• Wrobel przytomnie do Wacławczyka ten w polu karny dobrze przyjmuje ale znów załosnie strzela

• Jedna z ostatnich akcji rzut wolny dla GKS-u przy pilce Bozok

• 3 minuty doliczone do drugiej polowy tego spotkania

• Jeszcze z daleka Madej ten strzał mógł zaskoczyc Pernisa, minimalnie nad poprzeczką bramki Pogoni

• Dobrze teraz Raul do konca poszedl za piłka wrzuca ja z prawej strony pola karnego do Nowaka ten zostawia pilke Madejowi byly pilkarz Slaska uderza z pierwszej pilki ale bardzo niecelnie

• Nic prawie nie wychodzi dzisiaj piłkarzom GKS-u ale oprócz tego rzutu wolnego Rogalskiego Pogoń tez niczym dzisiaj nie zabłysła

• Budka wrzuca w pole karne ale prost w ręce Stachowiaka

• Wróbel źle wybija piłkę prosto pod nogi rywali ale 3 piłkarzy praktycznie sami przed Stachowiakiem i skonczyło sie tylko na rzucie roznym

• Golla za Andradine

• Madej strzela z ostrego kąta i tylko rzut rozny dla GKS

• GKS bez pomysłu, zbyt wiele strat ale na szczescie dla gospodarzy Pogoń też często się myli.

• Wacławczyk dobrze odgrywa do Bozoka ale znowu o milimetr szyszby gracz Pogoni..

• Sawala na Wacławczyka w pole karne ten chciał strącic do Nowaka ale piłkę przejęli piłkarze Pogoni.

• Akahoshi z wolnego blisko bramki GKS-u..

• Raul ukarany zoltkiem

• Trochę walecniej i ambitniej teraz Bełchatowianie teraz wychodził na czystą pozycję Frączczak a Raul fauluje zawodnika Pogoni

• Lewandowski za Kolendowicza

• Frączczak teraz ładnie poradził sobie w środku pola ale z tej akcji nic nie wynikneło

• Wilusz ratuje teraz teraz GKS wybija piłkę z linii bramkowej.. kontra GKS-u ale wrzutka Wróbla znowu zablokowana

• Rzut wolny dla GKS-u Madej zostawia piłke Wacławczykowi ten wrzuca na drugi koniec pola karnego do Wróbla który podaje w pole karne do Wacka ten dobrze przyjmuje ale strzela załosnie..

• Bozok przytomnie uruchomił Madeja ale ten nie zabrał się z tą piłką

• Madej do Barana ten znów prosto do Akahoshiego... tak nie może grac GKS jeśli chce tu zdobyc chocby punkt, a jeśli chce zdobyc chocby punkt to może za rozgrywanie piłki nie powinien brac się Grzegorz Baran bo to przecież nie jego zadanie

• Nowak teraz wywalczył piłkę ale nie poszedł za nią do końca..

• Kibice GKS-u wywiesili transparent "Dla was GKS to zakład pracy dla nas świętośc której nie pozwolimy hańbic" po ponad godzinie gry wszystko wskazuje, że fanom z Bełchatowa znów przyjdzie przekłnąc gorycz porażki

• Baran tym razem dobrze do Wacławczyka ten świetnie zobaczył że ucieka Dawid Nowak a sędzia dopatrzył się spalonego którego nie było

• Kolendowicz wybija prosto pod nogi Raula ten wprowadza teraz już piłke do gry z autu do Wróbla ten ograny przez Rogalskiego ucieka się do faulu bedzie rzut wolny dla Pogoni

• Zółta dla Akahoshiego za faul na Bozoku

• Baran przeszkodził w oddaniu strzału Akahoshiemu i od bramki zacznie Stachowiak

• Świetnie funkcjonuje dzisiaj duet Akahoshi - Andradina

• Troche brazyliany w wykonaniu Portowców szybkie wymiany podań i zagrania piętą Ediego Andradiny ale GKS odbiera piłkę

• Wrzuta Wilusza z lewej strony ląduje w rękach Pernisa, chwile pozniej Szmatiuk świetnie zagrywa do Wróbla ten wrzuca w pole karne ale znów nie wiadomo do kogo..

• Drugą połowę zaczyna Pogoń

• Na ławce Szczecinian jest za to Mouhmadou Traore, który mógł by zastąpic np. Frączczaka, który dzisiaj ma problemy z przejściem bloku defensywnego ostatniej drużyny w Ekstraklasie

• Niewidoczny był praktycznie Marko Simic co może byc również spowodowane brakiem celnych podań z których żyją napastnicy, już za moment przekonamy się czy już po przerwie Jan Złomańczuk zdecyduję się wprowadzic Dawida Nowaka, czy da jeszcze chwile pograc Simiciowi

• Póki co fantastyczny gol z rzutu wolnego Maksymiliana Rogalskiego rozdziela oba zespoły.

