1

Górnik Łęczna

1

• Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Miłego wieczoru!

• KONIEC ZAWODÓW! "Górnicze" derby na remis. Druga odsłona sporo lepsza niż pierwsza, bezbarwna!

• Sasin zastępuje strzelca bramki.

• Rzut z autu dla gości, piłkę głową przedłuża Piesio, a ta dociera do Mierzejewskiego. defensor Łęcznej pakuje futbolówkę do siatki i mamy remis!

• GOOOL!! MIERZEJEWSKI!!!!

• Kurzawa melduje się w miejsce Madeja.

• Boni strzelał z za pola karnego, ale broni Janukiewicz.

• Pitry zmienia Tymińskiego. Czy nie za późno taka roszada?

• Tomasz Nowak uderzył z pierwszej piłki tuż obok lewego słupka bramki gospodarzy!

• Skrzypczak złapany na pozycji spalonej.

• Dwa rzuty rożne dla przyjezdnych, ale Janukiewicz nie musiał wyciągać futbolówki z siatki.

• Piesio przed szansą wyrównania! Ale nadal mamy korzystny wynik dla gospodarzy!

• Kolejna szarża gospodarzy, ale źle zagrał Madej.

• Napastnik gospodarzy dołożył nogę po podaniu Gergela!

• GOOOOOL!!!! SKRZYPCZAK!

• Goście dosyć szybko pozbywają się piłki. Czy zabrzanie to wykorzystają?

• Świerczok zastępuje Śpiączkę.

• Seria dośrodkowań w pole karne łęcznian, ale przyjezdni dzielnie wybijają piłkę.

• Jurij Szatałow jeszcze nie dokonał żadnej roszady, czyżby czekał ze zmianami do końcówki spotkania?

• Janukiewicz broni uderzenie Tymińskiego.

• Jeszcze 20 minut tego starcia. czy doczekamy się bramki?!

• Śpiączka dostał ładną piłkę, czemu z nią się nie zabrał?Dobre pytanie, a po chwili zagrał fatalnie do Piesia.

• Centra Jeża ląduje w rękawicach Prusaka.

• Kibice coraz częściej demonstrują swoje niezadowolenie okrzykami.

• Nowak ładnie zagrał do Bonina, ale ten nie zdołał zabrać się z piłką!

• T. Nowak uderzył z dystansu, ale futbolówka poleciała kilka metrów nad bramką.

• Od kilku minut znowu tempo spotkania wróciło do ślimaczej prędkości.

• Bonin oszukał jednego z obrońców Górnika i strzelił na bramkę gospodarzy, ale Janukiewicz pewnie interweniuje.

• Konrad Nowak zmienia Grendela.

• Nowak zagrał idealnie w tempo do Bonina! Jak on tego nie trafił! W ostatniej chwili jeden z defensorów zabrzan wybił futbolówkę!

• Kosznik uderzył z 23. metra fa-tal-nie!

• Rzut rożny dla gospodarzy. Centra w pole karne, a tam z kilku metrów ładnie głową strzela Skrzypczak! Prusak łapie piłkę tuż przy linii bramkowej!

• Piesio łokciem potraktował Kwieka. Upiekło się byłemu zawodnikowi Dolcanu Ząbki.

• Piesio podał do Leandro, a zawodnik z Łęcznej źle zagrał w pole karne.

• Tymiński ponownie z narożnika, ale znowu nie dociera do żadnego z zawodników gości.

• Obraz gry nie uległ zmianie. Jesteśmy świadkami mizernego spotkania.

• Tymiński za mocno zagrał w pole karne...

• Przyjezdni wywalczyli korner.

• Łęcznianie do gry przystąpili bez zmian.

• Piesio ogrywa Madeja i uderzył mocno z 17. metra, broni Janukiewicz.

• Zaczynają gospodarze, gramy!

• Słodowy od początku drugiej odsłony zastępuje Widanowa.

• Zgodnie z przewidywaniami piłkarskich koneserów przez 120 sekund nic godnego uwagi się nie działo. Sędzia Przybył kończy pierwszą część spotkania!

• Arbiter doliczył aż dwie minuty! Po co?

• Piesio powalony przez Dancha. Akurat na małą liczbę fauli narzekać nie możemy...

• Goście przez dłuższą chwile utrzymywali się przy piłce, ale Tymiński szybko stracił futbolówkę.

• "Nam strzelać nie kazano!?" Słabe widowisko w Zabrzu.

• Madej za lekko zagrał w pole karne, a po chwili Kwiek sfaulował Tymińskiego.

• Goście zmarnowali rozpoczęcie gry z narożnika. Przy piłce zabrzanie.

• Nowak uderzył po ziemi tuż obok lewego słupka bramki Janukiewicza! Bramkarz gospodarzy odbija piłkę poza boisko!

• Dosyć dyskusyjny faul.

• Tymiński zatrzymany na 17. metrze, będzie szansa dla przyjezdnych!

• Skrzypczak vs. bielak po raz trzeci. tym razem faulował napastnik gospodarzy.

• Prusak łapie piłkę zagrywaną w szesnastkę.

• Bielak zapracował kolejnym przewinieniem na żółtą kartkę.

• Golkiper gości ucierpiał przy interwencji.

• Jeż zagrywał w pole karne, a tam Danch był bliski pokonania Prusaka!

• Skrzypczak faulowany przez Bielaka. Ze stałego fragmentu gry rozpoczną zabrzanie.

