• Koniec meczu! Lechia Gdańsk wygrywa 1:0, po bramce Sebastiana Mili.

• I kolejna czerwień, tym razem bezpośrednia! Leković ostro fauluje Przybylskiego!

• Druga żółta kartka Romana Gergela. Górnik Zabrze kończy mecz w dziesiątkę.

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Uderzenie Mariusza Przybylskiego zostało zblokowane i piłkę bez większych problemów złapał Budziłek.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Erika Grendela nie przyniosło pożądanych skutków. Górnikowi Zabrze pozostają dwie minuty, plus doliczony czas sędziego, by zdołać wyrównać.

• Ostatnia zmiana w Górniku Zabrze. Szymon Skrzypczak pojawia się za Mateusza Słodowego.

• Po zdobyciu gola obraz gry nie uległ zmianie. Częściej przy piłce jest Górnik Zabrze, ale nie przekłada to się na sytuację pod bramką rywali.

• Błąd obrony Górnika Zabrze. Friesenbichler podał do Mili, a ten pokonał Grzegorza Kasprzika.

• Gol! Sebastian Mila!

• Kolejna zmiana w Górniku Zabrze. Seweryna Gancarczyka zmienił Mariusz Magiera.

• Ewidentne zagranie ręką przez Wojtkowiaka, ale sędzia upomniał tylko słownie prawego obrońcę gości. Nie spodobało się to kibicom, którzy w niecenzuralny sposób dali to do zrozumienia arbitrowi.

• Zmiana w Górniku Zabrze. Konrada Nowaka zmienia Mariusz Przybylski.

• Zmiana w drużynie gości. Colak zmieniony przez Friesenbichlera.

• Colak bliski zdobycia gola, ale przegrał pojedynek sam na sam z Kasprzikiem!

• Groźne uderzenie zza linii pola karnego Sebastiana Mili. Obok słupka.

• Roman Gergel faulował Sebastiana Milę. Żółta kartka.

• Rafał Kosznik chciał wykorzystać okazję, że murawa jest mokra i oddał strzał po ziemi. Piłka minęła jednak słupek.

• Mila bliski zaskoczenia Kasprzika z dalszej odległości, ale bramkarz Górnika Zabrze wyszedł obronną ręką z tej sytuacji.

• Rzut wolny dla Lechii Gdańsk z okolicy dwudziestego metra. Uderzał Borysiuk, ale nad poprzeczką.

• Radosław Sobolewski zdecydował się na uderzenie z około trzydziestu metrów! Zabrakło niewiele, by doświadczony zawodnik Górnika Zabrze zdobył pierwszą swoją bramkę w tym sezonie!

• Rozpadało się w Zabrzu. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na przebieg spotkania.

• Dobra akcja Górnika Zabrze zakończona podaniem Madeja do Gergela. Słowak soczyście uderzyl na bramkę, ale tylko w jej środek. Budziłek nie dał się zaskoczyć.

• W odpowiedzi Górnik Zabrze. Słodowy dobrze dośrodkował w pole karne do Kosznika, ale temu odskoczyła trochę piłka i wywalczył tylko rzut rożny. Ze stałego fragmentu gry nie było jednak zagrożenia.

• Colak znalazł się z piłka w obrębie szesnastki i poradził sobie z Słodowym. Jego uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć Kasprzika.

• Zmiana w Lechii Gdańsk. Leković zmienia Wawrzyniaka.

• Minęło piętnaście minut przerwy, dlatego rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Końcówka pierwszej połowy należała do Górnika Zabrze. Wcześniej jednak dominowali piłkarze Lechii Gdańsk.

• Koniec pierwszej połowy! Górnik Zabrze remisuje do przerwy z Lechią Gdańsk 0:0!

• Uderzenie zza pola karnego Seweryna Gancarczyka. Piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Łukasza Budziłka.

• Bruno Nazario sfaulował Erika Grendela, za co kibice gospodarzy domagali się żółtej kartki, ale sędzia Bartosz Frankowski nie postanowił ukarać pomocnika gości.

