Cracovia

1

Górnik Zabrze

2

• Szczęśliwe zwycięstwo Górnika w Krakowie! Pasy zasłużyły na więcej, ale jak się jest nieskutecznym, to się nie zdobywa punktów. To właśnie tego elementu zabrakło dziś Cracovii. To tyle z naszej strony, zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu Ekstraklasa.net.

• Koniec! Trzy punkty jadą do Zabrza.

• Piłka spada pod nogi ustawionego przed polem karnym Dialiby, ale ten nie oddaje strzału na bramkę!

• Steinbors świetną paradą broni uderzenie głową Covilo!!! Jeszcze rzut rożny!

• Mogło być 1:3!!! Oziębała w bardzo dobrej sytuacji uderza w słupek, a dobitkę Nowaka blokują gospodarze!

• Zjawiński uderza w mur, a kontrę Górnika przerywa na 40. metrze przed bramką Krzysztof Pilarz!

• Dialiba faulowany 25 metrów od bramki Steinborsa, a żółtą kartkę już zdążył obejrzeć Łuczak.

• Schodzi z boiska Zachara, a w jego miejsce wchodzi Łuczak.

• Cztery minuty doliczone, a teraz Rakels z metra nie trafia do pustej bramki Górnika!!! Ma szczęście Łotysz, że był na spalonym.

• Znowu bardzo niepewne wyjście z bramki Steinborsa, ale na jego szczęście asekurowali go obrońcy!

• Kolejna centra w pole karne zabrzan przynosi jeszcze jeden korner dla Pasów.

• Piłka po rzucie rożnym spadła na głowę ustawionego na 5. metrze Rakelsa, ale ten był tym faktem na tyle zaskoczony, że nawet nie oddał strzału na bramkę Steinborsa.

• Ostre dośrodkowanie z prawej strony pola karnego Zjawińskiego i Gergel wybija piłkę na rzut rożny.

• Pięć minut pozostało dobrze dziś grającej Cracovii na wyrównanie. W piłce nożnej nie przyznaje się jednak punktów za styl.

• Na spalonym złapany Zachara.

• Długą piłkę w pole karne Górnika znowu zgarnia Covilo, ale jego strzał głową był za słaby, żeby zaskoczyć Steinborsa.

• Konrad Nowak miał okazję przedostać się sam na sam z Pilarzem, ale został zatrzymany przez Marciniaka.

• Steinbors razem z Kosznikiem świetnie blokują w polu karnym Kitę, który po błędzie Gancarczyka znalazł się w kapitalnej okazji do wyrównania!

• Zjawiński wchodzi w miejsce Szeligi. Ofensywna zmiana w Cracovii.

• Kontra rezerwowych Górnika. Oziębała jednak nie zdołał dograć piłki w pole karne do wbiegającego Nowaka.

• ... a Oziębała wchodzi w miejsce Madeja.

• Nowak zmienia Jeża w Górniku...

• Żółta kartka dla Madeja za niesportowe zachowanie. Czwarta w tym sezonie i nie zagra on w najbliższym meczu Górnika.

• Rzut rożny dla Cracovii nie przynosi teraz zagrożenia pod bramką Steinborsa, który popisał się dobrym piąstkowaniem.

• Górnik jak atakuje, to konkretnie! Do dośrodkowania Madeja dopadł Kosznik, ale jego nieczysty strzał broni Pilarz!

• Górnik po kontrataku zdobywa korner.

• Covilo po rzucie rożnym uderza głową wysoko ponad bramką Górnika.

• Znowu blisko gola!!! Świetne prostopadłe podanie w pole karne do Kity, ten chciał wyłożyć piłkę Rakelsowi, ale ten został zablokowany!

• Znowu zamieszanie w polu karnym Górnika po rzucie rożnym dla Pasów, ale tym razem podopieczni Podolińskiego nie zdołali oddać strzału na bramkę!

• Kita zmienia Kapustkę w ekipie gospodarzy.

• Rakels!!! To powinien być remis! Po kapitalnym dośrodkowaniu Dialiby Rakels w idealnej okazji uderza głową tylko w poprzeczkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mariusz Zachara! Znowu Madej do Jeża, a ten z pierwszej piłki do Zachary, który poradził sobie z Rymaniakiem i w sytuacji sam na sam pokonał Pilarza!

