Górnik Łęczna

1

Wisła Kraków

1

• Dziękuję za uwagę. Zapraszam serdecznie na kolejne relacje LIVE w naszym serwisie, już jutro kolejne emocje związane z T-Mobile Ekstraklasą. Mecz relacjonował Kevin Słomka.

• Wisła przeważała, gdy spojrzymy na statystyki. Jak one wyglądały?

• Posiadanie piłki: 46% - 54% dla Wisły
    • Strzały celne: 4 - 3 dla Górnika
    • Strzały niecelne: 5 - 9 dla Wisły
  • Dla beniaminka jest to całkiem dobra inauguracja sezonu. Wisła natomiast z podkulonym ogonem wraca do Krakowa, gdyż nie ma co ukrywać - byli zdecydowanym faworytem tego spotkania.

• Mecz nie zachwycił. Był wprawdzie wyrównany, ale zabrakło klarownych sytuacji i większych emocji. Czy wynik ten można nazwać niespodzianką? Może niewielką, bo podopieczni trenera Szatałowa nie odstawali od bardziej utytułowanego rywala. Wisła nadal niepokonana w meczach z Górnikiem Łęczna. Ozdobą spotkania było świetne trafienie Tomasza Nowaka.

• Koniec meczu! Górnik Łęczna po powrocie do Ekstraklasy remisuje z Wisłą Kraków 1:1 !

• Jeszcze zmiana w szeregach Górnika. za Miroslava Bożoka pojawia się Wojciech Kalinowski.

• Kiepskie rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy i od bramki zaczyna Buchalik

• 2 minuty doliczone

• Szałachowski popędził z kontratakiem, ale sfaulował go Głowacki, za co kapitan Wisły zobaczył żółtą kartkę! Będzie szansa dla Górnika!

• Stilić za mocno, piłka minęła wszystkich i wyleciała na aut.

• Zając faulowany przy linii bocznej. Stały fragment gry dla Wisły. Okazja do bramki?

• Bonin wywalczył rzut rożny. 3 minuty do końca regulaminowych 90.

• Szałachowski miał piłkę przy linii pola karnego, ale fatalnie zagrał do wchodzącego Bożoka

• Brożek dostał prostopadłe podanie, ale Szmatiuk zastopował atak Wiślaka.

• BONIN, nie ma bramki! Strzał bardzo aktywnego dziś Bonina, piłka po nogach Sadloka mija jednak bramkę! Rzut rożny dla Górnika!

• Niewiele ponad 10 minut do końca regulaminowego czasu gry, a rozstrzygnięcia nadal brak. Czy poznamy zwycięzcę w tym meczu?

• Bonin przekombinował przy polu karnym i nie opanował piłki. Od bramki Buchalik

• Kolejna zmiana w szeregach Białej Gwiazdy - za Rafała Boguskiego na murawie pojawia się młodziutki Tomasz Zając!

• STILIC! Ależ było blisko! Brożek przyjmował piłkę, ale zrobił to niedokładnie, co wykorzystał Bośniak i oddał mocny strzał na bramkę Rodicia, ale piłka minęła słupek!

• Uderzenie Sadloka, ale broni Rodić! Górnik niemal całą drużyną bronił we własnym polu karnym!

• Mraz uderzał z 40 metrów na bramkę Buchalika, golkiper Wisły spokojnie łapie piłkę.

• Burliga fauluje teraz Nowaka przy linii środkowej, rzut wolny dla Dumy Lubelszczyzny

• Gospodarze bronią całą drużyną na własnej połowie

• Świetna okazja dla Górnika! Bonin kapitalnie wyłożył piłkę Szałachowskiemu, ale były zawodnik Legii Warszawa nie sięgnął futbolówki!

• Górnik Łęczna - Wisła KrakówGórnik Łęczna - Wisła Kraków

• Mraz uderza na bramkę Buchalika, ale golkiper Wisły świetnie broni!

• Zmiana w drużynie Wisły, za Łukasza Gargułę wchodzi Emmanuel Sarki. Garguła popisał się dziś kilkoma dobrymi wrzutkami z rzutów rożnych, ale poza tym był niewidoczny.

• Niebezpieczne wejście Stilicia około 26 metrów od bramki Buchalika, żółta kartka dla Bośniaka.

• Bielak przerwał kontratak Wisły powalając na murawę Gargułę, a sędzia postanowił pokazać pierwsze "żółtko" w tym meczu.

• Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi Paweł Buzała, w jego miejsce Sebastian Szałachowski!

• Burliga pada na murawę w polu karnym, ale sędzia nie miał wątpliwości, że Rodić jako pierwszy dotknął piłkę

• Brożek do Stilicia na linii pola karnego, Bośniak szybko przełożył piłkę na lewą nogę, ale uderzył obok bramki Rodicia.

• Górnik od początku drugiej połowy lekko cofnięty, wyczekuje Wisły na własnej połowie. Teraz Bonin dostał dobrą piłkę, ale szybszy Buchalik

• Groźny strzał Bonina! Piłkarz Górnika Łęczna uderzył z ostrego kąta, ale tuż obok słupka!

• Rozgrzewa się już Sarki, więc zapewne pojawi się niedługo na murawie.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• Powtórka bramki dla Wisły pozwala myśleć, że gol będzie zapisany Sadlokowi.

• Garść statystyk po 1. połowie:

• Posiadanie piłki: 43% - 57% dla Wisły
    • Strzały celne: 1 - 2 dla Wisły
    • Strzały niecelne: 3 - 6 dla Wisły
    • Rzuty rożne: 1 - 6 dla Wisły
  • Mecz jest bardzo wyrównany. Żadna z drużyn na stałe nie zdobyła przewagi w tym spotkaniu. Tylko okresami przeważała któraś z drużyn - raz Wisła, raz Górnik. Zielono-czarni pokazali, że potrafią szybko uruchomić swoich skrzydłowych, świetny mecz rozgrywa Tomasz Nowak. Wisła natomiast największe zagrożenie stwarza po stałych fragmentach gry. Biała Gwiazda ma problemy z atakiem pozycyjnym i wydaje się, że to właśnie stałe fragmenty są receptą na to spotkanie.

• Nie było ani jednej doliczonej minuty, sędzia Marciniak kończy pierwszą odsłonę!

• Nie wiadomo, jak zostanie zinterpretowany gol dla Wisły - czy zostanie zapisany na konto Sadloka, czy zostanie uznany jako samobójcze trafienie Bonina.

• Teraz mecz powinien nabrać rumieńców.

• Rzut wolny dla Wisły po faulu na Burlidze, świetne rozegranie przed pole karne, gdzie znalazł się Sadlok. Jego strzał jednak po rykoszecie wpada do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL MACIEJ SADLOK!!! WISŁA WYRÓWNUJE!

• Gospodarze jak na razie świetnie grają w defensywie. Wisła ma spore problemy, żeby przedrzeć się przez obronę Górnika, co przekłada się na jakość sytuacji stwarzanych przez Białą Gwiazdę.

• Uderzenie Sadloka, ale bez problemów broni Rodić.

• Uryga bardzo dobrze zastopował kontratak Górnika, piłka dla Wisły.

• Gospodarze świetnie grają pressingiem, co zaowocowało w głupiej stracie Wisły

• NOWAK jest w gazie! Kolejna szansa Tomasza Nowaka! Świetny strzał, który jednak minimalnie mija bramkę Buchalika!

• Wisła w szoku, zawodnicy trenera Smudy muszą szybko zareagować!

• KAPITALNY zwód Nowaka w narożniku pola karnego, błyskawiczny strzał i Górnik prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL TOMASZ NOWAK!!!

• Nowak posłał długą piłkę do Mierzejewskiego, ale zawodnik Górnika nie zdążył dobiec do piłki i zaczyna Buchalik

• POPRZECZKA! Dośrodkowanie Garguły z rzutu rożnego, a Burliga główkuje w poprzeczkę!

• BONIN! Świetna akcja indywidualna zawodnika Górnika! Wbiegł w pole karne i oddał strzał na bramkę Buchalika, ale kąt był dość spory i strzał niecelny!

• Chwila spokojniejszej gry, niewiele się dzieje na murawie

• Okazja dla Wisły! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, główkuje Burliga a Rodić instynktownie interweniuje!

• Paweł Brożek szarżował lewą stroną, ale tuż przy końcowej linii wślizgiem wybił mu piłkę Mierzejewski

• Stilić próbował uruchomić Burligę ciekawym podaniem, ale obrońca Wisły nie zdążył do tego zagrania

• Próba kombinacyjnej akcji Wiślaków, ale Jankowski w końcowej fazie się zagubił i stracił futbolówkę

• Uderzenie Stilicia sprzed pola karnego, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką

• Teraz z kolei lepszy okres Górnika. Zawodnicy trenera Szatałowa wychodzą z pressingiem do piłkarzy Białej Gwiazdy, co często zmusza ich do wybijania piłek "na aferę"

• Dobra okazja gospodarzy! Nowak przedzierał się przed polem karnym, spróbował strzału, ale w ostatniej chwili obrońcy blokują strzał!

