2

Cracovia

1

• Koniec spotkania! Trzy punkty zostają w Łęcznej! Zapraszamy do śledzenia materiałów z dzisiejszego spotkania. Dobrej nocy!

• Piłkarze Pasów nie mogą uwierzyć w to, co przed chwilą stałą się pod bramką Prusaka. Sretenović łatwo ogrywa Bielaka i podaje w pole karne, piłka odbija się od nadbiegających piłkarzy i leci w kierunku ustawionego na dalszym słupku Budzińskiego, który nie trafia do bramki z metra!

• Ostatnia zmiana w ekipie Górnika. Strzelca bramki Bożoka zastępuje Josu.

• Kartka dla Mierzejewskiego za nieprzepisowe powstrzymywanie rywala przy linii bocznej.

• Żółta kartka dla Rymaniaka za protesty po upadku Budzyńskiego w polu karnym.

• Arbiter główny dolicza do drugiej części spotkania... 7 minut.

• Mierzejewski walczył sam ze sobą o uratowanie piłki przed wyjściem za linię końcową, jednak ta sztuka mu się nie udała.

• Cross Marcina Budzińskiego w kierunku Wdowiaka bardzo niedokładny. Od bramki zacznie Prusak.

• Robert Podoliński, podobnie jak wcześniej Jurij Szatałow, także upomniany przez arbitra głównego.

• Cracovia nie wygląda na spieszącą się, Górnik skupia się za wybijaniu piłki sprzed własnego pola karnego. Scenariusz zrozumiały, lecz niekoniecznie miły dla oka.

• Żółtko dla Budzińskiego za faul na Bielaku.

• Piłkę zagraną z kornera na krótki słupek przepuścił Rymaniak, a ustawiony za nim Covilo pomylił się nieznacznie, strzelając głową obok bliższego słupka!

• Prusak już między słupkami. Od rzutu rożnego zacznie Cracovia

• Covilo wygrywa pojedynek z Bożiciem, lecz w starciu z Prusakiem to golkiper gospodarzy jest górą. Serek po raz kolejny mocno ucierpiał. Koledzy początkowo sygnalizowali zmianę, lecz decyzja ta została wstrzymana po konsultacji z masażystą.

• W ekipie Pasów Rakelsa zastępuje Dąbrowski.

• Strzał sprzed pola karnego Kapustki znacznie mija się z celem. Spadło tempo spotkania z pierwszej połowy.

• Na boisku melduje się Fedor Cernych, który zmienia Hasaniego. To pierwszy występ Litwina na wiosnę. Cernych ma na koncie 9 trafień w bieżących rozgrywkach.

• Techniczny błąd Bożoka w przyjęciu piłki, który kosztował Górnika stratę. Mimo tego Słowak notuje dziś dobry występ.

• Nowak dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Hasaniego, lecz szybszy od Kosowara okazał się Rymaniak.

• Po rzucie rożnym dla Górnika, z kontrą 4 na 4 wyszła Cracovia, lecz doskonały powrót zanotował Szmatiuk. Piłka po stronie gospodarzy.

• Dialiba z prawej strony podaje prostopadle za linię obrony w kierunku Rakelsa, który był bardzo blisko dojścia do piłki, lecz w ostatniej chwili został uprzedzony przez Prusaka.

• Bielak nie przyłożył się do podania na prawą flankę, a mogła wyjść groźna akcja ofensywna po dobrym wyprowadzeniu piłki spod pressingu.

• Szmatiuk w miejsce Rudika.

• Prusak zostaje na placu gry. Do zmiany szykuje się natomiast Maciej Szmatiuk. Gra została wznowiona, przy piłce podopieczni Podolińskiego.

• Na murawie zwija się z bólu golkiper Górnika. Do rozgrzewki błyskawicznie ruszył Rodić. Czy Chorwat zajmie miejsce popularnego Serka?

• Dialiba wyszedł na czystą pozycję , lecz jego strzał z ostrego kąta broni Prusak. Korner dla Pasów.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Polczaka zmienia Boubacar Dialiba.

