Cracovia

1

Jagiellonia Białystok

0

• Koniec meczu! Po wspaniałym strzale Bernhardta z rzutu wolnego, Cracovia wygrywa pierwszy mecz ligowy w 2014 roku! Za uwagę dziękuje Krzysztof Orski. Zapraszam na następne relacje w serwisie Ekstraklasa.net!

• Gajos miał piłkę na 1-1!!!! Jednak z 3 metrów trafił prosto w Pilarza!!

• Sędzia przedłużył ten mecz co najmniej o 3 minuty.

• Żółta kartka dla Popkhadze.

• Mocne uderzenie Quintany, Plilarz odbija przed siebie. Do piłki doszedł Balaj, ale był na spalonym! Było groźnie!

• Rakels znowu został złapany na spalonym.

• Baran główkował, ale niecelnie.

• Teraz Żytko na korner. Jaga w natarciu!

• Dobra akcja Jagi, która teraz ma przewagę, ale Pilarz uprzedził napastników gości.

• Atomowe uderzenie Plizgi z narożnika pola karnego!! Pilarz wybija na rzut rożny! Z tego jednak nic już nie wychodzi.

• Rakels sam na sam z Baranem, ale wcześniej sędzia sygnalizował pozycję spaloną. Słuszna decyzja arbitra.

• Strzelał Dąbrowski, piłka odbiła się od jednego z obrońców Jagi i spokojnie łapie piłkę Baran.

• Balaj zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale uderzył nad bramką.

• W ataku Cracovia. Próbował najpierw Jaroszyński a potem Steblecki. Oba strzały były niecelne.

• Ostatnia zmiana także w Jagiellonii. Wchodzi Drażba a schodzi Tosik.

• Ugo Ukah faulował Rakelsa. Jest żółta kartka.

• Wymuszona zmiana w Cracovii. Schodzi Nykiel a zastąpił go Szeliga.

• Dobre dośrodkowanie Plizgi, główkował Quintana, ale nad bramką! To mógł być gol!

• Quintana faulowany przez Żytkę. Będzie szansa dla Jagi ze stałego fragmentu.

• Do końca meczu około 15 minut. Jagiellonia nie wygląda na zespół, który miałby odmienić losy tego meczu.

• Zmiana w Cracovii. Schodzi Papadopoulos a wchodzi Rakels. Udany debiut Greka w barwach Pasów. Głośne brawa go pożegnały.

• @House401: "Bramka wisi w powietrzu". Prorok? ;)

• 5124 kibiców pojawiło się dzisiaj na stadionie Cracovii.

• Balaj tym razem trafił głową w piłkę, ale za słabo, żeby zaskoczyć Pilarza.

• Balaj wychodzi sam na sam, już ma kopnąć piłkę, ale w nią nie trafił. Kibice Cracovii skwitowali to głośnym śmiechem.

• Jagiellonia musi zaatakować i to robi. Brakuje im jednak dokładności.

• Reaguje trener Stokowiec. Rajalakso zmieniony przez Plizgę.

• Takiego samego gola strzelił tutaj Bernhardt w meczu z Arką Gdynia jeszcze w pierwszej lidze. Wtedy to trafienie dało trzy punkty. Czy dzisiaj będzie podobnie? Czas pokaże!

• GOOOOOL!!!!!! 1-0 dla Pasów. Wspaniały strzał z rzutu wolnego prosto w okienko! Ta kolejka obfituje we wspaniałe gole ze stojącej piłki!!!!

• Bernhardt uderzył z dystansu, piłka odbija się od ręki jednego z graczy Jagi. Będzie rzut wolny z 20 metrów na wprost bramki.

• Główkował Steblecki, ale za słabo, żeby pokonać Barana.

• Papadopoulos wywalczył korner dla Cracovii.

• Fatalne ostatnie podanie zanotował Dżalamidze. Tymczasem piłkarze Pasów grają w dziadka we własnym polu karnym. Kibice cali w nerwach.

• Próbował kiwać Papadopoulos, ale skończyło się na tym, że wyjechał poza boisko.

• Pierwsza zmiana w Pasach. Schodzi Zejdler a wchodzi Bernhardt.

• Zza pola karnego uderzył Dżalamidze, ale się pomylił. Pilarz spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

• Przycisnęła teraz Jagiellonia. To piłkarze trenera Stokowca częściej atakują.

• W pole karne wpadł Balaj, ale dobrze zatrzymał go Dąbrowski.

• Dośrodkowanie Quintany było bardzo słabe.

• Dośrodkowanie Popkhadze zostało wybite. Chwilę później faulowany był Dżalamidze i będzie okazja na dośrodkowanie dla Jagiellonii.

• Ręką zagrał Popkhadze. Od rzutu wolnego wznawia grę Cracovia.

• Ładne uderznenie Stebleckiego z 20 metrów przelatuje tuż obok słupka bramki Barana!

• Zmiana w Jagiellonii. Schodzi Dźwigała a wchodzi Dżalamidze.

• Będzie rzut rożny dla Jagiellonii na początku tej części gry.

• Zaczynamy grę! Od środka Jagiellonia!

• Piłkarze wracają na murawę za chwilę zaczynamy grę w drugiej połowie!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Krakowie jest 0-0, ale to Cracovia miała lepsze okazje. Na stadion przy ulicy Kałuży wracamy za około 15 minut!

• Była szansa dla Jagiellonii, ostatecznie tylko rzut rożny. Piłkę wybijają obrońcy Pasów i będzie kolejny korner.

• Do końca pierwszej połowy już niewiele czasu. Czy w tej części gry któraś z drużyn strzeli jeszcze gola?

