Zawisza Bydgoszcz

2

• Koniec spotkania! Górnik w świetnym stylu pokonuje bydgoskiego Zawiszę! Już niedługo pojawią się newsy i podsumowanie dzisiejszego spotkania. Do usłyszenia!

• W doliczonym czasie Nowak zmieniony przez Kalinowskiego.

• 3 minuty doliczone, tymczasem Rodić nie podnosi się z boiska po starciu z Kadu.

• Kalkowski miał znakomitą okazję do podwyższenia wyniku, ale jego strzał głową z bliska bardzo dobrze obronił golkiper Zawiszy.

• Hasani odebrał piłkę na prawej flance i zagrał do Nowaka, ten wypuścił na wolne pole do Bonina, który prostym zagraniem w pole karne obsłużył Szałachowskiego, który lekkim mierzonym strzałem pokonuje Witana.

• GOOOOOL !!! SZAŁACHOWSKI DOBIJA ZAWISZĘ !!

• Dobre wybicie Mierzejewskiego i chwilę później, po drugiej stronie boiska, rzut rożny ma Górnik.

• Szmatiuk zdaniem sędziego faulował przy linii bocznej Carlosa. Stały fragment gry dla Zawiszy.

• Szałachowski za Bożoka.

• Pierwsza szansa przed świeżym Hasanim, który nie zdołał skierować piłki do bramki po dograniu Mraza.

• Zawisza stanął przed szansą z rzutu rożnego, ale stały fragment nie przyniósł żadnego efektu.

• Żółta kartka dla Bielaka za powstrzymywanie Carlosa.

• Pierwsza zmiana u gospodarzy, Hasani za Cernycha.

• Fedor Cernych zmarnował sytuację sam na sam z Witanem... Jego próba podbicia piłki na krótki słupek okazała się niecelna...

• Kaźmierczak próbował z dystansu, ale znacznie się pomylił.

• Żółta kartka dla Fleurivala za atak od tyłu na Bożoka.

• Miranda poprawił teraz wrzutkę z rożnego i niewiele zabrakło Drygasowi, aby sięgnąć futbolówkę.

• Kadu za Wójcickiego i limit zmian w ekipie gości wyczerpany.

• Odpowiedź Zawiszy, która drugi mecz z rzędu rozgrywa w stylu "akcja za akcję". Z prawej strony podawał Carlos, po ziemi strzelał Porcellis, ale świetnie interweniował Rodić!

• Fiodor Cernych! To należało trafić! Przerzut Kaźmierczaka do Bonina, ten dorzuca tak, że piłka mija całe pole karne i trafia do ustawionego nieco dalej Cernycha. Litwin przyjął piłkę podeszwą i mierzonym strzałem starał się zaskoczyć Witana, jednak posłał piłkę nad poprzeczką!

• W międzyczasie Miranda wszedł za Micaela.

• Zwrot akcji za zwrotem! Przed momentem kolejną bramkę mógł zdobyć Carlos, ale źle przymierzył po długim słupku! Zapowiadają nam się jeszcze wielkie emocje, a to dopiero początek drugiej połowy.

• GOOOL, JUŻ TYLKO 4:2 !! Drygas dobija piłkę wrzucaną przez Carlosa obok bezradnego Rodicia.

• Bożok wyprzedził Anestisa i wyłożył piłkę jak na tacy do Cernycha, a ten wbił piłkę obok próbującego jeszcze interweniować Witana!

• GOOOOOL !! ALEŻ FESTIWAL URZĄDZILI SOBIE GOSPODARZE !!

• Od środka drugą połowę rozpoczynają gospodarze.

• Obie jedenastki już na murawie. W przerwie meczu Wagner Borges zmienił Alvarinho.

• Zgromadzeni na stadionie na pewno nie żałują pieniędzy wydanych na mecz ,ponieważ oglądamy fenomenalne widowisko, szczególnie w wykonaniu gospodarzy. Oglądaliśmy jak do tej pory 4 bramki, a mogło być ich jeszcze więcej, jednak nie ma co narzekać na przyzwoitą skuteczność.

• Arbiter główny nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. Powracamy do dzisiejszego świetnego widowiska po przerwie.

