Górnik Łęczna

4

Pogoń Szczecin

2

• Znakomita drga połowa w wykonaniu Górnika i zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Fenomenalne zawody rozegrali Hasani i Bonin, którzy we dwóch rozmontowali całą obronę Pogoni. Sam Marcin Robak nie wystarczył, aby wywieźć z Łęcznej choćby punkt. To tyle na dziś, za uwagę dziękuje już Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu!

• Żółtą kartką ukarany jeszcze Buzała.

• Jeszcze szansa dla Górnika, znów znakomicie zagrał Bonin, wycofał piłkę do Szałachowskiego, który uderzył mocno, ale nad poprzeczką!

• Próba Rogalskiego z dystansu, ale bez problemu piłkę łapie Prusak.

• Fatalne zagranie Murayamy, piłka przelatuje wysoko nad bramką Prusaka.

• Arbiter doliczył do drugiej połowy trzy minuty.

• Bardzo spokojnie rozgrywają piłkę gospodarze, w końcu faulem przerywa to Kun.

• Ależ bomba Rogalskiego z rzutu wolnego! Strzał z 40 metrów z najwyższym trudem broni Prusak!

• Dalekie zagranie Bonina w kierunku Buzały, ten był jednak na sporym spalonym.

• Ostatnia zmiana w tym meczu, zamiast Fiodora Cernycha na murawie pojawia się Sebastian Szałachowski.

• Kolejne znakomite dośrodkowanie Murawskiego z rzutu wolnego, Dąbrowski uprzedził Prusaka, ale nie zdołał uderzyć celnie i piłka przeleciała nad poprzeczką!

• Dobra akcja Pogoni, prawą stroną urwał się Robak, dośrodkował w pole karne, tam był Kun, lecz jego strzał obronił Prusak.

• Hasani nie jest już w stanie kontynuować gry, zastępuje go Paweł Buzała.

• Bardzo złe dośrodkowanie Cernycha wylatuje poza linię końcową.

• Kolejna szybka akcja Bonina lewą stroną, tym razem Rogalski zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• Prostopadłe podanie Bonina do Hasaniego, ale ten ma jakiś problem ze zdrowiem i piłkę spokojnie łapie Janukiewicz.

• 4179 widzów obserwuje mecz na stadionie. Sporą część stanowią zapewne kibice gości.

• Fenomenalnie gra dzisiaj Grzegorz Bonin! Znów zakręcił obrońcami Pogoni, minął Rogalskiego, zagrał między nogami innego z defensorów, a Cernych wpakował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! CERNYCH!

• Leży poza boiskiem Frączczak, który ma problem ze stawem skokowym. Dariusz Wdowczyk nie ma już zmian.

• Przysnął teraz Kalkowski, który nie odczytał intencji jednego z partnerów i nie ruszył do dobrego podania.

• Błąd popełnia teraz arbiter, który niesłusznie odgwizduje spalonego będącego na prawym skrzydle Robaka.

• Zmiana również u gospodarzy. Zamiast Kaźmierczaka na boisku pojawia się Lukas Bielak.

• Ostatnia zmiana w drużynie Pogoni, ogrywanego dziś Matynię zastępuje Tomasz Lisowski.

• Szansa dla Górnika, świetnie z piłką w pole karne wpadł Bonin i oddał mocny strzał, dobrze broni jednak Janukiewicz!

• W dobrej sytuacji piłkę niepotrzebnie przepuszcza między nogami Frączczak, i tak pomocnik Pogoni był jednak na spalonym.

• Szczecinianie wracają do gry! Dwójkowa akcja Frączczaka i Robaka, napastnik Pogoni ma na plecach dwóch rywali, ale wbiega z piłką w pole karne i pokonuje bezradnego Prusaka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ROBAK!

• Indywidualna akcja Bonina, pomocnik Górnika minął Hernaniego, lecz za długo holował piłkę i ostatecznie ją stracił.

