1

Cracovia

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna. Życzę miłego wieczoru i zapraszam na kolejne relacje tekstowe!

• W pełni zasłużone zwycięstwo Górnika Łęczna nad Cracovią. Podopieczni Jurija Szatałowa byli dziś zdecydowanie lepsi od "Pasów". Bardzo dobre spotkanie rozegrali m.in. Grzegorz Bonin, Tomasz Nowak czy Bartosz Śpiączka. Docenić trzeba również defensywę łęcznian, która nie pozwoliła przyjezdnym na zbyt wiele.

• KONIEC MECZU! Górnik Łęczna pokonał u siebie Cracovię 1:0 po golu Grzegorza Bonina!

• Żółtą kartką ukarany został również Grzegorz Piesio.

• Żółta kartka dla bramkarza Cracovii.

• Kłótnia Sandomierskiego z Grzegorzem Piesio.

• Niecelny strzał głową bramkarza Cracovii.

• Żółta kartka dla Łukasza Mierzejewskiego. Jedna z ostatnich szans dla Cracovii na dobre dośrodkowanie... W pole karne wbiegł nawet Grzegorz Sandomierski.

• 4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Zmiana w zespole Górnika. Grzegorza Bonina zastępuje na placu gry Paweł Sasin.

• Kolejne uderzenie z dystansu Marcina Budzińskiego. Znów nieudana próba zawodnika Cracovii.

• Zmęczonego Bartosza Śpiączkę zastępuje na murawie Jakub Świerczok.

• Paweł Jaroszyński ukarany żółtą kartką za faul na Grzegorzu Boninie. Rzut wolny dla Górnika.

• Schodzi z boiska niewidoczny dziś Erik Jendrisek, na placu gry zameldował się już Boubacar Dialiba.

• Kolejny strzał Marcina Budzińskiego. Znów niecelny.

• Indywidualna akcja i strzał z dystansu Budzińskiego. Niecelne uderzenie piłkarza "Pasów".

• Cetnarski dośrodkował w pole karne, po wybiciu piłka spadła pod nogi Dąbrowskiego. Zablokowany strzał piłkarza Cracovii i goście będą wykonywać rzut rożny.

• Żółta kartka dla Grzegorza Bonina za faul na Rakelsie.

• Pruchnik świetnie dograł na wolne pole do Bartosza Śpiączki, ale znów Grzegorz Sandomierski popisał się udaną interwencją na przedpolu i oddalił zagrożenie.

• Bardzo niecelne uderzenie Radosława Pruchnika z dystansu.

• Akcja Bonina prawym skrzydłem. Kapitan Górnika wywalczył rzut rożny.

• Hubert Wołąkiewicz ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Nowaku.

• Zmiana w zespole Jacka Zielińskiego. Dariusz Zjawiński wszedł w miejsce Bartosza Kapustki.

• Wybicie obrońcy i kontra Górnika. Bartosz Śpiączka wybiegł na wolne pole i znalazł się w sytuacji sam na sam z Sandomierskim. Śpiączka minął golkipera i wpakował piłkę do siatki. Piłka wpadła jednak do bramki po gwizdku arbitra, ponieważ piłkarz Górnika znalazł się na spalonym.

• Faul Leandro na Bartoszu Kapustce. Rzut wolny dla "Pasów".

• Faul Tomasza Nowaka na Pawle Jaroszyńskim.

• Tomasz Nowak dograł na wolne pole do Śpiączki. Napastnika Górnika ubiegł Sandomierski, który szybko zareagował i wybiegł z własnego pola karnego.

• Marcin Budziński podał do Cetnarskiego. Były piłkarz m.in. Śląska Wrocław oddał bardzo niecelny strzał.

• Popędził prawym skrzydłem Bonin. Strzelec bramki dograł przed pole karne do Tomasza Nowaka. Ten oddał strzał, ale dobrze interweniował bramkarz Cracovii.

• Leandro sfaulowany przez Kapustkę. Niepotrzebny faul młodego zawodnika Cracovii.

• Zmiana również w zespole Cracovii. Na drugą połowę nie wyszedł Miroslav Covilo, w jego miejsce zameldował się Marcin Budziński.

• Kontuzjowanego Łukasza Tymińskiego zmienił Jan Bednarek.

• Czas na drugą część spotkania!

• W równolegle rozgrywanym spotkaniu Wisła Kraków bezbramkowo remisuje u siebie z Ruchem Chorzów.

• Do przerwy Górnik Łęczna prowadzi na własnym stadionie z Cracovią 1:0. Bramkę pod koniec pierwszej połowy strzelił Grzegorz Bonin, który wykorzystał świetne podanie od Tomasza Nowaka. Można śmiało powiedzieć, że łęcznianie prowadzą zasłużenie. Cracovia wygląda na zespół mocno zagubiony. Mimo przewagi w posiadaniu piłki, podopieczni Jacka Zielińskiego nie potrafią stworzyć zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Gwizdek sędziego Raczkowskiego. Koniec pierwszej części spotkania.

• Świetne podanie z własnej połowy Tomasza Nowaka do Grzegorza Bonina, zawodnik Górnika ładnie przyjął piłkę i w sytuacji sam na sam pokonał Grzegorza Sandomierskiego! To 5. gol Grzegorza Bonina w tym sezonie.

