Nikt nie chciał awansować do grupy mistrzowskiej! Znamy podział w Ekstraklasie

mic
Mecz Korona - Cracovia
Mecz Korona - Cracovia Krzysztof Orski
Koniec sezonu zasadniczego w T-Mobile Ekstraklasie! Przed wielką szansą na awans do grupy mistrzowskiej stanęły w 30. kolejce drużyny Cracovii i Jagiellonii, ale obie nie potrafiły wykorzystać wpadek swoich przeciwników.

Na razie najwięcej smutku w Lubinie i Łodzi

Przed rozpoczęciem 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy najciekawiej było w środku tabeli. O dwa wolne miejsca w pierwszej ósemce walczyły aż cztery zespoły. Ale żadna drużyna w ostatniej kolejce fazy zasadniczej nie potwierdziła, że zasługuję na grę w czołowej ósemce. Najwięcej szczęścia mieli piłkarze Górnika Zabrze i Lechii Gdańsk. Oba zespoły przegrały swoje mecze (Górnik z Lechem Poznań 0:3, Lechia ze Śląskiem Wrocław 0:1), ale mimo tego utrzymały się w pierwszej połowie tabeli. I tym samym utrzymały się w lidze.

Najbardziej zawiedzeni czują się zawodnicy Jagiellonii Białystok. Podopieczni Michała Probierza przegrywali u siebie z Piastem Gliwice, ale w końcówce przypomnieli sobie, że muszą wygrać. Najpierw wyrównał Dani Quintana, a w ostatniej minucie z trzech metrów do pustej bramki głową nie trafił Bekim Balaj. Trafił tylko w słupek. Michał Probierz zamiast walczyć o puchary w Lechii, zagra o utrzymanie w Jagiellonii.

W Krakowie też nie mają się z czego cieszyć. Cracovia przegrała w Kielcach z Koroną i pozbawiła się szans na czołową ósemkę. Wisła natomiast przegrała z Podbeskidziem i wypadła poza pierwsza czwórkę. W tej sytuacji Biała Gwiazda w ostatniej fazie sezonu rozegra o jeden mecze więcej na wyjeździe niż u siebie. Wisłę w tabeli przeskoczyła Pogoń Szczecin, która wygrała z Widzewem Łódź po golu Marcina Robaka, najlepszego strzelca po 30. kolejkach. Napastnik Portowców ma na koncie 20 goli.

Na dole tabeli najwięcej zyskali bielszczanie i wrocławianie. Najwięcej stracili łodzianie i lubinianie. Gdyby liga zakończyła się dzisiaj, to właśnie Widzew i Zagłębie w przyszłym sezonie zagrałaby w pierwszej lidze.

Na górze z kolei nic się nie zmieniło. Pierwsze trzy zespoły, czyli Legia, Lech i Ruch wygrały bardzo pewnie swoje mecze. Wszystkie strzeliły po trzy gole i udowodniły, że na podium po sezonie zasadniczym nie są przypadkowo.

Zobacz tabelę T-Mobile Ekstraklasy!

Wiemy już, które zespoły zagrają o mistrzowsko Polski. Kilka z nich, jak Górnik czy Lechia, mogą odetchnąć, że nie przyjdzie im walczyć o utrzymanie, bo ich pozycja w tabeli w 30. kolejce wisiała na włosku. Na szczycie tabeli status quo, bo swoje mecze wygrały Legia, Lech, Ruch i Pogoń. Plamę dała tylko Wisła Kraków, która na własnym boisku przegrała z Podbeskidziem.

Zawisza Bydgoszcz - RUCH CHORZÓW 0:3

19:52 Niesamowite emocje w Białymstoku, gdzie Jaga walczy o zwycięską bramkę w meczu z Piastem. Balaj trafił przed chwilą w słupek, mając przed sobą pustą bramkę!

19:49**GOL!** Zawisza - Ruch 0:3 (Kuświk 90')

19:49**GOL!** Zawisza - Ruch 0:2 (Surma 86')

Bramkę dla Ruchu Chorzów strzelił weteran Łukasz Surma. Dobry mecz Niebieskich w Bydgoszczy. Chorzowianie zakończą sezon zasadniczy na 3. miejscu w tabeli.

19:45**GOL!** Jagiellonia - Piast 1:1 (Quintana 84')

Jaga jeszcze walczy! Podopieczni Michała Probierza wreszcie rozegrali dobrą akcję, którą strzałem głową wykończył filigranowy Dani Quintana. Jeszcze jeden gol potrzebny jest białostoczanom.

19:39**GOL!** Zagłębie - Legia 1:3 (Przybecki 77')

Szybki jak błyskawica Miłosz Przybecki uciekł Kubie Rzeźniczakowi i pokonał Dusana Kuciaka. Zagłębie strzela kontaktową bramkę i ratuje honor w meczu z Legią. Przypominamy, że lubinianie grają w "dziesiątkę".

