1

Jagiellonia Białystok

1

• Za tydzień natomiast Cracovia zagra przeciwko Górnikowi Zabrze, a Jagiellonia walczyć będzie z Legią Warszawa.

• Bardzo dziękujemy za te dwie godziny spędzone z naszym serwisem i zapraszamy na kolejne mecze. Już jutro Mistrz Polski zmierzy się z Piastem Gliwice, a warszawska Legia podejmie u siebie Koronę Kielce.

• Po świetnej pierwszej połowie i przeciętnej drugiej części gry, starcie na szczycie zakończył się remisem. Ten mecz, mimo tylko dwóch bramek, zdecydowanie zasługuje na miano hitu kolejki. Obyśmy częściej mieli okazje oglądać takie spotkania.

• Koniec meczu.

• Budziński z dystansu. Zbyt lekko żeby zaskoczyć Drągowskiego

• Rajd Budzińskiego zakończył się bardzo niecelnym podaniem w kierunku Zjawińskiego

• Vassiljev szukał w polu karnym Grzelczaka. Nie znalazł

• Dąbrowski szybko podał do Covilo. Ten przekazał futbolówkę do Rakelsa. Lekki strzał Łotysza nie zaskoczył Drągowskiego.

• Do ataku włączył się Rymaniak, ale jego ofensywne ambicje zatrzymał Tarasovs

• Dąbrowski dobrze przejął piłkę i podał do Kapustki. Ten przekazał futbolówkę Covilo, który zatrzymany przez stoperów Jagiellonii nie zdołał nic zrobic

• Cztery minuty zostanie przedłużona druga część spotkania

• Żółty kartonik dla Romanczuka

• Błąd Sretenovicia mógł zakończyć się bardzo groźnie. Piłkę przejął Grzelczak i wbiegł w pole karne. Tam jednak zatrzymał go Polczak

• Bartosz Kapustka niecelnie dośrodkowywał na głowę Covilo.

• Zjawiński odebrał podanie Deleu, ale nie zdołał przebić się w pole karne Jagiellonii

• W pojedynku w powietrzu Grzelczak potraktował łokciem Deleu. Sędzia wyciągnął żółty kartonik.

• Polczak długą piłką szukał w polu karnym Covilo. Ten lekkim strzałem nie zaskoczył Drągowskiego.

• Covilo wygrał pojedynek główkowy przed polem karnym Jagiellonii ale podał do nikogo.

• Alvarinho po prawej stronie. Dostał piłkę i zepsuł całą akcję. Strzał do statystyk - ni to dośrodkowanie, ni próba pokonania Pilarza.

• Kapustka utrzymał się przy piłce pomimo pressingu dwóch piłkarzy. Świetny mecz w wykonaniu młodego pomocnika.

• Dąbrowski sprytnie do Rakelsa. Ten chciał dośrodkować do Zjawińskiego, ale piłkę odebrał Drągowski

• Szybka próba Rakelsa. Wyjątkowo niecelna

• Ostatnia zmiana tego spotkania. Schodzi Gajos, wchodzi Frankowski.

• No i kolejna dobra interwencja Deleu. Tym razem zablokował dośrodkowanie Vassiljeva

• Deleu wygrał kolejny pojedynek główkowy z Alvarinho

• Rzut wolny Jagiellonii. Przy piłce jak zwykle Vassiljev. Piłkę odebrali jednak Deleu z Covilo i oddalili zagrożenie sprzed własnej bramki

• No i znowu po lewej stronie bardzo aktywny Alvarinho. Cóż jednak z tego, skoro znowu zatrzymał go Deleu?

• Lewą stroną konstruowali coś Grzelczak oraz Alvarinho. W końcu podali do Grzyba, który blokowany przez stoperów rywali, stracił piłkę

• Dośrodkowanie w pole karne Deleu wyłapał Drągowski.

• Do przodu lewą stroną popędził Alvarinho, podał do Tomasika, ale obrońca nie zdołał oddac mu futbolówki. Dobra kontrola w wykonaniu Deleu.

• Lekką wrzutkę Rakelsa spokojnie odebrał Tomasik.

• Kapustka z dwójka rywlai na plecach zdołał podac piłkę do Dąbrowskiego

• Marcin Budziński środkiem wyminął kilku rywali podał do Rakelsa. Łotysz oddał niecelny strzał.

• Dośrodkowanie Alvarinho skutecznie odczytał i wyłapał Pilarz.