• GOOOOOOOOOOL! Grzegorz Bonin strzela gola na 1:0!

• Faul Rakelsa na Radosławie Pruchniku.

• Mięciutkie dośrodkowanie Grzegorza Piesio w pole karne, ale Grzegorz Sandomierski ubiegł dwóch zawodników Górnika i pewnie złapał piłkę.

• Łukasz Tymiński zgłosił trenerowi uraz mięśniowy. Czyżby Jurij Szatałow musiał dokonać zmiany jeszcze w pierwszej połowie?

• Strzał z dystansu Bartosza Śpiączki, piłka poleciała nad bramką Cracovii.

• Strzał Grzegorza Bonina! Zawodnik Górnika zbiegł z prawego skrzydła w pole karne gości. Bonin oddał mocny strzał, ale dobrą interwencją popisał się Grzegorz Sandomierski.

• Bartosz Rymaniak zszedł z prawego skrzydła do środka i oddał niecelny strzał.

• Cetnarski bardzo dobrze wypatrzył wbiegającego w pole karne Miroslava Covilo, jednak zabrakło centymetrów i piłkę przejął obrońca Górnika.

• Słaby strzał Łukasza Tymińskiego z rzutu wolnego.

• Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul na Bartoszu Śpiączce.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomasza Nowaka. Piłka wybita przez pierwszego defensora Cracovii.

• Tomasz Nowak zagrał na lewe skrzydło, tam z piłką pobiegł Grzegorz Piesio, który ostatecznie wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

• Świetny strzał z dystansu Erika Jendriseka. Rodić odbija piłkę na rzut rożny.

• Kolejna akcja Górnika, jednak tym razem zakończona niecelnym strzałem Grzegorza Bonina.

• Leandro sfaulowany przez Denissa Rakelsa.

• Strzał z dystansu Mateusza Cetnarskiego! Piłka po rykoszecie poszybowała tuż obok bramki Rodicia, rzut rożny dla Cracovii.

• Dośrodkowanie Tymińskiego, piłka została wybita i po chwili wróciła do piłkarza Górnika. Kolejna wrzutka i futbolówkę pewnie wyłapał Grzegorz Sandomierski.

• Faul na Bartoszu Śpiączce. Rzut wolny dla łęcznian z prawego sektora boiska.

• Śpiączka wywalczył rzut rożny dla Górnika.

• Bartosz Śpiączka złapany na spalonym.

• Słupek ratuje gości! Grzegorz Piesio dopadł do piłki na 16. metrze, ale piłka trafiła tylko w słupek po technicznym uderzeniu piłkarza Górnika!

• Dośrodkowanie Cetnarskiego w pole karne, na posterunku Silvio Rodić.

• Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, Leandro wybił piłkę na rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Zaczynają piłkarze Górnika!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest 32-letni Paweł Raczkowski z Warszawy.

• Po lewej stronie prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn. Natomiast mecz na ławkach rezerwowych rozpoczną:

Ławka Górnika: Sergiusz Prusak – Paweł Sasin, Jakub Świerczok, Jan Bednarek, Kamil Poźniak, Maciej Szmatiuk, Przemysław Pitry.

Ławka Cracovii: Krzysztof Pilarz – Sreten Sretenović, Deleu, Marcin Budziński, Mateusz Wdowiak, Dariusz Zjawiński, Boubacar Dialiba.

• Najlepszym strzelcem krakowskiej drużyny jest Deniss Rakels, który zdobył w tym sezonie 6 bramek. W zespole łęcznian najlepszym strzelcem jest Grzegorz Bonin, który ma na swoim koncie 4 trafienia.

• Natomiast Cracovia zajmuje 3. pozycję z 21 punktami na koncie. Podopieczni Jacka Zielińskiego wygrali 6 meczów, 3 zremisowali, a 4 razy schodzili z boiska bez zdobyczy punktowej.

• Po 13 kolejkach Górnik Łęczna zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Górnik wygrał 5 spotkań, 3 zremisował i 5 przegrał.

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu Górnik Łęczna – Cracovia. Liczymy dziś na dobry pojedynek i sporą dawkę emocji!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GÓRNIK ŁĘCZNA - CRACOVIA

Górnik Łęczna - Cracovia

Górnik Łęczna - Cracovia LIVE! "Pasy" walczą o fotel wicelidera

Odkąd drużynę "Pasów" przejął Jacek Zieliński, ma ona najokazalszy dorobek punktowy pośród wszystkich drużyn w lidze. Średnia dwóch punktów na mecz jest niezwykle okazała. Nic dziwnego, że zajmuje obecnie trzecie miejsce, a jej postawa jest dla wszystkich niemałym zaskoczeniem.

Swojej szansy piłkarze z Łęcznej na pewno będą upatrywać w tym, że „Pasy” mają za sobą pracowity tydzień. W sobotę mierzyli się z niepokonaną, aż do meczu z nimi, Pogonią Szczecin, a we wtorek grali w ćwierćfinale Pucharu Polski. Chociaż mierzyli się z drużyną pierwszoligową, to lekko nie mieli i zwycięstwo wyszarpali dopiero w samej końcówce.