0

Borussia Dortmund

2

• To już tyle na dziś, dziękuję za wspólnie spędzony czas i życzę dobrej nocy!

• Sporym zmartwieniem dla trenera i kibiców BVB jest kontuzja Marco Reusa. Póki co nie wiadomo jak poważny jest jego uraz, ale brak tego piłkarza to spore osłabienie dla Borussi. Dobrą wiadomością jest to, że 90 minut rozegrał Jakub Błaszczykowski. Polak grał dobrze, a swój występ okrasił asystą przy golu Immobile.

• Mecz nie obfitował w liczne sytuacje bramkowe. Borussi udało się strzelić pierwszego gola po fatalnym błędzie Hefele, a drugą bramkę zdobyła po kontrze w końcówce spotkania, gdy Dynamo rzuciło wszystkie siły do przodu. Bardzo skuteczny był Immobile, który nie pomylił się w stuprocentowych sytuacjach, choć jego gra w przekroju całego meczu może pozostawiać dużo do życzenia.

• Koniec meczu! Borussia po 2 golach Immobile pokonała Dynamo Drezno i awansowała do dalszej fazy pucharu DFB Pokal!

• I to właśnie asystujący Polak schodzi z boiska, a wchodzi na doliczony czas gry Sven Bender.

• Gundogan wypuścił prawym skrzydłem Błaszczykowskiego. Polak popatrzył i dograł na środek pola karnego do Immobile, a napastnikowi Borussi nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki!

• 2-0! Ponownie Immobile!

• Immobile skutecznie powstrzymywany przez Erdmana. Gdyby Włochowi udało się wygrać pojedynek z obrońcą Dynama, to wyszedłby na doskonałą sytuację.

• Ku zaskoczeniu to Dynamo ładniej konstruuje swoje ataki. Gospodarze grają szybciej i bardziej dokładnie niż Borussia, której często zdarzają się straty w końcowym fragmencie gry.

• Żółta kartka dla Błaszczykowskiego, który zaatakował zbyt wysoko podniesioną nogą Hefele.

• Schmelzer w ostatniej chwili przecina prostopadłe podanie.

• Ostatnie 10 minut zapowiada się niezwykle interesująco. Dynamo nie zamierza się poddawać w walce o zdobycie gola, a przed Borussią otwiera się szansa na kontratak.

• Murawa płata figle. Przed szansą był Ramos, ale nie wykorzystał sytuacji. Szczęście tym razem było przy drużynie gospodarzy.

• Immobile był w dobrej sytuacji, kilka metrów od bramki z prawej strony. Zamiast uderzać, zdecydował się na podanie do wybiegającego kolegi, ale to zagranie zostało zablokowane!

• Fiel ukarany żółtą kartką. Pomocnik Dynama bez pardonu zaatakował dwoma nogami rywala.

• Po raz pierwszy pokazał się w indywidualnej akcji Ramos. Z lewej strony pola karnego raz i drugi nawinął obrońcę, zszedł do prawej nogi i strzelił w kierunku bramki, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Strzał Hefele z rzutu wolnego, ale piłka bardzo wolno toczyła się w kierunku bramki i Langerak nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

• Ostatnia zmiana w Dynamie. Schodzi Muller, a za niego pojawia się Fiel.

• Tekerci mknął lewym skrzydłem i minął Kircha. Pomagał mu Błaszczykowski, który odebrał piłkę, ale zabrzmiał gwizdek sędziego. Faulował chyba mijany przez skrzydłowego Dynama Kirch.

• Zmiana też w Borussi. Boisko opuszcza Kagawa, a pojawia się na murawie Ramos.

• Druga zmiana w Dynamie. Schodzi Kreuzer, a wchodzi Stefaniak.

• Odważniej grają w drugiej połowie piłkarze Dynama. Kolejna akcja Teixeiry, tym razem skrzydłem. Dośrodkowanie do Eilersa, ten próbował zgasić piłkę, ale był naciskany przez obrońców Borussi i nie udało się dobrze wykonać tego zagrania.

• Bardzo dobra akcja Teixeiry. Boczny obrońca Dynama pognał z piłką z głębi boiska i zdecydował się na prostopadłe podanie do wychodzącego Eilersa. To zagranie zostało zablokowane, ale futbolówka trafiła z powrotem do Teixeiry, który zdecydował się na uderzenie.Czujny był Langerak i bramkarz BVB złapał piłkę.

• Mkhitaryan z prawej strony wycofał na środek do Błaszczykowskiego, Polak natychmiastowo uruchomił obiegającego na prawej stronie Kircha. Niemiecki obrońca dośrodkował w pole karne, ale piłkę wybili obrońcy Dynama.

