2

GKS Bełchatów

4

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w naszym serwisie. Do następnego razu!

• Co to było za spotkanie, co to było za widowisko! Bohaterem oczywiście Arkadiusz Piech, który strzelił cztery gole i zapewnił GKS-owi bardzo ważne zwycięstwo. Trzeba przyznać, że całe widowisko było świetną reklamą Ekstraklasy - wiele sytuacji podbramkowych, groźnych strzałów i emocje do samego końca.

• KONIEC MECZU!

• Żółta kartka dla Kowalskiego.

• Kowalski nie zdołał zatrzymać Maka, bełchatowianie wyszli dwóch na jednego Bartłomieja Babiarza. Piech został niepilnowany, dostał podanie od kolegi z zespołu i strzałem podcinką pokonał Putnockiego. Tego Ruch już nie odrobi!

• GOOOOOOOL!!! NO TO JUŻ PO MECZU!!! PIECH PO RAZ CZWARTY!!!

• Zubas ratuje GKS po strzale Helika! To była świetna okazja dla Ruchu!

• Oba zespoły pograją jeszcze cztery minuty. Cztery minuty oczekiwania GKS-u i nadziei Ruchu.

• Dośrodkowanie Zieńczuka z rzutu wolnego przelatuje przez "tłumek" zgromadzony w polu karnym GKS-u i ląduje w rękach Zubasa, który z ulgą przyciska piłkę do piersi.

• Po dośrodkowaniu Zieńczuka do piłki skakał Surma, ale nie zdołał jej sięgnąć. Zabrakło naprawdę niewiele!

• Babiarz nie dał się zwieść Prokiciowi i ostatecznie wygrał z nim pojedynek na boku boiska.

• Głupi błąd Rachwała, który wywalił piłkę w aut.

• Zbyt lekki strzał Visnakovsa, piłka ląduje w rękach Zubasa.

• Z rzutu wolnego całkiem dobrze uderzał Mójta, piłka tuż nad bramką Putnockiego.

• Ależ błąd Szyndrowskiego, zagrał piłkę wprost pod nogi Prokicia, ten jednak, zamiast podać do idealnie wychodzącego Piecha, wdał się w drybling. Ostatecznie groźnie faulował go Helik, który zarobił żółtą kartkę, ale wydaje się, że Bełchatów mógł z tej akcji wyciągnąć więcej.

• Ostatnia zmiana w GKS-ie: Prokić zastępuje Wrońskiego.

• "Żółtko" dla Wrońskiego za faul na Zieńczuku.

• Grodzicki mocno wstrzelił piłkę w pole karne rywala, wydawało się, że piłkę złapie Zubas, ale niefortunną interwencją zmylił go Baranowski. Obrońca GKS-u umieścił futbolówkę we własnej bramce, Bełchatów prowadzi już tylko jednym golem!

• GOOOOL!!! SAMOBÓJ BARANOWSKIEGO!!! RUCH JESZCZE WALCZY!!!

• Żółta kartka dla Patryka Rachwała za faul na Babiarzu.

• Zmiana w drużynie Ruchu - Visnakovs zastępuje Kuświka.

• Wroński przypadkowo dostał w twarz piłką, zagraną przez Szyndowskiego i upada na murawę. Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego.

• Wróćmy jeszcze do sytuacji bramkowej. Zbozień bardzo dobrze wypuścił Piecha, ten wszedł w pole karne, po czym strzałem z kilku metrów pokonał Putnockiego, kompletując tym samym hat-tricka. Zawodnik, który w przeszłości spędził kilka lat w Chorzowie okazuje się dziś katem Ruchu!

• Zmiana w zespole GKS-u: Wacławczyk opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Poźniak.

• GOOOOOOL!!! PIECH!!! TO JEST TEATR JEDNEGO AKTORA!!!

• Teraz długa wrzutka Surmy, piłka ponownie w rękach Zubasa.

• Po dośrodkowaniu Kowalskiego z rzutu wolnego piłkę łapie Zubas.

• Wacławczyk zamierzał podawać do wychodzącego Piecha, został jednak zatrzymany w środku pola. Gdyby podanie przeszło, to mielibyśmy spore szanse na bramkę dla Bełchatowa.

• Zmiana w Ruchu: Kowalski zastępuje Gigołajewa.

• Zieńczuk ukarany żółtą kartką za faul na Wacławczyku.

• Mójta posłał długą piłkę do wychodzącego za linię obrony Piecha, ten spokojnie ją przyjął, puścił w kozioł, po czym pokonał Putnockiego! Remis mieliśmy tylko przez pięć minut, GKS ponownie prowadzi!

