Cracovia

3

Zawisza Bydgoszcz

1

• KONIEC MECZU!!! Cracovia po fenomenalnej drugiej połowie wygrywa z Zawiszą 3-1!! Za uwagę dziękuje Krzysztof orski. Zapraszam na kolejne relacje w serwisie Ekstraklasa.net!

• Zawisza ma jeszcze rzut wolny, ale dośrodkowanie zostało wybite.

• Piękna akcja Pasów!!! Kapustka trafia jednak tylko w słupek!!!!!

• Ależ mogła być szybka riposta Pasów. Zjawiński przegrywa pojedynek sam na sam z Sandomierskim!!!

• GOOOOOOL!!! Zawisza nie składa broni!!! Dośrodkowanie Smektały kończy strzałem głową Świerczok. Bardzo ładny gol!!!

• Druga połowa potrwa 3 minuty dłużej.

• Dwójkowa akcja Pasów, ale Kapustka źle podawał do Rakelsa. Nie będzie 4 bramki!

• Rzut rożny dla Cracovii. Zbyt mocno dośrodkował jednak Dąbrowski.

• Jeszcze mamy żółtą kartkę dla Smektały.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Schodzi Budziński, wchodzi Kapustka.

• Jendrisek dobrze wyszedł na prostopadłą piłkę, ale szybciej do niej dopadł Sandomierski.

• Spadlo nieco pempo gry. Oba zespoły już czekają na końcowy gwizdek.

• Mogło być 4-0! Zjawiński z dystansu strzela centymetry obok bramki Zawiszy!!

• Zmiana także w Zawiszy. Barisić zmienił Drygasa.

• Druga zmiana w Cracovii. Rymaniak za Deleu.

• GOOOOOOL!!!! 3-0 dla Pasów!!! Kolejna dobra kontra i Budziński nie daje szans Sandomierskiemu!!!

• Zjawiński dobrze chciał dograć do partnera przed bramkę, ale obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny, z którego nie ma korzyści.

• 5142 kibiców ogląda na żywo ten mecz.

• Żółta kartka dla Sretenovicia.

• Kamiński w dobrej okazji strzela bardzo niecelnie głową.

• Pierwsza zmiana w Cracovii. Zjawiński zmienia Cetnarskiego.

• Zawisza stara się zaatakować, ale celnośc podań gości woła o pomstę do nieba.

• Mocny strzał Drygasa pewnie broni Pilarz!

• Będzie okazja dla Zawiszy. Goście mają rzut wolny z 22 metrów na wprost bramki.

• Dośrodkowanie Wójcickiego pewnie wybił Polczak. Chwilę później świetną okazję miał Drygas, ale z 5 metrów nie trafił w piłkę!!!

• Żółta kartka dla Marciniaka za faul w środku pola.

• Było groźnie pod bramką Pilarza, ale na spalonym był jednak Drygas.

• Sretenović dobrze blokuje przeciwników. Chwilę później Smektała strzela "panu Bogu w okno".

• Druga zmiana w Zawiszy. Schodzi Predescu a wchodzi Mica.

• Ależ dwie minuty Cracovii. Zawisza może już się z tego nie podnieść. A gole były przedniej urody.

• GOOOOOOL!!!! Cracovia już prowadzi 2-0! Zawisza na kolanach!!! Świetna kontra Pasów, Deleu dograł do Rakelsa a ten w sytuacji sam na sam się nie pomylił!!!

• Zmiana w Zawiszy. Schodzi Pawłowski a wchodzi Kamiński.

• GOOOOOL!!! Ależ bramka dla Cracovii!!! Cetnarski dograł piłkę do Jendriska, ten ściął do narożnika pola karnego i strzelił prosto w okienko!!!

• Sretenović dobrze przerywa akcję gości. Zawisza ma tylko aut.

• Na początku drugiej połowy dominuje Cracovia. Zawisza czeka na okazję z kontry.

• Dośrodkowanie znowu pewnie łapie bramkarz gości. Są jakieś kłopoty Sandomierskiego. Nie było jednak kontaktu z żadnym przeciwnikiem. Bramkarz Zawiszy będzie jednak kontynuował grę.

• Bardzo dobry strzał Cetnarskiego z wielkim trudem na rzut rożny wybija Sandomierski!!!

• Jeszcze jeden rzut rożny, ale tym razem pewnie łapie piłke bramkarz Zawiszy.

• Dośrodkowanie Cetnarskiego zablokowane. Cracovia ma rzut rożny.

• Deleu nie miał szans dojść do piłki z prawej strony boiska. Od bramki grę wznawia Sandomierski.

• Oba zespoły na razie bez zmian.

• Zawisza rozpoczął grę w drugiej części meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę za chwilę zaczynamy II połowę!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Nie jest to zbyt porywające widowisko. Jak na razie nieco lepszy jest Zawisza, który stworzył sobie więcej okazji pod bramką Pilarza. Na stadion Pasów wracamy za kwadrans!

• Centrostrzał Jendriska pewnie wyłapuje Sandomierski.

• Strzał czy wrzutka Majewskiego? Nikt tego nie wie. Tak czy inaczej od bramki grę wznawia Pilarz.

• Pewnie dośrodkowaną piłkę wybił Sretenović.

• Zaskakujący strzał Świerczoka leci tuż nad poprzeczką!!! Był rykoszet i mamy korner dla Zawiszy!!

• Nieco przypadkowa akcja Cracovii była bardzo groźna. Z 10 metrów strzelił Budziński, ale to uderzenie w ostatniej sekundzie zostało zablokowane!!!!

