Excelsior Rotterdam 0 - 2 Ajax Amsterdam

0

Ajax Amsterdam

2

• Dziękujemy za uwagę.

• Milika na boisko zastąpił Zivković, który zdobył bramkę. W kolejnych spotkaniach to Milik ponownie powinien wychodzić w wyjściowym składzie.

• To było słabe spotkanie w wykonaniu Ajaxu Amsterdam. Gospodarze postawili ciężkie warunki i sprawiedliwej byłoby, gdyby ten mecz zakończył się remisem. Bohaterem mistrzów Holandii został an der Hoorn, który krótko po wejściu na boisko zdobył bramkę.

• Koniec meczu! Ajax po ciężkiej przeprawie zdobywa trzy punkty!

• Była szansa na bramkę honorową dla gospodarzy! Gouriye uderza z bliska w poprzeczkę!

• A van Mieghem Stansa.

• W międzyczasie Maletić zmienił Mattheija.

• Gol! Zivković! Młody napastnik gości wykorzystał podanie Schoene i w stuprocentowej okazji skierował piłkę do bramki!

• Ale nosa miał trener Ajaxu. Za Andersena wprowadził rosłego obrońcę. A bramka padła tak. Moisander wykonał daleki przerzut piłki, przedłużył ją właśnie van der Hoorn, zrobiło się zamieszanie, piłka wróciła do wprowadzonego na boisko zawodnika i a ten miał przed sobą pustą bramkę i mistrzowie Holandii objęli prowadzenie.

• Gol! van der Hoorn!

• Van der Hoorn zmienia na boisku Andersena.

• Auassar uderza, ale wysoko nad bramką.

• El-Ghazi dośrodkowywał w pole karne, ale ciężko stwierdzić w kogo kierunku. Minuty uciekają Ajaxowi, który w przypadku remisu, zwiększy stratę do pierwszego w tabeli PSV.

• Van Rhijn sfaulował napastnika gospodarzy i otrzymał za to żółtą kartkę.

• Zmiana w Excelsiorze. Boisko opuszcza van Weert, a pojawia się na nim Vermeulen.

• Rzut rożny dla Ajaxu Amsterdam. Dośrodkowanie Schöne, ale znowu nie stworzyli zagrożenia.

• Zivković przedłuża piłkę w kierunku El-Ghaziego, ale bez powodzenia. Nic nie wskazuje na razie na to, by mistrzowie Holandii zdobyli tutaj bramkę.

• To już drugie spotkanie z kolei w Eredivisie, w którym Milik nie zdobywa bramki. Ciężko winić dzisiaj Polaka, bo cała drużyna nie rozgrywa najlepszego meczu dzisiaj.

• A Zivković Milika.

• Dwie zmiany w Ajaxie. El-Ghazi zmienia Kishne.

• Krótka przerwa w grze, bo trafiony piłką w głowę był Kruys.

• Wydawało się, że po podaniu Schöne Milik był na spalonym, sędzia jednak nie podniósł chorągiewki. Reprezentant Polski uderzył jednak obok słupka.

• Jak oni tego nie wykorzystali? Auassar dośrodkował w pole karne, ale z dwóch metrów do pustej bramki spudłował Stans!

• Milik do Schöne, ale pomocnik Ajaxu nie zrozumiał się z polskim napastnikiem.

• Po zderzeniu z Riedewaldem zawodnik gospodarzy padł w polu karnym Ajaxu, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

• Lasse Schoene uderza z dystansu, ale obok słupka. Ajax Amsterdam gra lepiej niż w pierwszej połowie.

• To powinna być bramka dla Ajaxu! Uderzenie van Rhijna z okolic 35. metrów! Poprzeczka!

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Arkadiusz Milik próbował wracać się do środka boiska i konstruować akcje, ale nie wyróżnił się przez te czterdzieści pięć minut niczym szczególnym.

• Ajax Amsterdam zagrał w pierwszej połowie bardzo słabe spotkanie. Nie zagroził praktycznie bramce gospodarzy. Excelsior miał swoje okazje na zdobycie bramki, ale brakowało skuteczności.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0:0, co można uznać za lekką sensację.

