Górnik Łęczna

3

Korona Kielce

2

• Kapitalny mecz w Łęcznej to dopiero zapowiedź kolejnych dzisiejszych spotkań Ekstraklasy. Już o 18 lider z Gliwic zmierzy się z Lechią Gdańsk, z kolei w Krakowie Wisła podejmie Podbeskidzie. Zapraszamy do śledzenia naszych relacji na Ekstraklasa.net!

• Koniec spotkania w Łęcznej. Górnik wygrywa po kapitalnym meczu 3:2. Korona już w 8. i 17. minucie prowadziła po golach Pawłowskiego i Cabrery 2:0, ale sędzie Stefański podyktował jeszcze przed przerwą dwie jedenastki dla Górnika. Obie wykorzystał Jakub Świerczok. Napastnik z Łęcznej w 2. połowie strzelił jeszcze gola na 3:2 w 70. minucie spotkania i dał gospodarzom upragnione zwycięstwo!

• Sędzia Stefański dolicza aż 4 minuty!

• Świerczok żegnany brawami za hat-tricka. Zastępuje go Śpiączka.

• Zmiana w Górniku - Barreno za Bonina.

• Rozpoczęła się ostatnia minuta. Korona próbuje cokolwiek zrobić, ale jest bezradna.

• Trafford uderza co sił w nodze, ale strzał zablokowany przez Tymińskiego.

• Górnik nawet w ostatnich minutach prezentuje się dużo lepiej od gości. Korona ciągle sprowadzona jest do obrony we własnym polu karnym. Gospodarze kontynuuje serię rzutów rożnych...

• ... a Aankoura zmieni Sekulski.

• 20-letni Zając wchodzi za Pawłowskiego.

• Strzał Pawłowskiego, który otrzymał piłkę w polu karnym, ale jego słaby strzał wyłapał bramkarz. W odpowiedzi Piesio popisuje się podobną akcja, ale jego wrzutka nie dotarła do kolegów.

• Zmiana w Górniku. Tymiński za Danielewicza.

• Ostatni kwadrans tego widowiska w Łęcznej!

• Korona bierze się do roboty. Aankour potężnie uderza z 30 metrów, ale Bartkus pewnie broni.

• Piesio znalazł się na skrzydle i wrzucił z prawego skrzydła. Do piłki dopada Świerczok, który finalizuje cała akcję strzałem głową! 3:2!!!!

• Gooooollll!!!! Świerczok!!!!!!

• Świerczok w odpowiedzi!v Napastnik z Łęcznej mocno strzela, Małkowski broni, Bonin dobija, Małkowski znów broni! Popis bramkarza Korony!

• Sierpina wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego i Cabrera wyskoczył do niej najwyżej. Hiszpan uderzył, ale Bartkus łapie futbolówkę w ręce.

• Pruchnik kopnięty w polu karnym w twarz. Chwila przerwy.

• 3833 - tylu kibiców zawitało dziś na stadionie w Łęcznej.

• Ofensywne wejście Piesia, który oddał centrostrzał na bramkę Korony - piłka nie trafiła do żadnego z partnerów i wylądowała nad poprzeczką.

• Godzina gry za nami! Po szalonej pierwszej połowie oba zespoły opadły nieco z sił, choć gospodarze dalej próbują udokumentować swoją przewagę. Tak jak chociażby przed momentem, gdy niezłym strzałem popisał się Pitry. Bezbłędnie jednak broni Małkowski.

• Mierzejewski jako pierwszy z ekipy gospodarzy zarabia żółta kartkę.

• Jovanović próbował coś samodzielnie wskórać, ale jego prostopadłe podanie wyłapał golkiper Górnika.

• Górnik póki co w natarciu! Korona wyraźnie cofnęła się i chce bronić wyniku, co by nie mówić, korzystnego. Górnik próbuje akcji skrzydłami, ale podopieczni Brosza świetnie przesuwają się całymi formacjami obrony i pomocy.

• Świeżo wszedł, a juz ukarany! Trafford z kartonikiem za faul na w środku pola.

• W przerwie nastąpiła zmiana w ekipie gości - Rymaniaka zastąpił Trafford.

• Korona rozpoczyna drugą połowę, miejmy nadzieję równie emocjonującą!

• Koniec pierwszej fenomenalnej połowy na obiekcie w Łęcznej! Korona prowadziła już 2:0, ale sędzia Stefański dwukrotnie wskazał na wapno! Gospodarze mieli przewagę i w pełni zasłużyli na remis, o ile nie na prowadzenie. Za chwilę emocji ciąg dalszy!

• Sędzia Stefański zakończył kapitalną pierwszą połowę w Łęcznej!

• Zawodnicy pograją minute dłużej.

• Świetnak indywidualna akcja Jakuba Świerczoka. Napastnik z Łęcznej wpadł w pole karne i płaskim podaniem wzdłuż bramki szukał partnerów. Małkowski zdołał wyłapać futbolówkę.

• Wierchowcow za faul w polu karnym został ukarany kartonikiem!

• Gooooollll!!!!! Świerczok lekką podcinką pewnie egzekwuje jedenastkę! 2:2!

• Ponownie karny dl Górnika!!!! Tym razem faulował Wierchowcow!

• W odpowiedzi Sierpina, który dostał piłkę przed polem karnym, ale obrońcy zablokowali jego strzał.

