Górnik Łęczna 0 - 0 Jagiellonia Białystok

Górnik Łęczna

0

Jagiellonia Białystok

0

• Koniec spotkania. Gospodarzom nie udało się udokumentować wyraźnej przewagi w drugiej części spotkania. Zapraszamy na kolejne relacje!

• Żółtko dla Pruchnika

• Gramy 4 minuty dłużej

• Żółta dla Kalinowskiego

• Gajos z wolnego, Pazdan z główki i Prusak ratuje Górnika szybką interwencją!

• Także Romanchuk za Frankowskiego.

• Kalinowski za Burkhardta.

• Bonin łamie akcję do środka i strzela jak z armaty, ale po raz kolejny nad poprzeczką.

• Prusak wyczuł teraz sytuację, wychodząc do prostopadle zagrywanej piłki w kierunku Piątkowskiego.

• Bożoka zastępuje Paweł Buzała.

• Żółtą kartką ukarany rezerwowy Górnika Łęczna, Veljko Nikitović.

• Pruchnik za Kaźmierczaka.

• Słupek!!!! Tomasz Nowak strzela z narożnika szesnastki, piłka odbija się po drodze od obrońcy, mija Drągowskiego i trafia w słupek! Chwilę później Bonin ratując sytuację zagrywa do Cernycha, ten strzela po ziemi, ale piłkę sprzed bramki wślizgiem wybija Baran! Całość zakończyć próbował jeszcze Mraz, który poślizgnął się przy oddawaniu strzału i posłał futbolówkę nad poprzeczką.

• Mraz lewą nogą na krótki słupek, lecz interweniuje Drągowski!

• Żółtko dla Barana za faul na skraju pola karnego na Bożoku.

• Zmiana w ekipie gości, Pawłowski za Dzalamidze

• Kaźmierczak ogląda żółtko za faul taktyczny na Gajosie.

• Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok

• Tomasz Nowak z wolnego pod poprzeczkę, lecz efektownie na rożnego wybija Drągowski!

• Pazdan fauluje Cernycha na skraju pola karnego, za co ogląda żółtą kartkę!

• Piątkowski wychodzi teraz sam na sam, lecz wcześniej podniesiona chorągiewka sędziego liniowego.

• Drągowski ucierpiał teraz wskutek interwencji po strzale Bożoka.

• Przed Mierzejewskim otworzył się teraz cały środek, z czego boczny obrońca skorzystał. Poprowadził piłkę przed samo pole karne i uderzył, jednak jego próba zablokowana.

• Rafał Grzyb z pierwszej piłki z dystansu. Moc była, gorzej z celnością.

• Dobra kombinacja podań w środku pola i przerzut Nowaka do napierającego lewą stroną Mraza. Ten próbował wrzutki z pierwszej piłki, ale futbolówka odbija się najpierw od obrońcy Jagielloni, a potem od samego Słowaka. Aut dla gości.

• Wasiluk z wolnego, jednak lot piłki kontrolował Prusak, który wznowi grę od bramki.

• Druga żółta kartka dla piłkarza Górnika, tym razem ukarany Bożić za faul na Piątkowskim.

• Lewą nogą z dystansu szczęścia próbował Kaźmierczak, jednak znacznie się pomylił.

• Cernych do nadbiegającego Mierzejewskiego sprzed linii końcowej, jednak tego w ostatniej chwili uprzedza Pazdan.

• Mecz od początku nabiera rumieńców. Przed momentem w polu karnym przedzierał się Bożok, jednak nie zdołał wywalczyć nawet rożnego.

• Bonin ogrywa w swoim stylu Gajosa, zwodząc do linii końcowej boiska i wycofuje do Cernycha. Litwin strzela po ziemi w kierunku dalszego słupka, jednak bardzo dobrze zachował się Drągowski!

• W odpowiedzi groźnie z narożnika pola karnego Piątkowski, którego strzał nieznacznie mija dalszy słupek bramki Prusaka!

