Górnik Zabrze

2

Legia Warszawa

2

• Koniec meczu! Druga połowa nie była już tak dobra jak pierwsza i mecz się kończy remisem 2:2!

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Bezpańska piłka trafia w polu karnym pod nogi Trickovskiego, ale ten uderza obok bramki!

• Żółta kartka dla Kasprzika za grę na czas.

• Kolejne stałe fragmenty gry dla gości! Piłka w końcu trafia przed pole karne do Dudy, ten uderza płasko i minimalnie niecelnie!

• Legia naciska! Duda zostaje zablokowany w polu karnym gospodarzy!

• Świetna kombinacja Legii! Po podaniu Nikolicia w pole karne wpada Trickovski, ale bardzo dobrze blokuje go Kopacz!

• Magiera spróbował uderzenia z powietrza z 20 metrów, ale posłał piłkę wysoko ponad bramką.

• Groźnie! Po centrze Rzeźniczaka Nikolić w dobrej sytuacji główkuje bardzo niecelnie!

• Faul taktyczny Kwieka! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla pomocnika Górnika!

• Zmiana w Górniku. Cerimagić za Madeja.

• Żółta kartka dla Kwieka.

• Groźne dośrodkowanie Trickovskiego! Kasprzik zdejmuje piłkę z głowy Nikolicia!

• Przybylski zmienia Sobolewskiego.

• Madej przewrócił się w polu karnym w starciu z Broziem, ale o karnym nie było mowy.

• Kontra Górnika, Gergel chciał z połowy boiska zaskoczyć Kuciaka, ale ten pewnie złapał piłkę.

• Na spalonym został złapany wychodzący sam na sam z bramkarzem Nikolić.

• Odpowiedź Górnika zakończona zupełnie nieudanym dośrodkowaniem Madeja.

• Prijović! Ładna kombinacja Legii, piłka dociera w pole karne do Szwajcara, ale ten uderza z kilkunastu metrów obok bramki!

• Duda sygnalizował zagranie ręką Magiery w polu karnym. O karnym jednak nie mogło być mowy.

• Gergel w indywidualnej akcji został zablokowany przed polem karnym przez Pazdana.

• Indywidualne wejście w pole karne Jodłowca. Obrońcy Górnika zdołali jednak zatrzymać pomocnika Legii.

• Na spalonym złapany Gergel.

• W Legii Duda zastępuje Guilherme.

• Zmiana w Górniku. Magiera za Korzyma.

• Rzut rożny dla Legii. Po dośrodkowaniu Brzyskiego w dobrej sytuacji niecelnie główkuje Jodłowiec!

• Górnik przebywa na połowie gości, ale gospodarze mają problem z przedostaniem się pod pole karne rywala.

• Spokojne pierwsze minuty drugiej połowy, szczególnie po tym, co obejrzeliśmy przed przerwą.

• Piłkarze obu drużyn wrócili na murawę! Wznawiamy grę!

• Znowu było blisko gola dla Górnika po stałym fragmencie gry! Po chwili sędzia Musiał kończy pierwszą połowę! Świetny mecz w Zabrzu!

• Uderzenie Madeja zostaje zablokowane przez Pazdana. Sędzia Musiał dolicza do pierwszej połowy dwie minuty.

• Nikolić! Węgier z rzutu wolnego uderza ponad bramką rywala!

• Zmiana w Legii. Trickovski za Kucharczyka.

• Legia idzie za ciosem! Guilherme jest faulowany tuż przed polem karnym!

• Ależ gol Węgra! Świetna piłka na prawą stronę pola karnego, Nikolić uderza bez zastanowienia zewnętrzną częścią stopy i trafia do siatki! Remis!

• GOOOL! Nemanja Nikolić!

• Żółta kartka dla Widanowa.

• Odpowiedź gości! Po centrze Brozia, Guilherme nie był w stanie głową, z ostrego kąta, zmieścić piłki w bramce!

• Jakiś problem ze zdrowiem ma jeszcze Sobolewski. Zobaczymy czy wróci na boisko.

• Górnik znów na prowadzeniu! Po centrze Kwieka z rzutu wolnego piłka ugrzęzła przed bramką Kuciaka, aż wpakował ją do siatki Sobolewski! 2:1!