• Niezłe dośrodkowanie, krycie zgubił Majewskij, ale jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką.

• Fatalnie rozegrali rzut wolny gracze trenera Rumaka. Piłkę wybił Covilo, ale Zawisza ma jeszcze rzut rożny.

• Ręką zagrał Marciniak, Zawisza ma rzut wolny z boku pola karnego.

• Okres małego chaosu na boisku. Żaden zespół nie potrafi dłużej utrzymać sie przy piłce.

• Żółta kartka dla Deleu. Zawisza ma rzut wolny. Strzelał Predescu, ale bardzo słabo.

• Pilarz ratuje Cracovię!!! Świerczok przegrywa pojedynek sam na sam z kapitanem Cracovii!!!

• Predescu wstrzelił teraz piłkę w pole karne, ale ta przeleciała przez cała jego szerokość! Za wolno wbiegał Pawłowski, żeby zamknąć akcję!!!

• Ależ świetne podanie Cetnarskiego do Jendriska. Słowak wychodził praktycznie sam na sam, ale dał sie dogonić rywalowi i stracił piłkę!

• To była okazja bramkowa! Pawłowski zszedł do środka z lewej strony, uderzył bardzo mocno, ale piłka o centymetry mija słupek bramki Pilarza!!!

• Faul Covilo w środku pola.

• W odpowiedzi strzelił z dystansu Dąbrowski, ale piłka leci daleko od bramki Zawiszy.

• Majewskij zdecydował się na strzał z 20 metrów, ale pewnie broni Pilarz.

• Jendrisek powalczył z lewej strony, ale wywalczył jedynie rzut z autu.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Marciniaka. Rakels nie miał szans, żeby dogonić piłkę.

• Tym razem na spalonym Świerczok.

• Dośrodkowanie na głowę Polczaka było nieco zbyt mocne. Nie było zagrożenia bramki Sandomierskiego.

• Z boku pola karnego Zawiszy faulowany był Covilo. Cracovia ma szansę na dośrodkowanie.

• Wójcicki szybszy od Jendriska, obrońca Zawiszy wybił piłkę. Chwilę później strzał Budzińskiego został zablokowany.

• Na spalonym złapany został Jendrisek.

• Od dobrych kilku minut Cracovia ma kłopot z wyjściem z własnej połowy. Zawisza gra dobrym pressingiem.

• Pierwszy strzał Zawiszy. Po rzucie rożnym strzelał Micael, ale nad bramką. Dodatkowo faulował i grę wznawia Pilarz.

• Co zaskakujące, Cracovia wydaje się czekać na kontry.

• Świerczok namieszał w polu karnym Pasów, ale ostatecznie piłkę wybija Polczak.

• Zawisza stara się uspokoić grę i długo rozgrywa piłkę.

• Zbyt mocne podanie w kierunku Marciniaka. Cracovia traci piłkę.

• Od razu okazja dla Cracovii. Budziński dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Covilo, ale jego strzał leci nad bramka gości.

• ZACZYNAMY! Pierwsza piłka dla Cracovii!

• Sędzia Szymon Marciniak wyprowadza oba zespoły na murawę. Czas na hymn Pasów i zaczynamy!

• Piłkarze zeszli już do szatni. Pierwsza połowa rusza za około 10 minut!

• Zapraszam do dyskusji o meczu na Twittera: @KrzysiekOrski

• Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Kibice powoli wchodzą na stadion, ale frekwencja nie powala. Na razie fanów jest garstka. Brakuje także kibiców Zawiszy.

• W Krakowie mamy dzisiaj dobrą pogodę. Jest około 18 stopni Celsjusza, od czasu do czasu kropi mały deszczyk, ale to na pewno nie będzie nikomu przeszkadzało.

• W ramce z lewej strony można sprawdzić już wyjściowe składy obu zespołów. Oto zawodnicy, którzy zaczną mecz na ławkach rezerwowych.

Cracovia: Krystian Stępniowski, Boubacar Diabang, Dariusz Zjawiński, Przemysław Kita, Bartosz Rymaniak, Paweł Jaroszyński, Bartosz Kapustka.

Zawisza: Wojciech Kaczmarek, Josip Barisić, Mica, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka, Łukasz Nawotczyński, Sebastian Kamiński.

• Dobry wieczór prosto ze stadionu Cracovii. Już za około 30 minut początek starcia Cracovia - Zawisza. Kto będzie górą? Zapraszamy do pozostania z relacją LIVE w serwisie Ekstraklasa.net!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CRACOVIA - ZAWISZA BYDGOSZCZ

Jakub Wójcicki w meczu z Cracovią

Ciekawie zapowiada się starcie Cracovii z Zawiszą Bydgoszcz. Podopieczni Mariusza Rumaka dokładnie 246 dni spędzili na ostatnim miejscu w ligowej tabeli, ale w sobotę udało im się z niej wydostać. Po zwycięstwie nad Koroną Kielce i porażce GKS-u Bełchatów, to własnie "Brunatni" spadli na samo dno. Teraz bydgoszczanie są coraz bliżej utrzymania się w Ekstraklasie, co jeszcze kilka miesięcy temu było wręcz niemożliwe.

Zawisza zagra we wtorek z Cracovią, która w sobotę koncertowo poradziła sobie w Łęcznej i rozbiła miejscowego Górnika 3:0. Po zmianie trenera z Roberta Podolińskiego na Jacka Zielińskiego "Pasy" prezentują się bardzo dobrze i zajmują drugie miejsce w tabeli grupy spadkowej.