• Żółtko dla Papadopoulosa za próbę wymuszenia rzutu wolnego metr przed polem karnym Jagiellonii. Trybuny głośno protestują i chyba mają rację. Wydaje się, że Ukah faulował Greka.

• Cracovia uzyskała dużą przewagę, ale nie potrafi tego udokumentować strzeleniem gola.

• Jaroszyński wyrzucił piłkę z autu na... aut. Kabaret ;)

• Składna akcja Cracovii, podanie do Zejdlera, który wychodzi sam na sam, ale jego strzał w ostatniej chwili blokują obrońcy! Było groźnie!

• Faul Nykiela w ofensywie. Jagiellonia od dłuższego czasu nie wychodzi z własnej połowy boiska.

• Nykiel zdecydował się na uderzenie z półwoleja. Piłka przeleeeeciała wysoko nad bramką!

• Kolejna szansa dla Pasów! Akcja prawą stroną, piłka w końcu trafiła do Papadopoulosa, który uderzył z pierwszej piłki, ale ta przeleciała tuż obok słupka!

• W końcu jakaś składna akcja Cracovii. Ostatecznie z 16 metrów uderzał Danielewicz, ale Baran nie miał problemów z wyłapaniem tego strzału.

• Akcja Stebleckiego, który się wywraca, ale raczej potknął się o własne nogi. Gramy dalej!

• Zaskakujące uderzenie z 30 metrów, Pilarz przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Prosta strata Jaroszyńskiego, ale nie skorzystali z tego napastnicy Jagi.

• Pilarz dobrym wyjściem uprzedził Balaja. Mogło być groźnie!

• Uderzył Danielewicz. Piłka powędrowała nad bramką. To nie było dobre uderzenie.

• Faulowany Papadopoulos. Żółta kartka dla Dźwigały.

• Jak na zawołanie uderzył Quintana, ale futbolówka pomknęła obok bramki Pilarza.

• Z boiska wieje nudą. Brakuje ciekawych akcji obu zespołów.

• @Patrykta10 - Kapitanami są Marciniak i Pazdan.

• Marciniak w ostatniej chwili przerwał groźną akcję Jagiellonii. Chwilę później uderzał Quintana, odbita piłka leci poza boisko. Będzie rzut rożny.

• Dośrodkowanie Jaroszyńskiego było zupełnie do nikogo. Od autu Jagiellonia.

• Dośrodkowanie Quintany z rzutu wolnego, ale dobrze ustawiony Nykiel wybił futbolówkę wgłąb pola.

• Uspokoiła się gra. Oba zespoły toczą walkę o panowanie w środku boiska.

• Zaskakujące uderzenie Papadopoulosa zza szesnastki. Dobrze się przedstawił Grek krakowskiej publiczności i zebrał porcję głośnych braw.

• Gracze Jagiellonii starają się podawać wiele prostopadłych piłek, ale na razie nic z tego nie wychodzi.

• Quintana przewrócił się przed polem karnym Cracovii, ale sędzia każde grać dalej.

• Na spalonym Danielewicz.

• Faulowany Papadopoulos. Cracovia od rzutu wolnego.

• Pasy od początku w ataku pozycyjnym. Jagiellonia nastawiła się na grę z kontry.

• Jest zmiana w awizowanych składach. Nie ma na boisku Boljevicia, jest za to Papadopoulos. Popularny Władek w tygodniu narzekał na kontuzję i jednak nie gra w dzisiejszym meczu.

• Zaczynamy! Od środka piłkarze Cracovii!

• Piłkarze wychodzą już na murawę stadionu. Z głośników płynie hymn Cracovii. Za chwile czekają nas, miejmy nadzieję, wielkie piłkarskie emocje!

• Delikatnie rzecz ujmując frekwencja na meczu jest dramatyczna. I nie ma to nic wspólnego z zamkniętym sektorem ultras. Nawet zwykle pełna trybuna B jest wypełniona jedynie w połowie. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

• Oba zespoły zeszły już z boiska. Do rozpoczęcia meczu zostało 10 minut.

• W Krakowie mamy dzisiaj niezłą piłkarską pogodę. Jest około 10 stopni Celsjusza i wieje lekki wiatr. Piłkarze nie będą mogli narzekać na warunki pogodowe.

• Rozgrzewka piłkarzy Jagiellonii Rozgrzewka piłkarzy Jagiellonii

• Piłkarze obu zespołów rozgrzewają się już na murawie. Trybuny na razie puste. Poniedziałkowe popołudnie to nie jest najlepszy termin do rozgrywania meczów.

• Dzisiejszy mecz to także pojedynek dwóch zespołów, których kibice ostatnio nabroili. Zamknięty jest sektor D na stadionie "Pasów" za race podczas ostatniego meczu ze Śląskiem. Pustkami świeci także sektor gości. To z kolei efekt zamieszek na stadionie Legii.

• W ramce po lewej stronie widoczne są już wyjściowe składy obu zespołów. Podaję nazwiska piłkarzy, którzy mecz rozpoczną na ławkach rezerwowych.

Cracovia: Matko Perdijić, Edgar Bernhardt, Giannis Papadopoulos, Sławomir Szeliga, Bartłomiej Dudzic, Bartosz Kapustka, Deniss Rakels.

Jagiellonia: Jakub Słowik, Dawid Plizga, Joel Perovuo, Nika Dżalamidze, Seweryn Michalski, Adam Waszkiewicz, Paweł Drażba

• Serdecznie witamy prosto ze stadionu Cracovii. Już za około 35 minut zabrzmi pierwszy gwizdek w meczu Cracovia - Jagiellonia Białystok. Serdecznie zapraszam do pozostania przy relacji live w serwisie Ekstraklasa.net. Krzysztof Orski.