• Prawą stroną Tomasik, blokowany przez Polczaka niecelnie próbował podać do Vassiljeva.

• Rzut rożny dla gości wykonywał Alvarinho. Wyszło mu to raczej słabo i piłka uciekła z pola karnego Cracovii.

• Premierowa żółta kartka Alvarinho. Sfaulował pędzącego z piłką Zjawińskiego.

• Vassiljev z rzutu rożnego do Grzelczaka. Ten jednak nie odebrał piłki

• Ostatnia zmiana wśród gospodarzy. Rymaniak za kontuzjowanego Wójcickiego

• Faul Deleu na Alvarinho. Będzie rzut wolny dla Jagiellonii

• Po podaniu Rakelsa po prawej stronie boiska w pole karne usiłował przebić się Zjawiński. Nieskutecznie

• Lewą stroną pędził Grzelczak. Dogonił go jednak Wójcicki i bez problemu odebrał piłkę.

• Kolejne świetne sytuacje Cracovii. Najpierw przed szansą stanął Zjawiński a chwilę później swietnie dosrodkowanie Deleu odebrał Kapustka i szybko przerzucił do Rakelsa. Łotysz nie pokonał Drągowskiego

• Budziński zdołał podać do Kapustki mimo oblężenia białostoczan. Młody pomocnik nie zdołał nic zrobić.

• Kontrataku spróbował Kapustka.Bez problemu wyminął Vassiljeva, ale zbyt delikatnie podał do Rakelsa

• Piękny strzał z dystansu Romanczuka wypiąstkował Pilarz

• Gajos oddał strzał z dystansu. Do statystyk: lekko i niecelnie

• Vassiljev szybko podał do Grzelczaka, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• Kolejny rzut rożny dokładnie tak samo wykonany przez Cracovię. I ponownie górą Romanczuk.

• Rzut rożny Cracovii wykonywał Budziński. Szukał piłką Covilo, ale ten uprzedzony przez Romanczuka nie zdołał nic zrobić.

• Wymuszona zmiana w drużynie Cracovii. Z boiska zszedł kontuzjowany Wołąkiewicz, a w jego miejsce Deleu.

• Szybka akcja Marcina Budzińskiego. Mogło być groźnie, ale w porę zareagował Romanczuk.

• I od razu druga zmiana. W barwach Jagiellonii debiutuje Alvarinho. Zmienił Karola Świderskiego

• Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Z boiska schodzi Góralski a wchodzi Taras Romanchuk.

• Zjawiński świetnie podał do Dąbrowskiego. Ten jednak za bardzo wypuścił sobie piłkę i w rezultacie ją stracił.

• Piłkarze wrócili już na swoje pozycje. Przy piłce Jagiellonia

• Krótka przerwa w grze. Na murawie leżą Wójcicki i Gajos.

• W polu karnym runął Marcin Budziński. Pomocnik przewrócił się na piłce, więc arbiter nie zareagował.

• Marcin Budziński rozpędził się w środku boiska za lekko podał jednak do Zjawińskiego i nic z tego nie wyszło

• Piłkę z rzutu rożnego Cracovii spokojnie przejął Świderski

• Cracovia coraz odważniej naciera w pole karne Jagiellonii. Tym razem Zjawiński prawą stroną. Zatrzymany przez duet Tomasik - Grzyb

• Kolejna świetna akcja Cracovii. Koronkowo rozegrali to Budziński z Rakelsem. Łotysz jednak nie tylko znalazł się na spalonej pozycji ale też oddał niecelny strzał.

• Marcin Budziński ponownie z dystansu. Zdobyty gol wyraźnie zachęcił go do następnych prób. Tym razem bardzo niecelnie

• Pierwsza zmiana w Cracovii. Z powodu kontuzji schodzi Mateusz Cetnarski a w jego miejsce Covilo

• Zaczynamy drugą połowę. Czy czekają nas jeszcze większej emocje?

• Wszystkim, którzy nie widzieli bramek z pierwszej części spotkania polecam jak najszybsze zapoznanie się z nimi. Ciężko stwierdzić która była ładniejsza. Z większego dystansu uderzał Marcin Budziński - 29 metrów, natomiast Konstantina Vassiljeva trzeba docenić za szybki obrót i zmylenie wszystkich obecnych na murawie.

