Górnik Łęczna 3 - 2 Jagiellonia Białystok

3

Jagiellonia Białystok

2

• Dziękujemy za śledzenie relacji z dzisiejszego spotkania. Zapraszamy na kolejne relacje przeprowadzane przez nasz portal. Miłego wieczoru!

• Koniec spotkania! Górnik Łęczna wygrał z Jagiellonią Białystok 3:2 po bardzo emocjonującym spotkaniu!

• Rodić ukarany żółtą kartką za grę na czas.

• Rzut wolny dla Jagiellonii. Głową uderzał... Drągowski, jednak niecelnie.

• Arbiter doliczył 3 minuty.

• Przyblokowany strzał Bonina i piłka ląduje w rękawicach Drągowskiego.

• Grzegorz Bonin wywalczył rzut rożny dla Górnika.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Boisko opuścił Grzegorz Piesio, a w jego miejsce wszedł 32-letni Paweł Sasin.

• Dośrodkowanie w pole karne Górnika, Grzelczak strzela tuż obok bramki.

• Piesio wbiegł w pole karne, jednak jego strzał został zablokowany.

• Żółta kartka dla Radosława Pruchnika.

• Drągowski! Dwie kapitalne interwencje bramkarza Jagiellonii Białystok!

• Niepewne zachowanie defensorów Górnika, ale ostatecznie piłka wylądowała w rękawicach Rodicia.

• Strzał Tarasa Romanczuka zablokowany, rzut rożny dla gości.

• Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Z boiska zszedł Bartosz Śpiączka, a na placu gry zameldował się Jakub Świerczok.

• Ostatnia zmiana w zespole Probierza. Fedor Cernych wszedł w miejsce Filipa Modelskiego.

• Ależ sytuacja Jagiellonii! Vassiljev popędził prawym skrzydłem, dograł w pole karne, jednak dobrze zainterweniował obrońca Górnika.

• Mocny strzał Estończyka, rykoszet i świetna interwencja bramkarza Górnika. Rzut rożny dla przyjezdnych.

• Faulowany Taras Romanczuk. Vassiljev ustawił piłkę.

• Grzegorz Piesio sfaulowany przez Filipa Modelskiego. Zawodnik Jagiellonii otrzymał żółtą kartkę.

• Nowak dograł do niewidocznego w drugiej połowie Grzegorza Bonina. Kapitan Górnika zdecydował się na strzał zza pola karnego. Drągowski nie zdążył z interwencją i Górnik znów na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOL! 3:2 dla Górnika, gol Grzegorza Bonina!

• Zaostrzyło się spotkanie w Łęcznej. Bonin sfaulowany przy linii bocznej boiska.

• Dośrodkowanie Vassiljeva, po chwili faul Karola Mackiewicza i żółta kartka dla piłkarza Jagiellonii.

• Faulowany Piotr Grzelczak. Kolejny rzut wolny dla gości.

• Zmiana w drużynie Michała Probierza. Karol Świderski zmienił na boisku Przemysława Frankowskiego.

• Jagiellonia wykonywała rzut wolny, później rzut rożny. Oba stałe fragmenty bez efektów dla gości.

• Żółta kartka dla Łukasza Tymińskiego.

• Bez większego zagrożenia pod bramką Drągowskiego po tym rzucie wolnym.

• Śpiączka sfaulowany przez Rafała Augustyniaka.

• Uderzenie z dystansu Mackiewicza, jednak piłka ląduje w rękawicach Rodicia.

• Mackiewicz dograł do Grzelczaka, napastnik Jagiellonii uderzył po ziemi, ale Rodić nie zdołał wybronić tego strzału. Wydaje się, że bramkarz Górnika powinien obronić ten strzał.

• GOOOOOOOOL! Piotr Grzelczak zdobywa gola na 2:2!

• Błąd Leandro, który podał do... Grzelczaka. Napastnik Jagiellonii uderzył na bramkę, ale Rodić popisał się dobrą interwencją.

• Czas na drugą część spotkania.

• Bardzo dobra połowa w Łęcznej. Górnik do przerwy prowadzi 2:1, choć mógł prowadzić wyżej. Jagiellonia złapała kontakt tuż przed końcem pierwszej połowy, dlatego druga połowa zapowiada się bardzo interesująco. Wracamy za kilka chwil.

• Koniec pierwszej części spotkania. Górnik Łęczna prowadzi z Jagiellonią 2:1.

• Piesio mógł jeszcze zdobyć bramkę, jednak jego strzał okazał się niecelny.

• Rzut rożny dla łęcznian po wybiciu Frankowskiego.

