GKS Bełchatów

1

Cracovia

1

• Ostatnie niespełna dziesięć minut zrekompensowało ponad 80 "wydarzeń" w Bełchatowie. 7 goli z 15 Cracovia strzeliła w ostatnim kwadransie i tak było dzisiaj. GKS może pluć sobie w brodę, prowadził oraz grał w przewadze, ale nie potrafił tego dotrzymać. Na murawie jeszcze pożegnanie rundy.

• Dośrodkowanie z lewej strony Adama Mójty i Krzysztof Pilarz łapie piłkę. Ten szybko wykopuje, ale akcję przerywa gwizdek sędziego oznajmiający koniec spotkania! Cracovia rzutem na taśmę remisuje w Bełchatowie.

• Jeszcze Bartosz Rymaniak upomniany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła i piłka po bilardzie pada pod nogi rezerwowego piłkarza Cracovii, który po strzale z woleja tuż przy bliższym słupku daje remis "Pasom"!

• REMIS, BARTOSZ KAPUSTKA!

• Cztery minuty doliczone.

• Czwarty korner nie dał zagrożenia.

• Seria trzech rzutów rożnych dla Cracovii. Po ostatnim instynktownie broni Arkadiusz Malarz po strzale z kilku metrów głową Miroslava Covilo!

• Cracovia w ostatnich minutach gra w dziesiątkę, dodatkowo Miroslav Covilo poszedł do przodu. I to właśnie na niego wrzucał piłkę Marcin Budziński, ale temu nie udało się dobrze zgrać przed pole karne GKSu.

• Krzysztof Pilarz rzucił się w swoją prawą stronę, piłka poleciała w przeciwną, tuż pod spojeniem. A do Mariusza Liberdy dołączył teraz Robert Podoliński

• ADAM MÓJTA pewnie z jedenastu metrów!

• Dodatkowo żółtym kartonikiem upomniany Marcin Budziński za dyskusje z arbitrem.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Matusza Żytki za przetrzymywanie Bartosza Ślusarkiego.

• Centra w pole karne i faul Mateusza Żytki! Rzut karny!

• Prostopadłe podanie do Bartosza Ślusarskiego. Napastnikowi "Brunatnych", mimo pressingu dwóch obrońców, wywalczył rzut rożny.

• Arkadiusz Malarz pewnie broni uderzenie z drugiej linii Marcina Budzińskiego.

• Kontakty z piłką Bartosza Ślusarskiego po zmianie stron można policzyć na palcach jednej ręki. Dostał dobrą piłkę z prawej strony i strzelał głową obok bramki.

• Składna akcja GKSu. Kamil Wacławczyk zagrywa prostopadłą piłkę do Adama Mójty w pole karne gości, ale obrońca gospodarzy był na spalonym.

• Znakomita sytuacja Cracovii! Koronkowa akcja zakończona centrą z prawej strony w pole karne do Miroslava Covilo, który posyła piłkę głową tuż obok słupka bramki GKSu.

• Miroslav Covilo główkuje zbyt anemicznie po centrze z rzutu rożnego by pokonać Arkadiusza Malarza.

• Nie, to nie błąd - Przemysław Kita, który kilka minut temu zakończył swój występ w tym meczu, zostaje upomniany przez toruńskiego rozjemce żółtą kartką. To efekt dyskusji. Dodatkowo Mariusz Liberda odesłany na trybuny.

• 2700 widzów na trybunach stadionu GKSu Bełchatów, w tym ok. 200-osobowa grupa z Krakowa.

• Dalekie podanie w stronę Michała Maka,, lecz ten był na spalonym.

• ... jak i gości - Deleu wchodzi za mającego problemy zdrowotne Krzysztofa Nykiela.

• Kamil Wacławczyk zmienia Patryka Rachwała. Limit zmian po stronie gospodarzy wykorzystany...

• Łotysz na spalonym.

• Deniss Rakels efektownie odwrócił się z piłką i wpadł w pole karne gospodarzy, ale został w porę powstrzymany.

• Powtarzalność jest ważną rzeczą w dośrodkowaniach. Po raz n-ty wrzutkę Adama Marciniaka wybija głową obrońca GKSu.

• Podanie/strzał Adama Mójty z lewej strony mija wszystkich zawodników w polu karnym Cracovii. Do piłki dobiegł Adrian Basta, którego centrę nikt nie zamknął. Kontra gości przerwana faulem Pawła Baranowskiego.

• Przewinienie w ofensywie Marcina Budzińskiego na lewej stronie. Widać, że bardzo chce, ale momentami są to ataki rozpaczy i nie mam z kim rozegrać piłki.

• Piłkarze Kamila Kieresia grają bardzo czysto - do tej pory faulowali trzykrotnie. Cracovia ma na koncie dziesięć przewinień, z których dwa kwalifikowały się na indywidualne upomnienie.

• Indywidualna, choć bez wiary, akcja Andrei Prokicia. Strzał z dystansu zablokowany przez dwóch zawodników Cracovii, szczególnie przez Bartosza Rymaniaka.

• Przemysław Kapustka zakończył dzisiaj swój występ. Na murawie pojawia się Bartosz Kapustka.