19:33 Niesamowite jest to, że wszystkie drużyny walczące dziś o awans do grupy mistrzowskiej przegrywają swoje mecze!
Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:3
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:0
Korona Kielce - Cracovia 1:0
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:1

19:30 Korona - Cracovia 1:0 (Korzym 69')

Bardzo ważna bramka w Kielcach! Cracovia rozpędzała się w drugiej połowie, ale to kielczanie objęli prowadzenie! Gola głową zdobył Maciej Korzym. Pasy potrzebowały bramki, aby awansować do grupy mistrzowskiej, a tymczasem przegrywają!

19:30**Garguła nie trafia w bramkę! Piłkarz Wisły marnuje karnego!**

19:26 Będzie rzut karny dla Wisły Kraków w meczu z Podbeskidziem!
19:16 Zarówno Górnik, jak i Lechia przegrywają swoje mecze, ale wciąż to te dwa zespoły są w grupie mistrzowskiej ekstraklasy. Swojej szansy nie wykorzystuje na razie Jaga oraz Cracovia, choć Pasy w drugiej połowie wzięły się ostro do roboty.

19:17 Śląsk - Lechia 1:0 (M. Paixão 55')

Lechia traci gola we Wrocławiu! Śląsk strzelił bramkę w swoim stylu - Marco Paixão trafił do siatki po dośrodkowaniu Sebastiana Mili ze stałego fragmentu gry.

19:16 Jak nie idzie to nie idzie. Bartosz Iwan marnuje rzut karny dla Górnika Zabrze!

19:12 Górnik - Lech 0:3 (Hamalainen 51')

Górnik na kolanach! Swój dzień ma dzisiaj Kasper Hamalainen, który strzela swoją drugą bramkę. Jeśli zabrzanie awansują dziś do grupy mistrzowskiej to będą mieli dużo szczęścia. W przeciwnym wypadku czeka ich zacięta walka o utrzymanie.

19:12 Pogoń - Widzew 1:0 (Robak 47')

Jeśli ktoś strzela bramki dla Portowców to musi to być Marcin Robak. Napastnik szczecinian odpowiada w ten sposób na dzisiejszą bramkę Łukasza Teodorczyka. Klasyfikacja strzelców na żywo:

• 20 goli - Marcin Robak (Pogoń)
  • 18 goli - Łukasz Teodorczyk (Lech)
  • 15 goli - Marco Paixão (Śląsk Wrocław)
  • 13 goli - Miroslav Radović (Legia Warszawa)
  • 11 goli - Paweł Brożek (Wisła Kraków)

19:07 W Kielcach Wojciech Stawowy dał sygnał do ataku dla "Pasów" wprowadzając na boisko w drugiej połowie Dawida Nowaka. To będzie pierwszy występ napastnika od grudnia 2013 roku.

19:03 Po 45. minutach nie jesteśmy wiele mądrzejsi i wciąż nie znamy żadnych rozstrzygnięć sezonu zasadniczego T-Mobile Ekstraklasy. Przed nami wiele emocji w drugiej połowie na ośmiu stadionach. Ruszamy!

18:50**KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY na wszystkich stadionach**

18:47**GOL!** Jagiellonia - Piast 0:1 (Matras 45')

Piękna bramka Mateusza Matrasa w Białymstoku, która oddala Jagę od grupy mistrzowskiej. Trwa kryzys drużyny Michała Probierza. Po 30. kolejce będzie nam chyba trudno wybrać najpiękniejsze trafienie, bo takich bramek padło już dzisiaj kilka, a to dopiero 45 minut.

18:46**GOL!** Zagłębie - Legia 0:3 (Pinto 45')

Lider gromi drużynę Oresta Lenczyka, znanego pogromcę warszawskiej drużyny. Kolejny zmiennik "Wojskowych" popisał się golem. Tym razem do siatki po rzucie wolnym trafił Helio Pinto. Piękny gol.

18:45**GOL!** Zawisza - Ruch 0:1 (Babiarz 43')

W meczu na szczycie (nie bójmy się tego napisać) piękną gola dla Ruchu strzela Bartłomiej Babiarz. W bramkowej akcji dwa błędy popełnił Andrzej Witan, ale nie można umniejszać zasług Babiarza, który popisał się pięknym uderzeniem.

18:41 Nie najlepiej wygląda dziś gra wszystkich czterech zespołów walczących o awans do grupy mistrzowskiej. Wciąż bliżej tego jest Górnik Zabrze i Lechia Gdańska, ale tylko dlatego, że gola nie potrafi strzelić ani Jagiellonia, ani Cracovia:
Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:2
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 0:0
Korona Kielce - Cracovia 0:0
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:0

18:34**GOL!** Górnik - Lech 0:2 (Hamalainen 32')

Kolejorz w dwie minuty rozprawił się z Górnikiem! Świetne wejście na boisko Tomasza Kędziory (zmienił Henriqueza), który asystuje przy bramce Hamalainena. Lech goni Legię, a co będzie z Górnikiem?

18:32**GOL!** Górnik - Lech 0:1 (Teodorczyk 30')

Arcyważny gol w Zabrzu dla Lecha Poznań! Ta bramka nie wywróciła jeszcze ligowej tabeli, ale w tej chwili wielka szansa otwiera się przed Cracovią i Jagiellonią.