• Piłka w siatce, ale gola nie ma! Cały stadion w euforii, jednak sędzia liniowy dopatrzył się spalonego! Cała sytuacja powstała ze strzału Burkhardta i obronie Drągowskiego, który wypluł piłkę. Tę dobił skutecznie Bożok i to on znajdował się na pozycji spalonej.

• Burkhardt z prawej flanki podcinką do wbiegającego Bonina, który nie zdecydował się jednak na strzał. Chwilę później wyręczył go Mierzejewski, który skiksował.

• Od środka Górnicy!

• Jako pierwsi na murawę stadionu wybiegają zawodnicy gospodarzy. Za chwilę zaczynamy drugą część spotkania!

• Tymczasem ja jestem Państwu winny ławki rezerwowych. Ławka Jagielloni: Słowik, Tymiński, Romanchuk, Pawłowski, Leimonas, Mystkowski, Jasiński

• Ławka Górnika: Rodić, Nikitović, Sasin, Kalinowski, Buzała, Pruchnik, Kalkowski

• Chwilę później arbiter kończy pierwszą część spotkania.

• I w końcówce świetną sytuację stworzyli sobie goście. Dzalamidze z lewej flanki zagrał do środka do Frankowskiego, ten zamarkował kilka razy strzał i wyłożył piłkę jak na tacy na prawą stronę do Gajosa, który strzałem z pierwszej piłki znacznie się myli!

• Spróbował z dystansu również Bonin, lecz jego próba z 30 metrów nie mogła zaskoczyć golkipera z Białegostoku.

• Szmatiuk świetnie za plecy obrońców do Bożoka, ten zgrywa do Cernycha, którego już lepsza próba znów zatrzymuje się na ciele obrońcy. Dobijać próbował jeszcze Mraz, lecz w gąszczy nóg ciężko było coś zrobić. Końcówka zdecydowanie pod dyktando gospodarzy.

• Bonin do Bożoka, ten na lewo do Mraza, lecz silne podanie po ziemi odbija się od obrońcy.

• Kiks Wasiluka we własnym polu karnym, po którym strzału lewą nogą zza szesnastki próbował Nowak, jego próba jednak bardzo marna.

• Mraz zabiera piłkę Baranowi na lewym skrzydle. Lepiej fizycznie wyglądają dziś gospodarze, jednak nie przekłada się to na znaczny obraz ich przewagi. Mecz jak do tej pory dosyć wyrównany.

• Próba Grzyba z dystansu bardzo nieudana.

• Gajos z rożnego, a Prusak mimo korzystnego lotu piłki, decyduje się na piąstkowanie.

• Świetny dziś debiutujący Burkhardt z łatwością zabiera piłkę Wasilukowi w pojedynku biegowym.

• Futbolówkę po wrzutce znów wybijają obrońcy, a Burkhardt kiksuje próbując dobitki.

• W odpowiedzi kolejny rożny wywalczony przez Bonina.

• Mocny strzał sprzed szesnastki Gajosa mija poprzeczkę bramki Prusaka. Zawodnikowi gości zabrakło do celu kilku metrów.

• Centra Nowaka wprost na głowę Cernycha, który musiał jednak cofnąć się o krok by sięgnąć piłkę, przez co jego strzał pozbawiony był jakiejkolwiek siły. Futbolówka w rękach Drągowskiego.

• Przerzut przez całą Szerokość najpierw od Burkhardta do Mraza, zaraz potem od Nowaka do Bonina, który wywalczył kornera.

• Kolejny strzał z dystansu Burkhardta, który najpierw położył na ziemię jednego z rywali, jednak piłka zatrzymuje się pod nogą interweniującego w głębi obrońcy.

• Dzalamidze próbował ograć Mierzejewskiego, jednak w dosyć nieudolny sposób wygonił się za linię końcową boiska.