• Leandro chciał wybić piłkę głową, jednak... dograł do Frankowskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Górnika. Frankowski oddał mocny strzał i piłka wylądowała w siatce gospodarzy!

• GOOOOOOOOL! Frankowski strzela kontaktową bramkę!

• Jagiellonia w natarciu. Najpierw dobra interwencja Rodicia, po chwili rzut rożny dla gości.

• Grzegorz Piesio otrzymał świetne podanie od Grzegorza Bonina. Piesio wbiegł w pole karne i technicznym strzałem po dalszym słupku pokonał Drągowskiego. Bardzo ładna bramka!

• GOOOOOOOOOL! 2:0 dla Górnika! Grzegorz Piesio strzelcem bramki.

• Blisko drugiego gola! Piesio otrzymał podanie od Śpiączki i mocno uderzył po ziemi, ale Drągowski zdążył z interwencją i gospodarze będą wykonywać tylko rzut rożny.

• Zmiana również w zespole Jagiellonii. Konstantin Vassiljev zmienił Alvarinho.

• Potrzebna zmiana. Łukasz Tymiński zastępuje na boisku Nikitovicia.

• Groźnej kontuzji doznał Veljko Nikitović.

• Nowak podał w tempo do wychodzącego na wolne pole Śpiączki. Zawodnik Górnika strzela tuż obok interweniującego Drągowskiego. 1:0 dla gospodarzy!

• GOOOOOOOOL! Bartosz Śpiączka, 1:0 dla Górnika!

• Rodić pewnie złapał piłkę.

• Zablokowane dośrodkowanie Tomasika i kolejny korner dla podopiecznych Michała Probierza.

• Piłkę wybili obrońcy pod nogi Przemysława Frankowskiego. Strzał piłkarza "Jagi", rykoszet i kolejny rzut rożny dla przyjezdnych.

• Rzut rożny dla Jagiellonii Białystok.

• Nieco spokojniej zrobiło się na placu gry. Przy piłce łęcznianie, którzy powoli konstruują nowy atak.

• Kolejna akcja gospodarzy! Grzegorz Piesio wbiegł z piłką w pole karne, chciał dograć do Śpiączki na czystą pozycję, jednak na wysokości zadania stanęła defensywa Jagiellonii, która zażegnała niebezpieczeństwo.

• Teraz zagrożenie pod bramką gospodarzy! Grzyb zagrał dalekie podanie w pole karne, tam odnalazł się Mackiewicz, jednak oddał niecelny strzał na bramkę Górnika.

• Kolejny faul Grzegorza Piesio na Filipie Modelskim.

• Mamy jeszcze rzut rożny dla Górnika po interwencji Tomasika.

• Świetna kontra gospodarzy! Piesio otrzymał piłkę na wolne pole od Bonina, następnie dograł do Tomasza Nowaka, jednak napastnik Górnika nie trafił do bramki!

• Grzegorz Piesio sfaulował Filipa Modelskiego na połowie Jagiellonii.

• Łęcznianie rozgrywają futbolówkę na własnej połówce.

• Strzał z dystansu Tomasza Nowaka, jednak piłkę pewnie wyłapał bramkarz Jagiellonii.

• Dobra interwencja Leandro we własnym polu karnym.

• Obyło się bez zagrożenia pod bramką Górnika.

• Strzał z dystansu Grzelczaka, piłka odbija się od jednego z defensorów gospodarzy i Jagiellonia będzie wykonywać rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek sędziego Jakubika! Przy piłce podopieczni Michała Probierza.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry. Za chwilę początek spotkania!

• Natomiast Jagiellonia na wyjeździe raz wygrała, raz zremisowała i odniosła trzy porażki.

• W obecnym sezonie Górnik grał jako gospodarz pięciokrotnie. Dwa mecze łęcznianie wygrali, a trzy razy schodzili z boiska bez zdobyczy punktowej.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Krzysztof Jakubik.

• Górnik Łęczna i Jagiellonia Białystok po 11 rozegranych kolejkach mają na swoim koncie po 14 punktów.

• Znamy już składy obu drużyn, więc czas przedstawić piłkarzy rozpoczynających spotkanie na ławce rezerwowych:

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak, Łukasz Tymiński, Maciej Szmatiuk, Paweł Sasin, Jan Bednarek, Wojciech Kalinowski, Jakub Świerczok

Jagiellonia Białysotk: Krzysztof Baran, Jonatan Straus, Igors Tarasovs, Jacek Góralski, Konstantin Vassilijev, Fedor Cernych, Karol Świderski.

• Witamy i serdecznie zapraszamy na relację tekstową z meczu Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.