• Teherci kiwał w polu karnym Borussi, ale stracił piłkę. Przejął ją jeszcze Durholtz, ale i jemu obrońcy Borussi wygarnęli piłkę i wybili w głąb boiska.

• Pierwsza zmiana w Dynamie. Schodzi Andrich, a wchodzi Durholtz.

• Odpowiedź Dynama! Eilers wyzwał na pojedynek biegowy Hummelsa, reprezentant Niemiec był lepiej ustawiony i wydawało się, że akcja zostanie zgaszona. Środkowy obrońca popełnił jednak błąd, przy podaniu do bramkarza stracił równowagę i piłkę z lewej strony pola karnego przejął Eilers, ale przegrał pojedynek sam na sam z Langerakiem!

• Fatalny błąd Hefele! Obrońca Dynama podał wzdłuż pola karnego, piłka trafiła wprost pod nogi Immobile. Włoch miał mnóstwo czasu, przyjął piłkę, nawet ją na chwilę zgubił, opanował, popatrzył na bramkę i strzelił pod poprzeczkę!

• Gool! 1-0 dla Borussi, strzelcem Immobile!

• Vrzogic fauluje Błaszczykowskiego i otrzymuje żółtą kartkę.

• Langerak odważnym wyjściem być może ratuje Borussię od straty bramki! Dośrodkowanie z prawej strony przeszło przez całe pole karne i dobiegał do piłki na lewym skrzydle Tekerci, ale świetnie przeczytał grę bramkarz Borussi i skrócił kąt!

• Na boisko wyszedł Immobile. Jego rana na twarzy została zszyta i zabezpieczona plastrem i włoski napastnik od 46. minuty będzie nękał obrońców Dynama.

• Rozpoczęła się druga połowa!

• Cieszyć może występ Kuby Błaszczykowskiego. Polski skrzydłowy imponuje zaangażowaniem, gra odpowiedzialnie i nie traci piłek. Pojawia się w różnych strefach boiska, choć najczęściej gra na prawej stronie. Zazwyczaj gra szybko, na jeden-dwa kontakty, ale dwukrotnie też popisał się indywidualnymi rajdami, zakończonymi dośrodkowaniami.

• Marco Reus doznał kontuzji w 21. minucie meczu i musiał opuścić murawę, mocno utykając.

• Ma o czym myśleć Jurgen Klopp. Borussia gra słabo, na ławce brakuje będącego w formie Aubameyanga, a z boiska musiał zejść kontuzjowany Reus. Niepewny jest dalszy występ Ciro Immobile, który opuścił murawę pod koniec pierwszej połowy. Włoch ucierpiał w powietrznym starciu z Hefele i nie wiadomo, czy wróci na drugą część gry.

• Koniec bezbarwnej pierwszej połowy.

• Z boiska zszedł Immobile. Ucierpiał prawdopodobnie w starciu w powietrzu, bo na jego twarzy pojawiła się jakaś rana. Włoch opatrywany jest poza boiskiem, ale za niego nie wszedł żaden zawodnik. Być może napastnik Borussi pojawi się w drugiej połowie na boisku.

• Błąd sędziego! Eilers prawidłowo wybiegał na czystą pozycję, ale zabrzmiał gwizdek sędziego. Napastnik Dynama w momencie podania był na własnej połowie, więc nie mógł znajdować się na spalonym.

• Błaszczykowski pojawił się na lewym skrzydle, zwodem przełożył piłkę na prawą nogę i dośrodkował w pole karne, ale walczący o główkę Immobile przegrywa pojedynek.

• Faul Kircha, który poślizgnął się na murawie i zahaczył swojego rywala. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wyłapuje Langerak, choć był atakowany przez napastników Dynama.

• Również kolejne długie zagranie od obrońców w kierunku Immobile. To rozwiązanie w ogóle nie zdaje egzaminu, bo napastnika Borussi w powietrzu ataku dwóch rosłych obrońców, którzy wygrywają pojedynki z Włochem.

• Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego Borussi, ale zero konkretów pod bramką Wiegersa.

• Sporym spokojem wykazał się teraz sprawca kontuzji Reusa - Dennis Erdmann. Będąc przy linii bocznej na wysokości własnego pola karnego i naciskanym przez dwóch rywali, jednego minął zwodem, a drugiego nabił i piłka wyszła na aut.

• Mkhitaryan dopadł do piłki wybitej przez obrońców po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i mocno uderzył na bramkę, ale futbolówka w bezpiecznej odległości minęła słupek.

• Minął drugi kwadrans gry. Borussia gra za wolno, by zaskoczyć głęboko cofnięty zespół Dynama. Bywają fragmenty, że na połowie gospodarzy nie znajduje się tylko Langerak. Goście nie potrafią sobie jednak stworzyć żadnej groźnej sytuacji.

