Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału, pierwszy mecz

Błękitni Stargard

2

Cracovia

0

• To wprost nieprawdopodobne! Błękitni sprawili kolejną już niespodziankę w Pucharze Polski pokonując na własnym stadionie Cracovię aż 2:0! Trzeba przyznać, że to zasłużone zwycięstwo, bowiem Cracovia w podstawowym składzie nie potrafiła nawet na dłuższą chwilę zdominować tego meczu. Sen Błękitnych trwa dalej! Z mojej strony to wszystko, za wspólnie spędzony czas dziękuje Mateusz Decyk.

• Koniec! Ogromna niespodzianka w Stargardzie Szczecińskim!

• Zdunek świetnie to rozegrał! Z ostrego kąta uderzył w słupek, ale piłka odbiła się potem od Sretenovicia i wpadła do bramki Coś niesamowitego!

• GOL DLA BŁĘKITNYCH!!!

• Piłkarze Cracovii starają się odrobić straty, ale Błękitni bardzo dobrze się bronią.

• Sędzia doliczył cztery minuty!

• Lewym skrzydłem popędził Zdunek i świetnie dośrodkował do Wiśniewskiego. Ten popisał się pięknym strzałem z powietrza, pozostawiając bez szans Kamila Stępniowskiego!

• GOOOOOOOL DLA BŁĘKITNYCH!!! RADOSŁAW WIŚNIEWSKI!

• Po ataku pozycyjnym Cracovii, strzał ściętej głowy próbował oddać Deniss Rakels, ale został zablokowany.

• Błękitni zakładają wysoki pressing, ale nie należy on na do najskuteczniejszych. Zdecydowanie gospodarze są już bardzo zmęczeni, a Cracovii wynik najwyraźniej pasuje.

• Drugą żółtą kartkę otrzymuje Fadecki! Wyrównanie sił!

• Cracovia szanuje piłkę, nie chcąc narażać się na stratę gola w osłabieniu.

• W miejsce Rafała Gutowskiego wejdzie strzelec zwycięskiej bramki z Tychami - Bartłomiej Zdunek

• Za próbę wymuszenia rzutu karnego drugą żółtą kartką został ukarany Marcin Budziński!

• Dobra piłka w kierunku Wiśniewskiego, ale ewidentnie gospodarzy odcięło już prąd, bowiem nawet nie ruszają już większą ilością piłkarzy do przodu.

• W miejsce Erika Jendriska pojawia się Przemysław Kita.

• Po dośrodkowaniu Jendriska, głową uderzał Wdowiak. Trafił prosto Ufnala, który nie miał większych problemów z interwencją.

• Mocno zmęczony Robert Gajda zmieniony przez Radosława Wiśniewskiego.

• Obraz gry znów zdominowany przez walkę w środku pola. Do wejścia na boisko szykuję się już Wiśniewski.

• Rakels dobrze przyjął sobie piłkę w polu karnym, jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

• Inicjatywę zaczęli przejmować Krakowianie. Trener Kapuściński nawet krzyknął do swoich piłkarzy - Panowie za bardzo się odkryliśmy! .

• Oklaskiwany przez kibiców Piotr Wojtasiak zostaje zmieniony przez Bartosza Flisa.

• Po kontrze Rakels próbował przerzucić obronę podaniem do Jendriska, ale dobrze zachował się Ufnal, wychodząc z bramki i wybijając piłkę na aut.

• Fadecki i Poczobut rozklepali obronę Cracovii i wywalczyli rzut rożny. Piłka z rogu bramki trafiła do Zielińskiego, który nie potrafił oddać strzału.

• Sporo chaosu teraz w polu karnym Cracovii. Piłkarze z Krakowa kompletnie się pogubili, ale na ich szczęście Błękitni nie potrafili oddać strzału.

• Fadecki prosto w mur.

• Zbyt wysoko uniesiona noga Budzińskiego i pomocnik Cracovii został karany żółtą kartką. Rzut wolny z groźnej pozycji mają Błękitni.

• Dąbrowski niecelnie do wychodzącego na wolne pole Dialiby

• Bez żadnych kompleksów grają Błękitni po przerwie. W ich grze jest więcej agresji i ewidentnie mają chrapkę, by ten mecz wygrać.

• Deniss Rakels zmienia słabo grającego dzisiaj Dariusza Zjawińskiego.

• Do wejścia ma murawę przygotowuje się Deniss Rakels.

• Żółtą kartkę za atak wyprostowaną nogą otrzymał Liśkiewicz. Na murawie leży Zjawiński.