• Faul taktyczny Miroslava Covilo i szybko po wejściu na boisko zostaje upomniany żółtą kartkę.

• Świetne podanie piętką na wolne pole Marcina Budzińskiego do Denissa Rakelsa, ale Łotysz powstrzymany przez Błażeja Telichowskiego.

• Pewne wyjście z bramki Krzysztofa Pilarza do rzutu wolnego.

• Gra w stylu "ja do ciebie, ty do mnie". Zawodnikom nie przeszkadza nawet fakt, że są w... przeciwnych drużynach!

• Cracovia w komplecie Boubacar Dialiba centruje z lewej strony. Ponownie piłka znajduje się w posiadaniu Arkadiusza Malarza.

• Zanim gra zostanie wznowiona, to będzie zmiana. Dawno niewidziany na boisku Miroslav Covilo wchodzi za Sławomira Szeligę.

• Patryk Rachwał dostał piłką w splot słoneczny. Przerwa w grze...

• Arkadiusz Malarz łapie piłkę po centrze z lewej stronie. Szybko zaczął akcję "Brunatnych".

• Grzegorz Baran zastępuje Pavla Komolova. Zmiana bardziej defensywna w ekipie prowadzonej przez Kamila Kieresia.

• Przebojowa akcja prawą flanką Andrei Prokicia. Minął jak (przewracające się) tyczki dwóch zawodników Cracovii i dopiero trzeci Mateusz Żytko faulem przerwał jego rajd. Czwarta żółta kartka, więc Żytko nie zagra w kolejnym spotkaniu.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Marcina Budzińskiego z rzutu wolnego. Arkadiusz Malarz łapie piłkę do "koszyczka".

• Arkadiusz Malarz "wypluł' piłkę przed siebie po płaskim strzale Marcina Dzudzińskiego, lecz nie było dobitki. Wcześniej pomocnik Cracovii w łatwy sposób ograł dwóch zawodników gospodarzy.

• Przemysła Kita nie zdołał dobiec do piłki zagranej przez Krzysztofa Nykiela. Aut dla piłkarzy Kamila Kieresia ok. 30 metrów od bramki GKSu.

• Gra w środku pola obu drużyn wynika z szybkich strat.

• Gwizdek pana Bartosza Frankowskiego i gospodarze zaczynają ze środka. Bez zmian w obu "jedenastkach", poza tą wymuszoną w szeregach GKSu.

• Powracamy na stadion w Bełchatowie. Obie drużyny już są na murawie. Za moment rozpoczną się drugie trzy kwadranse.

• Szału nie ma - trochę szarpanej gry i sporo strzałów z dystansu, ale celnych jak na lekarstwo. "Pasy" miała cztery, gospodarze - 0. Wydaje się, że o komplecie punktów zadecyduje jedna bramka... Kto ją strzeli?

• Niedokładny przerzut ze środka pola na lewą stroną do Michała Maka. Bartosz Rymaniak zwlekał z wykonaniem rzutu z autu, więc sędzia kończy pierwszą połowę. GKS Bełchatów bezbramkowo remisuje z Cracovią.

• Minuta doliczona .

• Kontra gospodarzy. Najpierw centrę z prawej strony przeciął obrońca "Pasów", a potem uderzenie Pavla Komolova zablokowane.

• Sławomir Szeliga uderzył z dystansu. Piłka po drodze otarła się o zawodnika "Brunatnych" i kolejny rzut rożny dla gości. Bramkarz GKSu tym razem piąstkuje.

• Pavel Komolov powstrzymany zgodnie z przepisami przed polem karnym Cracovii przez Mateusza Zytkę.

• Andreja Prokić wrócił za Boubacarem Dialibą i wślizgiem wybija piłkę spod nóg Senegalczyka. Rzut rożny dla Cracovii. Arkadiusz Malarz łapie piłkę.

• Deniss Rakels pada w polu karnzm GKSu, podobnie jak Paweł Baranowski. Zdaniem sędziego przewinił Łotysz.

• Sporo strzałów z drugiej linii, szkoda, że bardzo niecelne. Tak samo jak teraz w przypadku Denissa Rakelsa.

• Marcin Budziński popracował w defensywie i zabrał piłkę Michałowi Makowi, ale szybko ją traci na rzecz Adama Mójty.

• Marcin Budziński staranowany przez Błażeja Telichowskiego w walce o górną piłkę. Krótka przerwa w grze. Szybko wykonany rzut wolny, po którym niecelnie strzela Deniss Rakels.

• GKS czeka na pierwszy celny strzał w pierwszej połowie. Piłka znowu leci wysoko nad poprzeczką po uderzeniu Pavla Komolova.

• Nieporozumienie Pawła Baranowskiego z... nieobecnym w tej sytuacji Adrianem Bastą. Futbolówka spada w lewy narożnik pola karnego do Boubacara Dialiby, który strzela z woleja w sam środek bramki. Arkadiusz Malarz pewnie broni.

• Błażej Telichowski strzela głową wysoko nad poprzeczką. Krzysztof Pilarz z "piątki".