• Okres dominacji Białej Gwiazdy, piłkarze Franciszka Smudy utrzymują się przy piłce i szukają szansy w ataku pozycyjnym

• Okazja dla Górnika, Nowak znalazł się przed polem karnym i uderzył po podaniu Buzały, ale niecelnie

• Kolejny korner dla Wisły, główkuje Głowacki, ale ponownie niecelnie. Choć trzeba podkreślić, że bardzo dobrze znalazł się w polu karnym.

• Dośrodkowanie Stilicia, ale Bonin wybija piłkę i ponownie z narożnika Semir Stilić. Dośrodkowanie byłego gracza Lecha Poznań ląduje na głowie Urygi, ale strzał bardzo niecelny.

• Dośrodkowanie Burligi i Bożić wybija na rzut rożny

• Jak na razie tempo meczu nie powala na kolana, gra toczy się głównie na środku boiska

• Pierwsza próba gospodarzy, ale niedokładne podanie do Buzały i od bramki zacznie Buchalik.

• Pierwsza strata Wisły po złym podaniu Sadloka.

• Na zegarze 20:31, sędzia Szymon Marciniak gwiżdże po raz pierwszy i Ekstraklasa wraca do Łęcznej po 7 latach! Zaczynają goście!

• Górnik w tradycyjnych, zielono-czarnych strojach, Biała Gwiazda na czerwono-biało.

• Brazuca już w rękach sędziego, za chwilę początek spotkania!

• Piłkarze już na murawie, a na trybunach o dziwo nie ma kompletu.

• W pierwszym dzisiejszym spotkaniu, piłkarze Pogoni Szczecin pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2. Liczymy na podobne emocje!

• Niewiele ponad 10 minut do tego spotkania! Kto lepiej wejdzie w nowy sezon?

• Składy obu drużyn już znane, a ja przybliżę ławki rezerwowych obu drużyn:

Górnik Łęczna: : 13. Paweł Socha, 4. Veljko Nikitović, 6. Paweł Sasin, 9. Sebastian Szałachowski, 16. Wojciech Kalinowski, 17. Radosław Pruchnik, 25. Marcin Kalkowski

Wisła Kraków: 30. Gerard Bieszczad, 3. Michał Czekaj, 11. Emmanuel Sarki, 28. Adrian Wójcik, 29. Tomasz Zając, 32. Przemysław Lech, 43. Piotr Żemło

• Do meczu pozostało pół godziny, więc zapraszam jeszcze do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania autorstwa Macieja Popko - KLIK!

• W bezpośrednich starciach pomiędzy Górnikiem a Wisłą, zdecydowanie przeważali piłkarze z Krakowa. W 8 spotkaniach Biała Gwiazda pięciokrotnie zdobyła komplet punktów, a trzykrotnie zanotowała remis. Czy Duma Lubelszczyzny zakończy dziś złą passę?

• Ciekawostki od Ekstraklasy: Ciekawostki od Ekstraklasy

• "Zielono-czarni" powracają do ekstraklasy po 7 latach. Włodarze klubu z Łęcznej spodziewają się dziś kompletu publiczności oraz gorącej atmosfery.

• Drużyna Górnika pozostała w niemal niezmienionym składzie. Ekipę trenera Szatałowa zasilili m.in. Przemysław Kaźmierczak czy Paweł Buzała.

• Obie drużyny solidnie przepracowały okres przygotowawczy do nowego sezonu. Szeregi dzisiejszych gości opuścili m.in. Michał Miśkiewicz, Gordan Bunoza, Piotr Brożek czy Michał Chrapek. Franciszek Smuda poszukał pomocy w Ruchu Chorzów, skąd do Krakowa powędrowali Maciej Sadlok, Maciej Jankowski oraz Michał Buchalik.

• Początek tego spotkania już za niecałą godzinę. Zdecydowanym faworytem tego starcia będą z pewnością podopieczni Franciszka Smudy, którzy w ubiegłym sezonie uplasowali się na 5. pozycji w lidze.

• Witam i zapraszam serdecznie na relację LIVE z meczu 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym beniaminek, Górnik Łęczna podejmie krakowską Wisłę.