• Pudło kolejki! Szybka kontra Górnika Zabrze rozpoczęta odbiorem piłki prze Radka Soblewskiego. Później piłka trafiła do Gergela, a ten odegrał ją do Grendela. Słowacki pomocnik wślizgiem zdołał ją wyśmienicie zagrać do Łukasza Madeja, a ten w doskonałej okazji trafił obok bramki!

• Nie dzieje się zbyt wiele w spotkaniu Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk. Na tą chwilę optyczną przewagę mają podopieczni Jerzego Brzęczka.

• O piłkę w polu karnym Lechii Gdańsk walczył Konrad Nowak, ale nie miał szans mając obok siebie i defensorów gości i samego bramkarza.

• Wieje trochę nudą w Zabrzu. Oprócz dwóch bramkowych okazji Lechii Gdańsk nie zdarzyło się nic ciekawego.

• I kolejna wyśmienita okazja dla Lechii Gdańsk! Dośrodkowanie po ziemi z lewej strony Vranjesa, a Colakowi pozostało skierować piłkę do siatki, trafił jednak fatalnie w piłkę!

• Madej zdołał odebrać piłkę w polu karnym Wawrzyniakowi, ale wywalczył tylko rzut rożny. Dośrodkowywał właśnie ten piłkarz Górnika Zabrze, ale minęło ono wszystkich zawodników.

• Górnik Zabrze wreszcie zdołał zaatakować bramkę strzeżona przez Łukasza Budziłka. Z lewej strony boiska Nowak zgrał piłkę do Grendela, ale jego uderzenie minęło słupek.

• W krótki odstępie czasu kolejny rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Tym razem było groźnie, ale uderzenie Gersona, nie znalazło drogi do bramki Górnika Zabrze.

• Rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Dośrodkowuje tradycyjnie Sebastian Mila, ale ponownie pierwszy piłkę wybija obrońca Górnika Zabrze, tym razem Szeweluchin.

• W walce z Słodowym Colak zdołał wywalczyć rzut rożny. Dośrodkowywał Mila, ale dobrze ustawiony Gergel wybił piłkę poza linię boczną.

• Ładna kombinacyjna akcja Lechii Gdańsk, która w ostatnich minutach uzyskała niewielką przewagę. Tym razem Sebastian Mila był na pozycji spalonej.

• W polu karnym Górnika Zabrze w starciu z Sewerynem Gancarczykiem upadł Antonio Colak, ale zawodnik Lechii Gdańsk nie mógł liczyć na odgwizdanie jedenastki.

• Próba dalekiego zagrania piłki Seweryna Gancarczyka do Łukasza Madeja. Zabrakło celności podania i od bramki rozpoczął Łukasz Budziłek.

• Znów próba obsłużenia szybkiego Makuszewskiego, ale tym razem pierwszy do piłki doszedł Kasprzik.

• Dzisiaj w Zabrzu trójka wychowanków Rozwoju Katowice. Na murawie Konrad Nowak, na ławce Wojciech Król, a na trybunach Arkadiusz Milik.

• To powinna być bramka dla Lechii Gdańsk! Mila fantastycznie obsłużył Makuszewskiego, który znalazł się sam na sam z Kasprzikiem, ale bramkarz Górnika Zabrze wygrał pojedynek z pomocnikiem gości!

• Dobry przerzut piłki Nazario na prawą stronę, gdzie był Makuszewski. Pomocnik Lechii Gdańsk nie zdołał jednak zbyt celnie dośrodkować w pole karne.

• Od początku spotkania przewagę osiągnęli gospodarze. Po wymianie piłki przed linią pola karnego na uderzenie zdecydował się Grendel. Było ono jednak zbyt słabe, by sprawić kłopoty Budziłkowi.

• I mamy pierwszą kontrowersję. Piłkarze Górnika Zabrze domagali się odgwizdania rzutu karnego za zagranie ręką Janickiego. Innego zdania był Bartosz Frankowski!

• Rozpoczynamy mecz w Zabrzu!

• Dzisiaj w Zabrzu na trybunach m.in Adam Nawałka, Jarosław Tkocz i Arkadiusz Milik.