• 5114 widzów z trybun ogląda to spotkanie.

• Teraz z kolei równie nieudaną próbą popisał się Dialiba.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Steinbors piąstkuje niezbyt pewnie, ale cała akcja kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Rymaniaka.

• Rakels chciał teraz oszukać sędziego na faul Sadzawickiego. Nic z tego, ale Pasy po chwili zdobywają korner.

• Pilarz pewnie łapie dośrodkowanie z rzutu wolnego Gancarczyka.

• Rzut rożny dla Pasów, ale po centrze Budzińskiego piąstkujący Steinbors był faulowany przez Covilo.

• Dialiba!!! Świetna szansa dla Senegalczyka, po tym jak po akcji Budzińskiego piłka dość szczęśliwie trafiła do niego w polu karnym rywala! Skrzydłowy Pasów uderza jednak płasko obok bramki Steinborsa!

• Z rzutu wolnego z około 28 metrów dobrze uderza Gancarczyk, ale piłka nieznacznie mija bramkę Pilarza!

• Rakels świetnie z prawego skrzydła dograł w pole karne do Szeligi, ale ten nie najlepiej sobie przyjął piłkę i po chwili został zablokowany przez zabrzan.

• Dośrodkowanie Dialiby z lewego skrzydła spada na głowę dobrze ustawionego Dancha, który wyjaśnił sytuację.

• Składna akcja Górnika kończy się baaaardzo niecelnym strzałem z dystansu Bartosza Iwana.

• Budziński z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, gdzie Nykiel urwał się Kosznikowi, ale nie trafił głową w piłkę w naprawdę dobrej sytuacji!

• Cracovia ponownie zaczęła znacznie aktywniej od Górnika. Pasom dzisiaj bardziej zależy na zwycięstwie.

• Kontratak zabrzan kończy się niedokładnym dośrodkowaniem Madeja z prawej strony pola karnego.

• Po zagraniu Marciniaka Dialiba wpadł lewym skrzydłem w pole karne Górnika, ale jego podanie wybił na korner Adam Danch. Korner dla Pasów nie przyniósł strzału na bramkę Steinborsa.

• Nykiel zdobywa korner dla Pasów.

• Akcja Górnika, dośrodkowanie w pole karne Sobolewskiego i Marciniaka dobrze asekuruje Covilo, wybijając piłkę.

• Wznawiamy grę!

• Jeszcze zaległe statystyki od Ekstrastats.

• Wracamy na murawę stadionu Cracovii. Za chwilę początek drugiej części gry.

• Cracovia przez większość czasu była zespołem lepszym i zasłużenie prowadziła 1:0 po bramce Denissa Rakelsa, jednakże na pięć minut przed przerwą jedyną ciekawszą akcję zabrzan wykończył celną główką Zachara, przez co po pierwszych 45 minutach mamy remis przy Kałuży.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Żółta kartka dla Rymaniaka za faul na Koszniku.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Zachara! Świetna kombinacyjna akcja Górnika! Madej w pole karne do Jeża, ten dośrodkowuje przed bramkę, gdzie Zachara uprzedził Rymaniaka oraz Pilarza i wpakował głową piłkę do siatki!

• Budziński nie zrozumiał się teraz z Rakelsem i piłka wpadła w ręce Steinborsa.

• Dziwne zachowanie Gancarczyka, który nieatakowany wybił piłkę na rzut rożny. Być może to piłka nie była napompowana i na to zwrócił uwagę gracz gości. Pasy po chwili oddały futbolówkę rywalom.

• Obu drużynom brakuje dokładności w ofensywie. Tempo tego spotkania jest niezłe, ale co z tego, skoro jest sporo niecelnych zagrań.

• Rzut wolny dla Górnika. Jeż chciał dośrodkować piłkę w szesnastkę, ale zagrał fatalnie, prosto w obrońcę Pasów.

• Akcja dwójkowa Rakelsa z Budzińskim kończy się niecelnym zagraniem Łotysza w kierunku ustawionego w polu karnym kolegi.

• Dośrodkowanie Gancarczyka pada łupem Krzysztofa Pilarza. W kontrze Pasów Rakels nie poradził sobie z Gergelem.

• Górnik cały czas w strefie obronnej Cracovii. Rymaniak fauluje w narożniku boiska Madeja i jest rzut wolny.