• Nie ma spalonego. Michał Mak szarżował lewą flanką i dwukrotnie centruje. Przy drugiej próbie piłkę na rzut rożny wybił wracający za akcją Boubacar Dialiba.

• Błażej Telichowski przyjmuje piłkę na ciało po strzale z dystansu Marcina Budzińskiego.

• Wydaje się, że nie będzie konieczna druga w tym spotkaniu wymuszona zmiana.

• Sławomir Szeliga, widząc leżącego na boisku Przemysława Kitę, wybija piłkę poza linię boczną.

• GKS ma problem w rozegraniu piłki przez własnych obrońców. Wysoki pressing trójki ofensywnej "Pasów" powoduje daleki wykop w stronę Bartosza Ślusarskiego. Niedokładnie i piłka w posiadaniu defensorów Cracovii.

• Przemysław Kita strzela po rzucie rożnym nad poprzeczką! A do bramki miał mniej niż 10 metrów!

• Marcin Budziński wrzuca piłkę z prawej strony na głowę Denissa Rakelsa, którego uderzenie broni z najwyższym trudem Arkadiusz Malarz!

• W odpowiedzi Damian Szymański strzela z dystansu nad poprzeczką.

• Daleki wyrzut piłki Adama Marciniaka z autu, ale górą obrońca GKSu. Pośrednio przed szansą stanął Przemysław Kita, który wślizgiem chciał posłać piłkę w stronę bramki gospodarzy. Uderzenie zablokowane.

• Michał Mak zabiera piłkę na lewej stronie Bartoszowi Rymaniakowi, ale jego błąd naprawia Krzysztof Nykiel.

• Przechwyt na 20. metrze od własnej bramki Adama Marciniaka, który zapoczątkował kontrę "Pasów". Deniss Rakels w roli lewoskrzydłowego zagrywa w "16", ale do nikogo.

• 3-4 piłkarzy Cracovii podchodzą blisko środkowych obrońców gospodarzy. Podanie do Denissa Rakelsa, ale ten nie opanował piłki.

• Akcja lewą stroną Boubacara Dialiby, ale zastopowany przez Adriana Bastę. Chwilę później faul w ataku Przemysława Kity.

• Nieoficjalnie Łukasz Wroński ma uraz związany z więzadłami pobocznymi.

• Było groźnie w polu karnym gospodarzy, ale na posterunku Malarz, który zatrzymał płaski strzał jednego z rywali.

• Mamy zapowiadaną zmianę. Prokić za Wrońskiego

• Wroński zniesiony z boiska na noszach, a tymczasem gra wznowiona. Zmiana za chwilę.

• Szeliga opatrzony, wyliże się z tego, ale w przypadku zawodnika GKS konieczna będzie zmiana... Przerwa w grze trwa już dwie minuty.

• Sędzia przerywa grę, bo przy linii bocznej leżało dwóch zawodników - Szeliga i Wroński

• Wrzutka Basty w pole karne, ale skutecznie kryli Ślusarskiego obrońcy, odcinając go od górnej piłki.

• Oba zespoły próbują ataków pozycyjnych, ale kończą się one przed polem karnym rywali, na skutecznej interwencji obrońców.

• Piłka w pole karne do Ślusarskiego, ten strzelił z ostrego kąta, ale obok słupka!

• Okazja Cracovii po niepewnej interwencji obrońców, ale ostatecznie przewinił w polu karnym Rakels i z wolnego zaczęli gospodarze.

• Szeliga w środku pola faulem przerwał akcję gospodarzy. Bez kartki

• Gospodarze budują akcję od własnej defensywy, ale nie mogą wyjść za połowę boiska.

• Początek spotkania! Od środka Cracovia!

• Oba zespoły wychodzą już na boisko.

• Rezerwowi Cracovii: Stępniowski, Deleu, Jaroszyński, Čovilo, Zejdler, Kapustka, Zjawiński

• Rezerwowi GKS-u Bełchatów: Emilijus Zubas, Alexis Norambuena, Szymon Sawala, Grzegorz Baran, Andreja Prokić, Kamil Wacławczyk. Bartłomiej Bartosiak

• To spotkanie może mieć duży wpływ na układ sił w tabeli. Przy korzystnych wynikach pozostałych spotkań bełchatowianie mogą awansować na drugie miejsce w tabeli. Z kolei Cracovia przy zwycięstwie może wskoczyć aż na dziewiąte miejsce i zrównać się punktami z zamykającą pierwszą ósemkę Pogonią Szczecin.

• W drużynie GKS-u Bełchatowie długo nie zobaczymy Mateusza Maka, który niedawno przeszedł operację i prawdopodobnie będzie zdolny do gry dopiero w przyszłym roku. Oprócz tego trener Kiereś nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Komołowa, oraz pauzującego za kartki Poźniaka. W zespole z ulicy Kałuży zabraknie z kolei Cetnarskiego i Mikulicia, nie w pełni formy jest jeszcze Covilo, a poza grą jest także Dawid Nowak, za którym ciągnie się afera dopingowa.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu GKS Bełchatów - Cracovia. Gospodarze zajmują czwartą pozycję. Czy po dzisiejszym meczu wskoczą na podium?