Bayern Monachium 2 - 1 Borussia Dortmund

Bayern Monachium

2

Borussia Dortmund

1

• Świetny mecz na Allianz Arenie! Długo wyglądało na to, że Borussia jest w stanie wreszcie wygrać w Bundeslidze, ale dwa błędy rezerwowego Nevena Suboticia pozwoliły Bawarczykom nie tylko doprowadzić do remisu, ale i wygrać to spotkanie! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Ostatnia wrzutka 'na aferę' nie przyniosła efektu! Koniec! Bayern wygrywa 2:1!

• Dośrodkowanie Kagawy z rzutu rożnego pewnie łapie Manuel Neuer. Nie pomogła nawet obecnośc w polu karnym Romana Weidenfellera.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania. Borussia chyba już nie odrobi tych strat.

• Lewandowski schodzi z boiska a w jego miejsce pojawia się Rode!

• ROBBEEEEEEEN I GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Holender pewnie strzela jedenastkę i Bayern na prowadzeniu!

• Żółta kartka dla Suboticia.

• Rzut karny dla Bayernu!!! Fatalny mecz Suboticia! Serb stracił piłkę na rzecz Ribery'ego i faulował go w polu karnym!!!

• Pizarro zmienia Mullera.

• Adrian Ramos zmienia Aubameyanga.

• Już zdecydowanie spokojniej radzi sobie Bayern. Dla Bawarczyków remis nie będzie już złym wynikiem.

• Coś o dedykacji bramki Lewandowskiego.

• Kolejna akcja Bayernu kończy się mocnym uderzeniem Mullera, z ktorym jednak poradził sobie Weidenfeller.

• Po błędzie Nevena Suboticia, piłka trafia tuż przed pole karne do Lewandowskiego, który mocnym płaskim strzałem lewą nogą doprowadza do remisu!!! Polak nie cieszył się specjalnie z tego gola! Mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!!!!!

• Kagawa ustępuje miejsce na boisku Grosskreutzowi.

• Pierwsza akcja Ribery'ego kończy się faulem w ofensywie Francuza na Mchitarjanie.

• Ribery zmienia słabego dzisiaj Gotze.

• Do wejścia na boisko juz przygotowany jest Franck Ribery.

• David Alaba huknął z rzutu wolnego wysoko ponad bramką Borussii.

• Arjen Robben z dystansu uderza w sam srodek bramki, gdzie dobrze ustawiony był Weidenfeller i pewnie złapał piłkę.

• Odpowiedź Bayernu Monachium! Po rzucie rożnym dla gospodarzy Benatia uderza głową centymetry obok bramki BVB!!!

• Ładna akcja Borussii zakończona strzałem Aubameyanga, po którym dobrze interweniuje Manuel Neuer!!!

• Żółta kartka dla Łukasza Piszczka, który faulował... Roberta Lewandowskiego :)

• Kagawa!!! Po świetnej wymianie piłki, Kagawa obrócił się z nią na skraju szesnastki i lewą nogą uderzył minimalnie obok bramki!

• Bayern wcale nie ruszył na swojego rywala, choć wydawało się, że właśnie tak będzie. Borussia świetnie sobie radzi z Bawarczykami. Tymczasem słaby strzał z dystansu Aubameyanga spokojnie łapie Neuer.

• Stałe fragmenty gry na razie nie przynoszą zagrożenia dla bramki BVB.

• Kolejny rzut rożny dla Bayernu po zablokowanym dośrodkowaniu Bernata.

• Weidenfeller swoim wyjściem z bramki powalił na ziemię i Piszczka, i Suboticia. Po chwili świetna kontra Bayernu kończy się zablokowanym uderzeniem z ostrego kąta Mullera. Tylko korner!!!

• Ależ pudło Lewego!!! Napastnik reprezentacji Polski dostał piłkę niepilnowany tuż przed bramką, ale kapitalnie zatrzymał go Weidenfeller!