• GOOOOL! Radosław Sobolewski!

• Bardzo ładna akcja Górnika! Po szarży Gergela i zagraniu przed bramkę, Korzym uderza płasko obok bramki!

• Żółta kartka dla Guilherme.

• Groźnie w polu karnym Górnika! Płaskie dośrodkowanie Nikolicia przed bramkę czujnie przerywa Danch! Rzut rożny.

• Mały festiwal nieporadności ofensywy Legii w polu karnym Górnika. Dwukrotnie kiksował Guilherme, raz nie poradził sobie Prijović.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, dobre piąstkowanie Kuciaka wyjaśnia sytuację w polu karnym Legii.

• Górnik stara się wrócić na prowadzenie. Szybka akcja, dośrodkowanie z lewego skrzydła Kosznika i piłka zostaje wybita na korner.

• GOOOL!!! Nikolić pewnie pokonuje Kasprzika!

• Karny dla Legii! Madej faulował Brozia!

• Legia od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce. Podopieczni Henninga Berga walczą o gola wyrównującego.

• Wznawiamy grę.

• Akcja Legii kończy się mizernym strzałem z powietrza Kucharczyka, z którym poradził sobie Kasprzik. Przerwa w grze, bowiem dym z rac odpalonych przez kibiców Górnika uniemożliwia obecnie grę.

• Kasprzik pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Brzyskiego.

• Powinno być 2:0! Uderzenie Gergela odbija przed siebie Kuciak, a Szeweluchin w idealnej okazji uderza obok bramki!

• Świetnie rozpoczął się ten mecz dla gospodarzy. Czekamy na to, jak zareaguje Legia.

• Po rzucie rożnym dla gospodarzy wykonanym przez Kwieka, głową uderzał Danch, a z bliska piłkę do siatki wbił głową Szeweluchin!

• GOOOOOOOL! Szeweluchin!

• Korner dla Legii nie przyniósł zagrożenia dla bramki gospodarzy.

• Jodłowiec! Pomocnik Legii wyszedł niemalże sam na sam z Kasprzikiem, z ostrego kąta jeszcze dogrywał piłkę do Nikolicia, ale to zagranie zostało przecięte!

• Dobra piłka w pole karne do Gergela, ale ten przegrywa pojedynek z Pazdanem.

• Odpowiedź Legii. Dośrodkowanie Kucharczyka nie dociera w pole karne do żadnego z zawodników Legii.

• Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym dla Górnika wyjaśnione przez piłkarzy Legii.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu w Zabrzu. Sędzią tego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

• Ławka rezerwowych Legii: Arkadiusz Malarz, Igor Lewczuk, Bartosz Bereszyński, Stojan Vranjes, Ivan Trickovski, Ondrej Duda, Arkadiusz Piech.

• Ławka rezerwowych Górnika: Radosław Janukiewicz, Mateusz Słodowy, Armin Cerimagić, Mariusz Przybylski, Adam Dźwigała, Mariusz Magiera, Robert Jeż.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

• To spotkanie ma obejrzeć 8500 osób, co jest wynikiem najlepszym od początku budowy nowego zabrzańskiego obiektu, czyli od 2011 roku.

• Legia Warszawa jest z kolei trzecia i ma dziesięć punktów więcej od zabrzan. Cóż z tego, skoro warszawianie do lidera, Piasta Gliwice, tracą już jedenaście 'oczek'. Taki wynik nie może zadowalać wicemistrzów Polski i być może właśnie dlatego jest to niemalże na pewno ostatni mecz w roli trenera Legii Henninga Berga. Następca Norwega, Stanisław Czerczesow, jest już w Warszawie i w poniedziałek ma zostać zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Wojskowych.

• Obie drużyny znajdują się na przeciwległych końcach ligowej tabeli. Górnik Zabrze praktycznie od początku sezonu nie jest w stanie wydostać się ze strefy spadkowej. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego jest obecnie piętnasta i ma na swoim koncie zaledwie sześciu punktów.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 11. kolejki Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze zmierzy się z Legią Warszawa.