• Hasani wygrał walkę o górną piłkę i odwrócił się w stronę bramki, lecz przy próbie dryblingu nie miał szans w starciu z rosłym Sretenoviciem.

• Żółtko dla Polczaka za celowe zrównanie z ziemią Nowaka wychodzącego z kontrą.

• Była szansa na kontrę dla łęcznian, lecz Rudik po podaniu Mierzejewskiego przestraszył się chyba Sretenovicia, odpuścił bezpośrednią walkę z nim i na koniec... potknął o własne nogi.

• Żółtko dla Rudika za faul taktyczny po stracie na własnej połowie. Kiepsko wygląda dziś gra tego zawodnika

• Od środka gospodarze.

• Obie jedenastki już na murawie. Niebawem zaczynamy drugą odsłonę!

• W międzyczasie na trybunie gości pojawili się kolejni kibice, podwajając liczbę zasiadających tam osób.

• Cracovia zaczęła swietnie, bo od bramki Miroslava Covilo, ale gospodarze szybko zadali dwa ciosy i to oni prowadzą do przerwy. Oglądamy jednak w Łęcznej naprawdę dobre widowisko, więc po przerwie jeszcze powinno być ciekawie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Budziński dośrodkował piłkę z rzutu wolnego prosto do 'koszyczka' Prusaka.

• Cracovia w ataku pozycyjnym w ostatnich minutach pierwszej połowy. Czy coś z tego wyniknie?

• Hasani zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

• Jurij Szatałow upomniany przez sędziego Kwiatkowskiego. Szkoleniowiec Górnika chyba nie wie, jak dużo szczęścia ma jego zespół, że arbiter nie pokazał Bożiciowi żółtej kartki.

• Jendrisek z rzutu wolnego uderza prosto w ręce Prusaka.

• Bożić zagrał piłkę ręką tuż przed polem karnym. To powinna być druga żółta kartka!

• Cracovia stara się skonstruować coś w ataku pozycyjnym. Łęcznianie nastawieni w tym momencie na szybkie kontry.

• Hasani faulował Sretenovicia i obejrzał żółtą kartkę. Nierozsądne zachowanie piłkarza Górnika.

• Była okazja dla Cracovii! Bartosz Rymaniak ładnie zwiódł obrońcę w polu karnym, jednak z kilku metrów uderzył obok słupka.

• Po rzucie rożnym dla Pasów dwukrotnie z głowy wybijał futbolówkę niewysoki Tomasz Nowak.

• Precyzyjne dośrodkowanie Mierzejewskiego z prawej strony i Bożok przytomnym uderzeniem z główki dał prowadzenie gospodarzom!

• GÓRNIK JUŻ NA PROWADZENIU! MIROSLAV BOŻOK!

• Cracovia po raz pierwszy od zdobycia gola utrzymywała się przy piłce na połowie Górnika. Zagranie Covilo już w polu karnym przejął Nikitović.

• Na trybunie gości zasiada dziś około 30 kibiców przyjezdnych.

• Grzegorz Bonin potężnie, niespodziewanie, z powietrza z dystansu, lecz pomylił się o kilak metrów.Teraz natomiast skrzydłowy Górnika zmusił do błędu Marciniaka, wywalczając kolejny korner

• Nowak groźnie nad murem ze stałego fragmentu gry ale Pilarza w ostatniej chwili wyręcza obrońca. Po chwili szybkie przejęcie piłki przez gospodarzy i kolejny zablokowany strzał, tym razem Bonina.

• Faul Mateusza Wdowiaka na Bożoku i żółta kartka dla młodego zawodnika gości.

• Patrik Mraz lewą nogą ze wspomnianego wczesniej rzutu wolnego doprowadza do wyrównania. Pilarz próbował jeszcze interweniować, ale tylko pomógł Słowakowi, wpadając z piłką na rękach do bramki.

• GOOOOOL! MECZ ROZKRĘCA SIĘ W DOBRYM TEMPIE!

