3

Zawisza Bydgoszcz

2

• Koniec meczu.

• Koniec meczu, koniec sezonu dla grupy spadkowej! Ruch zwycięża i może spokojnie udać się na urlopy, a Zawisza spada do 1. ligi. Dziękuje za wspólnie spędzony czas!

• Ruch kończy w dziesiątkę! Oleksy otrzymuje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Kamińskim.

• Kartka jeszcze dla Visnakovsa.

• Doliczono 4 minuty. Ostatnie 4 minuty Zawiszy w Ekstraklasie.

• Efir za Kuświka.

• Mica z rzutu rożnego, ale Wojcicki nie potrafił opanować futbolówki.

• Zawisza atakuje, ale bez większego zagrożenia. Jedni i drudzy czekają już chyba na ostatni gwizdek w tym meczu.

• Zawisza teraz zaatakował, ale raczej na nic się to nie zda.

• Drygas pakuję piłkę do siatki głową po rzucie rożnym.

• GOOL HONOROWY DLA ZAWISZY! 3-2!

• Pulhac w pole karne, dobra interwencja Helika.

• Mica też próbował, też fatalnie.

• Alvarinho z wolnego bardzo niecelnie.

• Kartka dla Babiarza.

• Mogło być 4-1! Starzyński dogrywał do Visnakovsa, ten na wślizgu oddał niecelny strzał!

• Starzyński dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Visnakovsa, który pokonuje Sandomierskiego!

• Visnakovs, który wszedł przed momentem na murawę dobija Zawisze!

• Kartka dla Drygasa za faul na Gigołajewie.

• Visnakovs w miejsce Zieńczuka.

• Korona już 3-1 prowadzi z Podbeskidziem. Górnik prowadzi u siebie dalej 1-0, a Zawisza wciąż przegrywa. Ostatnie 20 parę minut z czasem doliczonym Zawiszy w Ekstraklasie.

• Żółty kartonik dla Grodzickiego.

• Tempo meczu kompletnie siadło. Ruch zadowolony z wyniku nie kwapi się do ataku, a Zawisza już chyba bez wiary.

• Świerczok za Barisicia.

• 30 minut do końca. Nic nie wskazuje na to, aby Zawisza utrzymał się w Ekstraklasie, nawet gdyby bydgoszczanie strzelili dwa gole to i tak wyniki na innych stadionach nie są korzystne.

• Karny został odgwizdany na faulu na Gigołajewie - do piłki podszedł Starzyński i pewnie zdobył bramkę.

• GOOOOL! 2-1 DLA RUCHU!

• RZUT KARNY DLA RUCHU!!!

• Za słabego dziś Pawłowskiego wszedł były gracz Floty Świnoujście, Sebastian Kamiński.

• Drygas z dystansu - Putnocky na róg.

• Putnocky bez problemów łapie wrzutkę Pawłowskiego.

• Wrzutka Pawłowskiego zbyt mocne i nikt do niej nie doszedł.

• Poprzeczka ratuje Ruch! Uderzał Drygas! Zawisza złapał wiatr w żagle!

• Gigołajew z lewej strony płasko do Kuświka, ale tego uprzedzili defensorzy.

• Świetne dośrodkowanie Pulhaca z lewej strony do Barisicia, który pakuje piłkę do bramki!

• GOOOOL! MOCNY POCZĄTEK GOŚCI!!!!!!!

• Od środka Zawisza.

• Piłkarze wrócili już na murawę. Za chwilę zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Zawisza jest w bardzo ciężkiej sytuacji i nic raczej nie wskazuje na to, aby bydgoszczanie w przyszłym sezonie grali w Ekstraklasie. Podbeskidzie strzela za to gola do szatni i w Kielcach jest już tylko 2-1.

• Korona prowadzi już 2-0.

• Starzyński w pole karne do Kuświka, ale tego uprzedził Sandomierski.

• Mica wrzucał z wolnego na głowę Micaela, ale ten uderzył wysoko nad bramką.

• Pawłowski wrzucał do Mici, ale ten nie miał za wiele miejsca i Ruch rozpoczyna swój atak.

• To Ruch teraz dyktuje warunki - Zawisza cofnięty na własnej połowie.

• No to sytuacja Zawiszy jest tragiczna. Nie dość, że muszą bydgoszczanie strzelić dwa gole to Korona lub Górnik muszą potracić gole. Zieńczuk uderzył z dystansu, Sandomierski wypluł piłkę przed siebie, a tam Gigołajew dopełnił formalności!

• GOOOOOOOOOOOOOL! 1-0 DLA RUCHU!

• Kolejne złe wieści dla Zawiszy - Korona już także prowadzi w swoim meczu co sprawia, że Zawisza nawet w przypadku zwycięstwa spada z Ekstraklasy.

• Alvarinho do Majewskiego, ale ten na spalonym.

• Tym razem uderzenie Pawłowskiego, ale zbyt lekkie.

• Mogło być 1-0! Starzyński minimalnie spudłował z dystansu!

• Za dużo siły we wrzutkę włożył Oleksy i Zawisza zacznie od autu.