• Świetny odbiór Burkhardta, kiedy przyjezdni wychodzili z groźną kontrą. Ostatni nabytek Górnika otrzymuje gromkie brawa od publiczności za to wejście.

• Z wolnego dośrodkowuje teraz Gajos, futbolówka zmierza za linię obrony, jednak interweniuje Prusak. Bramkarz Górnika wypluł co prawda piłkę, lecz zdążył z jej przejęciem Mierzejewski.

• Groźny strzał z dystansu Filipa Burkhardta przechodzi nieznacznie nad poprzeczką!

• Teraz z akcją wyszła Jaga, jednak podanie z lewej flanki Frankowskiego skutecznie wybija Szmatiuk.

• Wysokie dośrodkowanie Mraza po podaniu Burkhardta, lecz radzi sobie z nim Drągowski.

• Pierwszy raz zrobiło się goręcej w polu karnym Jagielloni. Bonin miał odsuniętą całą prawą stronę i wykorzystał to prowadząc piłkę do samej szesnastki, tam od prawej ręki wypuścił obiegającego go Cernycha, lecz podanie do środka Litwina zostało zablokowane.

• Bonin nie zrozumiał się teraz z Cernychem, jednak piłkę po chwili wyłuskuje Bożok. Słowak popędził lewą flanką i sprzed linii końcowej podawał do Litwina, którego strzał odbił Wasiluk, a dobitka Kaźmierczaka przeszła daleko obok bramki.

• Żółta kartka z samego początku dla Macieja Szmatiuka.

• Po kornerze wybijają obrońcy, lecz szybką kontrę przerywa w świetny sposób Bożok. Chwilę później Burkhardt traci kontrolę nad piłką, która opuszcza plac gry.

• Okres mozolniejszego rozgrywania piłki przez gości, co przerywa teraz Kaźmierczak do spółki z Bożokiem. Z atakiem pozycyjnym wychodzi Górnik i szybko wywalcza rzut rożny.

• Pierwszy zryw Górnika. Po odbiorze Mierzejewskiego, crossowym podaniem do Mraza popisał się Burkhardt, dośrodkowanie Słowaka wybija jednak Wasiluk.

• Wysoko rozpoczęli przyjezdni. Cały czas stacjonują przed polem karnym Górnika, którego defensywa nie pozwala im póki co na dojście do sytuacji strzeleckiej.

• I gramy! Od środka goście!

• Oba zespoły w swoich stałych strojach. Górnik na zielono-czarno, Jaga na żółto-czerwono. Za chwilę zaczynamy!

• Trybuny główne stadionu są dziś zapełnione niemal do pełna. Sektor gości również wypełnił się prawie w 100%. Niska frekwencja panuje natomiast póki co na Trybunie B, na której prowadzony jest doping Górników.

• Oba zespoły mają dziś o co grać. Górnik w przypadku zwycięstwa może wspiąć się nawet na 6. lokatę. Dwie pozycje wyżej przy zwycięstwie zajmować może natomiast klub z Białegostoku.

• Aura nad Lubelszczyzną nie rozpieści dzisiaj kibiców, czego nie mogą powiedzieć piłkarze. Temperatura sięga około 15 stopni, niebo jest lekko zachmurzone, ale póki co nie zapowiada się na deszcz. Murawa do gry jak zawsze przygotowana jest perfekcyjnie.

• W obu wyjściowych jedenastkach nie zabraknie dzisiaj niespodzianek. W bramce Jagi wystąpi dziś 17-letni Bartłomiej Drągowski, natomiast w zespole Górnika debiut przed własną publicznością zaliczy Filip Burkhardt kosztem Shpetima Hasaniego, który do spółki z Szałachowskim nie znalazł się nawet w meczowej osiemnastce.

• Witamy ze stadionu w Łęcznej! Za około 20 minut pierwszy gwizdek w starciu pomiędzy Górnikiem a Jagiellonią Białystok.