• Świetne zagranie Murayamy do Kuna, ale Japończyk wcześniej znajdował się na pozycji spalonej.

• Kolejna świetna szansa Górnika! Cernych i Bonin ograli na prawej stronie Matynię, ten drugi dograł w pole karne, ale Janukiewicz i Golla zażegnali niebezpieczeństwo!

• Zmiana w drużynie Pogoni, Dąbrowski zastępuje Matrasa.

• Kolejna stuprocentowa okazja dla gospodarzy! Znakomite prostopadłe podanie Hasaniego do Cernycha, lecz ten przegrywa pojedynek sam na sam z Janukiewiczem!

• Próba odpowiedzi ze strony Pogoni, nie zdołał jednak dojść do piłki Frączczak i od bramki rozpocznie Prusak.

• Wszystko wychodzi w drugiej połowie Górnikowi! Kolejna akcja lewą stroną, spóźniony był Murayama, Mraz dośrodkował w pole karne, a Hasani z łatwością wyprzedził Matynię i oddał strzał z pierwszej piłki. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! HASANI!

• Dariusz Wdowczyk reaguje zmianą, Rudola zastępuje Maksymilian Rogalski.

• Kibice Górnika domagają się kolejnej bramki. Doping gości bo bramkach zdecydowanie ucichł.

• Kolejna szansa dla Górnika, sprzed pola karnego uderzał Cernych, tym razem dobrze interweniował Janukiewicz.

• W ciągu kilkudziesięciu sekund Górnik zdobywa dwa gole! Bonin dobrze ubiegł Gollę, dograł piłkę do Hasaniego, który oddał Boninowi futbolówkę, a były gracz Pogoni poradził sobie z obrońcą i dał Górnikowi prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! BONIN!

• Błyskawicznie próbowała odpowiedzieć Pogoń, ale w starciu z Prusakiem Robak zbyt wysoko uniósł nogę.

• Wymarzony początek drugiej połowy dla Górnika! Szmatiuk świetnie rozrzucił piłkę na lewą stronę do Bożoka, ten dośrodkował w pola karne, a Hasani ubiegł obrońcę i z bliska pokonał Janukiewicza.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! HASANI!

• Od środka rozpoczęli "Portowcy". Oba zespoły na razie bez żadnych zmian.

• Gra wznowiona!

• Wracamy do Łęcznej. Jako pierwsi na murawę wrócili gospodarze.

• Po pierwszych 45 minutach Pogoń zasłużenie prowadzi w Łęcznej 1:0. "Portowcy" w pierwszej połowie byli drużyną zdecydowanie aktywniejszą, częściej utrzymywali się przy piłce i oddali więcej strzałów. Gra gości opiera się głównie na bardzo aktywnym dzisiaj Robaku. Górnik też miał swoje szanse po kontratakach, błędy popełnia dzisiaj Janukiewicz, niepewny jest Matynia, ale na razie gospodarze nie potrafią tego wykorzystać, Na drugą połowę zapraszamy za 15 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Świetny przechwyt Matrasa, który zagrywa do Frączczaka, ten zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Kolejna ryzykowna interwencja Janukiewicza, który po podaniu od jednego z kolegów wybija piłkę szczupakiem.

• Znakomite dośrodkowanie Murawskiego z rzutu wolnego, Robak świetnie wyprzedza Kalkowskiego i głową pakuje piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI, ROBAK!

• Kontra Pogoni, Kun faulowany przez Kalkowskiego i stoper Górnika ukarany żółtą kartką.

• Fatalne zachowanie Matyni, który został ograny przez Cernycha Po drugiej stronie boiska błąd kolegi znakomitym wślizgiem naprawił Rudol.

• Niezła piłka Matrasa w kierunku Robaka, ale dobrą interwencja przeciął to podanie Mierzejewski. Będzie rzut rożny dla Pogoni.