• Znowu pogubili się obrońcy Cracovii. Okazję do strzału na dwudziestym metrze miał Wojtasiak i skrzętnie ją wykorzystał, ale nie potrafił trafić w światło bramki.

• Kosakiewicz świetnie ruszył na bramkę Stępniowskiego, ale uderzył nad bramką. Gra jest dosyć wyrównana, ale to Błękitni mają więcej klarownych sytuacji.

• Znowu świetną akcję klepką przeprowadzili piłkarze Błękitnych, ale nadziali się na kontrę Cracovii. Dobrą piłkę na skrzydle od Zjawińskiego dostał Wdowiak. Młody skrzydłowy zwlekał zbyt długo z dośrodkowaniem i został zablokowany.

• Fadecki znów niebezpiecznie centrował z rzutu rożnego, ale dobrze zachował się Stępniowski, wyłapując piłkę.

• Po rzucie rożnym niecelny strzał głową oddał Pustelnik.

• Po wznowieniu piłki rzutem z autu koronkową akcję próbowali skleić Kosakiewicz i Gajda, ale obrońcom Cracovii udało się wybić piłkę na rzut rożny.

• Po udanym odbiorze Fadecki ruszył z kontrą, jednak został zatrzymany przez obrońcę.

• Wojtasiak! Mocne uderzenie piłkarza Błękitnych ze skraju pola karnego, ale pika poszybowała nad bramką!

• Próbował dośrodkowywać Dialiba, ale dobrze zablokował Pustelnik. Budziński dośrodkował prosto w ręce Ufnala.

• Od początku próbują nacierać Błękitni. Ewidentnie zwietrzyli swoją szansę wobec słabej gry bardziej renomowanego rywala.

• Wznawiamy grę!

• I wybiegają już piłkarze Cracovii. Na szczęście nieco przejaśniło nam się w Stargardzie Szczecińskim.

• Piłkarze Błękitnych już czekają na przeciwnika na murawie.

• Zdecydowanie więcej spodziewaliśmy się po pierwszej połowie. Szczególnie zawodzi Cracovia, występująca w podstawowym zestawieniu, a mimo tego na boisku nie dostrzegamy większej różnicy poziomów. Pretensje do sędziego będzie miał z pewnością Robert Podoliński za niepodyktowanie rzutu karnego dla Cracovii, w kontrowersyjnej sytuacji z udziałem Jendriska. Na początku spotkania mieliśmy w Stargardzie Szczecińskim świetną aurę do gry w futbol, jednak z biegiem czasu na stadionie coraz bardziej zacinał deszcz. Ciekawe jak wpłynie to na grę obu zespołów.

• Koniec pierwszej połowy!

• Sędzia Zbigniew Dobrynin dolicza jedną minutę.

• Podanie na wolne pole dostał Jendrisek, wtargnął w pole karne i zamiast strzelić wykonał zwód. Został przewrócony przez obrońcę Błękitnych, ale tego nieczystego zagrania nie dopatrzył się sędzia. Kontrowersyjna sytuacja!

• Po kolejnym dobrym dośrodkowaniu Wawszczyka mieliśmy małe zamieszanie w polu karnym Cracovii, ale Dialiba wyjaśnił sytuację.

• Na skrzydle Dialiba próbował zagrać na wolne pole do Jendriska. Podanie było jednak za mocne i zostało przejęte przez defensorów Błękitnych.

• Tempo gry nieco nam spadło. Obie drużyny zbyt często podbijają piłkę, co nie sprzyja składnej grze. Od takiego zespołu jak Cracovia powinniśmy oczekiwać nieco więcej.

• Ambitnie o piłkę walczył Zjawiński, ale został złapany na spalonym. Gdyby nie gwizdek sędziego znalazłby się w stuprocentowej sytuacji.

• Znowu dośrodkowywał Wawszczyk, ale Zieliński źle przyjął piłkę pozwalając na dobrą interwencję bramkarzowi.

• Po dośrodkowaniu Wdowiaka, strzału głową spróbował Jendrisek, ale przylepiony do niego obrońca, przeszkodził mu w czystym uderzeniu.

• Na skrzydle przebił się Wawszczyk i ładnie dośrodkował w pole karne. Do sytuacji strzeleckiej w okolicach szesnastego metra doszedł Poczobut, jednak został zablokowany.

• Dąbrowski zablokowany przy próbie strzału. Piłka ląduje za linią boczną.

• Rozpętała nam się mała kopanina w środku pola. Czekamy aż ktoś uporządkuję grę.

• Coraz śmielej poczynają sobie piłkarze Błękitnych. Coraz głośniej na trybunach w Stargardzie Szczecińskim!

• Po groźnej centrze Waszczyka, piłkę wypiąstkował golkiper Cracovii.

