3

Miedź Legnica

1

• Koniec meczu. Chrobry wygrywa derby 3:1!

• Miedź nie przestaje atakować, ale czasu pozostało już bardzo mało - kolejny rzut rożny nie przyniósł efektu bramkowego.

• Zatwarnicki wykorzystał zagranie z rzutu rożnego i pokonał Janickiego.

• Sędzia doliczył 5 minut.

• Jest honorowy gol dla Miedzi! Zmiennik Zatwarnicki trafia do siatki!

• Znów próbował Wichłacz - strzał jednak prosto w ręce golkipera gospodarzy.

• Chrobry dobija rywala! 3:0 dla gospodarzy! Strzelcem gola Zając - chyba, bo niewiele było widać przez dym.

• Boisko zadymione przez kibiców gospodarzy - mamy przerwę w grze.

• Strzelał młody Wichłacz, ale bardzo niecelnie.

• Pisarczuk zastępuje Bednarskiego - to ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy.

• Bramka padła po strzale z prawie połowy boiska! Michale zaskoczył Budzyńskiego, który za daleko wyszedł z bramki! Chrobry prowadzi z Miedzią w derbach 2:0!

• Ależ bramka dla Chrobrego! MICHALEC i 2:0!

• 20-letni Wichłacz zmienia Kakoko.

• Upał daje się we znaki zawodnikom - kibicom i dziennikarzom zresztą też. Sędzia zarządził krótką przerwę.

• Próbował strzelać Szczepaniak, ale został zablokowany. Legniczanie walczą o gola wyrównującego.

• Miedź ma przewagę, ale nie potrafi tego wykorzystać. Garuch rozegrał piłkę ze Szczepaniakiem, ta w końcu trafiła do Zielińskiego, który walcząc z obrońcą uderzył jednak niecelnie.

• Zatwarnicki zmienia Labukasa.

• Goście mieli bardzo dobrą okazję, żeby wyrównać. Dobrze pokazał się Szczepaniak, który dośrodkował w pole karne, tam futbolówkę przyjął Zieliński, ale nie zdołał oddać strzału, bo w porę interweniowali obrońcy gospodarzy.

• Po dośrodkowaniu z kornera główkował Michalec, ale jego próba była niecelna.

• Schodzi z boiska Ziemniak - za niego Tomasz Zając.

• Budzyński był bliski obrony strzału, ale jednak nie zdołał sięgnąć piłki.

• Bednarski zapewnia prowadzenie gospodarzom efektownym strzałem w długi róg bramki!

• GOOOL DLA CHROBREGO! BEDNARSKI!

• Co chwilę przerwa w grze - piłka znów opuszcza boisko.

• Ponownie dośrodkowanie w pole karne Miedzi - dobrze interweniował jednak Cierpka.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę wybił Mateusz Szczepaniak.

• Atakuje Chrobry, ale Miedź dobrze się broni. Gospodarze zgubili piłkę i zza bocznej linii rozpoczną goście.

• Początek drugiej połowy.

• Wracamy na boisko.

• Sędzia Górecki kończy pierwszą połowę. Do upalnego Głogowa wracamy za kwadrans.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Łobodziński nabawił się jakiegoś urazu - to właśnie kontuzja była powodem zejścia z boiska byłego gracza Wisły Kraków.

• Wczesna zmiana także w ekipie gości. Schodzi Łobodziński - za niego Kamil Zieliński.

• Po kornerze dla Miedzi do piłki doszedł Adrian Cierpka, ale jego strzał był niecelny

• Żółtą kartką ukarany Michał Bednarski.

• Długo dryblował Piotrowski, początkowo wychodziło mu to naprawdę nieźle, ale w pobliżu pola karnego Miedzi gracz Chrobrego zgubił piłkę.

• Zmiana w ekipie gospodarzy - Bogusławski za Sędziaka.

• Spore zamieszanie w polu karnym z udziałem Budzyńskiego. Ostatecznie sędzia przerywa grę. Zaczną goście.

• Powalczył o piłkę Garuch i zainicjował kontrę gości. Łobodziński urwał się obrońcom, ale dośrodkował fatalnie. Grę rozpoczną gospodarze.