• - Mając taką kadrę można mieć dylemat na kogo postawić, zwłaszcza jeśli zawodnicy demonstrują zbliżoną formę. W dodatku na obecnym etapie rozgrywek większość naszych piłkarzy jest w dobrej dyspozycji, zatem czasami pojawiają się kłopoty bogactwa. Nie wykluczam, że w Zabrzu zagramy na dwóch napastników, ale nawet jeśli jeden z nich zasiądzie na ławce rezerwowych to nie oznacza, że prezentuje się gorzej od kolegi z drużyny – powiedział Jerzy Brzęczek, szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

• - Kolejne wygrane wytworzyły w zespole taki fajny klimat, który powoduje, że mamy wielkie parcie na wygranie każdego meczu. Pokonując Wisłę, mieliśmy szansę wskoczyć na 4. miejsce, stąd mamy po tym spotkaniu niedosyt. Dobrze, że kolejny mecz z Górnikiem jest już w środę i szybko będziemy mieli szansę wrócić na zwycięską ścieżkę – podkreśla Ariel Borysiuk, pomocnik Lechii Gdańsk.

• Górnik Zabrze nie przegrał na swoim stadionie od siedmiu spotkań. Najpierw były cztery remisy, a później oczekiwane od sierpnia 2014 roku trzy zwycięstwa. Ostatnio w ubiegłą niedzielę, gdy podopieczni Roberta Warzychy i Józefa Dankowskiego wygrali 2:0 z Pogonią Szczecin.

• Ławka rezerwowych Lechia Gdańsk: Bąk, Łukasik, Grzelczak, Wiśniewski, Friesenbichler, Możdżeń, Leković

• Niedzielny mecz z Pogonią był dla Górnika 45. spotkaniem z rzędu, w którym padł co najmniej jeden gol. Ostatnia i zarazem jedyna taka seria z udziałem biało-niebiesko-czerwonych miała miejsce ponad 40 lat. Dziś jest szansa na pobicie tego rekordu.

• Górnik Zabrze po raz ostatni wygrał z Lechią Gdańsk 2 czerwca 2013 roku. Było to na wyjeździe, a bramki zdobywali nieobecni już w Zabrzu Grzegorz Bonin i Sergiej Mosznikow.

• Historia ligowych spotkań Górnika z Lechią Gdańsk obejmuje 37 meczów. Dotychczasowy bilans jest zdecydowanie bardziej korzystny dla Górnika, który wygrał 18 spotkań, 10 zremisował i 9 przegrał.

• - W naszym odczuciu młodzi piłkarze muszą być gotowi do gry i na to zasługiwać. Ostatnio na ławce był Teichman, miał być też Potoniec, ale doznał kontuzji. Chcielibyśmy, by ci chłopcy pojawiali się systematycznie w meczowej "18", ale nie zamierzamy tego robić na siłę, a raczej z wiarą, że chłopak będzie pływał, a nie utonie – stwierdził Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika Zabrze.

• Ławka rezerwowych Górnik Zabrze: Steinbors, Król, Sadzawicki, Przybylski, Magiera, Skrzypczak, Teichman

• - Gra w pucharach europejskich to wyróżnienie dla klubu, zespołu, kibiców. A przecież to dla nich gramy. Bardzo byśmy się cieszyli, gdyby udało się nam awansować do tych pucharów. Długo ich w Górniku nie było. Jeśli będziemy punkty zdobywać sukcesywnie, to jest szansa na puchary – powiedział Grzegorz Kasprzik, bramkarz Górnika Zabrze.

• Górnik Zabrze krótką przerwę pomiędzy spotkaniami wypełnił odnową biologiczną i zajęciami teoretycznymi. We wtorkowych rozruchu udział wzięli m.in. Mariusz Magiera i Błażej Augustyn, którzy ostatnio znaleźli się poza meczową osiemnastką. Tylko ten pierwszy znalazł się na ławce rezerwowych.

• Witamy podczas relacji LIVE z meczu 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Górnik Zabrze podejmuje na własnym stadionie Lechię Gdańsk!

• Górnik - Lechia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Celem przybliżenie do strefy medalowej

Chcemy zaskoczyć Lechię Gdańsk – zapowiada przed środowym meczem 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy trener Górnika Robert Warzycha. Czy i w jaki sposób zabrzanie przechytrzą zespół Jerzego Brzęczka przekonamy się od godziny 18, kiedy wybrzmi pierwszy gwizdek.