GKS Bełchatów

0

Widzew Łódź

0

• GKS w tej rundzie nie strzela i nie traci bramek. To trzeci bezbramkowy remis z rzędu. Marne to pocieszenie, bo jeśli "Brunatni" myślą o utrzymaniu w Ekstraklasie, powinni zacząć wygrywać. Tymczasem Widzew Łódź sięga dzisiaj po pierwszy punkt na wiosnę. Za uwagę dziękuje Grzegorz Iwanowski.

• Koniec meczu! GKS- Widzew 0:0!

• 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Zły strzał Maka ze skraju pola karnego. Dobrym zagraniem popisał się Madej. Sporo pracy przed piłkarzami trenera Kieresia jeśli chodzi o wykończenie akcji.

• Łodzianie zamknięci teraz na własnej połowie. Widać komu bardziej zależy na zwycięstwie w dzisiejszym meczu, ale czasu coraz mniej...

• Kapitalna interwencja Krakowiaka! Strzał Basty zmierzał do bramki, ale na posterunku rezerwowy bramkarz Widzewa! To była trudna interwencja.

• Żółta kartka dla Okachiego za wejście nakładką w Wacławczyka.

• Żółta kartka dla Bartoszewicza za opóźnianie gry.

• Wacławczyk zablokowany w polu karnym Widzewa! Było groźnie! Piłkarze trenera Kieresia reklamują jeszcze zagranie ręką przez Brozia. Sędzia pozostaje niewzruszony

• Ostro bita piłka z rzutu wolnego spowodowała spore zamieszanie w polu karnym Krakowiaka, jednak wyjaśnili sytuację obrońcy drużyny gości.

• Faul Brozia na Maku tuż przed szesnastką

• oraz Okachi w miejsce Dudka. To zmiana Widzewa.

• Ostatnie zmiany w obu zespołach. Boisko opuszcza Szymon Sawala. W jego miejsce Grzeszczyk

• Znowu Mak na lewej stronie, ale zablokowany Bartosiak nie mógł nic zrobić w polu karnym rywala.

• Obie drużyny walczą tutaj o 3 punkty. Dużo lepsza ta druga połowa w porównaniu do pierwszej. Brakuje tylko dokładności i skuteczności.

• Zmiana w drużynie gości. Jonczyk za Pawłowskiego.

• Żółty kartonik dla Szymona Sawali za faul na Kaczmarku

• Złamana akcja Maka do środka pola i strzał skrzydłowego GKS-u. Bez problemu jednak Krakowiak.

• Druga zmiana u gospodarzy. Za Traore wchodzi Bartłomiej Bartosiak.

• Żółta kartka dla Mateusza Maka za próbę wymuszenia rzutu karnego

• Ależ strzał Szymona Sawali!!!! Piłka po potężnym strzale ląduje na poprzeczce bramki Widzewa!!!!! Cóż to by była za bramka!

• Zablokowany strzał Pawłowskiego przez Bastę! Kapitalnym podaniem do napastnika Widzewa popisał się Sebastian Dudek.

• Mecz zaczyna nabierać tempa. Teraz goście przejęli inicjatywę. Bruno z Nowakiem, ale strzał nie mógł zaskoczyć Zubasa.

• ... zmiana również w drużynie Widzewa. W miejsce Stępińskiego wchodzi Alex Bruno.

• Zmiana w szeregach gospodarzy. Za Patryka Rachwała wchodzi Grzegorz Baran....

• Faul Rachwała tuż przed swoim polem karnym. Będzie dobra okazja dla gości.

• Kiepska postawa gości w obronie nie zostaje w żaden sposób wykorzystana przez GKS. Brakuje dokładności i przede wszystkim wykończenia akcji.

• Pierwsza dobra akcja Bełchatowian po przerwie. Wacławczyk wrzucił do Traore, który wyłożył piłkę Madejowi, jednak skrzydłowy "Brunatnych" obok bramki.

• Oba zespoły bez zmian rozpoczęły drugą połowę.

• Zaczynamy drugie 45 minut! Obyśmy w końcu byli świadkami bramki.

• Po dobrych 30 minutach gospodarzy w końcówce zdecydowanie przycisnęli łodzianie. Chyba jednym i drugim brakuje troszkę umiejętności czysto piłkarskich, natomiast nie zabrakło walki i zaangażowania. Póki co pierwszej połówce bohaterem bramkarz GKS-u Bełchatów- Emilijus Zubas. Zapraszamy po krótkiej przerwie.

• Po doliczonej do pierwszej połowy minucie sędzia Krzysztof Jakubik kończy pierwsze 45 minut.

• Zubas ratuje teraz GKS przed stratą bramki! Z bliskiej odległości nie potrafił pokonać Litwina Łukasz Broź! To powinna być bramka!

• Widzew chyba się obudził w końcówce pierwszej połowy! Dość szczęśliwie piłka spadła pod nogi Łukasza Brozia, który wpadł w pole karne przeciwnika i bardzo mocnym uderzeniem trafił w spojenie bramki Zubasa!

• Kaczmarek! Górą jednak Zubas. Kapitalna wrzutka Dudka w pole karne goście, gdzie do piłki doszedł Marcin Kaczmarek, jednak jego strzał głową został sparowany przez bramkarza "Brunatnych"

• Fatalne spotkanie w wykonaniu Kaczmarka. Doświadczony pomocnik Widzewa zapomniał chyba jak się gra w piłkę. Ciągłe straty i niepotrzebne faule- tak można podsumować jego grę w tej pierwszej połowie.

