Cracovia

3

Piast Gliwice

1

• KONIEC MECZU. Cracovia odnosi pierwsze zwycięstwo na wiosnę. Trener Podoliński może chyba odetchnąć z ulgą. Za uwagę dziękuje Krzysztof Orski. Zapraszam na inne relacje w serwisie Ekstraklasa.net!

• Piłkarze Piasta zastosowali strzał rozpaczy. Nic z tego nie wyszło.

• Do drugiej połowy sędzia doliczył 3 minuty.

• Centrostrzał Kapustki łapie Rusov.

• Cracovia ma ten mecz już pod kontrolą. Piast chyba już się pogodził z porażką.

• Kapustka faulowany na środku boiska. Grę wznowią Pasy.

• Skurcze łapią już Covilo. Chwila przerwy w grze.

• Ostatnia zmiana także w Pasach. Wdowiaka zmienia Jaroszyński.

• Ostatnia zmiana w Piaście. Dytko zmienia Szeligę.

• Piast jeszcze ma szansę na odwrócenie losów tego meczu? Na razie gliwiczanie biją głową w mur.

• GOOOOOL!!!! Cracovia prowadzi już 3-1! Świetne podanie Wdowiaka i Jendrisek w sytuacji sam na sam nie marnuje szansy!!!

• Z rzutu wolnego dośrodkował Vassilijev, ale prosto w ręce Pilarza.

• Żółta kartka dla Wdowiaka za faul taktyczny na Badii.

• Piastowi zostało około 17 minut, żeby zmienić niekorzystny dla nich wynik.

• Żółta kartka dla Szeligi za próbę wymuszenia karnego.

• Zmiana także w Piaście. Ziveca zmienia Jurado.

• Druga zmiana w Pasach. Schodzi Dąbrowski a wchodzi Szeliga.

• Piast ewidentnie ruszył do odrabiania strat. Cracovia cofnięta we własne pole karne.

• Z ostrego kąta uderzył teraz Zivec, ale piłka przeleciała nad bramką Pilarza.

• Covilo wybija z własnego pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Badię.

• 5428 widzów zasiadło dziś na stadionie Cracovii

• Polczak zdecydował się na strzał z półobrotu. Piłka leci nad bramką.

• Piast w ataku! Po rzucie rożnym ofiarna interwencja Covilo ratuje Pasy!!!

• Mógł być gola dla Piasta!!! Dośrodkowanie Badii odbiło się od jednego z obrońców Cracovii i piłka przeleciała tuż obok słupka!!!

• GOOOOL!!! Cracovia znowu na prowadzeniu! Ależ kontra Pasów. Kapustka pięknie zagrał do Rakelsa, ten zwiódł dwóch obrońców i strzelił do siatki!!!

• Akcja Cracovii. Dośrodkowanie z lewej strony boiska ląduje prosto w rękach Rusova.

• Brożek jednak ucierpiał w tamtym starciu. Obrońca Piasta schodzi z boiska. Zmienia go Horvath.

• Powinno być 2-1 dla Piasta!!! Badia podał idealnie do Ziveca, ale jego strzał fenomenalnie broni Pilarz!!

• Badia zakręcił teraz Wdowiakiem z lewej strony, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Pierwsza zmiana w Cracovii. Debiutanta Armiche zmienia Jendrisek.

• Faul Wdowiaka na Brożku. Obyło się jednak bez żółtej kartki.

• Teraz akcja Pasów mocą wrzutkę Rakelsa obrońcy Piasta wybijają na rzut rożny. Gospodarze nie mają jednak korzyści z teo stałego fragmentu gry.

• GOOOOL!!! mamy wyrównanie w Krakowie. Fatalny błąd obrony Cracovii wykorzystuje Wilczek!!!!!

• Kontra Cracovii. Rakels podał do Armiche, ale ten źle sobie przyjął. Strata.

• Pilarz wyjściem przed pole karne przerwał akcję Piasta.

• Zaczęli! Od środka grę wznowili gospodarze!

• Piłkarze wracają już na murawę. Zaraz zaczynamy II połowę!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Cracovia miała lekką przewagę i udokumentowała to jedną bramką. Na drugie 45 minut zapraszam za kwadrans.

• Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

• Dobrze w obronie Dialiba, który przerwał akcję Mokwy.

• Faul Covilo w środku pola. Piast ma rzut wolny.

• Cracovia dokumentuje minimalną przewagę. Wdowiak strzelił pierwszego swojego gola w Ekstraklasie. Nie jest jednak pewne czy bramka zostanie zapisana jemu czy Hebertowi, od którego odbiła się piłka.

• GOOOL!!!! Wdowiak ruszył na przebój i uderzył zza pola karnego. Piłkę chce wybić jeden z obrońców, ta odbija się rykoszetem i Rusov jest bez szans!!! Pasy prowadzą 1-0!!!

• Żółta kartka dla Murawskiego.

• Wdowiak wygrał teraz walkę na skrzydle, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Polczak, ale pozostawię to uderzenie bez komentarza.

• Niezła akcja Piasta. Mokwa dośrodkował do Vassilijeva, ale Polczak wybił piłkę na rzut rożny.

• Pół godziny meczu za nami. Na razie oglądamy średnie widowisko z lekką przewagą Cracovii. Piłkarzom nie pomaga jednak stan murawy i ciągle padający deszcz.

• Pierwsza od dłuższego czasu akcja Piasta. Goście mieli rzut rożny, ale nic z tego nie wyszło. Od bramki grę wznawia Pilarz.