• Niedokładnie dośrodkowanie Matyni w pole karne, piłkę pewnie złapał Prusak.

• Znakomite zagranie Golli w pole karne, Robak mimo asysty dwóch obrońców zdołał przyjąć piłkę na klatkę piersiową i oddać strzał, lecz uderzył obok słupka!

• Bożok zdołał minąć Rudola, lecz swojego kolegę świetnie asekurował Murawski, który dobrym wślizgiem przejął piłkę.

• Nieco słabszy fragment meczu. Lekką przewagę ma Pogoń, ale w obu drużynach jest sporo niedokładnych zagrań. Walka toczy się przez to głównie w okolicach środka pola.

• Sporo niedokładności po obu stronach. Najpierw źle zagrał Robak, chwilę później Górnik i tak stracił piłkę.

• Ograny teraz przez gospodarzy Matynia, Bonin dobrze dośrodkowuje w pole karne, lecz ostatecznie nic z tej akcji nie wynikło.

• Szansa Robaka! Rudol bardzo dobrze zagrał piłkę do Frączczaka, ten dośrodkowuje w pole karne, piłkę strącił jeszcze Kun, a Robak uderzył głową obok słupka.

• Zagotowało się teraz po prawej stronie boiska, lecz skończyło się bez kartek.

• Ależ szczęście Pogoni! Świetnie wyprowadzona kontra przez gospodarzy, Bożok dogrywa w kierunku Hasaniego, ten razem z Janukiewiczem mija się z piłką, futbolówka trafia do Cernycha, lecz ten źle przyjął piłkę i golkiper Pogoni zdążył wrócić!

• Niezłe uderzenie Robaka z rzutu wolnego dobrze broni Prusak.

• Świetnie minął dwóch rywali Robak, faulował go Kalkowski, będzie dobra okazja dla Pogoni z rzutu wolnego.

• Dośrodkowanie Frączczaka w pole karne, nie było tam jednak żadnego z jego kolegów.

• Mocny strzał Mraza odbija do boku Janukiewicz, piłka trafiła jeszcze do Hasaniego, lecz dobrze pilnował go Rudol!

• Dobre rozegranie akcji przez Górnika, spóźniony Hernani faulował jednego z rywali.

• Znów groźnie pod bramką Pogoni! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę z rąk wypuścił Janukiewicz, ta trafiła pod nogi Szmatiuka, który uderza nad poprzeczką!

• Odpowiedź Górnika, szybka akcja prawą stroną, Bonin znakomicie dogrywa do Hasaniego, a ten z bliska strzela tuż obok słupka!!

• Szybka konta Pogoni, ruszył lewą stroną Robak, dograł w pole karne do Frączczaka, który świetnie wyprzedził obrońców, lecz w znakomitej sytuacji uderzył nieczysto!

• Długie zagranie w kierunku Robaka, trójka obrońców z Łęcznej radzi sobie jednak z napastnikiem Pogoni.

• Przez pierwszy kwadrans zdecydowanie dominują goście. Dużo aktywniejsza jest Pogoń, na razie niewiele z tego jednak wynika.

• Tym razem Pogoń zaatakowała prawą stroną, Kun zagrał prostopadłe podanie do Frączczaka, który zdecydował się na strzał. Piłka przeleciała dość daleko obok słupka.

• Dobre zagranie Murawskiego do Murayamy, Japończyk ubiegł wychodzącego Prusaka, lecz później wygonił się z pola karnego.

• Bardzo dobre zagranie Nowaka na prawą stronę w kierunku Mierzejewskiego, ten nie zdołał jednak przyjąć dobrze piłki i od bramki zacznie Janukiewicz.

• Z dystansu Prusaka próbował zaskoczyć Golla, lecz jego uderzenie było bardzo niecelne.

• Długi wrzut Frączczaka z autu w pole karne, ale żaden z piłkarzy gości nie zdołał strącić piłki głową.

