Eksperci są zgodni: wygramy z Ukrainą! (SONDA)

Ekstraklasa.net
Polscy kibice i eksperci są optymistami
Polscy kibice i eksperci są optymistami sylwester wojtas
W piątek wieczorem na Stadionie Narodowym zagramy arcyważny mecz z Ukrainą. Jakie nastroje panują wśród kibiców, ekspertów i środowiska piłkarskiego w Polsce?

Mecz Polska - Ukraina

W jakim składzie na Ukrainę? Pomagamy Fornalikowi - TYPUJCIE SKŁAD!

Podobnie, jak przed ubiegłoroczną potyczką z Anglią, optymizm w narodzie jest ogromny. Kibice i środowisko piłkarskie w Polsce wierzą w wybrańców Waldemara Fornalika. Wierzą, że pokonamy Ukrainę na Stadionie Narodowym.

- Kibicuję sercem i chciałbym, żebyśmy wygrali 2:1. Chciałbym również, żeby bramkę strzelił Robert Lewandowski i żeby skończyło się naliczanie mu minut bez gola w kadrze - mówi ekspert Ekstraklasa.net, Czesław Michniewicz.

Były trener m.in. Lecha Poznań i Zagłębie Lubin życzy biało-czerwonym... straty gola w 93. minucie, przy prowadzeniu 2:0. - Żebyśmy byli bardziej skoncentrowani przed meczem z San Marino. Byśmy wiedzieli, że każdy może nam strzelić bramkę - uzasadnia Michniewicz.

Zresztą wynik 2:1 pojawia się najczęściej. Na wyraźne zwycięstwo naszej kadry wskazuje były selekcjoner reprezentacji, Jerzy Engel. - Nie ukrywam, że jestem optymistą. Jesteśmy zespołem lepszym niż Ukraina. Wygramy różnicą dwóch bramek - 2:0 albo 3:1 - uważa 60-letni szkoleniowiec.

W przebudzenie Roberta Lewandowskiego wierzy Marek Jóźwiak, były piłkarz i dyrektor ds. transferów Legii Warszawa. - Zawsze jesteśmy sceptyczni. Dajmy ludziom coś optymistycznego, żeby piłkarze uwierzyli, że rzeczywiście mogą ten mecz wygrać. Wspierajmy reprezentację, bo to jest bardzo ważne. Wzorujmy się na Niemcach, którzy są zawsze pewni sukcesu. Myślę, że Robert w tym meczu strzeli bramkę, bo już czas najwyższy, żeby w kadrze trafiał do siatki. Wierzę w niego i wierzę w polską reprezentację - mówi popularny "Beret".

Nieco bardziej powściągliwy jest Sebastian Zalepa, stoper lidera 1. ligi, Floty Świnoujście. - Oczywiście sercem będę z biało-czerwonymi. Jednak podchodząc do tego spotkania na chłodno, sądzę, że będzie to wyrównany pojedynek. Nikt nie podejmie ryzyka na boisku, gdyż porażka może oznaczać koniec walki o upragniony awans na mundial. Wynik 1:1 odzwierciedla predyspozycje obu zespołów i wciąż daje nadzieję na dalszą walkę w eliminacjach - ocenia.