• Szybko tracą piłkę jedni i drudzy. Gorszy fragment gry.

• Niewykorzystany rzut karny nie podłamał gospodarzy, którzy dłużej utrzymują się przy piłce i nieznacznie, ale jednak przeważają w tym spotkaniu.

• Sędzia zdecydował się podyktować "jedenastkę" po zagraniu ręką we własnym polu karnym Kevina Lafrance'a. Damian Piotrowski nie zdołał jednak pokonać Budzyńskiego, który odbił piłkę. Wciąż bez goli w Głogowie!

• Nie ma gola! Budzyński broni!

• Rzut karny dla gospodarzy!

• Wciąż bez goli w Głogowie w derbach Dolnego Śląska.

• Garuch ładnie rozegrał piłkę z Łobodzińskim, ten drugi odegrał do wbiegającego w pole karne Szczepaniaka, ale obrońca Chrobrego efektownym wślizgiem zdołał przejąć piłkę.

• Tempo zdecydowanie nie jest zawrotne, ale żar leje się z nieba, więc taki obraz gry zupełnie nie dziwi. Mamy takie małe brazylijskie Manaus w Głogowie.

• Teraz popędził z piłką Hudyma. Ukrainiec próbował dośrodkować w pole karne Miedzi, ale obrońcy gości zablokowali tę próbę.

• Wydaje się, że Miedź przejęła nieco inicjatywę. Po wrzutce w pole karne bliski dojścia do piłki był aktywny na początku spotkania Labukas. Defensywa gospodarzy wyjaśnia jednak sytuację.

• Teraz nieco odważniej zaatakowali goście. Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Labukas, ale jego próba została udaremniona dzięki ofiarnej interwencji jednego z obrońców Chrobrego. Po zablokowaniu strzału Litwina, piłka opuściła boisko. Aut dla gości.

• W Głogowie dzisiaj bardzo gorąco. Nie jest to najlepsza pogoda, szczególnie, że to ostatnia kolejka sezonu i niektórzy marzą już pewnie o urlopach.

• Głogowianie utrzymują się dłużej przy piłce od rywali z Legnicy, ale na razie nie wynikło z tego większe zagrożenie pod bramką Budzyńskiego.

• Gospodarze dzisiejszego starcia zajmują 13. miejsce w zestawieniu zespołów zaplecza Ekstraklasy, Miedź jest 11. Mimo to liczymy, że zobaczymy dziś ciekawe spotkanie.

• Dzisiejsze spotkanie nie ma już wielkiego wpływu na końcowy wygląd tabeli. Znamy już bowiem prawie wszystkie zespoły, które spadną z 1. ligi.

• Zaczynamy.

• Rezerwowi Miedzi: Dawid Smug, Adrian Woźniczka, Jakub Księżniakiewicz, Keon Daniel, Kamil Zieliński, Mateusz Zatwarnicki, Przemysław Wichłacz

• Rezerwowi Chrobrego: Mariusz Rzepecki, Łukasz Bogusławski, Jakub Kiełb, Robert Pisarczuk, Igor Szopa, Tomasz Zając

• Chrobry Głogów - Miedź Legnica LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Prestiż ważniejszy od punktów

Chrobry - Miedź

• Witamy z Głogowa na meczu ostatniej, 34. kolejki, 1. ligi, w którym Chrobry zmierzy się z Miedzią Legnica.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CHROBRY GŁOGÓW - MIEDŹ LEGNICA

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1

Piłkarze Chrobrego mogą bardzo udanie pożegnać pierwszoligowy sezon przed własną publicznością. Głogowianie od pięciu spotkań nie zaznali smaku porażki i mogą przedłużyć tę świetną serię do sześciu. Zwycięstwo gospodarzy wydaje się być bardzo realne, biorąc pod uwagę formę, jaką w ostatnim czasie prezentuje Miedź. Legniczanie przegrali cztery z sześciu ostatnich meczów i jakby tego było mało, w pięciu spotkaniach strzelili tylko jednego gola.