• Dobre, techniczne uderzenie z rzutu wolnego Auassara, ale poradził sobie z nim Cillessen.

• Znowu było zagrożenie pod bramką Ajaxu po rzucie rożnym, ale i tym razem udało im się ostatecznie wybić piłkę.

• Najpierw bramkarz Ajaxu broni uderzenie Gouriye, a pół minut później van Weert strzela obok słupka. Było groźnie!

• Ostra gra Auassara, który otrzymał żółtą kartkę.

• Dobra akcja Milika, który był faulowany na trzydziestym metrze. Z rzutu wolnego uderzał van Rhijn, ale wysoko nad poprzeczką.

• Schöne do Kishny, ale znowu niedokładnie.

• Dwa rzuty rożne dla gospodarzy. Udało się jednak zażegnać niebezpieczeństwo pod bramką Cillessena.

• Zaskakujące uderzenie van Rhijna, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

• Kolejne groźne uderzenie Auassara! Zabrakło niewiele!

• Kolejne nieporozumienie piłkarzy Ajaxu Amsterdam. Faworyci spotkania na razie zawodzą.

• Dwójkowa akcja gospodarzy, ale zabrakło celności w ostatnim podaniu, by myśleć o zagrożeniu pod bramką Ajaxu.

• Częściej przy piłce są piłkarze Ajaxu Amsterdam, ale konstruowanie akcji idzie im na razie bardzo ciężko.

• Rzut wolny dla Ajaxu Amsterdam. Dośrodkowanie Lasse Schoene, piłkę przedłuża Andersen, ale bramkarz gospodarzy zdołał ją złapać.

• Kolejna kontra Ajaxu Amsterdam. Nie było jednak zagrożenia pod bramką, bo źle piłkę na lewej stronie boiska podawał Serero.

• Dobry drybling Arkadiusza Milika i podanie do van Rhijna, ale ten źle dośrodkował w pole karne. Od bramki rozpoczną gospodarze.

• Teraz mogło być groźnie pod bramką Ajaxu. Żaden z piłkarzy gospodarzy nie potrafił się jednak złożyć do uderzenia i w końcu mistrzowie Holandii mogli ruszyć z kontrą.

• Moisander długo utrzymywał się przy piłce, ale zwlekał z podaniem i ostatecznie stracił piłkę.

• Adil Auassar próbował pokonać bramkarza Ajaxu z dystansu, ale uderzył obok słupka.

• Od pierwszych minut w ataku goście. W wyjściowym składzie Ajaxu oczywiście znalazł się Arkadiusz Milik.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Ławka rezerwowych Excelsior: de Reuver, van Mieghem,Vermeulen, Brito, Varela, Damen, Maletić

• Po raz ostatni oba zespołu spotkały się ze sobą 26 lutego 2012 roku. Ajax Amsterdam rozgromił wtedy na wyjeździe Excelsior 4:1. Bramki dla gości zdobywali Özbiliz, Vertonghen i dwie de Jong. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Mattheij.

• Excelsior notuje obecnie serię sześciu spotkań bez wygranej w lidze i zajmuje trzynaste miejsce w Eredivisie. W tym sezonie, gdy mierzyli się z takimi zespołami jak PSV Eindhoven czy Feyernoordem Rotterdam, to wysoko przegrywali.

• Nikt się nie spodziewał porażki Ajaxu Amsterdam w 1/8 finału Pucharu Holandii z Vitesse Arnhem. Podopieczni Franka de Boera, mimo iż wystąpili w większości w podstawowym składzie, dali się zdominować swoim rywalom i w ciągu całego meczu tylko raz zagrozili przeciwnikowi, gdy z rzutu wolego uderzał Arkadiusz Milik. Vitesse było o wiele lepsze od mistrzów Holandii i pokonało ich zasłużenie 4:0. Awans wywalczył także Excelsior, który rozgromił NAC Breda 6:0.

• Witamy podczas relacji LIVE z meczu Eredivisie. Excelsior podejmować będzie na własnym stadionie mistrza Holandii Ajax Amsterdam.