Cracovia

1

GKS Bełchatów

1

• Remis w Krakowie. Choć GKS długo starał się doprowadzić do wyrównania, to tego remisu nic nie zapowiadało, aż w samej końcówce sytuację sam na sam z Pilarzem wykorzystał Piech, dzięki czemu beniaminek nie wraca do Bełchatowa z pustymi rękami. To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Akcja Rakelsa przerwana już w polu karnym przez Baranowskiego.

• Żółta kartka dla Małkowskiego.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Ależ szczęście gości!!! Rakels z kilkunastu metrów uderza w poprzeczkę bramki Treli!

• Mamy remis w Krakowie!!! Po fatalnej stracie Covilo, prostopadłe podanie w pole karne dostał Piech i płaskim strzałem pokonał Pilarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Arkadiusz Piech!!!

• Żółta kartka dla Polczaka.

• Marciniak wywalczył rzut rożny dla Pasów. Ostatnia zmiana w tym zespole. Nykiel za Jendriska.

• Słaby, odbity strzał zza pola karnego Deleu pewnie broni Trela.

• Trela i Covilo ruszyli do bezpańskiej piłki w pole karne, zdaniem sędziego pomocnik Cracovii faulował jednak bramkarza GKS.

• Uderzenie z dystansu Rakelsa poszybowało wysoko ponad bramką GKS.

• Cetnarski zmienia Dąbrowskiego wśród gospodarzy.

• Korner dla Cracovii nie przyniósł zagrożenia pod bramką Treli. Kwadrans do końca.

• Na spalonym złapany Arkadiusz Piech.

• Indywidualna akcja Jendriska, zakończona słabym i niecelnym strzałem zza pola karnego Słowaka.

• Dobre minuty w wykonaniu Cracovii. Piłkarze Zielińskiego wreszcie oddalili trochę grę od własnej szesnastki.

• Ślusarski zmienia Olszara. Ostatnia zmiana w GKS.

• Jeszcze jedna centra gospodarzy. Wrzutkę Deleu na piątym metrze odbija przed szesnastkę Trela.

• Niezła centra Budzińskiego z rzutu wolnego, bezpańską piłkę w polu karnym zgarnia Polczak, ale z trudnej pozycji uderza ponad poprzeczką.

• Wreszcie jakaś akcja Pasów. Dośrodkowanie Rakelsa nie dociera do Zjawińskiego, a po chwili 'centrostrzał' Dąbrowskiego odbija Trela!

• Cały czas w ofensywie są obecnie goście z Bełchatowa. Cracovia tylko się broni, choć trzeba przyznać, że nie jest zepchnięta do rozpaczliwej defensywy.

• Rzut wolny dla GKS bardzo blisko linii bocznej pola karnego. Mójta strzela w światło bramki, ale Pilarz dobrze odbił piłkę na korner. Z rzutu rożnego nie było już zagrożenia dla bramki Pasów.

• I to właśnie Komołow teraz schodzi z boiska. W jego miejsce wchodzi Małkowski.

• Budziński zmienia przeciętnego w tym meczu Kapustkę. Po chwili kolejne uderzenie na wiwat, tym razem Komołowa.

• Bełchatów cały czas jest w ataku pozycyjnym. Goście starają się doprowadzić do remisu, ale brakuje im argumentów w grze ofensywnej.

• Fatalny strzał z dystansu Patryka Rachwała poszybował daleko w trybuny stadionu Cracovii.

• Rzut rożny dla GKS po interwencji Polczaka. Mójta zdołał dośrodkować na głowę Zbozienia, ale ten uderzył bardzo niedokładnie!

• Zjawiński chciał spróbować uderzenia nożycami, ale posłał piłkę daleko od bramki Treli.

• Trela pewnie łapie wysokie dośrodkowanie Kapustki z rzutu wolnego.

• Żółta kartka dla Mójty za faul na Rakelsie. Ósma kartka, więc obrońca GKS nie zagra w kolejnym spotkaniu.

• Wznawiamy grę w Krakowie.

• To nie jest wielki mecz w Krakowie. Cracovia szybko zapewniła sobie prowadzenie za sprawą Jendriska, a potem na murawie działo się niewiele. Po przerwie Bełchatów musi powalczyć o punkt, więc powinno być ciekawiej.

• Koniec pierwszej części gry.

• Po centrze Marciniaka piłkę głową uderzył Zjawiński, ale za lekko, żeby pokonać Trelę.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Tymczasem pojawiła się informacja, że Adrian Basta ma wybity bark i musi udać się do szpitala.

• Dwa kolejne rzuty rożne dla Cracovii. Kończą się one uderzeniem zza pola karnego Rakelsa. Na dach stadionu.

• Niezła piłka w pole karne do Jendriska, ale ten przy jej opanowaniu pomógł sobie ręką. Gra przerwana.

• Ważna interwencja Pilarza! Bramkarz Cracovii wyszedł z bramki i zatrzymał szarżującego Piecha!

• Telichowski melduje się na boisku w miejsce kontuzjowanego Basty.

• Basta ma kontuzjowany bark i chyba już nie wróci do gry. Za chwilę na plac gry wejdzie Telichowski, a na prawą stronę przejdzie Zbozień.

• Jakiś problem ze zdrowiem ma teraz Adrian Basta. Przerwa w grze.

