Lech Poznań

0

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w serwisie Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

A na koniec jeszcze statystyki dzisiejszego meczu.

• Dla Cracovii to trzeci remis w trzecim meczu wiosennej części sezonu, dla Lecha - drugi. Oba zespoły na pewno nie są zadowolone z takiego wyniku, choć bardziej pewnie poznaniacy, którzy chcą przecież walczyć o mistrzostwo Polski.

• Zapewne piłkarze Lecha będą tłumaczyli się po spotkaniu stanem murawy, która rzeczywiście była dziś fatalna. Fakty są jednak takie, że jeżeli ktoś jest lepszy, to powinien udowodnić to w każdych warunkach. Piłkarze Cracovii takiego tłumaczenia nie będą mogli użyć, gdyż ponoć władze klubu zakazały im wypowiedzi na temat stanu boiska.

• Przez 90 minut w Krakowie nie obejrzeliśmy goli. Po nędznej pierwszej połowie gra w drugiej nieco się ożywiła, było kilka sytuacji, jednak zawodnikom obu zespołów zabrakło dokładności i skuteczności.

• Koniec meczu.

• "Żółtko" zarobił również Barry Douglas.

• Żółta kartka dla Jendriska za nadepnięcie Djouma po gwizdku sędziego. Łaskawie podyktował pan Raczkowski napastnika Cracovii, gdyż za takie coś niejeden zawodnik wyleciał już z boiska.

• Sadajew do Keity, ten próbował odegrać z powrotem do Czeczena, który jednak przewracał się w starciu z jednym z rywali. Piłka odbita od napastnika Lecha trafiła w ręce Pilarza.

• Druga połowa przedłużona o trzy minuty.

• Po dośrodkowaniu Jendriska z rzutu rożnego piłkę wybija Douglas.

• Kamiński zagrał piłkę pod nogi Rakelsa, na szczęście dla niego sytuację uratował Arajuuri.

• Formella do Sadajewa, ten do Kownackiego, a ten... wziął i się przewrócił. W ten sposób Lech nie wygra tego meczu.

• Mamy również ostatnią roszadę w Lechu: Dariusz Formella zastępuje Gergo Lovrencsicsa.

• Zmiana w Cracovii: Dąbrowski zastępuje Kapustkę.

• Były napastnik Cracovii trafnie skomentował dzisiejsze spotkanie na Twitterze. Wpis co prawda z przerwy, jednak w drugiej połowie - poza kilkoma sytuacjami - niewiele się poprawiło.

• Rakels wyłożył piłkę Jendriskowi, a ten uderzył wysooooko nad bramką. Coś w stylu słynnego już strzału Michała Kucharczyka w meczu z Ajaxem.

• Pilarz! Bramkarz Cracovii świetnie broni uderzenie Lovrencsicsa z dystansu!

• Na boisku pojawia się Dawid Kownacki, który zastępuje Kaspera Hamalainena.

• Jendrisek świetnie poradził sobie z dwoma piłkarzami Lecha, po czym uderzał obok bramki Gostomskiego.

• Dzisiejsze spotkanie z trybun obserwuje 9 151 widzów.

• Covilo przepchnął Arajuuriego, uderzał jednak za lekko, by zaskoczyć Gostomskiego.

• Cracovia - Lech PoznańCracovia - Lech Poznań

• Keita niecelnie uderzał z dystansu.

• Druga zmiana w Cracovii: na boisku melduje się Mateusz Wdowiak, zastępując Krzysztofa Nykiela.

• Sadajew uderza z dystansu, a piłka wychodzi za linię... boczną.

• Ależ okazja dla Lecha! Lovrencsics zagrywa na prawo do Kędziory, ten wrzucił piłkę na głowę Sadajewa, który trafia w poprzeczkę! Odpita piłka trafiła jeszcze w Hamalainena, po czym na linii złapał ją Pilarz! Lech powinien prowadzić!

• Dośrodkowanie Douglasa po ziemi trafia pod nogi Sretenovicia.

• Dialiba ukarany żółtą kartką za faul na Trałce.

• Pierwsza zmiana również w ekipie Roberta Podolińskiego: Erik Jedrisek zastępuje Marcina Budzińskiego.

• Covilo ukarany żółtą karntą za faul na Hamalainenie w środkowej strefie boiska.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu: boisko opuszcza Szymon Pawłowski, a zastępuje go Muhamed Keita.

