GKS Bełchatów

0

• Koniec! Ekstraklasa dla Górnika! Dziękujemy za śledzenie relacji, to będzie długa noc na Lubelszczyźnie!

• Żółtko dla Burkhardta za utrudnianie wznowienia gry.

• W 95. minucie boiska opuszcza... Sergiusz Prusak, a na ostatnią minutę jego miejsce zajmuje rezerwowy bramkarz Paweł Socha!

• Cała Łęczna ogląda końcówkę spotkania na stojąco. Wszystko wskazuje na to, że Górnik dowiezie ten rezultat do końca.

• Kontra w wykonaniu gospodarzy, którzy wyszli z przewagą, Bielak podaje na lewo do Cernycha, ten łamie do środka i z 16. metrów fatalnie pudłuje! To nie jest dobry dzień Litwina.

• Hasani otrzymał podanie do pustej bramki od Cernycha, lecz źle dołożył nogę i piłka odbiła się w przeciwną stronę od bramki Zubasa!

• Sasin wyszedł sam na sam z Zubasem, jednak to golkiper gości jako pierwszy doszedł do tego podania i w porę oddalił zagrożenie.

• Baranowski zgrał górną piłkę zagrywaną z lewej flanki w kierunku Flaszki, lecz ten niepilnowany oddał kiepski strzał z powietrza.

• Dobry pomysł na wejście w pole karne miał Sasin, lecz zabrakło mu nieco siły w walce wręcz, przez co piłkę wyłuskali defensorzy GKS-u.

• Mieliśmy krótką przerwę w grze spowodowaną odpalaniem środków pirotechnicznych przez kibiców Górnika. Wcześniej piro użyli także przyjezdni, którzy zameldowali się w liczbie około 100 osób, jednak nie spowodowali oni takiej mgły nad murawą.

• Bożić szybszy od Prokicia, dobre zachowanie stopera gospodarzy

• Sasin z Burkhardtem dobrze rozklepali teraz przed polem karnym Bełchatowa, ten pierwszy odegrał do Cernycha, który bez namysłu wszedł w pole karne i równie szybko stracił piłkę po utraceniu kontroli nad nią.

• Druga zmiana w Górniku. Bielak za Pruchnika.

• Kara dla zawodnika GKS-u za faul taktyczny na Sasinie, ukarany Witasik.

• Bardzo groźnie wyszedł teraz Prokić, prawie sam na sam, lecz bardzo dobrze zaczął spychać go do boku Szmatiuk, który w dodatku zablokował wślizgiem strzał piłkarza z Bełchatowa.

• Dobre zastawienie się przez Hasaniego i faul Baranowskiego w środku pola, po którym można było pokazać żółtko, ale nie zrobił tego arbiter główny spotkania.

• Ostatnia zmiana w GKS-ie, Michalski za kontuzjowanego Flisa.

• Burkhardt dwukrotnie z dystansu, najpierw bardzo słabo lewą nogą po ziemii, lecz piłka błyskawicznie do niego wróciła, więc bez namysłu poprawił z prawej. Tą próbę wyblokowali defensorzy, rzut rożny dla gospodarzy.

• Oraz Sasin za Kalinowskiego w ekipie gospodarzy.

• Małkowski za Ziębę.

• Olszar opuszcza boiska, w jego miejsce Bartosiak

• Futbolówka trafia pod nogi Cernycha, który ustawiony 10 metrów przed bramką fatalnie pudłuje przy próbie technicznego strzału w długi róg bramki!

• Burkhardt świetnie obsłużył teraz wbiegającego za plecami obrońców Kalinowskiego, który ze wszystkich sił starał utrzymać przy piłce i mu się to udało, jednak chwilę później wszystkie jego starania bezmyślnym podaniem zepsół Hasani.

• Burkhardt dobrze podciął piłkę nad obrońcami na dobieg do Hasaniego, którego start był bardzo mizerny, jakby Kosowarowi odjęto wszystkie siły.

• Pruchnik kasuje z prawej strony piłkę spod nóg Witasika. Brunatni wykonują aut, po którym szybko tracą piłkę. Szansa na zbudowanie akcji dla podopiecznych Szatałowa.

• Seria fauli Górników w środkowej strefie boiska. Hasani, Pruchnik, a teraz Burkhardt i goście staną przed szansą z rzutu wolnego na 30. metrze.

• Cernych złamał z prawej flanki do środka wzdłuż linii pola karnego i kropnął podbiciem z lewej nogi, lecz daleko od bramki.

• Goście przedostali się w pole karne Górnika, Witasik oddał niesygnalizowany strzał spod siebie i instynktownie broni Prusak!

• Tym razem to podopieczni Kieresia zaczynają od utrzymywania się przy piłce.

• Drugą odsłonę rozpoczynają przyjezdni! To ich ostatnie 45 minut w Ekstraklasie w tym roku.

• Piłkarze GKS-u Bełchatów już na murawie. Czekamy na gospodarzy.

• W tym momencie arbiter kończy pierwszą część spotkania. W tym momencie Górnik zapewnia sobie utrzymanie bez patrzenia na wynik Ruchu z Zawiszą... w którym bydgoszczanie przegrywają 0:1. Mimo korzystnych wyników mamy nadzieje na jeszcze większe emocje w drugiej odsłonie.