• Śpiączka ponownie na pozycji spalonej.

• Śpiączka walczył do końca o piłkę. Postawa napastnika gości może się podobać.

• Jeż strzelał z piłki ustawionej na 29. metrze, pomylił się o około metr.

• Leandro przytrzymywał Gergela, będzie rzut wolny dla gospodarzy.

• Mierzejewski wdarł się w drybling we własnej szesnastce. Od bramki rozpocznie golkiper gości.

• Zagranie w pole karne gości, ale Prusak pewnie chwyta piłkę.

• Na boiskach 8. ligi mistrzów oglądamy dużo lepsze i żywsze spotkania!

• Śpiączka zakończył indywidualną akcję celnym strzałem, ale Janukiewicz nie miał problemów ze złapaniem piłki.

• Kapitalna atmosfera na trybunach w Zabrzu, w przeciwieństwie do murawy...

• Stoper przyjezdnych wraca do gry.

• Bożić leży na murawie od kilkudziesięciu sekund, ale gospodarze nie chcieli wybić piłki.

• Widanow powalił szarżującego Widanowa. "Żółtko" dla Bułgara.

• Tymiński zagrywał z rzutu wolnego w szesnastkę gospodarzy. Przez chwilę zagotowało się przed bramką Janukiewicza, ale ostatecznie podopieczni Ojrzyńskiego wybili piłkę.

• Chwilę wcześniej Gergel mógł uderzyć z 25. metra na bramkę Prusaka, ale postanowił szukać podania i stracił futbolówkę.

• Kosznik faulował po zagraniu zawodnika z Łęcznej.

• Strata za stratę, ale zabrzanie dalej utrzymują się przy piłce.

• Ślamazarne tempo zawodów.

• Nowak ładnie rozpoczął akcję gości, ale potem Bonin stracił futbolówkę. Po chwili drużyna z Lubelszczyzny odebrała ponownie piłkę, ale Leandro zepsuł dośrodkowanie.

• Jeż zagrywał z rzutu wolnego w pole karne, ale przyjezdni wybijają piłkę i ruszają z kontrą.

• Kosznika zagrywa w pole karne, ale defensywa Łęcznej wybija piłkę.

• Grendel zagrał do Skrzypczaka. ten wpadł w pole karne i wyłożył piłkę na jedenasty metr przed bramkę, ale Jeż źle uderzył!

• Tymiński jest pierwszym indywidualnie ukaranym dziś zawodnikiem. Ucierpiał Gergel.

• Tymiński zagrywał z rzutu wolnego, a kilka metrów przed bramką Bednarek nie trafił w piłkę.

• Kontra gości, Nowak po chwili został powalony przez Kwieka. Były zawodnik Zagłębia Lubin może mówić o dużym szczęściu, że nie dostał żółtej kartki.

• Dalej czekamy na sytuacje bramkowe.

• Gergel do Jeża, ale Słowak w polu karnym stracił piłkę na rzecz Bożicia.

• Śpiączka zgrał głowa do Bonina,a były zawodnik Korony z ostrego kąta próbował zaskoczyć Janukiewicza. Zrobił to jednak niedokładnie.

• Nowak przerzucił do Mierzejewskiego, ale zrobił to za mocno.

• Leandro poholował lewą stroną piłkę, jednak po kilku podaniach łęcznianie ponownie są na własnej połowie.

• Akcja po drugiej stronie boiska. Piesio został zablokowany na 20. metrze, do piłki próbował dopaść Śpiączka,ale przez gąszcz zabrzan nie był w stanie się przebić.

• Zabrzanie dziś w białych kompletach, goście natomiast w zielono-czarnych strojach.

• Na pozycji spalonej Śpiączka.

• Szybka strata gości. po chwili posłana została długa piłka na Skrzypczaka, ale futbolówka opuściła boisko.

• Z prawej strony centrował Widanow, ale zrobił to fatalnie. Od bramki rozpocznie Pruska.

• Od środka rozpoczynają przyjezdni! Gramy, gramy!

• Jarosław Przybył poprowadzi dzisiejsze zawody.

• Arbiter wyprowadza obie jedenastki na murawę! Przywitanie drużyn, losowanie stron i gramy!

• Oba zespoły powoli kończą rozgrzewkę. Za kilkanaście minut początek zawodów.

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Kasprzik, Szeweluchin, Słodowy, Kurzawa, Nowak, Ćerimagić, Dźwigała.

• Ławka rezerwowych gości: Rodić, Nikitović, Szmatiuk, Sasin, Pitry, Poźniak, Świerczok

• W takich zestawieniach zaprezentują się oba zespoły.

• Witamy serdecznie i zapraszamy na "górnicze" derby w Ekstraklasie. O 15:30 zabrzanie zmierzą się z drużyną z Łęcznej!

• Górnik Zabrze - Górnik Łęczna LIVE!

ZAPOWIEDŹ: „Górnicze” derby w Zabrzu

Już dziś o godzinie 15:30 zmierzą się ze sobą imiennicy z Zabrza i Łęcznej. Dla gospodarzy będzie to spotkanie o życie, bowiem reszta stawki zdążyła już uciec i każda strata punktów przybliżać będzie zabrzan do 1 ligi. Łęcznianie przyjadą na Roosevelta po dwóch porażkach z rzędu i z pewnością będą walczyć o komplet punktów, który pozwoli im wrócić do pierwszej ósemki.

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 2:1