• Ponownie Traore! Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego senegalczyk minimalnie chybił strzałem głową.

• Znowu Bełchatów! Wrzutka do Traore doszła do celu. Czarnoskóry napastnik gospodarzy w ostatniej chwili został uprzedzony przez Gavricia!

• I szybka kontra łodzian fatalnie zmarnowana! Goście wyszli trzech na osamotnionego Rachwała, jednak zbyt głęboko wypuszczony Kaczmarek nie potrafił opanować piłki.

• Ależ zamieszanie w polu karnym gości! Próbował Traore, próbował Madej ostatecznie Phibel wybił na rzut rożny.

• Spóźniony Bartkowski powala wślizgiem na murawę Maka tuż na granicy pola karnego. Mamy pierwszą żółtą kartkę.

• Brakuje poszanowania piłki przez drużynę Widzewa. Kiepsko wyglądają podopieczni trenera Mroczkowskiego w grze ofensywnej. Celny strzał Dudka z trzydziestu metrów to zdecydowanie za mało jak na 23. minutę meczu.

• Piękna interwencja Wilusza we własnym polu karnym! Kapitan gospodarzy po profesorsku wybił futbolówkę spod nóg Stępińskiego naprawiając błąd kolegów.

• Pierwszy celny strzał w 16 minucie. Dudek próbował z rzutu wolnego, jednak Zubas bez większych problemów łapie futbolówkę.

• Dobrze wyglądają dzisiaj skrzydła GKS-u Bełchatów. Aktywni są zarówno Madej oraz Mak wspomagany przez Bastę na prawej stronie.

• Zamieszanie w polu karnym gości, gdzie na murawę padł Basta, jednak nie ma mowy o rzucie karnym. Od bramki rozpocznie Krakowiak.

• Aktywny od początku spotkania Madej fauluje Gavricia.

• Groźnie Widzew! Znowu lewą stroną próbowali goście, jednak minimalnie nie celnie do Stępińskiego dogrywał Kaczmarek. Było blisko, żeby młody napastnik Widzewa staną oko w oko z litwińskim bramkarzem GKS-u Bełchatów.

• Jednym i drugim brakuje póki co dokładności w konstruowaniu akcji ofensywnych. Sporo strat w środkowej strefie boiska.

• Próbowali odpowiedzieć goście, jednak Stępiński za głęboko wrzucił piłkę w pole karne rywala, która padła łupem Zubasa.

• Pierwsza akcja gospodarzy! Dobrze lewą stroną pognał Madej, ale ostatecznie został zablokowany i z rożnego GKS

• Widzew ze środka i zaczynamy!

• Ławki rezerwowe: GKS Bełchatów:Damian Podleśny, Raul Gonzalez, Krzysztof Michalak, Grzegorz Baran, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Żurek oraz Bartłomiej Bartosiak

Widzew Łódź: Patryk Wolański, Michał Jonczyk, Princewill Okachi, Alex Bruno, Michał Płotka, Mariusz Rybicki, Veljko Batrović

• Natomiast gospodarze będą dzisiaj liczyć na Mouhamadou Traore, oraz trójkę ofensywnych pomocników- Madeja, Wacławczyka i Sawalę. Czy dzisiaj GKS się w końcu przełamie i zdobędzie pierwszą bramkę w tej rundzie?

• Znamy już wyjściowe składy. W drużynie gości od początku zobaczymy obiecującego Mariusza Stępińskiego, dla którego będzie to szansa na odbudowanie wizerunku, tym bardziej, że na trybunach zasiądzie dzisiaj kilku wysłanników z silnych, europejskich klubów, którzy będą bacznie obserwować między innymi młodego napastnika Widzewa Łódź.

• Mimo dobrej postawy podopiecznych trenera Kamila Kieresia, to GKS w dalszym ciągu wydaje się głównym kandydatem do spadku biorąc pod uwagę dobrą dyspozycję na początku rundy wiosennej Podbeskidzia i straty 10 punktów do znajdującego się nad strefą spadkową Ruchu Chorzów.

• Czekamy na składy obu drużyn. Tymczasem frekwencja przy Sportowej nie powala, do czego powinniśmy się już przyzwyczaić.

• Gospodarze natomiast po fatalnej jesieni (6 punktów w 15 meczach!!!!) jeszcze nie zaznali porażki w nowej rundzie. Zdołali dwukrotnie bezbramkowo zremisować- najpierw z Wisłą u siebie, a następnie z Legią w Warszawie, co okrzyknięte zostało sensacją 17. kolejki.

• Goście podejdą do spotkania z GKS-em po dwóch porażkach na początku rundy wiosennej. Trener Widzewa- Radosław Mroczkowski liczy na przełamanie swojej drużyny, która po bardzo dobrym początku sezonu z czasem obniżyła loty. Przypomnijmy, że Widzew w tej rundzie dwukrotnie poniósł porażkę- na inaugurację ze Śląskiem 1:2 oraz katastrofalną 0:3 z Ruchem Chorzów. Warto nadmienić, że oba spotkania Widzew grał, podobnie jak dzisiaj, na wyjeździe.

• Witamy serdecznie na relacji live z pierwszego sobotniego spotkania T-Mobile Ekstraklasy. Rozpoczynamy derbami województwa łódzkiego. GKS Bełchatów- Widzew Łódź.