5

Piast Gliwice

2

• Koniec meczu! Ostatni w tabeli Górnik wygrywa z pierwszym Piaste, 5:2..

• Powinno być 6:2. Górnicy w czterech ruszyli na dwóch obrońców Piasta. Spokojnie ich wyminęli. Danch nie trafił jednak do pustej bramki, a dobitka Szeweluchina okazała się równie niecelna

• Seria rzutów rożnych dla Piasta nie przyniosła nawet jednego strzału.

• Sędzia doliczył cztery minuty

• Na bramkę uderzał Madej, ale spokojnie wybił to Szmatuła

• Gliwiczanie chyba już zrezygnowali. Przestali tak zapamiętale atakować i pozwolili górnikom na więcej.

• Boisko opuszcza strzelec czterech bramek - Roman Gergel. Zmienił go Armin Cerimagić

• Żółta kartka dla Radosława Murawskiego za faul na Madeju

• Po faulu w ataku Kamila Vacka z natarciem ruszyli gospodarze. Fenomenalne dośrodkowanie wykorzystał Roman Gergel i ponownie wpisał się na listę strzelców.

• GOL! Czwarte trafienie Romana Gergela

• Kolejny kontratak zespołu z Zabrza zakończony niecelnym strzałem. Uderzającego Skrzypczaka skutecznie zablokował Mokwa

• Mokwa w starciu z Kurzawą wywalczył rzut rożny dla Piasta. Dośrodkowywał Vacek ale piłkę wybili gospodarze

• Po dośrodkowaniu Mraza głową uderzał Nespor. Zbyt lekko.

• Piast w ofensywie. Najpierw strzału szukał Nespor, chwilę później uderzał Mokwa. Tablica wyników wciąż wskazuje jednak 4:2 dla gospodarzy

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Karol Angielski za Bartosza Szeligę

• Na bramkę Szmatuły uderzał Danch. Golkiper Piasta górą.

• Kontratak zabrzan. Okazję na piątą bramkę odebrał im jednak powracający Pietrowski.

• Piast prawie całą drużyną w ofensywie. Nic to jednak nie daje. Górnik nie zamierza pozwolić rywalom na zdobycie bramki

• Z kontrą próbowali wyjść gospodarze, lecz Kwiek pędząc powalił jednego z gliwiczan. Arbiter dopatrzył się faulu

• Szeliga przebił się prawą stroną. Dośrodkował do Murawskiego, ale ten przegrał starcie z Danchem.

• Roszada wśród podopiecznych Radoslava Latala. Tomasz Mokwa za Kornela Osyrę

• Kolejny kontratak Górnika. Prawą stroną popędził Madej i podał do nadbiegającego Gergela. Ten jednak fatalnie się pomylił.

• Rzut wolny dla Piasta Gliwice wykonywał Patrik Mraz. Uderzył jednak prosto w mur

• Żółta kartka Aleksandra Kwieka za faul na Kamilu Vacku

• Kolejna zmiana u górników. Schodzi Radosław Sobolewski a w jego miejsce Adam Dźwigała

• Szybka akcja górników i po podaniu Sobolewskiego w akcji sam na sam znalazł się Gergel. Spokojnie pokonał Szmatułę i umieścił piłkę w siatce

• GOL! Roman Gergel zdobywa hattricka!

• GOL! Gergel po raz drugi daje górnikom prowadzenie!

• Kosznik nie był w stanie już kontynuować gry. Zamiast niego Rafał Kurzawa

• Uros Korun świetnie zatrzymał pędzącego lewym skrzydłem Madeja

• Starcie o piłkę Barisicia z Kosznikiem. Gracz Górnika leży na boisku. Chyba potrzebna będzie zmiana.

• Górnicy nieśmiało rozgrywali piłkę w środku boiska. Mimo krycia gliwiczan jakoś utrzymywali się przy piłce. W końcu z dystansu uderzył Kwiek. Trochę lekko, ale futbolówka zakręciła się, odbiła od słupka i oszukała Jakuba Szmatułę.

• GOL! Aleksander Kwiek wyrównuje!

• Od jakiegoś czasu piłka leniwie porusza się w środku boiska.

• Długie podanie Pietrowskiego w stronę Nespora. Napastnik wygrał pojedynek powietrzny z Szeweluchinem lecz podał niecelnie w kierunku Barisicia i gliwiczanie stracili piłkę

• Górnik Zabrze - Piast Gliwice

• W natarciu wciąż goście. Wobec dobrej gry defensorów Górnika nie są w stanie oddac groźnego strzału.

• Rzut wolny dla Piasta Gliwice wykonywał Mraz. Prosto na głowę Nespora, ale piłka tym razem przeleciała obok słupka.