• Rakels powstrzymany przez Arajuuriego, ale i tak był na spalonym.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Douglasa z rzutu rożnego, piłka wychodzi za linię końcową.

• Znów dobra interwencja czarnoskórego napastnika Cracovii, tym razem powstrzymał Lovrencsicsa.

• Dobra interwencja Dialiby, który wybił piłkę spod nóg Sadajewa.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Lecha! Po zagraniu Marciniaka głową Gostomski odbija piłkę prosto pod nogi Kapustki, a chwilę później świetnie broni jego strzał! Cracovia przycisnęła na początku drugiej połowy!

• Sadajew długo utrzymywał się przy piłce w polu karnym Cracovii, ściągnął na siebie czterech przeciwników i... za bardzo nie wiedział, co ma zrobić dalej. Powinien odgrywać do stojącego obok Lovrencsicsa.

• Dośrodkowanie Budzińskiego z rzutu wolnego trafia na głowę Covilo, a ten skierował piłkę nad bramką Gostomskiego. Było blisko prowadzenia dla gości!

• Gostomski łapie piłkę po dośrodkowaniu Dialiby.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Za chwilę początek drugiej połowy, miejmy nadzieję, że będzie ciekawiej niż w pierwszej. A jeśli nie, to mamy dla was alternatywę. "Skompromitowany" - film w reżyserii Marcina Budzińskiego.

• Po pierwszej połowie ciężko wskazać stronę przeważającą. Bezbramkowy remis to sprawiedliwy rezultat, mamy jednak nadzieję, że po przerwie oba zespoły się otworzą i padną bramki.

• Do przerwy oglądaliśmy typowy mecz walki. Było sporo ostrej gry i przechwytów w środku pola, natomiast celnych strzałów jak na lekarstwo. W Lechu dwukrotnie próbował uderzać debiutujący Djoum, ale jego próby pozostawiały wiele do życzenia. W Cracovii póki co bardzo aktywny jest natomiast Dialiba.

• Przerwa.

• Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Kędziory trafia w ręce Krzysztofa Pilarza.

• Złe zagranie Kapustki rozpoczęło groźną kontrę Lecha. W końcowej fazie Hamalainen odegrał do Djouma, a ten strzelił za lekko, a w dodatku niecelnie.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Lovrencsics, bliski przejęcia piłki był Sadajew, mógł to uczynić również Kędziora, a ostatecznie wylądowała w rękarh Pilarza.

• Żółta kartka dla Zaura Sadajewa. To już siódma w tym sezonie, tym razem obejrzał ją za faul na Kapustce.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego w zamyśle miało chyba trafić do Djouma. W rzeczywistości było zdecydowanie za mocne i piłka wylądowała za bramką Pilarza.

• Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa z rzutu wolnego piłkę przed własne pole karne piąstkował Pilarz, tam znalazł się Pawłowski, który dograł z powrotem w szesnastkę do Paulusa Arajuuriego. Fin strzela obok bramki.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Bartosz Kapustka za faul na Szymonie Pawłowskim.

• Marciniak zablokowany na lewej stronie boiska przez Gergo Lovrencsicsa.

• Pawłowski przebojowo wdarł się w pole karne Cracovii, tyle że za mocno wypuścił sobie piłkę i ta powędrowała za linię końcową boiska.

• Dośrodkowanie Nykiela i niepewna interwencja Gostomskiego, który źle obliczył tor lotu piłki, wprowadziła ogromny chaos w polu karnym Lecha. Strzelać próbował Marciniak, jednak trafił w Arajuuriego.

• Po dośrodkowaniu Nykiela w pole karne Lecha niepewnie interweniował Arajuuri. Podbił piłkę do góry, a później dał się przepchnąć Dialibie, ten jednak popełnił błąd techniczny przy przyjęciu spadającej futbolówki.

• Długi rajd Hamalainena zakończony stratą piłki na rzecz Marciniaka. Pomocnik Lecha powinien wcześniej odgrywać, za długo sam ciągnął tą akcję.

• Sadajew upadł w polu karnym Cracovii po starciu z dwoma rywalami, o faulu jednak nie ma mowy. Warto natomiast zwrócić uwagę na determinację Czeczena, który leżąc odgrywał piłkę do stojącego obok partnera.

• Dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego trafia na głowę Covilo.

• Rakels złapany na spalonym.

