1

Lech Poznań

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Gospodarze bardzo mądrze rozegrali to spotkanie. W drugiej połowie nie pozwolili Lechowi mocniej zagrozić własnej bramce. Sami z kolei mieli swoje szanse. Przede wszystkim, Zielono-Czarni oddali więcej strzałów na bramkę Lecha, co pokazuje, że pomimo sporej przewagi Kolejorza w posiadaniu piłki (61% - 39%), to defensywa Górnika, a zwłaszcza Lukas Bielak, była dziś bardzo dobrze dysponowana.

• Lech ponownie nie wykorzystał szansy na wyprzedzenie Legii, ale jest jeszcze szansa, że zredukują stratę punktową do zaledwie 1 "oczka". Warunkiem koniecznym jest natomiast porażka Legii z rozpędzonym Zawiszą.

• Koniec meczu! Lech nie zasiądzie dziś na fotelu lidera! Górnik 1:1 Lech!

• I żółta kartka dla Jevticia, który bardzo mocno demonstrował swe niezadowolenie.

• I kartonik dla Nowaka..

• Ojoj, jeszcze zamieszanie... Nowak taktycznie faulował Hamalainena, który bardzo dynamicznie biegł z kontrą. Doszło do przepychanek..

• Hamalainen! Dobry strzał sprzed szesnastki, ale Prusak spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem, bo piłka przeleciała nad bramką.

• A sędzia doliczył 3 minuty

• Dominacja Kolejorza w ostatnich minutach, piłkarze Macieja Skorży praktycznie nie schodzą z połowy rywala.

• Wrzutka Kędziory, był tam Kownacki, ale w porę zainterweniował Burkhardt, który wyekspediował piłkę poza pole karne.

• Wrzutka Jevticia z rzutu wolnego, ale pewnie łapie piłkę golkiper gospodarzy.

• Cernych zagrał "na ślepo" w pole karne - do nikogo.

• Dobra wrzutka Kędziory w pole karne Zielono-Czarnych, ale dobre zachowanie Bielaka, który wybił piłkę.

• Była szansa dla gospodarzy! Bonin miał okazję na bramkę, nawinął jednego z obrońców, ale zrobił to zbyt mocno i piłkę spod nóg wybił mu Henriquez!

• Z boiska schodzi również strzelec gola dla Lecha - Zaur Sadajev, a w jego miejsce Vojo Ubiparip.

• Długa piłka Burkhardta do wchodzącego Cernycha, ale zbyt mocne zagranie i piłkę pewnie łapie Gostomski.

• 6 143 - tylu widzów zasiadło dziś na stadionie w Łęcznej.

• Kolejna zmiana, tym razem plac gry opuszcza strzelec bramki dla gospodarzy - Filip Rudik, a w jego miejsce inny Filip - Burkhardt.

• Ładna akcja gospodarzy, ale w kluczowym momencie Hasani nie miał pomysłu na zagranie, ale wywalczył rzut rożny.

• Wrzutka Jevticia, ale pewnie chwycił piłkę Sergiusz Prusak.

• Formella wywalczył rzut rożny dla Lecha.

• Zmiana w Górniku, z boiska schodzi Evaldas Razulis, a w jego miejsce wchodzi Shpetim Hasani.

• Żółta kartka dla Szmatiuka, który taktycznie faulował Sadajeva.

• Była szansa dla Górnika, ale Mierzejewski oddał bardzo słaby strzał. Gospodarze utrzymywali się przy piłce, ale głupią stratę zanotował w środku pola Rudik.

• Potężny strzał Jevticia z woleja, ale piłka trafiła w Nikitovicia!

• Zmiana w Lechu, Dariusz Formella zmienia Gergo Lovrencsicsa.

• Żółta kartka dla Mierzejewskiego za faul na Henriquezie.

• ALEŻ SZANSA DLA GÓRNIKA! Cernych wparował w szesnastkę Lecha, przełożył sobie piłkę na prawą nogę, ale jego strzał wybronił Gostomski! To powinien być gol!

• Uderzenie Lovrencsicsa, ale pewnie broni Prusak.

• Sadajev chciał minąć Bielaka, ale ten znakomicie wyłuskał piłkę spod jego nóg.

• Ładne rozciągnięcie gry na prawą stronę, Mierzejewski popędził z futbolówką w stronę pola karnego Lecha, ale następnie podał bardzo źle i przy piłce goście.

• NOWAK! Zawodnik Górnika zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów, ale trafił prosto w Gostomskiego.

• Lech wygląda lepiej od rywala w drugiej odsłonie tego meczu. Goście częściej atakują i wyglądają na bardziej zmotywowanych.