• Nieśmiało ataku spróbowali górnicy, lecz szybko zatrzymał ich Patrik Mraz

• Vacek uderzał na bramkę Janukiewicza, lecz golkiper zabrzan nie dał się zaskoczyć.

• Pierwsi do przodu ruszyli gliwiczanie. Piłka powędrowała do Nespora, który z kolei podał do Maka. Pomocnik stracił jednak futbolówke.

• Wracamy do gry! Drugą część rozpoczęli gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Górnik przegrywa z Piastem 1:2.

• Arbiter doliczył dwie minuty

• Rzut wolny dla Górnika nie zakończył się nawet uderzeniem na bramkę Szmatuły.

• Sobolewski przejął piłkę na własnej połowie i rozpocząl akcje Górnika. Dośrodkowywał Słodowy. W pole karne nadbiegł Skrzypczak oraz Gergel ale żaden nie zdołał uderzyć na bramkę.

• Z kontratakiem wybiegli zabrzanie. Roman Gergel stracił jednak piłkę w starciu z jednym z gliwiczan. Od bramki rozpocznie Szmatuła.

• Po błędzie w kryciu Bartosza Kopacza pięknym uderzeniem z dystansu na listę strzelców wpisał się Mateusz Mak. Futbolówka prześlizgnęła się tuż pod poprzeczką. Janukiewicz był bez szans

• GOL! Mateusz Mak daje gliwiczanom prowadzenie.

• Dalekim przerzutem w okolice pola karnego popisał się Pietrowski, ale piłki nie odebrał żaden z jego kolegów.

• Po rzucie rożnym sporo działo się pod bramką Janukiewicza. W końcu na bramkę uderzał Josip Barisić. Futbolówka odbiła sie jeszcze od nieudolnie interweniującego Mateusza Słodowego i wpadła do siatki.

• GOL SAMOBÓJCZY Mateusza Słodowego!

• Z dystansu uderzał Vacek. Celnie i bardzo mocno, ale to wciąż za mało żeby pokonać dobrze dysponowanego Janukiewicza.

• Kwiek z wolnego posłał piłkę na skrzydło. Tam dobiegał Kopacz. Spory chaos i strzał na bramkę Szmatuły, lecz nic z tego nie wyszło, gdyż na drodze piłki stanął Mak.

• Żółta kartka dla Mateusza Maka na faul na pędzącym Gergelu.

• Gergel popędził z kontratakiem, ale piłkę przejął Murawski. Szybko ją jednak stracił i dalej z atakiem wyszli zabrzanie.

• Mraz dostał się w szesnastkę i po interwencji Dancha wywalczył kolejny róg dla swojego zespołu

• Zamieszanie, po którym gliwiczanie wywalczyli rzut rozny. Adam Danch wybił piłkę za linię końcową po rajdzie Szeligi. Stały fragment gry w wykonaniu Mraza nie przyniósł jednak większego zagrożenia.

• Ponownie Gergel. Przerzucił piłkę do Kosznika na lewą stronę boiska. Ten z dystansu uderzał na bramkę. Bardzo niecelnie

• Mraz dograł w pole karne do Nespora. Ogromne zamieszanie i jeszcze większe szczęście zabrzan. Po strzale Szeligi piłka odbiła się od stojącego tyłem Barisicia i nie wpadła do siatki.

• Szybka kontra górnika. Gergel dokładnie dograł do nadbiegającego w pole karne Kosznika, ale ten nie zdołał jej opadnować.

• Ponownie do przodu przebił się Mraz, lecz tym razem zatrzymał go Słosowy. Obrońca Górnika interweniował także chwilę później po podaniu Maka

• Z rzutu wolnego Mraz. Futbolówka wleciała w pole karne, lecz wybili ją górnicy. Z kontratakiem chciał wybiec Gergel, lecz nie zdążył za podaniem Madeja.

• Gliwiczanie kilkoma sprytnymi podaniami znaleźli się pod polem karnym Górnika. Madej popisał się nieczystym wślizgiem na Osyrze. Będzie rzut wolny

• Ponownie atakował Piast, lecz Martin Nespor dał się złapać na pozycji spalonej.

• Piast spokojnie rozgrywał piłkę na połowie rywali. W pole karne próbował skierować ją Vacek, inteligentnie przepuścił Nespor, lecz Barisić nie zrozumiał intencji kolegów i łatwo ją stracił

• Po rzucie wolnym zabrzan, futbolówkę spokojnie wyłapał Szmatuła.

• Z kontrą nieśmiało ruszyli zabrzanie. Kosznik ruszył do przodu, ale faulem zatrzymał go Mateusz Mak.

• Murawski wrzucił piłkę pod bramkę Janukiewicza. Tam czekał na nią Nespor, lecz zamiast niego złapał ją golkiper Górnika.

• Piast wciąż w ofensywie. Piłkarze lidera spokojnie podają między sobą piłkę, lecz nie są w stanie przebić się w pole karne.