• Powinno być 1:0! Po pięknej akcji Błękitnych Poczobut trafia prosto w Stępniowskiego!

• Zbyt ostre dośrodkowanie Fadeckiego z rzutu rożnego i piłka mija linię boczną.

• W środkowej strefie po raz kolejny faulowany Gajda. Ostrzeżenie od sędziego otrzymał Dąbrowski.

• Okres dominacji gry Cracovii. Gospodarze zamknięci na własnej połowie.

• Budziński dośrodkowywał z rzutu wolnego. Niepewnie wypiąstkował Ufnal.

• Na murawie leży Zjawiński. Potrzebna była pomoc służb medycznych.

• W pole karne na chaos dośrodkowywał Budziński. Małe problemy ze złapaniem piłki miał Ufnal.

• Z lewego skrzydła ostro dośrodkowywał Fadecki do Zielińskiego. Napastnik Błękitnych przeniósł przeniósł piłkę nad poprzeczką, ale to już drugie poważne ostrzeżenie dla przyjezdnych!

• Piłkarze Błękitnych niemal w każdej akcji oddają piłkę za darmo. Z takim podejściem ciężko będzie strzelić bramkę silniejszemu przeciwnikowi. Piłkarze Podolińskiego nie muszą się zbytnio wysilać przy odbiorze piłki.

• Na lewym skrzydle dryblował Dialiba. Nie udało mu się stworzyć zagrożenia i wywalczył tylko rzut rożny.

• Prawym skrzydłem szarżował Fadecki, wtargnął w pole karne i próbował wymusić rzut karny. Sędzia dostrzegł zamysł zawodnika i ukarał go żółtą kartką!

• Po chwili zamieszania przed polem karnym Cracovii groźny strzał oddał Zieliński. Piłka minęła jednak słupek.

• Na skrzydle szarżował Wdowiak, ale został zatrzymany przez obrońców. Wywalczył rzut rożny, który wykonał Budziński. Nie stworzył on jednak większego zagrożenia dla bramki Ufnala.

• Piłkarze Cracovii starają się stworzyć składną akcję, jednak gospodarze są niezwykle skoncentrowani na obronie dostępu do własnego pola karnego.

• Pierwsza szansa dla Błękitnych! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Fadeckiego jeden z zawodników gospodarzy został przyłapany na spalonym.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Przy piłce goście!

• Dzisiejszy mecz to wielka szansa dla wielu młodych zawodników Błękitnych, bowiem nie często mają szansę grać w blasku kamer.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę!

• W Stargardzie Szczecińskim panuje dzisiaj atmosfera piłkarskiego święta. Wielu kibiców pozwalniało się wcześniej z pracy, by zobaczyć mecz swojej lokalnej drużyny, a większość piłkarzy Błękitnych musiało wziąć urlop, by móc zagrać w tym spotkaniu.

• Poprzedni występ w Ekstraklasie gracze Cracovii z pewnością zaliczają do udanych, bowiem w meczu przyjaźni na własnym stadionie, bezbramkowo zremisowali z Lechem Poznań.

• Ostatnie wydarzenia zdają się zaprzeczać teorii mówiącej, że prestiż Pucharu Polski spada. Wczoraj Lech Poznań wystawił silny skład naprzeciw Zniczowi Pruszków, a dzisiaj w najsilniejszym zestawieniu wyjdzie na murawę drużyna Cracovii.

• Robert Podoliński ma świadomość tego, że przeciwnik, z którym przyjdzie się dzisiaj zmierzyć jego drużynie lubi sprawić niespodziankę, dlatego zabrał do Stargardu Szczecińskiego swoich najlepszych piłkarzy. W poprzedniej rundzie Cracovia pokonała Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski.

• Błękitni to absolutna rewelacja tej edycji rozgrywek Pucharu Polski. W poprzednich fazach kilkakrotnie sprawili niespodziankę silniejszym rywalom. W poprzedniej rundzie ofiarą podopiecznych trenera Kapuścińskiego były GKS Tychy.

• Rezerwowi Cracovii: Adam Wilk, Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski, Przemysław Kita, Sławomir Szeliga, Luiz Santos Deleu, Deniss Rakels

• Rezerwowi Błękitnych: Andrzej Budnik, Patryk Baranowski Bartłomiej Zdunek, Sebastian Inczewski, Maciej Więcej, Bartosz Flis, Radosław Wiśniewski

• Znamy już podstawowe jedenastki obu zespołów! Za chwilę zaprezentujemy jak wyglądają obie ławki rezerwowych.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym Cracovia zmierzy się z Błękitnymi Stargard Szczeciński.