GKS Bełchatów

0

Legia Warszawa

3

• Twierdza Bełchatów padła! GKS ponosi pierwszą porażkę na własnym stadionie, a Legia po bardzo dobrym meczu w swoim wykonaniu ucieka stawce w Ekstraklasie! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Jeszcze ostatnie chyba w tym meczu uderzenie Prokicia. Niecelne. Ten mecz zaraz się skończy.

• Malarz łapie dośrodkowanie Helio Pinto. Trzy minuty doliczone.

• Telichowski ratuje GKS przed utratą kolejnej bramki!!! Kucharczyk już chciał dograć na pustą bramkę Żyrze, ale ten został uprzedzony przez Telichowskiego. Tylko korner.

• Akcja indywidualna Maka kończy się dośrodkowaniem w ręce Kuciaka.

• Kilka minut do końca tego meczu i nie ma co ukrywać - znamy już zwycięzcę.

• Zamieszanie w polu karnym Legii kończy się teraz faulem Baranowskiego na Kuciaku.

• Baran wchodzi na boisko w miejsce Rachwała.

• Baranowski! Stoper GKS doszedł do piłki dośrodkowanej przez Mójtę, ale jego strzał głową pewnie broni Kuciak!

• Bielik zmienia Dudę w ekipie gości.

• Kolejna akcja Legii kończy się technicznym strzałem Żyry, który zdołał obronić Malarz!

• Po kolejnym rzucie rożnym Rzeźniczak tym razem głową umieszcza piłkę z kilku metrów w siatce! Legia pieczętuje swoje zwycięstwo!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Rzeźniczak!

• Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego doszedł Rzeźniczak, ale jego strzał z ostrego kąta zablokował Szymański!

• Pinto chciał dograć piłkę w pole karne do Kucharczyka, ale ten został uprzedzony przez Malarza.

• Uderzenie z dystansu jednego z legionistów odbija przed siebie Malarz, na którego szczęście dobijający Saganowski był na spalonym.

• Wacławczyk z kolei zastępuje Poźniaka.

• Schodzi z boiska Kosecki, a w jego miejsce Kucharczyk.

• GKS Bełchatów - Legia Warszawa GKS Bełchatów - Legia Warszawa

• Kuciak pewnie łapie piłkę po strzale z dystansu Prokicia.

• W kontrataku Legii Lewczuk świetnie dośrodkował na głowę wbiegającego w szesnastkę Żyry, ale ten nie zaskoczył swoim strzałem Malarza!

• Prokić zmienia Komołowa w ekipie gospodarzy.

• Duda dostał piłkę na skraju szesnastki, a po jego strzale odbita piłka wychodzi na rzut rożny.

• Zmiana w Legii. Schodzi z boiska Orlando Sa, którego zastępuje Marek Saganowski.

• Żółta kartka dla Jakuba Rzeźniczaka.

• Legia spokojnie kontroluje boiskowe wydarzenia. Ciężko będzie jeszcze wrócić gospodarzom do tego meczu.

• Kosecki dobrze poradził sobie z Bastą, ale za jego zagraniem przed bramkę nie podążył żaden z jego kolegów.

• Poźniak zacentrował piłkę w szesnastkę, gdzie Baranowski uderzył głową zbyt lekko, aby zaskoczyć Kuciaka.

• Ślusarski zagrał w pole karne do Maka, ale ten pomógł sobie ręką przy opanowywaniu piłki. Rzut wolny dla Legii.

• Aktywnie rozpoczął GKS. Kuciak jedna łapie piłkę po centrze Maka.

• Wracamy do Bełchatowa i zaczynamy drugą połowę tego meczu!

• Obie drużyny w tym spotkaniu miały już swoje szanse, ale to Legia okazała się zdecydowanie skuteczniejsza od beniaminka i prowadzi zasłużenie po bramkach Jakuba Koseckiego i Ondreja Dudy. Zobaczymy, czy GKS się podniesie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Kosecki dostrzegł na lewym skrzydle Guilherme, ten kapitalnym, wypieszczonym zagraniem obsłużył ustawionego przed bramką Dudę, a ten tylko dopełnił formalności! 0:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ondrej Duda!

• Telichowski czysto wślizgiem zatrzymał teraz pędzącego prawym skrzydłem Vrdoljaka.

• Na spalonym znalazł się teraz Guilherme.