• Łukasz Mierzejewski faulowany na skraju pola karnego Pasów

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego i w tłoku pola karnego Covilo znajduje drogę do bramki Prusaka.

• GOOOOOL! CRACOVIA OBEJMUJE PROWADZENIE

• Żółta kartka dla Tomislava Bozicia za celowe zagranie ręką, które uniemożliwiło Cracovii rozegranie akcji.

• Covilo prostopadle do Jendriska na lewej flance, lecz skutecznie piłkę zastawiał Bożić. Od bramki Górnik

• Mraz z rzutu rożnego na głowę Bożicia, ten strzela pod poprzeczkę i Pasy ratuje Pilarz!

• Pierwsza groźna akcja Górnika. Prusak szybko wznowił grę do Bonina, ten pomknął prawą flanką i dośrodkował prostopadle do Hasaniego, lecz ten niezbyt dokładnie przyjmował futbolówkę i jego strzał został zablokowany. Korner dla gospodarzy.

• W pierwszych minutach Górnik utrzymuje się przy piłce, wymieniając ostrożnie podania w linii obrony.

• Zaczynamy! Od środka goście.

• W ostatnim momencie nastąpiła zmiana w wyjściowej jedenastce Górnika. Evaldasa Razulisa zastąpi Shpetim Hasani. Jednocześnie Litwin znajdzie się na ławce rezerwowych.

• Obie ekipy zeszły już do szatni, gdzie trwają ostatnie przygotowania. Pierwszy gwizdek sędziego Kwiatkowskiego za około 10 minut. Górnik zagra dziś na zielono-czarno, natomiast Cracovia na biało.

• Ławka Górnika: Rodić, Sasin, Szmatiuk, Josu, Burkhardt, Hasani, Cernych

• Ławka Cracovii: Stępniowski, Żytko, Dialiba, Zjawiński, Dąbrowski, Szeliga, Deleu

• Do składu łęcznian wraca dziś Fedor Cernych. Litwin przechodził ostatnio rehabilitację po zabiegu na złamaną kość śródstopia, które nabawił się jeszcze w rundzie jesiennej. Cernych rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych.

• Cracovia zajmuje obecnie 14., ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Łęcznianie zgromadzili dotychczas 28 oczek i plasują się na 12. pozycji. W przypadku wygranej Górnika wskoczy on na 8. lokatę, spychając z niej Piasta Gliwice. W przypadku zwycięstwa Pasów zajmą oni obecną lokatę Górnika. Remis wywinduje obie ekipy o jedną pozycję w górę.

• Zawodnicy Górnika wybiegli minutę temu na murawę stadionu. Chwilę po nich na rozgrzewce zameldowali się goście.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GÓRNIK ŁĘCZNA - CRACOVIA

Czy "Pasy" zrehabilitują się za kompromitację w Pucharze Polski?

W środę kibice Cracovii musieli przełknąć olbrzymią porcję goryczy. Krakowski zespół fatalnie spisał się w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski z Błękitnymi Stargard Szczeciński, przegrywając 0:2. W trzech dotychczasowych wiosennych meczach "Pasy" zaliczyły trzy remisy. Z pewnością nie o takich wynikach marzył prezes Filipiak, Robert Podoliński i sami zawodnicy. Cracovia pozostaje w dolnych rejonach tabeli i ma tylko cztery punkty przewagi nad strefa spadkową. W ostatnim spotkaniu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze trenera Podolińskiego będą chcieli wywalczyć komplet punktów na trudnym terenie w Łęcznej.

Beniaminek T-Mobile Ekstraklasy z Łęcznej po wyjazdowym remisie z bydgoskim Zawiszą i domowej porażce z Górnikiem Zabrze, niespodziewanie pokonał w Szczecinie Pogoń. Bramkę, która przyniosła górnikom ogromną radość i odrobinę spokoju, zdobył Grzegorz Bonin. W rundzie jesiennej przy Kałuży "Pasy" wygrały 2:1, a decydującego gola zdobył w końcówce Łotysz Deniss Rakels.