• Złe wieści dla bydgoszczan. Górnik Łęczna prowadzi u siebie 1-0 z GKS-em Bełchatów.

• Zawisza dużo gra dzisiaj lewą stroną, gdzie aktywny jest Alvarinho i raz po raz stara się zagrozić bramce chorzowian.

• Bardzo aktywny dziś Alvarinho, znowu dośrodkowywał i znowu mamy korner.

• Na spalonym Alvarinho.

• Gigołajew szukał Kuświka w polu karnym, ale zagrał bardzo źle.

• Konczkowski do Starzyńskiego na prawe skrzydło, ten wrzucał w pole karne, ale zbyt krótko i przy piłce Zawisza.

• Kontra Ruchu, ale Zieńczuk szybko stracił piłkę.

• Alvarinho krótko rozegrał korner z Micą, ten wrzucał dobrze w pole karne, ale Starzyński dobrze ustawiony wybił piłkę za szesnastkę.

• Alvarinho przypadkowo dopadł do piłki, dogrywał po ziemi przed bramkę, ale defensorzy Ruchu wybili na rzut rożny.

• Alvarinho wpadł w pole karne po tym jak oszukał Konczkowskiego, ale źle centrował.

• Zawisza póki co sprawia lepsze wrażenie - stara się przejąć inicjatywę i tworzy atak pozycyjny, Ruch lekko przyczajony, czyha na kontry.

• Fatalne dośrodkowanie Alvarinho z rzutu rożnego. Zawisza mimo wszystko przejął piłkę, Mica uderzył z dystansu, ale niecelnie.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego odbiło się od Oleksego i mamy korner.

• Dośrodkowanie Alvarinho w pole karne, ale bez żadnego problemu i bez ataku rywali piłkę złapał bramkarz gospodarzy.

• Chorzowianie zagrali na jeden kontakt, ale Kuświk zagrał za mocno do Babiarza.

• Początek meczu. Od środka Ruch.

• Piłkarze już na środku boiska. Mamy dzisiaj piękną pogodę w Chorzowie - oczekujemy także dobrej i widowiskowej gry z wieloma bramkami.

• Ławka rezerwowych Zawiszy: Kaczmarek, Denković, Kamiński, Nawotczyński, Ziajka, Smektała, Świerczok.

• Ławka rezerwowych Ruchu: Skaba, Malinowski, Szyndrowski, Urbańczyk, Mazek, Visnakovs, Efir.

• Jedno jest pewne - w Chorzowie czeka nas bardzo ciekawe spotkanie i każdy scenariusz jest możliwy.

• Bydgoszczanie mieli kilka okazji, aby wyjść z nieszczęsnej strefy spadkowej, ale za każdym razem w głupi sposób tracili punkty. Wszyscy zadają sobie pytanie w Bydgoszczy, czy Zawisza zniesie dzisiaj presje, bo w Chorzowie liczą się tylko trzy punkty i nie ma miejsca na błędy. Z pewnością bramka na początku meczu nieco uspokoiłaby poczynania podopiecznych Mariusza Rumaka, ale jeśli to się nie uda, a czas będzie nieubłaganie uciekać może wnieść się trochę nerwowości w ekipę z Bydgoszczy, którą może wykorzystać Ruch.

• Spaść mogą jeszcze trzy zespoły, Korona, Górnik Łęczna oraz Zawisza. W najgorszej sytuacji jest zespół z Bydgoszczy, który aby się utrzymać musi wygrać na trudnym terenie w Chorzowie i liczyć na potknięcia Korony i Górnika, którzy grają dzisiaj u siebie.

• Witamy i zapraszamy serdecznie na relację live z ostatniej kolejki T Mobile Ekstraklasy. Dzisiaj cztery spotkania grupy spadkowej, a nie wszystko jest jeszcze w niej wiadome. Z Ekstraklasą na pewno pożegna się GKS Bełchatów, który dzisiaj w Łęcznej gra praktycznie o nic.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA RUCH CHORZÓW - ZAWISZA BYDGOSZCZ

ruch chorzów, zawisza bydgoszcz

Z dużym spokojem ostatni mecz sezonu rozegrają piłkarze Ruchu, którzy sa już pewni utrzymania się w Ekstraklasie. "Niebiescy" chcą jednak podziękować kibicom za doping przez cały okres rozgrywek, ale muszą liczyć się z tym, że o komplet punktów będzie niezwykle trudno.

Ich rywalem będzie walczący o być albo nie być w elicie Zawisza, który w minionej kolejce bezbramkowo zremisował z Piastem Gliwice. Dla bydgoszczan najlepszą opcją będzie zwycięstwo, zaś remis uratuje ich tylko w przypadku, kiedy Górnik Łęczna przegra swój mecz. Jeśli podopieczni Mariusza Rumaka odniosą porażkę, wrócą do 1. ligi.

- W piątek musimy dać z siebie wszystko i wygrać to spotkanie. Trener kazał nam podnieść głowy do góry, po czym dodał, że wszystko jest jeszcze do ugrania – ocenia Bartłomiej Pawłowski.