18:31 Anemicznie gra też dziewiąta w tabeli Cracovia, która remisuje 0:0 z Koroną Kielce. Podsumowując - walka o awans do grupy mistrzowskiej na razie toczy się w bardzo spokojny sposób. Może emocje pojawiają się po przerwie?

18:30 W Zabrze przewagę posiadania piłki ma Lech Poznań, co dziwić nie może. Górnik schowany za podwójną gardą, ale przecież remis podopiecznych Warzychy wystarczy.

18:28 Podobny kłopot ma Pogoń Szczecin, która straciła swojego najbardziej kreatywnego gracza Takafumiego Akahoshiego. Na razie w meczu Portowców z Widzewem bezbramkowy remis.

18:25 Wisła Kraków dominuje w meczu z Podbeskidziem, ale nie ma szczęścia. Nie dość, że straciła kuriozalnego gola, to jeszcze Piotra Brożka, który zszedł z boiska z kontuzją.

18:22 We Wrocławiu Lechia gra o awans do grupy mistrzowskiej, ale trzeba przyznać, że to Śląsk jest na razie bliżej objęcia prowadzenia. Daje o sobie znać wracający do formy Sebastian Mila.

18:21**GOL!** Zagłębie Legia 0:2 (Vrdoljak k. 20')

Silvio Rodić był bliski obronienia strzału swojego rodaka Ivicy Vrdoljaka, ale piłka wpadła jednak do siatki. Legia prowadzi w Lubinie już 2:0 i ma liczebną przewagę na boisku.

18:20**Czerwona kartka dla Bartosza Rymaniaka w Lubinie! Rzut karny dla Legii Warszawa.** Gorąco w Lubinie, piłkarze Zagłębia nie chcą pogodzić się z taką decyzją arbitra.

18:10 Na razie nie padły gole na stadionach, gdzie rozgrywają się dzisiaj kluczowe mecze:
Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:0

18:04**GOL!** Zagłębie Legia 0:1 (Orlando Sa 2')

Premierowe trafienie Orlando Sa w polskiej lidze. Portugalczyk trafia do siatki Zagłębia w sytuacji sam na sam. Legia na dobrej drodze by zakończyć sezon zasadniczy z wysoką przewagą nad rywalami.

18:02

GOL! Wisła - Podbeskidzie 0:1 (Michał Miśkiewicz sam. 1')
Błyskawicznie trafienie w Krakowie, gdzie Podbeskidzie prowadzi 1:0. Fatalny błąd Miśkiewicza. To była bramka-kuriozum. Piłka odbija się od poprzeczki wiślackiej bramki, potem od pleców zaskoczonego Miśkiewicza i wpada do siatki. Samobój.

18:02**RUSZAMY!**

18:00 Dzisiaj najważniejsze jest to, co dzieje się na miejscach 7-10 w ligowej tabeli. Za chwilę synchroniczny początek wszystkich ośmiu meczów w Ekstraklasie.

17:45 Pozostał kwadrans do rozpoczęcia wszystkich dzisiejszych meczów. Nasi reporterzy są już na wszystkich stadionach. Klikając na wyniki meczów poniżej możecie zapoznać się ze składami drużyn, a później śledzić relacje z poszczególnych meczów. W Multirelacji znajdziecie przez najbliższe dwie godziny aktualną tabelę ligową oraz raport ze wszystkim boisk w pigułce. Zostańcie z nami!

17:22 Ósma w tabeli Lechia Gdańsk, która pod wodzą nowego trenera - Holendra Ricardo Moniza - wygrała dwa ostatnie spotkania, zmierzy się we Wrocławiu z niepewnym utrzymania Śląskiem. Na trybunach to będzie mecz przyjaźni, ale na boisku już z pewnością nie. -Mecz będzie z obu stron bardzo ofensywny i stworzymy wspólnie piękne widowisko - zapowiada trener wrocławian Tadeusz Pawłowski.

17:12 Teoretycznie najłatwiejsze zadanie stoi przed Górnikiem, któremu wystarczy jeden punkt. Tyle, że dziś w Zabrzu zamelduje się Lech Poznań. "Kolejorz" jest w wybornej formie, ostatnio wygrał 6:1 i na pewno nie ma zamiaru tracić dystansu do prowadzącej Legii.

17:08 O miejsce w pierwszej ósemce powalczą dzisiaj cztery drużyny: siódmy Górnik - 42 pkt, ósma Lechia - 40 pkt, dziewiąta Cracovia - 39 pkt i dziesiąta Jagiellonia Białystok - 38 pkt. Tabelę Ekstraklasy aktualizowaną na żywo w trakcie spotkań znajdziecie na dole.

17:00 Witamy w multirelacji z 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Nietypowo w tym roku już na początku kwietnia w polskiej lidze wszystkie osiem meczów zostanie rozegrane o jednej porze. Wszystko przez reformę ligi, według której po sezonie zasadniczym liga zostanie podzielona na dwie grupy, a ilość dotychczas zdobytych punktów podzielona przez dwa.