• Uderzenie z dystansu Poźniaka poszybowało dobry metr nad poprzeczką.

• Kuciak teraz przeholował z jakąś uwagą w kierunku arbitra i ten teraz surowo udziela mu reprymendy.

• Poźniak zacentrował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale tam legioniści wybijają ją na korner.

• Krótkie rozegranie kornera, Duda z narożnika pola karnego dośrodkowuje wprost na głowę Koseckiego, który uciekł obrońcom i z bliska wpakował ją do siatki! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Kosecki!

• Lewczuk zdobywa rzut rożny dla Legii.

• Teraz blisko gola GKS!!! Fatalnie wyszedł do dośrodkowania z rzutu wolnego Kuciak, ale Baranowski głową nie zmieścił piłki w siatce!

• Kapitalna akcja zespołowa Legii!!! Piłka trafia w pole karne do wbiegającego Pinto, którego groźny strzał kapitalnie broni nogami Malarz!

• Świetna akcja Basty, który wjechał w defensywę Legii, po czym jednak niedokładnie zagrał przed pole karne do Komołowa. Szkoda.

• Kolejna akcja GKS i jeszcze jeden strzał Szymańskiego. Piłka tym razem ponad poprzeczką!

• Dośrodkowana z lewej strony piłka trafia w pole karne pod nogi Komołowa, który jednak został dwukrotnie zablokowany przez defensorów Legii.

• Płaski strzał Szymańskiego dość wyraźnie mija słupek bramki Kuciaka.

• Szybka akcja gospodarzy kończy się bardzo nieudaną centrą Adama Mójty.

• Kuciak pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Ślusarskiego.

• Żyro huknął z około 30 metrów i ponownie niewiele zabrakło, aby piłka leciała w światło bramki gospodarzy!

• Z drugiej strony mamy mizerną i wyraźnie niecelną odpowiedź z dystansu Maka.

• Duda! Słowak oddał mocny płaski strzał z 16 metrów, który nieznacznie minął bramkę Malarza!

• Krótka przerwa w grze z powodu drobnego urazu Komołowa. Rosjanin szybko wraca do gry.

• Legia zaczyna coraz mocniej naciskać swojego rywala, ale na razie defensywa Bełchatowa spisuje się bez zarzutu.

• Ślusarski popisał się dobrą interwencją we własnym polu karnym, wybijając piłkę dośrodkowaną tam przez Dudę.

• Widać, że obie drużyny dzisiaj nie zamierzają zadowolić się jednym punktem. To może oznaczać ciekawe ofensywne spotkanie.

• Kuciak uprzedził Maka we własnym polu karnym, po czym zderzył się z napastnikiem Bełchatowa. Nie potrzebował jednak pomocy medycznej.

• Pierwszy gwizdek sędziego Frankowskiego i zaczynamy!

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu ekip! Poniżej z kolei ławki rezerwowych:

• GKS Bełchatów: Emilijus Zubas, Piotr Witasik, Alexis Norambuena, Andreja Prokić, Grzegorz Baran, Kamil Wacławczyk, Bartłomiej Bartosiak.

• Legia Warszawa: Konrad Jałocha, Robert Bartczak, Michał Kucharczyk, Marek Saganowski, Adam Ryczkowski, Mateusz Szwoch, Krystian Bielik.
  • Warto przypomnieć, że oba zespoły mierzyły się już w tym sezonie w Ekstraklasie. Przy Łazienkowskiej nieoczekiwanie lepsi okazali się bełchatowianie, którzy zwyciężyli 1:0 po bramce Bartosza Ślusarskiego.

• Jak już wspomnieliśmy, Legia Warszawa przewodzi stawce w Ekstraklasie. Broniący tytułu zespół Henninga Berga z 29 punktami na koncie nie ma wielkiej przewagi nad swoimi rywalami, bo juz jedna strata punktów może mistrzów Polski strącić z czoła tabeli.

• To jest niewątpliwy hit tej serii spotkań w Ekstraklasie. Gospodarze, GKS Bełchatów, znajdują się po 15 kolejkach na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Podopieczni Kamila Kieresia mają tylko trzy punkty straty to prowadzącej Legii i w przypadku zwycięstwa zameldują się na fotelu lidera.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym GKS Bełchatów zmierzy się z Legią Warszawa!