• Dośrodkowanie Nykiela z prawej strony mija próbującego interweniować Arajuuriego i trafiło do Rakelsa, ten jednak błyskawicznie strzelał obok bramki Gostomskiego. Gdyby przyjął i lepiej przymierzył - mogło być 1:0.

• Z dystansu uderzał Djoum, piłkę łapie Pilarz.

• Za mocne dośrodkowanie Budzińskiego z rzutu wolnego. Piłka trafiła na długi słupek do Rakelsa, ten jednak nie miał za bardzo z czego oddać skuteczny strzał i ostatecznie posłał piłkę nad poprzeczką.

• Dialiba świetnie minął Lovrencsicsa, po czym został zatrzymany faulem przez Kędziorę.

• Dialiba ostro blokuje Kędziorę na boku boiska, chwilę później przebojowy rajd Lovrencsicsa kończy się stratą w polu karnym rywala.

• Bardzo dobra interwencja Douglasa, który przechwycił podanie Żytki do Nykiela.

• Sadajew dobrze utrzymał się przy piłce przed polem karnym Cracovii, zamarkował strzał, po czym dograł na lewo do Douglasa. Ten próbował szybko wrzucić na głowę Hamalainena, jednak posłał piłkę za głęboko i ostatecznie złapał ją Pilarz.

• W odpowiedzi niezła akcja Dialiby, zakończona wybiciem Paulusa Arajuuriego.

• Niewiele brakowało, by w opałach znalazła się Cracovia! Pilarz zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki i omal nie zaskoczył go Sadajew.

• Hamalainen dobrze zagrał do wychodzącego Pawłowskiego, ten jednam uprzedzony przez Żytkę.

• Długa piłka Mateusza Żytki w kierunku Denissa Rakelsa, Łotysz jednak przegrał pojedynek z Paulusem Arajuurim.

• I jedziemy! Rozpoczęli piłkarze Lecha.

• Minuta ciszy na cześć zmarłych ostatnio Mariana Szei oraz Bohdana Tomaszewskiego.

• Obie drużyny już na boisku, w tej chwili odgrywany jest hymn Cracovii.

• W ten sposób Marcin Budziński zapraszał kibiców na mecz z Lechem.

• Kto w dzisiejszym meczu okaże się lepszy? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach!

• Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Kádár, Ceesay, Serafin, Keïta, Kownacki, Formella

• Ławka rezerwowych Cracovii: Stępniowski, Deleu, Dąbrowski, Wdowiak, Szeliga, Jendrišek, Zjawiński.

• W międzyczasie zapraszam was do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego spotkania, którą można znaleźć pod poniższym linkiem.

• Zestawienie gości również można znaleźć w okienku obok, za chwilę podamy jeszcze ławki rezerwowych obu drużyn.

• Robert Podoliński również wymienił tylko jedno ogniwo w porównaniu do ostatniego spotkania z Podbeskidziem. W składzie zabrakło miejsca dla Erika Jedriska, a zastąpił go Boubacar Diabang Dialiba.

• Skład gości jest już widoczny w okienku obok, a zapowiadany debiutant to Arnaud Djoum, 25-letni defensywny pomocnik, który w wyjściowym składzie zastąpił młodego Jakuba Serafina.

• Na pewno nie od pierwszej minuty. Za chwilę podamy wam skład Lecha, a w nim jedna zmiana w porównaniu z poprzednim spotkaniem. Szykuje się kolejny debiut w niebiesko-białych barwach.

• W tamtym meczu, a było to pod koniec października 2013 roku, po raz ostatni w Ekstraklasie zagrał Kebba Ceesay. Prawy obrońca "Kolejorza" doznał wtedy poważnej kontuzji kolana, która na długo wyeliminowała go z gry. Teraz jest już zdrowy, jednak w dwóch pierwszych meczach wiosennej części sezonu znalazł się tylko na ławce rezerwowych. Czy tym razem dostanie szansę?

• O tym, że pojedynki obu zespołów są nie tylko wyjątkowymi wydarzeniami dla ich kibiców, ale mogą być również ciekawymi widowiskami przekonaliśmy się podczas ich ostatniego starcia przy Kałuży, kiedy to Lech rozbił Cracovię aż 6:1.

• Dobry wieczór państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Będę dziś miał przyjemność relacjonować dla was mecz przyjaźni pomiędzy Cracovią a Lechem Poznań. Początek już za niespełna godzinę.