• Brzydkie wejście nakładką Cernycha, zasłużona żółta kartka dla Litwina.

• Dobry strzał Mraza, ale równie dobra interwencja Gostomskiego.

• Mierzejewski dobrze przejął podanie do Henriqueza, aut dla gości.

• Od razu zmiana w drużynie Górnika, za kontuzjowanego Bozicia na plac gry wchodzi Nikitović

• Gwizdek sędziego i Kolejorz rozpoczyna drugie 45 minut!

• Piłkarze z powrotem na placu gry, za chwilę Lech rozpocznie drugą połowę.

• Mecz nie jest prowadzony w zbyt szybkim tempie, ale jest wyrównany. Lech dłużej utrzymuje się przy piłce, jednak nie stwarza zbyt wielu okazji podbramkowych. Gospodarze starają się raz po raz "ukąsić" Lecha. Raz się to nawet udało, a fantastyczną bramkę zdobył Rudik. W doliczonym czasie wyrównał Sadajev, który wykorzystał dośrodkowanie Gergo Lovrencsicsa z rzutu rożnego. W drugiej połowie z pewnością czekają nas spore emocje, bo Lech będzie chciał tym razem wykorzystać szansę i wskoczyć na fotel lidera T-Mobile Ekstraklasy, gospodarze natomiast będą chcieli przybliżyć się do grupy mistrzowskiej.

• Sędzia Tomasz Musiał kończy pierwszą odsłonę meczu! Górnik remisuje z Lechem 1:1! Wracamy za kwadrans!

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa, Sadajev dobrze zgubił krycie Patrika Mraza i ładnie, z woleja, pokonał Prusaka i wyrównał stan meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL ZAUR SADAJEV!! KOLEJORZ WYRÓWNUJE!!

• Korner dla Lecha, wywalczony przez Sadajeva.

• 2 minuty doliczone do regulaminowego czasu.

• KOWNACKI!! To była świetna szansa zawodnika Lecha! Dostał on długie podanie z głębi pola, wbiegł w pole karne, ale uderzył fatalnie!

• Mięciutkie dośrodkowanie Mierzejewskiego, ale piłka wybita przez Arajuuriego.

• Bonin pada w polu karnym, kibice i domagają się rzutu karnego, ale sędzia wymownym gestem wskazuje zawodnikowi Górnika, by ten podniósł się z murawy.

• Okres "kopaniny". Niewiele dzieje się na murawie stadionu w Łęcznej.

• "Centrostrzał" Kędziory i piłka wysoko nad bramką Prusaka.

• Było niebezpiecznie w polu karnym Lecha, błąd popełnił Arajuuri, który dodatkowo zagrał ręką, jednak chwilę później faulowany Lovrencsics i od rzutu wolnego goście.

• Jevtić próbował wejść w pole karne Górnika, ale zagubił się w dryblingu i stracił piłkę.

• Henriquez zwija się z bólu na murawie po starciu z Rudikiem.

• JEVTIĆ!! Dobry strzał, ale Prusak z trudem wybija na korner!

• Arajuuri faulowany przez Bozicia tuż przed polem karnym Górnika. Będzie okazja.

• Sadajev ukarany żółtą kartką za symulowanie.

• Rzut rożny wykonywany przez Mraza, piłka wybita na linię pola karnego, gdzie momentalnie doskoczył do niej Filip Rudik, który potężnie kropnął i co najważniejsze - nie do obrony! Górnik prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL RUDIK!!! ALEŻ GOL!!!

• Kownacki! Dobre uderzenie głową, ale łapie piłkę Prusak!

• Bonin! Dobre uderzenie z powietrza zawodnika Górnika, ale broni Gostomski!

• Sadajev fauluje Szamtiuka przy polu karnym rywala. Goście dłużej utrzymują się przy piłce i zacieklej o nią walczą.

• Leży na murawie Bozić, Chorwat trzyma się za staw skokowy.

• Była szansa dla gości! Jevtić sprytnie zagrał do Sadajeva, ale napastnik Lecha na ofsajdzie.

• Trójkowa akcja Lovrencsicsa, Sadajeva i Jevticia, zakończona wywalczeniem rzutu rożnego przez tego ostatniego.

• Razulis! Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale piłka ostatecznie nad bramką!

• Mraz do Cernycha, a ten ruszył w kierunku bramki, ale Kamiński wybija na korner.

• Dobra akcja Lecha, Sadajev zagrał na prawą stronę do wbiegającego Lovrencsicsa, ten popędził z piłką i dograł w szesnastkę do Kownackiego, ale Bielak dobrze przeszkadzał zawodnikowi Lecha i piłka wybita.