• GOOOOOOL!!! ARKADIUSZ PIECH PO RAZ DRUGI!!!

• Sędzia Frankowski odgwizdał faul Surmy na jednym z rywali, co wywołało ogromne niezadowolenie kapitana "Niebieskich". Chyba tylko opaska na ramieniu ratuje go teraz od kartki za dyskusję.

• Marek Zieńczuk idealnie dośrodkował z rzutu rożnego, a Helik skierował piłkę tuż pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans Zubasowi. W Chorzowie mecz zaczyna się od nowa!

• GOOOOL!!! MICHAŁ HELIK!!!

• Surma dobrze do Konczkowskiego, ten jednak źle przyjął piłkę i stracił ją na rzecz Mójty. Ostatecznie wszystko skończy się rzutem rożnym, dla gospodarzy.

• Zieńczuk ucierpiał w starciu ze Zbozieniem, w tej chwili jest opatrywany na boisku.

• Stały fragment gry bez większej historii, nie udało się zagrozić bramce Zubasa.

• Rachwał zagrywał piłkę ręką, będzie wolny dla Ruchu.

• Baaardzo dobrze zachował się teraz we własnym polu karnym Grodzicki, zatrzymując wchodzącego w szesnastkę Piecha.

• Na początku drugiej połowy na boisku mamy trochę chaosu i przypadkowych strat.

• Żółta kartka dla Kuświka za faul na Maku.

• Rozpędzony Wroński nie zdążył do piłki, zamiast tego dość brutalnie potraktował Helika. Na razie obyło się bez kartki.

• Początek drugiej połowy.

• Oba zespoły wróciły już na boisko, za chwilę zaczynamy drugą połowę!

• Trzeba przyznać, że oba zespoły tworzą póki co ciekawe widowisko. Mamy sporo niezłych akcji, sytuacji podbramkowych, ale i ostrej gry. Świadczy o tym chociażby fakt, że już dwaj zawodnicy musieli opuścić boisko z powodu urazów.

• Po pierwszej połowie GKS Bełchatów prowadzi w Chorzowie 1:0. Goście zagrali bardzo dobre pierwsze pół godziny gry, przeprowadzili wiele akcji skrzydłami, a przede wszystkim lewą stroną boiska i właśnie jedna z takich sytuacji dała im bramkę. Po jej strzeleniu do głosu doszedł Ruch, który miał między innymi jedną fantastyczną sytuację, by doprowadzić do wyrównania.

• Przerwa.

• Pierwsza połowa została przedłużona o dwie minuty.

• Mamy kolejną zmianę w tym meczu spowodowaną urazem: Piotr Witasik zastępuje Damiana Szymańskiego.

• Akcję Piecha dobrą interwencją powstrzymuje Grodzicki.

• GKS chwilowo w dziesiątkę, poza boiskiem sztab medyczny udziela pomocy Szymańskiemu.

• Mak popchnięty przez Surmę, sędzia Frankowski przerywa grę.

• Zbozień krótko do Piecha, ten zakręcił w narożniku boiska i próbował uderzać w długi słupek. Nieźle, ale niecelnie.

• Groźne, kąśliwe dośrodkowanie Zieńczuka mija o włos nogę Efira. Ruch, najwyraźniej podrażniony stratą gola, rusza do ataku!

• Mójta zagrywa płasko w pole karne rywala... prosto pod nogi Grodzickiego. Chyba nie przemyślał tego podania.

• Powinno być 1:1! Po dośrodkowaniu Zieńczuka z wolnego do piłki świetnie wyszedł Helik i z pięciu metrów trafił w słupek! Ależ dużo szczęścia mieli teraz goście!

• Niecelny strzał Szymańskiego, piłka wędruje wysoko nad bramką Ruchu.

• Bramka dla Bełchatowa jest pewnym podsumowaniem pierwszych trzydziestu minut tego spotkania. Goście mają póki co sporą przewagę i prowadzą całkowicie zasłużenie. Czyżby zanosiło się na przerwanie serii jedenastu meczów bez zwycięstwa?

• Żółta kartka dla Grodzickiego za brutalny faul na Maku. Przewinienie stopera Ruchu nie przerwało akcji GKS-u zakończonej zablokowanym strzałem Wrońskiego. Dopiero po jej zakończeniu sędzia Frankowski ukarał zawodnika "Niebieskich".

• Ależ to zrobił były zawodnik Ruchu! Najpierw zgrał do Maka, a później po jego dośrodkowaniu przyjął piłkę w powietrzu, po czym strzałem z woleja pokonał Putnockiego. GKS prowadzi w Chorzowie 1:0!

• GOOOOOOL!!! ARKADIUSZ PIECH DAJE PROWADZENIE BEŁCHATOWIANOM!!!

• I jest zapowiadana zmiana, w miejsce kontuzjowanego Starzyńskiego wchodzi Michał Efir.

• Filip Starzyński ma jakiś problem z żebrami i najwyraźniej będzie musiał opuścić boisko. Do wejścia szykuje się już Efir.

• Dośrodkowanie Mójty zablokowane przez Helika.

• Niezła piłka Zieńczuka do Starzyńskiego, wchodzącego w pole karne pomocnika Ruchu ubiegł Zubas.

• Błąd Helika, piłkę przechwycił Arkadiusz Piech, po czym... wbiegł prosto na czekającego na niego Grodzickiego.

• Tym razem dobry strzał, piłka wędrowała nad murem, ale w bramce czujnie Zubas. Bramkarz Bełchatowa zdążył dobrze się ustawić i złapał piłkę.

• Baranowski faulował rywala przed własną szesnastką. Ostatnio rzut wolny skończył się strzałem Starzyńskiego w mur, ciekawe, jak będzie tym razem.

• Mójta dobrze zagrał do Piecha, ten już składał się do strzału, ale w ostatniej chwili zablokował go Helik. Bardzo ważna interwencja środkowego obrońcy Ruchu.

• Michał Mak dość ostro potraktował Konczkowskiego. Musi uważać, bo przecież ma już na koncie żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego przeleciało pole karne Ruchu i trafiło na przeciwległą stronę boiska do Wrońskiego, ten ponownie wrzucił piłkę w szesnastkę, a tam skakał do niej Flis. Nie zdołał oddać strzału głową, w zasadzie podbił ją tylko do góry, po czym trafiła w ręce Putnockiego.

• Teraz odwrócona sytuacja, rajd Mójty we własnym polu karnym zatrzymał Konczkowski. Różnica jest taka, że za chwilę będzie rzut rożny dla GKS-u.

• Bezpardonowy wślizg Mójty powstrzymuje rajd Konczkowskiego lewą stroną boiska. Gospodarze nie mają z tego nawet rzutu rożnego, bo sędzia uznał, że to zawodnik Ruchu jako ostatni dotknął piłkę.

• Początek zwiastuje nam dzisiaj dobre widowisko. Oba zespoły grają otwartą piłkę, próbują atakować i stwarzają sytuację. Może być ciekawie!

• Po dośrodkowaniu Zieńczuka z rzutu rożnego piłka przeszła nad Rachwałem, po czym minął się z nim Kuświk.

• Z wolnego uderzał Starzyński, piłka odbija się od muru i wychodzi na róg.

• Jest pierwsza żółta kartka w tym meczu, Michał Mak ukarany za faul tuż przed własnym polem karnym.

• Ależ było groźnie pod bramką Ruchu! Putnocky źle blokował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ta trafiła pod nogi Baranowskiego, który oddał niezły strzał, obroniony do spółki przez golkipera "Niebieskich" oraz stojącego na linii bramkowej Helika. Było bardzo blisko gola!

• I teraz akcja GKS-u z drugiej strony boiska, dośrodkowanie Wrońskiego zablokował Szyndrowski.

• Mak odegrał do oskrzydlającego akcję Mójty, ten dobrze dośrodkował, a piłkę z własnego pola karnego wybił Grodzicki.

• Na spalonym złapany został Arkadiusz Piech.

• A teraz Szymański zagrał źle na lewą stronę, bo tam, gdzie posłał piłkę, nie było zupełnie nikogo.

• Długa piłka Zieńczuka w kierunku Gigołajewa okazała się za mocna. Rosjanin powalczył o nią jeszcze z zawodnikiem GKS-u, ale ostatecznie od bramki rozpocznie Zubas.

• Zaczęli gracze GKS-u.

• Sędzia Bartosz Frankowski i jego asystenci wyprowadzają już na murawę obu zespołów. Tuż za nimi kapitanowie, czyli Łukasz Surma i Patryk Rachwał.

• Kto dzisiaj okaże się lepszy? Zapraszam do typowania wyniku meczu w komentarzach!

• I jeszcze jedna ciekawostka z obozu "Niebieskich". W sobotę stan cywilny zmienił defensywny pomocnik Bartłomiej Babiarz. Ciekawe, czy dzisiaj wraz z kolegami zrobi sobie ślubny prezent.