• Świerczok znów straszy. Tym razem strzelał lewą noga sprzed pola karnego, ale niecelnie.

• Bonin ruszył na bramkę Korony, ale był na spalony,.

• Pół godziny gry za nami! Górnik ma wciąż przewagę. Ale w najwazniejszej statystyce prowadzi Korona.

• Na stadionie w Łęcznej chwila spokoju. Oba zespoły postanowiły nieco zwolnić. Górnik i Korona rozgrywają teraz piłkę głównie w środku boiska.

• 25 minut za nami! Niesamowite tempo i temperatura spotkania w Łęcznej. Choć to Górnik przeważa, Korona wciąż prowadzi.

• Kolejna szansa Górnika. Tym razem oko w oko z Małkowskim stanął Jakubik, który indywidualnie wdarł się w pole karne. Bramkarz Korony broni pewnie!

• Kolejny obrońca Korony ukarany kartką! Tym razem Dejmek.

• Gooooooollll!!!!! Świerczok pewnie wykorzystuje jedenastkę!

• Świerczok sfaulowany w polu karnym!!! Rzut karny dla Górnika!!! Faul Pawłowskiego!

• Fantastyczna asysta Aankoura, który wyłożył piłkę Cabrerze jak na tacy a ten wpakował piłkę do pustej bramki! Błąd bramkarza Górnika, który wyszedł za daleko od bramki. 2:0!

• Gooooollllllll!!!!!!!! Cabrera!

• Pierwsza kartka dla Korony - ukarany Sylwestrzak.

• Świerczok dwoi się i troi. Teraz spróbował pokonać Małkowskiego z rzutu wolnego, ale bezskutecznie.

• Kapitalny strzał Jakuba Świerczoka, piłka uderzona z ok. 20 metrów odbiła się od poprzeczki, a następnie od ziemi i wróciła na boisko. Bonin chciał dobić, ale nie udało mu się. Gorąco w Łęcznej!

• Piesio popisuje się fantastycznym strzałem, ale tuż nad bramką Małkowskiego!

• Wrzutka Sierpiny z prawej strony boiska, doskonałe przyjęcie Pawłowskiego w polu karnym, który obraca się z piłką i uderza na bramkę! Bartkus bez szans! 1:0!

• Gooooolll!!!! Pawłowski!!!!!

• Korona próbuje odpowiedzieć. Sierpina wrzuca piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale strzał Rymaniaka beznadziejny. Od bramki Bartkus.

• Kolejny strzał Świerczoka. Tym razem Małkowski pewnie broni.

• Na razie gospodarze dominują, dość szybko i celnie rozgrywają piłkę próbując zaskoczyć zdezorientowaną Koronę.

• Fantastyczna okazja Świerczoka! Zawodnik wpadł z piłką w pole karne i uderzył mocno, ale piłka wylądowała na słupku bramki Małkowskiego!

• Mecz od środka rozpoczęli gospodarze.

• Zaczynamy!

• Arbitrem meczu jest Daniel Stefański!

• Oba zespoły zagrają w swoich tradycyjnych barwach.

• Ciekawostka: W ostatnich 4 meczach Korony padło tyle samo bramek co...w poprzednich czternastu!

• Mecz rozpocznie się już za 10 minut!

• Rezerwowi Korony Kielce: Trela, Trafford, Cebula, Gabovs, Grzelak, Zając, Sekulski.

• Rezerwowi Górnika Łęczna: Prusak, Nikitović, Tymiński, Bednarek, Śpiączka, Bielak, Barreno.

• Fani zespołu z Kielc będą dziś liczyć na swojego superstrzelca Airama Cabrerę. Hiszpan w dwóch spotkaniach zdołał strzelić 4 bramki, w tym hat-tricka w meczu z Lechią. Gospodarzy do boju ma jak zwykle poprowadzić Bonin przy wsparciu Piesia, Pitrego i Świerczoka. Biorąc pod uwagę fakt, iż w dwóch meczach Korony padło 11 bramek, możemy liczyć na sporo emocji. Inna sprawa, że w meczach Górnika padły tylko dwie...

• Sytuacja w tabeli łęcznian i kielczan jest niemal identyczna. Górnik i Korona zgromadziły dotychczas po 27 punktów i zajmują 9. i 10. pozycję w tabeli.

• Swoją opinia na temat rywali podzielił się z koeli Krzysztof Danielewicz:

• Poniżej wypowiedź Marcina Brosza przed spotkaniem z ekipa Górnika:

• Goście z Kielc przegrali na start sezonu z Pogonią Szczecin 3:2, choć prowadzili do 58. minuty spotkania 2:0. Tydzień później zdołali zmazać plamę ze Szczecina i pokonali gdańską Lechię 4:2.

• Gospodarze z Łęcznej rozpoczęli przerwę zimową na remis - najpierw bezbramkowo zremisowali z liderem z Gliwic, z kolei w następnej kolejce wywieźli punkt z Krakowa po remisie z Wisłą 1:1.

• Oba zespoły spotkały się ze sobą jesienią - wówczas to Górnik Łęczna pokonał Koronę na jej stadionie po golach Bonina i Piesia. Obaj wystąpią także w dzisiejszym spotkaniu.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania w ramach 24. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Łęczna i Koroną Kielce! Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji.