• Koniec meczu! Na zakończenie 20. kolejki remis!

• Piłka meczowa! Dośrodkowuje Skrzypczak, ale Gergel pudłuje!

• Dośrodkowanie Magiery, ale obok bramki Iwan.

• Ciekawie do piłki wyskoczył Łuczak, ale był na spalonym.

• A wcześniej żółtą kartkę dostał Augustyn.

• Aankur pojawia się za Pyłyupczuka.

• Grający w przewadze Górnik Zabrze naciskał Koronę i doprowadził do wyrównania. Piłkę mocno w pole karne zagrał Sobolewski, a z bliska do siatki skierował ją Skrzypczak.

• Gol! Szymon Skrzypczak!

• Bliski strzelenia gola był Gergel! Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Korony i minimalnie wyszła poza boisko.

• I co zaskakujące, boisko opuszcza Madej. Pojawia się Skrzypczak.

• Kurzawa zmienia Kosznika.

• Uderzenie Kiełba głową powędrowało nad poprzeczką.

• Pierwsza zmiana w Koronie Kielce. Fertovs zmieniony przez Cebulę.

• Bartosz Iwan bliski strzelenia bramki! Uderzenie w polu karnym powędrowało obok bramki.

• Groźne dośrodkowanie Kosznika. Będzie tylko rzut rożny.

• Kolejna żółta kartka dla zawodnika Korony. Tym razem Fertovs.

• Dośrodkowanie Gergela z prawej strony, w polu karnym był Iwan, ale nie doszedł do piłki.

• Koniec meczu dla Lukasa Klemenza! Druga żółta kartka po faulu na Iwanie!

• Sprzed pola karnego uderzał Fertovs. Po strzale nowego zawodnika Korony Kielce piłka powędrowała nad poprzeczką.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony Dancha uderzał Iwan. Za słabo by pokonać bramkarza Korony Kielce.

• Żółtą kartką ukarany Lukas Klemenz za faul na Łukaszu Madeju,

• Jak padła bramka dla Korony? Z prawej strony piłkę w pole karne dośrodkowywał Pyłypczuk, a z bliska do siatki skierował ją Dejmek.

• Gol dla Korony Kielce! Dejmek!

• Dośrodkowanie w pole karne Golańskiego. Piłka zmierzała do Kapo, ale dobrze interweniował Błażej Augustyn.

• Wyczyn Jovanovica po drugiej stronie boiska skopiował Gergel, ale też obok słupka.

• Od początku drugiej połowy aktywniejsza jest Korona Kielce. Zza pola karnego uderzał Jovanović, ale obok słupka.

• Wznawiamy spotkanie w Zabrzu!

• Pierwsza połowa zdecydowanie dla Górnika Zabrze. Kontrolują oni to co dzieje się na boisku, ale zabrakło im skuteczności.

• Koniec pierwszej połowy! Bliżej zdobycia gola byli zabrzanie!

• Grendel otrzymał żółtą kartkę za faul na piłkarzu Korony.

• Było groźnie pod bramką Górnika! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z piłką w polu karnym znalazł się Pyłypczuk! Ofiarnie rzucił się Sobolewski i uchronił swój zespół przed stratą bramki!

• Kapo dyskutował z sędzią i otrzymał żółtą kartkę!

• Kolejne dalekie podanie Grendela do Gergela. Piłkarzom Korony udało się odebrać piłkę Słowakowi.

• Dośrodkowanie Pawła Golańskiego w pole karne gospodarzy, ale Sylwestrzak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Gergela! Słowak uderzał na bramkę, ale piłka powędrowała nad poprzeczką!

• Po rzucie rożnym piłkę na klatkę piersiową w polu karnym przyjął Iwan, ale w ostatniej chwili wybił mu ją jeden z defensorów Korony.

• Rzut wolny dla Korony Kielce. Dośrodkowanie Golańskiego, ale piłkę poza pole karne wybił Augustyn.

• Jeszcze bliżej zdobycia bramki piłkarze Górnika byli po krótko rozegranym rzucie rożnym. Dośrodkowywał Grendel, ale minimalnie przestrzelił Augustyn.

• Madej zobaczył wolnego Iwana, a ten zdecydował się na uderzenie! Koronę Kielce od straty bramki uratował Cerniauskas!

• Kolejne dośrodkowanie Łukasza Madeja. Piłka odbija się od poprzeczki, ale wcześniej opuściła boisko.

• Daleka piłka Grendela do Gergela, ale było to zbyt mocne zagranie.

• Kolejne dośrodkowanie Mariusza Magiery z rzutu wolnego. Piłka leciała na dalszy słupek, tam dopadł do nie Kosznik, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

• Częściej przy piłce utrzymuje się Górnik Zabrze. Korona Kielce nastawia się na grę z kontry.

• Kapo przedzierał się z piłką w polu karnym, próbował dośrodkowywać, piłka odbiła się od ręki Augustyna! Gwizdek sędziego Gila milczał!

• Powinna paść bramka dla Górnika! Na prawej stronie Madej minął obrońce Korony i dośrodkował w pole karne! W idealniej sytuacji był Iwan, ale głową uderzył obok słupka!

• Było groźnie! Dośrodkowanie w stronę Łuczaka, ale uprzedził go Dejmek.

• Częściej przy piłce utrzymuje się Górnik Zabrze. Akcja gospodarzy, ale po dośrodkowaniu Madeja piłka opuściła już boisko.

• Znowu faulowany Madej. Tym razem przez Pyłypczuka, ale nie otrzymał on żółtej kartki.

• Sylwestrzak fauluje bez piłki Madeja. Żółta kartka.

• Na prawej stronie o piłkę walczyli Kiełb i Grendel. Ostatecznie piłkarz Korony wywalczył tylko rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł większego zagrożenia pod bramką Górnika Zabrze.

• Rzut wolny dla Górnika Zabrze! Dośrodkowywał Mariusz Magiera, ale wprost w dłonie bramkarza Korony Kielce.

• Mamy pierwszy gwizdek w spotkaniu Pawła Gila! Rozpoczynamy mecz w Zabrzu!

• W następnej kolejce podopieczni Ryszarda Tarasiewicza podejmować będą Legię Warszawa, która w najbliższy czwartek rozegra mecz w Amsterdamie z Ajaxem w 1/16 finału Ligi Europy.

• Jeśli Korona Kielce przegra dzisiaj z Górnikiem Zabrze, to jej przewaga nad piętnastym Ruchem Chorzów będzie wynosić tylko jeden punkt.

• Pod koniec jesiennych spotkań obrona nie była najmocniejszym punktem podopiecznych Józefa Dankowskiego. W formacji defensywnej Józef Dankowski będzie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy. Wynik meczu może więc zależeć od formy obrońców.

• Przed spotkaniem z Koroną Kielce eksperci zastanawiali się jakim ustawieniem zagrają piłkarze Górnika Zabrze. Podczas zimowych sparingów sprawdzane były warianty z trójką lub czwórką obrońców. Ostatecznie wybrano ten pierwszy wariant.

• Ostatnie wiosny w wykonaniu Górnika Zabrze nie wypadały najlepiej. Zabrzanie tracili wtedy zdobytą przewagę jesienią i sezon kończyli ostatecznie w okolicach 6-8 miejsca.

• Korona natomiast słabo radzi sobie na wyjazdach. Jak do tej pory podopieczni Tarasiewicza dziewięciokrotnie próbowali swoich sił w delegacji i dwa razy udało im się zdobyć komplet punktów. Pozostałe siedem meczów to siedem porażek.

• Ostatni raz podopieczni Roberta Warzychy sięgnęli po komplet punktów przy Roosevelta… niecałe pół roku temu, a dokładnie 23 sierpnia w pojedynku z imiennikiem z Łęcznej. W pięciu kolejnych spotkaniach zabrzanie nie potrafili zwyciężyć. Bilans trzech zwycięstw i takiej samej ilości remisów i porażek na własnym stadionie chluby nie przynosi.

• Z Górnika Zabrze odszedł przede wszystkim Mateusz Zachara, kontrakt z winy klubu rozwiązano również z Maciejem Małkowskim, a Dawid Plizga i Przemysław Oziębała są na wylocie. Do Górnika dołączył tylko Erik Grendel, defensywny pomocnik ze Słowacji.

• Klub wzmocniła za to czwórka nowych zawodników, czyli Luis Carlos, Lukas Klemenz, Aleksandrs Fertovs oraz Kamil Matulka. W wyjściowej jedenastce znalazło się miejsce dla Klemenza i Fertovsa.

• W przerwie zimowej w Koronie Kielce doszło do kilku zmian. W drużynie z województwa świętokrzyskiego nie zagrają już Sergiej Chiżniczenko, Michał Janota, Daniel Gołębiewski czy Kyryło Petrow, a z III-ligowymi rezerwami trenują aktualnie Paweł Sobolewski i Zbigniew Małkowski.

• - Powiem jak każdy trener przed wznowieniem sezonu: „Jesteśmy gotowi!” Wydaje mi się, że w 100 procentach. Jedziemy do Zabrza z optymizmem, bo mamy ku temu powody. Naszym atutem będzie przygotowanie motoryczne. Jesteśmy w stanie osiągnąć dobry rezultat. Jestem zadowolony, bo mimo wąskiej kadry wykonaliśmy wszystko, co mieliśmy wcześniej zaplanowane. Jest jeszcze kilkanaście dni okienka transferowego. Jeśli będzie możliwość pozyskania zawodników w sektorze ofensywnym, to zrobimy to. Nie będzie to uzupełnienie kadry, tylko podniesienie jakości – mówi przed meczem z Górnikiem Zabrze Ryszard Tarasiewicz.

• W Koronie Kielce pauzować za żółte kartki muszą Luis Carlos i Przemysław Trytko.

• W Górniku Zabrze nie zagrają Robert Jeż, który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Rehabilitację po urazach przechodzą nadal Mariusz Przybylski i Armin Cerimagić.

• Witamy podczas relacji LIVE z meczu kończącego 20. kolejkę T -Mobile Ekstraklasy! Górnik Zabrze podejmować będzie Koronę Kielce!

• Górnik Zabrze - Korona Kielce 0:0 (ZDJĘCIA)