• Było sporo o Bełchatowie, to dla równości dodajmy jeszcze trochę na temat Ruchu. Od momentu podziału ligi na grupę mistrzowską i spadkową podopieczni Waldemara Fornalika radzą sobie bardzo dobrze. Najpierw pokonali 2:0 Koronę Kielce, w ostatniej kolejce w tym samym stosunku wygrali z Podbeskidziem, a w międzyczasie zremisowali 1:1 z Piastem. To sprawia, że są faworytami dzisiejszego spotkania.

• Ławka rezerwowych GKS-u: Dariusz Trela, Seweryn Michalski, Piotr Witasik, Kamil Poźniak, Maciej Małkowski, Andreja Prokić, Sebastian Olszar

• Ławka rezerwowych Ruchu: Wojciech Skaba, Marcin Malinowski, Paweł Oleksy, Maciej Urbańczyk, Jakub Kowalski, Eduards Visnakovs, Michał Efir.

• Ze składami obu zespołów można już zapoznać się w okienku obok. Co ciekawe, w zestawieniu Ruchu w porównaniu do poprzedniej kolejki i wygranego spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała nie nastąpiła żadna zmiana. Widać Waldemar Fornalik wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia.

• Swoją ponowną pracę w Bełchatowie Kamil Kiereś rozpoczął od czystki w zespole. Czterech podstawowych dotychczas zawodników - Grzegorz Baran, Szymon Sawala, Bartosz Ślusarski i Błażej Telichowski - zostali odesłani do zespołu rezerw. A w porównaniu do pojedynku z Piastem Gliwice sprzed kilku dni w składzie GKS-u nastąpiło aż pięć zmian.

• Czy i tym razem powrót Kieresia skończy się spadkiem GKS-u? W Bełchatowie na pewno liczą na utrzymanie i trzeba przyznać, że mają ku temu poważniejsze przesłanki niż we wspomnianych przeze mnie rozgrywkach 2012/13. Obecnie GKS traci do bezpiecznego 14. miejsca cztery punkty, ale w wypadku zwycięstwa w dzisiejszym meczu może być to już jedno oczko. A odrobienie tego w ciągu trzech pozostałych kolejek wcale nie jest niewykonalne.

• Objął wtedy zespół w tragicznej sytuacji, z zaledwie sześcioma punktami na koncie. Mimo świetnej wiosny (25 zdobytych punktów i czwarte miejsce w drugiej części rozgrywek) nie zdołał utrzymać zespołu na najwyższym szczeblu rozgrywek. O spadku GKS-u przesądził wówczas... gorszy bilans bezpośrednich spotkań z dzisiejszym rywalem, Ruchem Chorzów.

• Co ciekawe, podobna akcja z Kieresiem miała miejsce w sezonie 2012/13, gdy GKS spadał z Ekstraklasy. Szkoleniowiec został zwolniony na początku września ze względu na słabe wyniki. Jego następcy - kolejno Jan Złomańczuk i Michał Probierz - wcale nie byli lepsi, w związku z czym na początku stycznia na ławkę trenerską wrócił Kiereś.

• Z uwagą będziemy przyglądać się dziś zwłaszcza zespołowi gości, bowiem w ostatnim czasie w Bełchatowie nastąpiły spore zmiany. Przede wszystkim za współpracę podziękowano trenerowi Markowi Zubowi, a zastąpił go Kamil Kiereś. Dla mniej zorientowanych - ten sam, który dwa miesiące temu został zwolniony i zastąpiony Zubem. Po tym, jak były szkoleniowiec Żalgirisu Wilno spuścił GKS na ostatnie miejsce w tabeli, władze GKS-u najwyraźniej doszły do wniosku, że jego poprzednik wcale nie był taki zły.

• Witam was serdecznie, z tej strony Wojciech Maćczak. Zapraszam na relację na żywo z rozpoczynającego się za trzy kwadranse meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a GKS-em Bełchatów.

• Ruch - Bełchatów LIVE!

Bełchatowski eksperyment. Czy efekt nowej-starej miotły zadziała?

Dziś o godzinie 18:00 Ruch Chorzów zmierzy się na własnym stadionie z Bełchatowem. Dla chorzowian jest to szansa na oddalenie się od strefy spadkowej. Z kolei dla bełchatowian jest to mecz o wszystko. Ewentualne zwycięstwo pozwoli zbliżyć się na odległość jednego punktu do 14-tej Korony Kielce, jednak porażka znacznie przybliży "Brunatnych" do degradacji.