CLJ: Chłopcy z Legii nie poszli śladem seniorów. Remis z Lechem w 1/4 finału [RELACJA, GALERIA]

Tomasz J. Górski
Centralna Liga Juniorów: Legia Warszawa – Lech Poznań
Centralna Liga Juniorów: Legia Warszawa – Lech Poznań Tomasz Górski
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Centralnej Ligi Juniorów, Legia Warszawa zremisowała z Lechem Poznań 2:2 (1:0), mimo, że tuż po rozpoczęciu drugiej połowy prowadziła dwiema bramkami. Gole dla gospodarzy strzelili Kamil Anczewski i Grzegorz Tomasiewicz. Dla lechitów trafienia zanotowali Piotr Kurbiel oraz Robert Janicki.

Spotkanie juniorów odbywało się bez większej pompy organizacyjnej – przewidziano pulę 960 biletów, by nie robić imprezy masowej. Frekwencja nie mogła więc powalać na kolana, ale było blisko 550 kibiców obu drużyn, którzy z dużymi przerwami dawali o sobie znać. Szczególnie w pierwszych trzech kwadransach. W drugiej znacznie dominowali fani Legii.

W pierwszej połowie górowały przerzuty i podania na wolne pole, ale piłka na nasiąkniętej murawie nabierała szybkości i nawet Usain Bolt nie byłby w stanie jej dogonić. Kilka crossowych podań, nomen omen, Arkadiusza Górki mogło podobać się także... dziennikarzom. A akcja bramkowa z 23. minuty wywołała u większości z nich radość. Kamil Anczewski strzelił z 14 metrów pod poprzeczkę i Adrian Szady – mimo, że wyciągnął się jak struna – nie był w stanie sięgnąć piłki.

O przerwach nie pisze się prawie w ogóle. A szkoda, więc tylko wyróżnię najciekawsze wydarzenie po tym, jak ludzie „wykruszyli się” z trybuny. Zapewne nie umknęło to uwadze organizatorów, którzy poza kilkoma utworami – w tym oczywiście Sen o Warszawie – puścili z playbacku... doping.

Drugą część gospodarze zaczęli z wysokiego „C”. Pierwsza akcja przyniosła podwyższenie wyniku. Grzegorz Tomasiewicz dopadł do piłki zagranej na 20. metr i płaskim strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza[/b]. Goście dążyli do szybkiego odrobienia strat. Na efekt trzeba było czekać kwadrans. Piotr Kurbiel z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki po składnej akcji lewą stroną. Młodzi poznaniacy chcieli pójść – a właściwie pojechać – za ciosem. Na pięć minut przed końcem akcję lewą stroną poprowadził Bzdziel, który zagrał na środek pola karnego do Janickiego, a ten bez przyjęcia pokonał Lelenia. Wysoki remis bramkowy stawia w bardzo korzystnej sytuacji Lecha przed spotkaniem rewanżowym, które zostanie rozegrane 8 czerwca na INEA Stadionie w Poznaniu.