• Zamiast strzału - dośrodkowanie. Sporo chaosu w polu karnym Borussi. Piłka odbijała się od zawodników niczym w pinballu, padł nawet na murawę jeden z zawodników Dynama, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

• Indywidualna akcja Eilersa zakończona faulem Suboticia. Będzie okazja do oddania strzału z rzutu wolnego z okolic 20. metra.

• Bardzo dobrze powalczył o, wydawało się, straconą piłkę Błaszczykowski i zdołał odegrać do Kircha, który natychmiast dośrodkował. Nad tym elementem gry boczny obrońca musi się skupić, bo to kolejne jego słabe zagranie.

• Pierwsza dopiero akcja lewym skrzydłem piłkarzy Dynama. Piłkę przy nodze miał Tekerci, był nieatakowany przez rywala, ale pomocnik gospodarzy bardzo niecelnie dośrodkował i od bramki zacznie Langerak.

• Reus zmuszony do zejścia z boiska. Niemiec bardzo mocno utyka i nie jest w stanie kontynuować gry. Za niego pojawia się na murawie Mkhitaryan.

• Leży na boisku Marco Reus. Na boisku wbiegają fizjoterapeuci Borussi.

• Na jeden kontakt próbował zagrać Reus z Kagawą, ale Japończyk źle odgrywał piłkę.

• Akcja prawym skrzydłem gospodarzy, ale na pozycji spalonej złapany Kreuzer.

• Kwadrans gry za nami. Na boisku nie dzieje się zbyt wiele, choć powoli Borussia zaczyna mocniej naciskać na piłkarzy z Drezna. Aktywniejsza jest lewa strona dortmundczyków, a to za sprawą ofensywnie grającego Schmelzera. Grający na prawej flance Kirch nie podłącza się tak często do przodu i zdarza mu się popełnić proste błędy w podaniu i przyjęciu piłki.

• Kolejna akcja Borussi, jednak zakończona kiepskim dośrodkowaniem Kircha z prawej strony.

• Trójkowa akcja Schmelzer - Kagawa - Immobile zakończona strzałem tego ostatniego. Włoch miał jednak trudną pozycję i jego strzał z ostrego kąta zatrzymał Wiegers.

• Pierwsza ofensywna akcja Dynama, na prawym skrzydle piłkę dostał Teixeira. Boczny obrońca gospodarzy dośrodkował piłkę, ale wybił ją dobrze ustawiony Hummels.

• Będziemy z uwagą przyglądać się grze Jakuba Błaszczykowskiego, który ustawiony jest na prawym skrzydle i będzie współpracował z Olivierem Kirchem. Ten zastępuje na prawej obronie Łukasza Piszczka.

• Długie podanie od Hummelsa w zamierzeniu do Immobile, ale piłkę złapał bramkarz.

• Nietypowy zestaw strojów. Dynamo w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach, Borussia ubrana od stóp to głów na biało.

• Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczyna Borussia!

• Mecz rozpocznie się już za kilka minut, piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko.

• Trzecioligowiec z Drezna wygrał w tegorocznym Pucharze Niemiec najpierw z Schalke 2-1, a później z Bochum również 2-1. Borussia zaś najpierw pokonała Stuttgarter 4-1, a później St Pauli 3-0.

• Ze strony gospodarzy największym zagrożeniem powinien być Justin Eilers. 26-letni napastnik Dynama ma na swoim koncie już 17 bramek w tym sezonie - 14 w lidze i 3 w pucharze.

• Co do Jakuba Błaszczykowskiego, to taką ciekawostkę podaje Łukasz Wesołowski

• Z dwójki najlepszych w tym roku piłkarzy Borussi wystąpi za to Marco Reus. Niemiecki pomocnik wreszcie uporał się z kontuzjami i prezentuje znakomitą formę, doskonale współpracując ze wspomnianym wcześniej Aubameyangiem. Na boisku pasują do siebie jak Batman i Robin

• Gabończyk trafiał w każdym wygranym przez Borussię meczu w rundzie wiosennej. Pokonywał bramkarzy Schalke, Stuttgartu, Mainz oraz Freiburga.

• Trener Jurgen Klopp dał odpocząć kilku swoim graczom. Najważniejsze zmiany to brak Weidenfellera w bramce i Aubameyanga na ataku, który imponuje formą w 2015 roku.

• Tak prezentują się oficjalne składy na ten mecz

• Mamy składy obu drużyn. Dla nas interesującym faktem jest występ od pierwszej minuty Jakuba Błaszczykowskiego. Zabraknie drugiego z Polaków, Łukasza Piszczka. Prawy obrońca BVB doznał kontuzji w niedawnym meczu Ligi Mistrzów z Juventusem.

• Witamy na relacji z meczu pucharowego DFB Pokal, w którym Dynamo Drezno podejmie Borussię Dortmund!