• Zapowiadana zmiana w zespole Piasta. Josip Barisić wbiegł na boisko w miejsce Gerarda Badii

• Podanie Vacka i pierwsze uderzenie na bramkę Janukiewicza. Strzał Nespora zbyt lekki żeby zaskoczyć golkipera gospodarzy

• Gergel chciał ruszyć z kontratakiem, ale czysto zatrzymał go Marcin Pietrowski.

• Strata Murawskiego i z kontratakiem próbowali wyjść zabrzanie. Niedokładne podanie Gergela i znów do przodu rusza Piast

• Osyra zagrał piłkę do przodu. Mak fajnie przyjął ją w ataku, lecz sam, otoczony przez czterech obrońców, nie zdołał nic zrobić.

• Gerard Badia nie będzie w stanie kontynuować spotkania.

• Radosław Sobolewski wrócił do gry. Gliwiczanie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie

• Możliwe, że konieczne będą zmiany. Zawodnicy obu drużyn zostali wysłani na rozgrzewkę.

• Głowami zderzyli się Gerard Badia oraz Radosław Sobolewski. Obaj leżą na ziemi. Potrzebna interwencja medyków obu zespołów

• GOL! Z rzutu karnego uderzył Roman Gergel

• Łukasz Madej samotnie wbiegł w pole karne gliwiczan. Czoła próbował stawić mu Kornel Osyra, ale nie dał rady. Spóźniony wszedł w pomocnika zabrzan. Arbiter wskazał rzut karny.

• Gra wciąż toczy się na połowie Piasta. Tym razem Łukasz Madej wywalczył rzut rożny. Po stałym fragmencie gry piłka długo toczyła się pod polem karnym, aż w końcu wybił ją Mateusz Mak

• Piłka po wyrzucie z autu doleciała w pole karne gliwiczan. Stworzyła tam bardzo dużo chaosu, lecz Jakub Szmatuła jakoś sobie z tym poradził

• Z pierwszym natarciem wyszli gospodarze. Rafał Kosznik przebił się lewą stroną, lecz wywalczył jedynie rzut z autu na połowie rywali.

• Od środka goście. Zaczynamy!

• Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę. Kapitanowie: Adam Danch oraz Radosław Murawski losują strony.

• Hebert z powodu kartek nie mógł wesprzeć dzisiaj swojego zespołu. Drużyna Radoslava Latala dysponuje jednak na tyle szeroką kadrą, że nieobecność obrońcy nie powinna wpłynąć niekorzystnie na grę gości.

• Piłkarze grający w dzisiejszym spotkaniu mają jeszcze ostatnie chwile dla siebie. Oba zespoły jeszcze w szatniach, ale lada moment powinny pojawić się na murawę.

• Sebastian Musiolik
  • Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego z kolei jak powietrza potrzebują punktów. Kolejne stracone oczka i oddalający się rywale. W Zabrzu bynajmniej nie jest wesoło. Mimo, że do końca sezonu pozostało jeszcze mnóstwo kolejek, powoli zarysowuje się tam widmo spadku. Biorąc pod uwagę bogatą historię klubu oraz nowopowstający stadion, 1 liga nie marzy się tutaj nikomu. Aby tego uniknąć trzeba zacząć wygrywać. Nawet jeśli rywalem jest aktualny lider...

• Patrząc nie tylko na tabele, ale także na obraz gry obu zespołów w ostatnich spotkaniach trzeba przyznać, że faworyt tego meczu może być tylko jeden. Podopieczni Radoslava Latala nie przypadkiem głęboko rozsiedli się w fotelu lidera i bynajmniej nie zamierzają z niego zejść. Nad drugą Legią oraz trzecią Cracovią, mają aż dziesięć punktów przewagi. Ich celem na najbliższe spotkania jest jeżeli nie jej powiększenie, to przynajmniej utrzymanie. Dlatego też nie zamierzają zlekceważyć dzisiejszego spotkania.

• Punktualnie o 20.30 w Zabrzu ostatni zespół tabeli podejmie lidera z Gliwic. Oba zespoły dzieli aż 29 punktów. Podczas gdy dzisiejsi goście na siedemnaście spotkań wygrali aż trzynaście, zabrzanie tylko jeden jedyny raz zdobyli komplet punktów.

• Górnik Zabrze - Piast Gliwice LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Derby rządzą się swoimi prawami?

Już dziś rozpoczyna się 18. kolejka Ekstraklasy. Na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu dojdzie do pojedynku miejscowego Górnika z Piastem Gliwice. Derby Górnego Śląska emocjonują tym bardziej, że obie ekipy dzieli w ligowej tabeli przepaść. Gliwiczanie są liderem, a górnicy okupują ostatnią pozycję w zestawieniu.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 3:2