Z zespołu gości na pewno na wyróżnienie zasługuję oprócz Rogalskiego, Adrian Budka, aktywny był też Kolendowicz a najmądrzej zagrywał Edi Andradina.

W zespole GKS-u Bełchatów często do ataków włącza się Raul Guzman, ale zbyt często myli się w podaniach, Tomasz Wróbel i Miroslav Bożok optycznie robią sporo zamieszania ale do precyzji ich podań również można miec sporo pretensji

• Mecz nie porywa, Pogoń nie miała jakichś klarownych sytuacji do zdobycia gola podobnie jak GKS Bełchatów, dużo walki w środku pola, sporo niecelnych podań i niezbyt dobrych pomysłów lub w ogóle ich braku ze strony jednej i drugiej, ale to Pogoń prowadzi do przerwy w Bełchatowie i jak na razie jest bliższa zwycięstwa, pierwszego zwycięstwa w Bełchatowie w historii konfrontacji obu zespołów na poziomie Ekstraklasy

• Koniec pierwszej połowy

• Edi jeszcze strzela z dystansu ale zdecydowanie za wysoko

• Szmatiuk teraz kapitalnie wyciągnal piłke wslizgiem Frączczakowi..

• Minuta doliczona do pierwszej połowy

• Bozok na Madeja który nie odpuscił pobiegl do końca i wywalczyl aut na polowie rywala

• Wróbel mija 2 rywali jak na treningu świetnie podaje do Raula a ten z pola karnego wrzuca tak jakby dośrodkowywał z narożnika i GKS po raz kolejny traci okazję na sytuację strzelecką

• Kapitalnie teraz Wróbel dogrywa do Simicia lecz albo troszke za mocno albo Marko Simic mogl sprobowac jeszcze wslizgiem ...

• Raul strzela z 25 metrów koncząc kontrę GKS-u ale za wysoko...

• Kolendowicz już na połowie GKS-u dobrze podaje do Akahoshiego a ten chciał strzelic tuz obok słupka technicznie, wyciągnął to jednak Stachowiak i wybija pilke na aut

• Wróbel przed pole karne ale do nikogo, piłkę przejmuję Pogoń, ale GKS szybko odzyskuje

• Baran znów przy piłce.. podaje do Wróbla do prawego sektora boiska ale przesadził mocno z tym podaniem Baran, Tomasz Wróbel nie miał szans na dojscie do tej piłki

• Baran rozprowadza kontre zagrywa na Stulina ale tam lepszy był Adrian Budka

• Od autu GKS, krótko Raul z Wróblem kontra GKS-u ale juz odzyskana piłka przez Pogoń piłka do Hricko ale ten był na spalonym

• Akahoshi strzela z około 16 metrów na bramkę ale ta mija lewy słupek o dobry metr

• Emill Noll nie ma z kim rozegrac piłki jeszcze raz przegrywa ją przez obronę potem długie podanie na Frączczaka ale nie przynosi efektu

• Wróbel do Madeja ten wrzuca na Simicia ale za głęboko i znowu górą Pernis

• Mój błąd, fani ze Szczecina są w Bełchatowie, na sektorze GKS-u.. po krótkiej wymianie uprzejmości wynika że chyba był problem z wpuszczeniem fanów Pogoni przez Policję

• Na trybunach w Bełchatowie słychac tylko doping kibiców GKS-u, sektor fanów ze Szczecina świeci pustkami

• Emil Noll do Akahoshiego, spokojnie Portowcy próbują wyprowadzic atak... Wrzutka w pole karne lekki kiks Szymona Sawali, który odbił piłkę tak niefortunnie że o mało nie dopadł do niej Frączczak a miało to miejsce w polu karnym

• Madej dobrze zagrywa z głębi pola na Wróbla, ale poradził sobie z tym jeden z obrońców Pogoni

• Pierwszy faul w tym spotkaniu, przewinił Marko Simic

• Zaczęli gospodarze

• Obydwa zespoły już na płycie głównej już za moment sędzia Marciniak zagwiżdze po raz pierwszy

• Bełchatowscy kibice przygotowali również oprawę związaną z wczorajszym Świętem Niepodległości, a więc obrazek który gościł w tej kolejce na stadionach Ekstraklasy.

• Obydwa zespoły przegrały ostatnie dwa spotkania, więc mimo, że 16 drużyna podejmuję 13 może byc ciekawie. Do zespołu GKS-u po długiej nieobecności wraca Dawid Nowak, który mecz zacznie na ławce rezerwowych, ale Jan Złomańczuk ma dac mu szanse występu w drugiej częsci spotkania

• Dzisiaj w zespole z Bełchatowa zadebiutuje nowy nabytek Brunatnych - Marko Simic. W pierwszej jedenastce Portowców zagra dzisiaj były zawodnik GKS-u Robert Kolendowicz

• Frekwencja na stadionie w Bełchatowie adekwatna do ostatnich wyników drużyny - słaba.