• Nowak prostopadle do Bonina, ten wycofuje do Kaźmierczaka, który zrobił z piłką jeszcze kółeczko i podciął ją nad Witanem. Futbolówka najpierw odbiła się od poprzeczki i murawy, a po chwili z najbliższej odległości do siatki wpakował ją, po raz drugi w dzisiejszym meczu, Grzegorz Bonin.

• GOOOOOOOL !!! GÓRNIK ODPOWIADA W NAJLEPSZY MOŻLIWY SPOSÓB !!

• Jakub Wójcicki w świetnym stylu przyjął futbolówkę na linii pola karnego i zdecydował się na strzał lewą nogą. Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja, która daje gościom pierwszą bramkę.

• GOOOOOL !! Zawisza łapie kontakt !!

• Kolejna koncertowa akcja Górnika, który bezprecedensowo jest dziś lepszą drużyną. Dwukrotnie lewą stroną przedzierali się zawodnicy gospodarzy. Najpierw Bożok wycofał piłkę sprzed linii końcowej do Bielaka, który nie zdecydował się na strzał, chwilę później dośrodkowanie Mraza wyłapał po koźle Witan.

• Żółta kartka dla Alvarinho za pociąganie za koszulkę wychodzącego z kontrą Bonina.

• Głębokie podanie z linii obrony za plecy obrońców, przed polem karnym Zawiszy Cernych wygrywa pojedynek biegowy i dziubnięciem na dalszy słupek pokonuje Witana! Drugi gol dla Górnika i drugi premierowy dla zawodnika!

• GOOOOOOOL !!! 2:0 !!! FEDOR CERNYCH !!!

• Goście nic nie zyskali na stałym fragmencie gry, ale nadal starają się rozgrywać na połowie Górnika. Przed momentem odnotowaliśmy zbyt mocny strzał Carlosa.

• W okolicach narożnika pola karnego Bielak faulował Wójcickiego. Zawisza przed szansą na pokonanie Rodicia.

• Grzegorz Bonin! Kolejna składna akcja Górnika i Bonin wyłożoną na jedenasty metr futbolówkę posyła nad poprzeczką!

• Teraz sztukę Carlosa próbował powtórzyć Alvarinho i efekt był o wiele lepszy, jednak i ten zawodnik pomylił się o dobre 2 metry.

• Luis Carlos skiksował teraz przy próbie strzału sprzed szesnastki.

• Bonin odgrywał do wychodzącego na czystą pozycję Cernycha, jednak Litwina powstrzymywał Ziajka. Również w tej sytuacji obyło się bez żółtka.

• Mraz przechwycił piłkę w swoim narożniku boiska i wyprowadził kontrę. Próbę podania Bielaka do Bonina przechwycił jednak Strąk.

• Bożok faulował teraz ewidentnie Anestisa, ale obyło się bez żółtej kartki.

• Świetne uwolnienie się Cernycha na lewej flance i odegranie na 10. metr do wbiegającego Bonina, który przyjął piłkę i posłał ją z ostrego kąta między nogami Witana!

• GOOOOOOOOOOOOL !!!!! GRZEGORZ BONIN !!!

• Przemysław Kaźmierczak szukał teraz dalekim podaniem Bonina, ale piłka nabrała poślizgu i wylądowała w rękawicach Witana.

• Teraz przez dłuższą chwilę to goście siedli na Górniku. Jesteśmy świadkami rzutu rożnego.

• Marcin Kalkowski pomylił się minimalnie głową po dośrodkowaniu! Pierwsza tak groźna szansa dla zielono-czarnych.

• Grzegorz Bonin! Zgranie Kaźmierczaka i strzał skrzydłowego z Łęcznej tylko w boczną siatkę! Kolejny rożny dla gospodarzy.

• Akcja Grzegorza Bonina prawą flanków i górnicy rozpoczną od kornera.

• I zaczęli! Od środka bydgoszczanie.

• Ławka Górnika: Prusak, Nikitović, Burzyński, Szałachowski, Buzała, Hasani, Kalinowski

• Ławka Zawiszy: Węglarz, Kadu, Borges, Gajewski, Sochań, Gevorgyan, Samuel

• Witamy ze stadionu w Łęcznej! Dziś, przy typowo angielskiej pogodzie, będziemy relacjonowali spotkanie pomiędzy Górnikiem Łęczna a Zawiszą Bydgoszcz.