• Kibice którzy zdecydowali się pojawić przy ulicy Kałuży nie moga narzekać. Za sobą mamy naprawdę świetną pierwszą połowę. Takie mecze godne są nazwy hitów kolejki. Akcja za akcje, bardzo szybkie tempo gry i przepiękne bramki z dystansu. Czego chcieć więcej?

• Takie emocje w pierwszej połowie pobudzają apetyty przed drugą częścią gry. Czy zawodnicy obu drużyn zdołają je zaspokoić?

• Koniec pierwszej połowy

• Po stracie Świderskiego, środkiem boiska z piłką przebiegł Budziński. Sytuacji nie potrafił wykończyć jednak Zjawiński

• Prawą stroną Grzyb. Wyminął kilku piłkarzy Pasów, podał do Vassiljeva a ten szybko do Świderskiego. Ten jednak łatwo oddał piłkę przeciwnikom.

• Teraz wywalczyć coś próbował Grzelczak. Skutecznie zatrzymany jednak przez Sretenovicia.

• Pod polem karnym Pasów znowu walczył Vassiljev. Tym razem uległ jednak Wołąkiewiczowi.

• Świetne dośrodkowanie Wójcickiego poleciało prosto do Kapustki. Ten jednak nie zdołał opanować piłki. Od bramki Drągowski

• Kapustka pędził z akcją, ale Jacek Góralski skutecznie to przerwał

• Kolejne dośrodkowanie Rakelsa ponownie odczytane przez Tarasovsa.

• Cetnarski na prawo do Rakelsa. Ten próbował dośrodkowywać, ale piłkę z pola karnego wybił Tarasovs.

• Zjawiński faulował w ataku Maderę.

• Polczak dobrze wypatrzył Zjawińskiego po drugiej stronie boiska. Strzał napastnika Pasów wybili obrońcy gości.

• Cetnarski idealnie dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Piłka wylądowała na głowie Zjawińskiego, ale Drągowski na posterunku

• Wołąkiewicz odebrał świetną piłkę po lewej stronie. Podał do Rakelsa, ale tamten blokowany przez stoperów Jagiellonii, stracił futbolówkę

• Jacek Góralski widząc groźnie nacierającego Zjawińskiego, uciekł się do faulu. Bez reakcji arbitra.

• Prostego błędu Tomasika nie wykorzystał Rakels

• Góralski chciał sprytnie zagrać do Świderskiego, ale tym razem zamiast do kolegi z drużyny podał do Polczaka

• Kolejna świetna akcja Jagiellonii. genialne zagranie Vassiljeva do Tomasika. Ten chciał podać do Gajosa, ale pomocnik znalazł się na pozycji spalonej.

• Budziński fantastycznie minął Góralskiego i znalazł się przed polem karnym. Tam jednak zatrzymali go stoperzy Jagiellonii.

• Bartosz Kapustka sprytnie wyminął kilku białostoczan po lewej stronie boiska. W środku wypatrzył Budzińskiego i bez zwłoki mu podał. Ten nie mając za bardzo komu przekazać futbolówki, uderzył z dystansu. Stadiony świata.

• GOL! Kolejne piękne trafienie z dystansu!

• W środku boiska próbował przebić się Budziński. Nie radząc sobie uciekł się do faulu na Modelskim.

• Fenomenalne uderzenie Vassiljeva! Strzałem z dystansu zaskoczył dokładnie wszystkich, w tym stoperów Cracovii i Krzysztofa Pilarza. Po dłuższej walce w środku pola, Estończyk po prostu odwrócił się i zdobył bramkę.

• GOL! Konstantin Vassiljev strzałem z dystansu zaskoczył wszystkich.

• Lewym skrzydłem chciał dostać się w pole karne Tomasik. Nie pozwolił mu na to Sretenović.

• Kapustka chciał wyprowadzić lewą stroną Rakelsa. Łotysza wyprzedził Filip Modelski i oddalił zagrożenie

• Zjawiński z prawej strony podał do świetnie ustawionego Kapustki. Strzał 18-latka zablokował Tarasovs.

• Szybka akcja Jagiellonii. Rozpoczęło się od Vassiljeca, który sprytnie podał na prawo do Grzelczaka, ten wyprzedził Wołąkiewicza i oddał strzał. Tym razem niecelny.

• Krótkimi podaniami przy piłce utrzymuje się Cracovia. Nie mogą jednak przebić się w pole karne Jagielloni. Skutecznie zabrania im tego Tomasik.

• Po wyrzucie z autu do piłki dostał się Grzyb. Blokowany przez Polczaka oddał niecelny strzał na bramkę Pilarza.

