.

Udało im się to w 21. minucie przy pomocy bramkarza Dusana Kuciaka, który niepotrzebnie wychodził do piłki i nie zrozumiał się z Komorowskim. Do piłki dopadł bowiem Dries Mertens i ładnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Po tej bramce gra piłkarzy Legii niewiele się zmieniło. Zawodnicy Maciej Skorży popełniali dalej błędy w formacji defensywnej, a atak zupełnie nie istniał. W takiej sytuacji Holendrzy oszczędzając siły na sobotni pojedynek z Ajaksem spokojnie dowieźli prowadzenie do przerwy.

Zobacz galerię zdjęć z meczu!

Pojawienie się na boisku w drugiej części Miroslava Radovicia miało rozruszać ofensywną grę warszawian. Rzeczywiście, Legia zagrała odważniej. Już po siedmiu minutach po zagraniu Rybusa, Komorowski chybił głową o kilkanaście centymetrów. Po kolejnych trzech minutach Radović huknął z 20 metrów minimalnie nad poprzeczką.

W kolejnych minutach niewiele nowego działo się na murawie. Legioniści rozgrywali momentami bardzo długo piłkę, ale zagrożenia dla bramki Polaka w bramce PSV, Przemysława Tytonia, nie było żadnego. PSV z kolei umiejętnie broniło się na swojej połowie, wyprowadzając groźne kontry po których pod bramką Kuciaka było gorąco.

Zawodnicy Macieja Skorży w Holandii zawiedli. Zespół zagrał zbyt zachowawczo, nie potrafiąc stworzyć zagrożenia pod bramką PSV. Holendrzy natomiast mając w perspektywie prestiżowe spotkanie z Ajaxem nie forsowali tempa i jednobramkowe zwycięstwo dowieźli do końcowego gwizdka.

PSV Eindhoven - Legia Warszawa 1:0 (1:0)- czytaj zapis relacji na żywo z meczu

Bramki:
1:0 - Dries Mertens 21'

Żółte kartki: Mertens - Borysiuk

Sędziował: Istvan Vad (Węgry)

Widzów: 13000

PSV: Przemysław Tytoń - Stanisław Manolev, Marcelo, Wilfred Bouma, Erik Pieters - Georginio Wijnaldum, Ola Toivonen (89' Orlando Engelaar), Kevin Strootman - Jeremain Lens (73' Funso Ojo), 9. Tim Matavż, Dries Mertens

Legia: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Manu (46' Miroslav Radović), Janusz Gol (66' Michał Żyro), Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Maciej Rybus (81' Jakub Kosecki) - Danijel Ljuboja