• Aubameyang zza pola karnego uderza wysoko ponad bramką.

• Uderzenie z dystansu Xabiego Alonso spokojnie broni Weidenfeller. Bramkarz Borussii złapał piłkę także po słabym strzale Robbena zza szesnastki.

• Wznawiamy grę!

• Zmiana wymuszona w Borussii Dortmund już w przerwie. Na drugą połowę nie wybiegł Mats Hummels, a w jego miejsce Neven Subotić.

• Niespodzianka w Monachium! Konsekwentnie grająca Borussia prowadzi z Bayernem Monachium 1:0 po bramce Marco Reusa. Bawarczycy też mieli swoje szanse, ale na razie doskonale broni Roman Weidenfeller. Po przerwie będą na Allianz Arenie wielkie emocje!

• Dobre piąstkowanie Weidenfellera po centrze Alonso kończy pierwszą połowę tego meczu!

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia dla bramki Weidenfellera.

• Muller w efektownej akcji indywidualnej zdobywa korner dla gospodarzy.

• Kolejna szansa Robbena!!! Holender w indywidualnej akcji zabawił się z Piszczkiem, ale został jeszcze w ostatniej chwili zablokowany przez Bendera!

• Kagawa z dystansu uderza teraz zupełnie na wiwat.

• Po cudownym podaniu Robbena, Muller wychodzi sam na sam z Weidenfellerem i przegrywa z nim pojedynek!!!

• Xabi Alonso ogląda kartkę za faul na Mchitarjanie.

• Akcja prawą stroną Lahma, ale po jego dośrodkowaniu piłkę przejął Piszczek. Po chwili szturm Bayernu kończy się obronionym przez Weidenfellera strzałem głową Mullera i niecelnym uderzeniem z kilkunastu metrów Bernata!!!

• Wszyscy jesteśmy ciekawi, jak zareaguje Bayern Monachium, który dostał bolesny cios od Dortmundu, który nie ustępuje niczym Bawarczykom!

• Kapitalna kontra Dortmundu!!! Aubameyang popędził prawym skrzydłem kilkadziesiąt metrów i dośrodkował wprost na głowę Reusa, który uprzedził Benatię i nie dał Neuerowi żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MARCO REEEEEUS!!!

• Aubameyang dostał kapitalne prostopadłe podanie w pole karne, ale przegrał pojedynek z doskonale interweniującym Neuerem!!!

• Rzut rożny dla Bayernu nie przyniósł zagrożenia dla bramki Weidenfellera.

• Muller w walce z Sokratisem wywalczył rzut rożny.

• Reus szukał prostopadłej piłki do Aubameyanga, ale nie zrozumiał się ostatecznie z kolegą.

• Po akcji prawym skrzydłem Aubameyanga, jego zagranie w pole karne przeciął Alaba.

• Po rzucie rożnym doszedł do strzału głową Benatia, ale uderzył bardzo niedokładnie.

• Robben w swoim stylu z prawego skrzydła ściął do środka i huknął zza pola karnego, ale jego uderzenie świetnie obronił Weidenfeller!

• Pierwszy strzał Lewandowskiego zablokowany. Polak próbował bez skutku oddać uderzenie z około 20 metrów.

• Ofensywni piłkarze Bayernu nie mają praktycznie miejsca na rozegranie piłki. Rywale za każdym razem atakują ich niczym wygłodniałe wilki.

• Na trybunach widoczny jest sztab reprezentacji Niemiec: Joachim Loew, Thomas Schneider i Oliver Bierhoff.

• Przerwa w grze, bo Weidenfeller wykopując piłkę trafił nią potężnie w tył głowy Mchitarjana. Ormianin potrzebował czasu, żeby się po tym ciosie pozbierać.

• Szansa dla Bayernu!!! Zamieszanie w polu karnym gości, Robben spod linii końcowej dośrodkował piłkę na nogę Mullera, który uderzył nieczysto i zdołał piłkę złapać Weidenfeller!