• Rzut rożny dla gości. Vassiljev posłał piłkę zbyt mocno i tym samym oddalił zagrożenie od bramki Pilarza.

• Doskonale zachował się Bartosz Kapustka! Sam wyminął aż trzech piłkarzy Jagiellonii i przed samym polem karnym podał do Rakelsa. Ten próbował z dystansu lecz nie pokonał Drągowskiego.

• Jest i nieśmiała akcja Jagielloni. Madera wraz z Modelskim wyszli z własnej połowy i podali do Świderskiego. Ten długim dośrodkowaniem skierował piłkę w pole karne gospodarzy. Tam jednak nie było żadnego z białostoczan.

• Mateusz Cetnarski próbował przebić się przez defensywę rywali. Tarasovs jednak mu na to nie pozwolił

• Lekki strzał Rakelsa pewnie wyłapał Drągowski

• Cetnarski podał piłkę z rogu wprost do Wójcickiego. Ten jednak nie zdołał nic zrobić.

• Cracovia wieloma podaniami środkiem boiska skonstruowała kolejną groźną akcję. Tym razem wywalczyła tylko rzut rożny.

• Do przodu pędziła Cracovia. Piotr Tomasik skutecznie odczytał jednak ich zamiary i oddalił zagrożenie.

• Krótka przerwa w grze. Na boisku leżał Filip Modelski. Teraz opatrywany jest za linią boczną.

• Pierwszy celny strzał Jagiellonii. Autorem Karol Świderski. Nie zdołał jednak zaskoczyć Pilarza.

• Jeszcze raz Cetnarski. Piłka dotarła do Wołąkiewicza. Ten chciał oddać ją Cetnarskiemu, ale pomocnik Pasów dał się złapać na spalonym.

• Prawą stroną pędził Wójcicki. Dośrodkował do Zjawińskiego, ale ten miał kłopoty z przyjęciem piłki. Złapał ją Dąbrowski, który uderzył z dystansu. Kolejny rzut rożny dla Cracovii

• Rakels sfaulowany przez Tarasovsa wywalczył rzut wolny. Wykonawcą Cetnarski. Pasy nie zdołały jednak nic stworzyć.

• Dobra dośrodkowanie Cetnarskiego nie przyniosło większych efektów

• Dąbrowski szybko podał do Wójcickiego. Ten dośrodkował w pole karne, gdzie futbolówkę za linię końcową wybił Madera. Będzie rzut rożny dla Cracovii

• Do przodu ruszyli białostoczanie ale nie zdołali nawet dostać się pod pole karne rywali

• I zaczynamy. Od środka Jagiellonia.

• Losowanie stron zakończone. Za chwilę rozpoczynamy

• Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę. Pierwszy gwizdek coraz bliżej, emocje coraz większe.

• Mimo, że Pasy są ostatnio w świetnej formie, a mecz z Jagiellonią nazywany jest hitem kolejki, to trybunom przy ulicy Kałuży daleko do całkowitego zapełnienia. Zgromadzeni kibice na pewno zrobią jednak wszystko aby dopingiem zmotywować ulubieńców do gry.

• Oba zespoły zakończyły już rozgrzewki i wróciły do szatni. Premierowi gwizdek coraz bliżej.

• Przed premierowym gwizdkiem Mariusza Złotka wyżej w tabeli znajduje się Cracovia. Mając na koncie 10 punktów znajdują się na trzeciej pozycji. Podopieczni Michała Probierza jak dotąd zgromadzili jedno oczko mniej i przed szóstą kolejką byli za krakowianami. Jak będzie wyglądała tabela po tym spotkaniu?

• Zarówno Pasy jak i białostoczanie wybiegną na boisko dokładnie w tych samych składach co tydzień temu. Wtedy dla obu zespołów to ustawienie okazało się szczęśliwe. Komu przyniesie trzy punkty tym razem?

• Kibiców Cracovii cieszyć może natomiast powrót do zdrowia Grzegorza Sandomierskiego. Bramkarz Pasów doznał wstrząsu mózgu w pucharowym meczu z Dolcanem Ząbki. Dzisiaj jest już jednak w pełni sił i w każdej chwili gotowy aby w razie potrzeby wbiec na boisko i zawalczyć o komplet punktów.

• Na ławce Jagiellonii zasiądzie sprowadzony ostatnio Alvarinho. Czy już dzisiaj zadebiutuje w nowych barwach?