• Dobre dośrodkowanie Kapustki na 5. metr przed bramkę, gdzie Polczak faulował jednak w ofensywie Zbozienia.

• Deniss Rakels zdołał wywalczyć korner dla Cracovii.

• Świetna kontra GKS! Szymański zagrał na skrzydło do rozpędzonego Maka, ten idealnie wycofał piłkę na skraj szesnastki do Piecha, a ten uderzył technicznie minimalnie obok bramki!

• Kolejne zablokowane uderzenie z dystansu, tym razem autorstwa Michała Maka.

• Bełchatów stara się zdziałać coś w ataku pozycyjnym, ale te starania są na razie bardzo mizerne.

• Uderzenie z dystansu Szymańskiego zostało zablokowane. W kontrataku Rakels był faulowany przez Mójtę.

• Centra Kapustki z rzutu wolnego nie dotarła do żadnego z graczy gospodarzy ustawionych w polu karnym. Całą akcję słabiutkim uderzeniem z dystansu kończył Deleu.

• Kolejna próba z daleka. Piech uderzył jednak bardzo niecelnie.

• Jendrisek huknął z dystansu ponad poprzeczką bramki Bełchatowa.

• Teraz w walce o piłkę Deleu nastąpił na Michała Maka. Wydaje się, że przypadkowo. Sędzia uznał podobnie, choć Brazylijczyk musi uważać na takie zagrania.

• Teraz z kolei z dystansu kąśliwie uderzył Michał Mak, ale Pilarz czujnie odbił piłkę!

• Po kontrataku gospodarzy Zjawiński ściął z piłką do środka, ale jego groźny strzał zza pola karnego zablokował Zbozień!

• Próba odpowiedzi ze strony gości. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Maka nie trafiło przed bramkę do Piecha.

• 1:0 dla Pasów! Po świetnej centrze Deleu, idealnie 'na nos', Jendrisek z kilku metrów pokonuje głową Trelę! Cracovia na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Erik Jendrisek!!!

• Pierwsze dziesięć minut gry za nami. Nie jest to wielki mecz, ale Cracovia już mogła prowadzić.

• Kapitalna szansa Jendriska! Po płaskim zagraniu ze skrzydła Zjawińskiego, Słowak z kilku metrów pudłuje!

• Zjawiński przy próbie uderzenia z dystansu został zablokowany.

• Długa piłka w kierunku Komołowa. Przejmuje ją pewnie Pilarz.

• Po dośrodkowaniu Marciniaka do piłki doszedł w polu karnym Zjawiński, ale nie zdołał oddać czystego strzału głową.

• Zaczynamy mecz!

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Krzysztof Pilarz (Cracovia) oraz Patryk Rachwał (GKS).

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

• Sędzią tego spotkania będzie Paweł Gil z Lublina.

• W ekipie Cracovii nie ma dzisiaj Szeligi, Jaroszyńskiego, Wdowiaka czy Żytki, z kolei w zespole GKS nie zobaczymy Mateusza Maka, Flisa czy też Poźniaka.

• Rezerwowi GKS: Emilijus Zubas, Grzegorz Baran, Błażej Telichowski, Maciej Małkowski, Łukasz Wroński, Kamil Wacławczyk, Bartosz Ślusarski.

• Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski, Bartosz Rymaniak, Mateusz Cetnarski, Boubacar Dialiba, Krzysztof Nykiel, Marcin Budziński, Armiche Ortega.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe Cracovii i GKS!

• Co ciekawe, w poprzedniej kolejce obie drużyny również zmierzyły się ze sobą w Krakowie. W tym spotkaniu Cracovia pokonała GKS 3:1 po bramkach Covilo, Rakelsa i Zjawińskiego. Dla gości jedyne trafienie zaliczył Olszar. Cała czwórka znalazła się w podstawowych jedenastkach swoich drużyn na dzisiejszy pojedynek.

• To jest bardzo ważne spotkanie dla układu dolnej części tabeli. Cracovia jest bowiem trzynasta, ma na swoim koncie 19 punktów i tylko o trzy oczka wyprzedza znajdujący się już w strefie spadkowej GKS Bełchatów. Zapowiada się prawdziwy mecz o życie dla obu zespołów.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 31. kolejki Ekstraklasy, w którym Cracovia zmierzy się z GKS Bełchatów.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CRACOVIA - GKS BEŁCHATÓW

Covilo

Jeśli piłkarze GKS-u Bełchatów nie chcą szybko pożegnać się z Ekstraklasą i wrócić do 1. ligi, muszą jak najszybciej zacząć punktować. "Brunatnym" nic nie dała zmiana trenera, a Marek Zub nie jest w stanie odczarować fatalnej postawy swoich piłkarzy. Bełchatowianie nie odnieśli zwycięstwa od ośmiu kolejek, a ostatni mecz wygrali...28 lutego, pokonują Wisłę Kraków 3:1.

W przeciwieństwie do GKS-u, w Cracovię zmiana szkoleniowca przyniosła efekty. Pod wodzą Jacka Zielińskiego "Pasy" grają w ostatnim czasie całkiem nieźle, ale jak wszyscy w dolnej ósemce, nie może być pewna utrzymania. Zwycięstwo z "Brunatnymi" znacznie ułatwi im jednak bytowanie w dolnej części tabeli.