• Kolejna kara indywidualna, tym razem dla Szmatiuka. Sędzia mógł w tej sytuacji zastosować przywilej korzyści, gdyż prawą stroną niepilnowany wychodził Szymorek.

• Hasani przytrzymywany przez Rachwała na 30. metrze od bramki Zubasa. Stały fragment dla gospodarzy

• Zięba pomylił się w dryblingu na prawej stronie. Od autu Górnik.

• Burkhardt dobrze do Kalinowskiego, ten bez kombinacji szukał centralnego podania w pole karne, lecz piłka została podbita przez interweniującego wślizgiem obrońcę, po czym trafiła do Zubasa.

• Decyzje sędziego Kwiatkowskiego wzbudzają bardzo negatywne emocje na trybunach ze względu na swoją kontrowersyjność.

• Burkhardt otworzył sobie teraz autostradę do bramki Zubasa samym środkiem pola karnego, lecz miał piłkę ustawioną na lewą nogę i za wszelką cenę szukał przełożenia na prawą. Po chwili znalazł, ale zbyt lekkim strzałem nabił tylko przebiegającego Kalinowksiego, po czym piłka opuściła pole gry.

• Próba Burkhardta z narożnika pola karnego lewą nogą, dobra siła i wysokość, zabrakło nieco precyzji i odpowiedniej rotacji.

• Kolejne żółto, tym razem dla Rachwała, który przytrzymał wychodzącego z bardzo groźną kontrą Burkhardta.

• Żółta kartka dla Mierzejewskiego za faul w środku pola na Prokiciu.

• Najwyżej w polu karnym wyskoczył Hasani, a kozłującą piłkę sprzed pola karnego uderzył ustawiony tyłem do bramki Olszar. Lekki strzał nie sprawiłby Prusakowi problemów. Tryb przypuszczalny, ponieważ piłka nie leciała nawet w światło bramki.

• Żółta kartka dla Bożicia, który przytrzymał wychodzącego do prostopadłej piłki Olszara. Rzut wolny dla Brunatnych na trzydziestym metrze.

• Prusak łapie przeciągniętą piłkę zagrywaną przez Szymorka z rzutu rożnego.

• Hasani bardzo dobrze przyjął górną piłkę od Prusaka, odwrócił się z obrońcą na plecach, zastawił i zagrał w uliczkę, w którą wbiegł Cernych. Litwin po opanowaniu odegrał do narożnika pola karnego do Burkhardta, który nie wiedział co zrobić z futbolówka, więc zagrał ją na drugi koniec szesnastki do nikogo.

• Cernych otrzymał podanie na lewej stronie pola karnego i podał przed bramkarza, gdzie małe nieporozumienie między Zubasem, a środkowym defensorem wślizgiem wykorzystał Kosowar!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!

• Błąd techniczny Flaszki, po którym wyrzut z autu za darmo wykonywać będą zielono-czarni.

• Zdezorientowany nieco Nikitović przepuszcza piłkę między nogami, na 30. metrze dopada do niej Olszar i strzela błyskawicznie, lecz baardzo wysoko nad poprzeczką. Póki co mało emocjonujący jest dzisiejszy mecz.

• Groźnie pozostawiony bez krycia Prokić uderzył sprzed szesnastki w światło bramki, lecz dobrze wybija Prusak.

• Tak też się stało. Goście dobrze utrzymywali się na prawej stronie połowy Górnika, nagle Prokić podał przez pusty środek na drugą stronę do niepilnowanego Flaszki, jednak jego próba strzału z dystansu pozostawia wiele do życzenia.

• Hasani faulował Rachwała w okolicy ławki rezerwowych Górnika. Teraz to goście będą mieli chwilę wytchnienia i szansę na rozegranie akcji kombinacyjnej.

• Długa piłka od Bożicia do Cernycha, lecz troszeczkę za mocna. Mimo do chwilę później Litwin wywalcza kolejny korner.

• Kalinowski docenia szansę, jaką dziś dostał i walczy w ofensywie jak tylko może, niestety teraz pod jego próbie futbolówkę w starciu bark w bark stracił Mierzejewski, co uruchomiło lewą stronę gości, ale pędzącego Prokicia przed samym polem karnym Prusaka świetnie wyczekał Bożić.

• Po rożnym i małym zamieszaniu w szesnastce piłka trafiła na 40. metr do Burkhardta, który zdecydował się na strzał i mimo znacznej odległości pomylił się o około metr.Niezła próba Filipa.

• Kalinowski zagrał do Cernycha i dobrze wyszedł lewą flanką, gdzie dostał podanie zwrotne, po którym od razu szukał Hasaniego, lecz futbolówkę na korner wybili obrońcy.

• Słowak w swoim stylu strzela z ostrego kąta, lecz dobrze ustawiony Zubas odbija piłkę przed siebie. Dobitka Hasaniego z ostrego kąta tylko w boczną siatkę.

• Pierwsza akcja ofensywna Górnika, wczesniej mieliśmy tylko wymianę podań w obronie. Z boku pola karnego faulowany Cernych, piłkę ustawia Mraz.

• I zaczęli! Od środka zawodnicy Górnika Łęczna.

• Górnik zagra dziś w zielono-czarnych, natomiast GKS w białych strojach. Obie jedenastki już na murawie!