• Pasy miały okazję do kontry, ale wysiłek kolegów zniweczył Rakels złym podaniem.

• Dobrze popracował teraz w obronie Sretenović. Wilczek został odcięty od niezłego podania.

• Osyra faulował teraz Rakelsa na środku boiska. Rzut wolny dla Pasów.

• Kapustka z rzutu wolnego dośrodkował... także prosto w ręce bramkarza drużyny przeciwnej.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Mokwy i piłka w rękach Pilarza.

• Upomnienie dla Roberta Podolińskiego. Szkoleniowiec Cracovii musiał protestować nieco zbyt głośno.

• Piękna akcja Cracovii!! W pole karne wpada Diabang, ale w ostatniej chwili wspaniałym i czystym wślizgiem popisuje się jeden z obrońców Piasta!! Świetna akcja i świetny wślizg!

• W odpowiedzi ładna akcja Piasta, ale strzał Wilczka z linii pola karnego leci wysokoooo nad bramką Pilarza.

• W końcu było groźnie!!! Covilo po kornerze główkuje tuż nad bramką!!!

• Okres chaosu w środku poola. W końcu dośrodkował Rakels i Cracovia ma kolejny rzut rożny.

• Rzut rożny dla Cracovii. Dośrodkował Kapustka, uderzył Diabang a Rusov tylko popatrzył jak piłka przelatuje kilka metrów nad bramką.

• Niezła akcja Piasta. W pole karne wpadł Wilczek, ale wywalczył tylko korner. Po stałym fragmencie gry nie było zagrożenia.

• Cracovia uważnie gra w obronie. Piast za wszelką cenę próbuje się dostać w okolice bramki Pilarza, ale niewiele z tego wychodzi.

• Niezła akcja dwójkowa Kapustki i Armiche. Ten drugi strzelił, ale ponad bramką. Pasy jednak na razie dominują na boisku.

• Prosta strata krakowian w środku boiska uruchomiła od razu kontrę gości. Za mocne jednak było podanie do Vassilijeva i piłka na aucie.

• Sretenović doszedł do główki w polu karnym, ale nic z tego nie wyszło. Nie było zagrożenia.

• Diabang próbował pójść na przebój, ale zatrzymał się na trzecim obrońcy Piasta.

• Cracovia zaczęła wysokim pressingiem. Piastowi jednak udało się przedostać pod bramkę krakowian. Pilarz broni strzał z ostrego kąta.

• Dwóch piłkarzy Pasów przeszkodziło sobie w polu karnym. Od bramki Rusov.

• Pierwsza akcja Cracovii. Armiche przedarł się lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

• Zaczynamy! Od środka piłkarze Piasta!

• Sędzia Paweł Gil wyprowadza obie jedenastki na murawę. Za chwilę losowanie stron i początek meczu!

• Rekordu frekwencji dzisiaj na stadionie Pasów nie będzie. Na ten moment na trybunach jest około 1000 osób, w tym około 30-osobowa grupa fanów Piasta.

• Jak widzimy, w zespole Cracovii zadebiutuje najnowszy nabytek, Hiszpan Armiche Ortega. Murawa jednak nie będzie mu pomagać w rajdach skrzydłem.

• Piłkarze obu zespołów schodzą już z murawy do szatni. Za około 10 minut zaczynamy! Liczymy na wielkie emocje!

• Stan murawy jest dzisiaj absolutnie niedopuszczalny. Skrzydłowi będą jeździli jak na łyżwach. Jak to wygląda można zobaczyć nieco niżej.

• W ramce po lewej stronie można się zapoznać ze składami wyjściowymi. Podaję nazwiska zawodników rezerwowych.

Cracovia: Stępniowski, Żytko, Kita, Szeliga, Deleu, Jaroszyński, Jendrisek.

Piast: Szumski, Dytko, Jurado, Hanzel, Horvat, Martinez, Podgórski

• Dzień dobry! 24. kolejkę T-mobile Ekstraklasy czas zacząć! Ze stadionu Cracovii wita się Krzysztof Orski. Już za nieco ponad 20 minut zaczynamy pierwszy piątkowy mecz. Pasy podejmą na własnym stadionie Piasta Gliwice.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CRACOVIA - PIAST GLIWICE

"Pasy" przełamią złą passę?

Górnik Łęczna - Cracovia 2:1

24. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy rozpoczniemy w Krakowie, gdzie Cracovia podejmie na własnym stadionie Piasta Gliwice. Dla "Pasów" ostatni czas nie należy do najłatwiejszych, bowiem wyniki, jakie osiągają w ligowych i pucharowych potyczkach pozostawiają wiele do życzenia. Od wznowienia rundy wiosennej podopieczni Roberta Podolińskiego nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania, notując za to trzy remisy (ze Śląskiem Wrocław 1:1, Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 i Lechem Poznań 0:0), a także porażkę w poniedziałkowej potyczce z Górnikiem Łęczna 1:2.

Co słychać w ekipie Piasta? Gliwiczanie walczą o awans do grupy mistrzowskiej, do której na ten moment tracą tylko jeden punkt. W minioną sobotę drużyna Leszka Ojrzyńskiego mogła powiększyć swój dorobek punktowy o dwa "oczka" ale ostatecznie tylko zremisowała z Górnikiem Zabrze 2:2. "Piastunki" podzieliły się punktami z zabrzanami na własne życzenie, gdyż prowadziły do 87. minuty, ale wówczas piłkę do własnej bramki wpakował Piotr Brożek.

Jesienią starcie obu drużyn zakończyło się wysoką wygraną Piasta 4:2.