• Zachara zdobywa korner dla zabrzan.

• Odpowiedź Cracovii, jednak zbyt mocne podanie w pole karne dostał Rakels i nie dał rady opanować piłki.

• Iwan bardzo dobrze wyprowadził kontrę Górnika. Minął dwóch rywali i zarał przed pole karne do Sobolewskiego, którego strzał z dystansu został jednak zablokowany.

• To był katastrofalny błąd Steinborsa, który zupełnie się pogubił przy przewidywaniu toru lotu piłki po nie najsilniejszym strzale głową Covilo. Zobaczymy, jak teraz Górnik zareaguje po tej kosztownej pomyłce swojego bramkarza.

• GOOOOL!!!! Wielkie zamieszanie w polu karnym po wrzutce z boku. Piłkę zgrywał Covilo, minął się z nią Steinbors, co wykorzystał Rakels i mamy 1:0!

• Niezłe podanie w kierunku Dialiby, Danch wybija na rzut rożny.

• Covilo gra bardzo pewnie na środku obrony. Wybił przed chwilą dwie górne piłki poza pole karne. Górnik nadal bez strzału na bramkę Pilarza.

• Piłkarze Cracovii rozgrywają piłkę między obrońcami i mało się to nie skończyło groźną akcją Górnika po kiksie Pilarza.

• Górnik stara się poukładać grę w ataku, ale ich podania są niecelne.

• Dialiba kopnął teraz przypadkowo Gergela w twarz, ale nic wielkiego się na szczęście nie stało. Gramy dalej.

• Kolejna dobra akcja Pasów!! Budziński zagrał świetną piłkę do Dialiby, który z półwoleja huknął tuż obok bramki!!

• Kapustka dobrze wrócił się do obrony i przerwał akcję Górnika. Goście na razie bez akcji w tym meczu.

• Piłkarze Cracovii długo utrzymują się przy piłce, ale zabrzanie twardo bronią.

• Pierwsza groźna okazja! Rzut rożny dla Cracovii, piłkę głową uderzył Covilo, ale wybija ją z linii piłkarz Górnika, który stał na słupku!!

• Małe zamieszanie w polu karnym Cracovii, ale radzą sobie defensorzy Pasów.

• Rakels wpadł w pole karne, ale sędzia uznał, że faulował w ataku.

• Cracovia dzisiaj gra w czarnych strojach a Górnik na biało.

• Zaczynamy!! Pierwsza piłka dla Górnika!

• Sędzia Paweł Gil wyprowadza obie jedenastki na murawę. Za chwilę zaczynamy!

• Zapraszam do dyskusji o tym meczu także na twitterze - @KrzysiekOrski

• Piłkarze obu zespołów schodzą już do szatni. Do rozpoczęcia meczu zostało 13 minut!

• Piłkarze Górnika trenują wrzutki z bocznych sektorów boiska. Chyba w tym upatrują słabych punktów gry Pasów.

• Na stadion powoli docierają kibice Cracovii, jednak szału na trybunach bym się nie spodziewał. Poniedziałkowy termin nigdy nie gromadzi wielu sympatyków futbolu na stadionie przy ulicy Kałuży. Jest za to całkiem spora grupa kibiców z Zabrza, która cały czas wchodzi na trybuny.

• Cracovia - Górnik Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów

• Wyjściowe składy są już widoczne w ramce po lewej stronie, czas na nazwiska piłkarzy, którzy mecz zaczną na rezerwie.

Cracovia: Stępniowski, Zjawiński, Kita, Zejdler, Deleu, Dudzic, Jaroszyński.

Górnik Zabrze: Kasprzik, Kurzawa, Oziębała, Nowak, Mańka, Magiera, Łuczak.

• Pogoda w Krakowie dzisiaj jest już prawie zimowa. Na termometrach 3 stopnie powyżej zera, para leci z ust, ręce grabieją na zimnie, ale my się nie dajemy i naszą ukochaną ligę śledzimy!

• Witamy prosto ze stadionu Cracovii. Już za około 40 minut początek ostatniego meczu 16. kolejki T-mobile Ekstraklasy. Pasy zagrają z Górnikiem Zabrze. Zapraszam do śledzenia relacji LIVE w serwisie Ekstraklasa.net!