• Ofensywne wejście prawym skrzydłem Piszczka, jednak jego płaskie zagranie w pole karne pewnie łapie Neuer.

• Muller!!! Po cudownej piłce za linię obrony autorstwa Boatenga, Muller ledwo ją sięgnął i skierował minimalnie obok bramki BVB!!!

• Po podaniu Aubameyanga Reus tyłem do bramki minął dwóch rywali, ale z około 16 metrów uderzył wysoko nad poprzeczką bramki Bayernu!

• Mchitarjan!!! Ormianin na pełnej szybkości, nieatakowany, znalazł się na 16 metrze przed bramką Neuera i potężnym uderzeniem trafił tylko w słupek!!!

• Muller ostrym zagraniem teraz potraktował Sokratisa. Faul w ofensywie Niemca.

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia dla bramki BVB. Po chwili kolejny rajd Robbena kończy się bardzo niecelnym strzałem gwiazdy Bayernu.

• Weidenfeller!!! Kapitalna akcja dwójkowa na prawej stronie Robbena z Lahmem! Holender huknął z około 12 metrów na bramkę rywala, ale cudownie odbił piłkę Weidenfeller!

• Bayern rozgrywa piłkę krótkimi podaniami, ale Dortmund wcale nie czeka na własnej połowie i stara się cały czas męczyć rywala wysokim pressingiem.

• Kontratak Dortmundu, długie zagranie Aubameyanga w kierunku jednego z kolegów przerywa Boateng zagrywając piłkę do bramkarza.

• Lewandowski szukał teraz prostopadłego zagrania w pole karne do Bernata, ale czujnie przerwał to zagranie Piszczek.

• Zaczynamy wielkie święto niemieckiego futbolu!

• Kapitanami obu drużyn są Philipp Lahm (Bayern) oraz Mats Hummels (BVB).

• Sędzia Manuel Grafe wyprowadza obie drużyny na murawę Allianz Areny!

• Znamy już składy obu zespołów. A oto rezerwowi. Bayern: Leopold Zingerle, Dante, Rafinha, Franck Ribéry, Xherdan Shaqiri, Sebastian Rode i Claudio Pizarro Borussia: Mitch Langerak, Neven Subotic, Ilkay Gündogan, Kevin Grosskreutz, Matthias Ginter, Ciro Immobile i Adrián Ramos

• Czy Lewandowski będzie się cieszył z ewentualnego gola? Twierdzi, że wszystko będzie zależało od emocji, więc niczego nie może gwarantować.

• Właśnie z powodu sporu działaczy obu klubów o Lewandowskiego, a także wcześniejszego, o pozyskanie Mario Götzego, atmosfera tego spotkania wzrosła niczym za świetlanych czasów tej rywalizacji w latach 90., kiedy to Niemcy podzieliły się na zwolenników hegemona z Monachium i robotniczego zespołu z Dortmundu.

• Od lipca stopień ważności tego spotkania wzrósł wśród polskich obserwatorów ligi niemieckiej, ponieważ latem zespół BVB na Monachium po bezgotówkowym transferze zamienił król strzelców ubiegłego sezonu Bundesligi, Robert Lewandowski. "Lewy" zapowiada, że pomimo tego, że ma w dortmundzkim klubie wielu przyjaciół, na boisku będą oni jego przeciwnikami, a głównym celem będzie zdobycie gola.

• Witamy w relacji na żywo z hitowego spotkania Bayernu Monachium z Borussią Dortmund, które elektryzuje cały piłkarski świat. Kilkadziesiąt tysięcy fanów na Allianz Arena i miliony widzów na całym świecie przed telewizorami i komputerami będą mogły śledzić, jak w hitowym pojedynku 10. kolejki Bundesligi poradzą sobie gracze dwóch ostatnich mistrzów Niemiec.