• Złe wybicie piłki przez Prusaka, szybka kontra Pogoni została zakończona przez Murayamę, ale Japończyk uderzał zbyt lekko i golkiper gospodarzy nie miał problemów z interwencją.

• Dobre dośrodkowanie Robaka w pole karne, lecz Dominik Kun nie zdołał oddać strzału głową i piłkę złapał Prusak.

• Po dosrodkowaniu Bonina z lewej strony piłkę niedokładnie wybijał Matras. Błąd pomocnika Pogoni pozostał jednak bez konsekwencji.

• Przycisnęła nieco mocniej Pogoń, ale seria podań na połowie rywala nie przyniosła skutku. "Portowcy" mają tylko aut.

• Akcja Robaka prawą stroną, podanie do Murayamy, ale Japończyk znajdował się na spalonym.

• Górnik chciał zacząć od mocnego uderzenia, Mraz dobrze urwał się lewą stroną i dośrodkował w pole karne, ostatecznie akcja zakończyła się fatalnym strzałem Nowaka sprzed szesnastki.

• Od środka rozpoczęli grający w zielono-czarnych strojach gospodarze. Pogoń gra dziś na biało.

• Gramy!

• Do Łęcznej mimo sporej odległości udała się grupa kibiców ze Szczecina. Fanów Pogoni słychać już przed rozpoczęciem spotkania.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko prowadzeni przez arbitra głównego, Krzysztofa Jakubika.

• W tym sezonie Ekstraklasy Górnik u siebie jeszcze nie przegrał, choć za każdym razem tracił bramkę. Pogoń natomiast za każdym razem trafiała na wyjeździe, a od pięciu meczów nie przegrała na obcych boiskach. Czyżby pachniało remisem?

• Dotychczasowe mecze obu zespołów przemawiają zdecydowanie za Pogonią. Z 12 spotkań na poziomie Ekstraklasy i I Ligi szczecinianie wygrali aż osiem, trzykrotnie padł remis, a tylko raz ze zwycięstwa mogli cieszyć się piłkarze z Łęcznej.

• Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Jakub Bąk, Maciej Dąbrowski, Tomasz Lisowski, Shohei Okuno, Maksymilian Rogalski, Łukasz Zwoliński

• Rezerwowi Górnika: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Sebastian Szałachowski, Paweł Buzała, Lukas Bielak, Tomislav Bożić

• W drużynie gospodarzy mecz od pierwszej minuty rozpoczną byli piłkarze Pogoni - Przemysław Kaźmierczak i Grzegorz Bonin. Na ławce w drużynie Pogoni znajduje się natomiast Łukasz Zwoliński, który w zeszłym sezonie pomógł Górnikowi w awansie do Ekstraklasy.

• Podopieczni Dariusza Wdowczyka znajdują się ostatnio na równi pochyłej - po zwycięstwach nad Podbeskidziem i Śląskiem przyszła seria trzech remisów z Koroną, Piastem i Lechem. W ubiegłym tygodniu "Portowcy" doznali natomiast pierwszej porażki. Dotkliwej, bo Wisła wywiozła ze Szczecina trzy punkty i trzy bramki, a gospodarze tamtego spotkania kompletnie nie byli w stanie zagrozić rywalom.

• Podopieczni Jurija Szatałowa w dotychczasowych sześciu spotkaniach zgromadzili osiem punktów. Na własnym obiekcie w tym sezonie jeszcze nie przegrali - najpierw zremisowali 1:1 z Wisłą Kraków i GKS-em Bełchatów, a dwa tygodnie temu po znakomitym meczu pokonali bydgoskiego Zawiszę 5:2.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Możecie je znaleźć po lewej stronie.

• W pierwszym sobotnim meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Łęczna mierzy się na własnym boisku ze szczecińską Pogonią. Zapraszamy na relację na żywo z tego pojedynku!