• Bonin świetnie ruszył prawą flanką, ale dobra asekuracja Trałki i tylko aut dla Górnika.

• SADAJEV! Dobra wrzutka Lovrencsicsa na głowę Sadajeva, ale ten główkuje obok bramki!

• Kownacki faulowany na lewej stronie, Szmatiuk przekroczył przepisy. Będzie szansa na wrzutkę dla Kolejorza.

• Bonin zszedł do środka ze skrzydła, oddał strzał, ale dobrze blokuje Arajuuri.

• Długa piłka do Sadajeva, ale zagranie to zbyt wysokie i piłka w rękach Prusaka.

• Piłka na środku, sędzia Tomasz Musiał gwiżdże po raz pierwszy i zaczynają gospodarze!

• Piłkarze już na murawie, gospodarze na zielono-czarno, Lech natomiast na biało-niebiesko.

• Goście będą zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale Górnik Łęczna w tym sezonie bardzo mocny na własnym stadionie. Podopieczni Jurija Szatałowa przegrali u siebie tylko raz, z Górnikiem Zabrze (0:1). Poza tym, zanotowali po 6 zwycięstw i remisów.

• Zielono - Czarni w poprzedniej serii gier podzielili się punktami z Podbeskidziem po bezbramkowym remisie na własnym obiekcie. Lech również nie zdołał zgarnąć pełnej puli i zremisował z Koroną 1:1.

• Lech może zostać dziś liderem T-Mobile Ekstraklasy. Aby tak się stało, Kolejorz musi sięgnąć w Łęcznej po 3 punkty.

• Lech ma ostatnio spore problemy z napastnikami. Żaden ze snajperów "Kolejorza" nie gwarantuje seryjnego zdobywania goli. Dawid Kownacki prezentuje się dużo słabiej niż jesienią, Zaur Sadajew gra chimerycznie i po jednym wspaniałym występnie zalicza kilka nędznych, a Vojo Ubiparip został już dawno skreślony i nie zachwyca nawet w trzecioligowych rezerwach. Mimo to poznaniacy mają spore szanse, bo po pięciu latach przerwy ponownie zdobyć mistrzostwo Polski.

• Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej piłkarze Jurija Szatałowa wciąż mają szansę na awans do grupy mistrzowskiej, do zajmującego ósme miejsce Górnika Zabrze tracą cztery punkty. Ich atutem z pewnością będzie własne boisko – w tym sezonie przegrali tu tylko jeden mecz, właśnie z drużyną z Zabrza.

• Trwa wyścig między Legią i Lechem o mistrzostwo Polski. W Łęcznej kolejna odsłona tej batalii - miejscowy Górnik podejmie zespół Macieja Skorży. Górnicy nie stracili jeszcze nadziei na miejsce w czołowej ósemce. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GÓRNIK ŁĘCZNA - LECH POZNAŃ

Lech Poznań - Górnik Łęczna 1:0

Jedenasty w tabeli Górnik Łęczna podejmie na własnym stadionie Lecha. Podopieczni Jurija Szatałowa za wszelką cenę chcą awansować do pierwszej ósemki, aby nie martwić się o utrzymanie. Obecnie brakuje im czterech "oczek" do ósmego miejsca. Z nożem na gardle w sobotę zagrają piłkarze Macieja Skorży. Walka o mistrzostwo z Legią rozpoczęła się na dobre, a tydzień temu "Lechici" mieli okazję, aby zasiąść w fotelu lidera. Wszystko przekreślił jednak remis z Koroną Kielce, który sprawił, że wicemistrzowie kraju do warszawiaków tracą dwa punkty.

Co ciekawe, Górnik Łęczna to obok Lecha jedyna drużyna w lidze, która u siebie w bieżących rozgrywkach przegrała tylko raz. Z kolei poznaniacy przeciwko GKS-owi Bełchatów dopiero trzeci raz w sezonie, a drugi pod kierunkiem Macieja Skorży, wygrali na obcych stadionach. Na niewiele się to zdało, skoro drużyna zgubiła ostatnio punkty na własnym boisku, co do tej pory zdarzało się niezwykle rzadko.

- Pamiętajmy o tym, że Legia w następnej kolejce zagra z Zawiszą, który jest w fenomenalnej formie. Wierzę, że będzie jeszcze okazja do tego, żeby wszystko może się zdarzyć. Wszystko zależy od nas – twierdzi Dawid Kownacki, młody napastnik Kolejorza.