Górnik Zabrze 0 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• To wszystko z Zabrza, zapraszamy do śledzenia pomeczowych materiałów w naszym serwisie. Miłego wieczoru, za uwagę dziękuje Wam Przemysław Drewniak.

• KONIEC MECZU. W bardzo ważnym meczu drużyn z dolnej części tabeli Podbeskidzie wypunktowało na wyjeździe nieskutecznego Górnika Zabrze i awansuje na 12. miejsce, a zespół z Górnego Śląska zamyka ligową stawkę!

• Ostatnia zmiana. Kamil Jonkisz wchodzi za Szczepaniaka.

• "Zejdźcie z boiska, nie róbcie nam pośmiewiska" niesie się z trybun przy Roosevelta.

• Jeszcze próbuje Górnik, ale próba Widanowa kompletnie nieudana.

• Cztery minuty doliczone.

• Po faulu Możdżenia na Gergelu zaiskrzyło między piłkarzami. Zabrzanie coraz bardziej sfrustrowani.

• Ależ okazję marnuje Kołodziej! Szczepaniak dograł mu idealną piłkę na głowę, a ten z pięciu metrów pudłuje!

• Podbeskidzie broni wyniku. Kristian Kolcak za Kowalskiego.

• Nie sprzyjają dziś gwizdki arbitra gospodarzom.... Kolejne starcie w polu karnym Podbeskidzia, Daniel Stefański przerywa grę, ale ku rozwścieczeniu kibiców gospodarzy przyznaje piłkę "Góralom".

• Kontrowersja! Korzym doszedł w polu karnym do czystej pozycji strzeleckiej, ale z tyłu powstrzymał go Sokołowski. Wydawało się, że faulował, ale sędzia nie dyktuje jedenastki!

• Bardzo zniecierpliwieni kibice Górnika. Miejscowi w coraz ostrzejszych słowach krytykują swoich piłkarzy, którzy w przypadku porażki będą zamykać tabelę Ekstraklasy.

• Próbuje odpowiedzieć Górnik. W pole karne dośrodkowywał Gergel, ale na posterunku był Zubas.

• Lewy obrońca Podbeskidzia otrzymał piłkę na wysokości pola karnego rywali, wydawało się, że będzie dośrodkowywał, ale zdecydował się na mocny strzał z ostrego kąta. Piłka wylądowała pod poprzeczką, Kasprzik był bez szans!

• GOOOOOL!!!! ALEŻ BOMBA ADAMA MÓJTY!!!

• Kołodziej zmienił Kato by Podbeskidzie częściej utrzymywało się w końcówce przy piłce i to się gościom udaje. Bielszczanie nie dają się zepchnąć Górnikowi do defensywy.

• Widanow przymierzał się do efektownego strzału z woleja w polu karnym i... nie trafił w piłkę.

• Kołodziej, w swoim stylu, uderzał z rzutu wolnego z ponad 30 metrów, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Kasprzika.

• Z szesnastu metrów wolejem uderzał Kołodziej, ale piłka powędrowała prosto w ręce bramkarza Górnika.

• Świetnie czuje się dziś na boisku Demjan. Przed chwilą Słowak znów udanie zastawił się przed Kopaczem i wywalczył rzut wolny oraz żółtą kartkę dla obrońcy zabrzan.

• Szybką kontrę Górnika zakończył atomowym strzałem z dystansu Madej, ale jego próbę ofiarnie zablokował Kowalski.

• Ostatnia zmiana gospodarzy. Szymon Skrzypczak zastępuje Sobolewskiego.

• Demjan ładnie wypuścił w "uliczkę" Szczepaniaka, ten wszedł w pole karne, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Kopacz.

• Po dośrodkowaniu Widanowa główkował Korzym, ale bardzo niecelnie.

• Na linii pola karnego ładnie z piłką obrócił się Szczepaniak, oddał strzał, ale zbyt lekki, by zaskoczyć Kasprzika.

• Na zmianę decyduje się także Robert Podoliński. Kato zastąpił Dariusz Kołodziej.

• Druga zmiana w Górniku. Za Kosznika wchodzi Mariusz Magiera.

• Blisko szczęścia Możdżeń! Pomocnik Podbeskidzia otrzymał piłkę w polu karnym i technicznym strzałem pod poprzeczkę próbował zaskoczyć Kasprzika, jednak nieznacznie się pomylił.

• Demjan blisko drugiego gola! Po dośrodkowaniu Mójty z rzutu wolnego Słowak uderzał głową minimalnie nad poprzeczką

• Gergel z dystansu w okienko! Ale kapitalną interwencję znów zalicza Zubas!

• Niespełna cztery minuty wystarczyły Gergelowi, by złapać kartkę za faul na Sokołowskim.

• Przed świetną szansę w polu karnym stanął Korzym, ale przy próbie strzału nieczysto trafił w piłkę!

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Jedna zmiana w zespole gospodarzy. Mało widocznego w pierwszej połowie Roberta Jeża zastępuje Roman Gergel.

• Przez większą część pierwszej połowy w Zabrzu przewagę mieli gospodarze. To Górnik częściej utrzymywał się przy piłce i oddał więcej strzałów, ale piłkarzom Leszka Ojrzyńskiego albo brakowało skuteczności, albo świetnie interweniował Emilijus Zubas. Podbeskidzie zdobyło się na kilka ciekawych akcji, z których jedna dała im gola Roberta Demjana po idealnym prostopadłym podaniu Mateusza Możdżenia. Chwila przerwy i wracamy na drugą połowę!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Górnik przegrywa z Podbeskidziem 0:1.

• Kosznik taktycznie przerywa faulem kontrę Kowalskiego i również zostaje ukarany żółtą kartką.

• Deja ostrym wślizgiem wszedł w nogi Korzyma i do końca meczu będzie musiał uważać, grając z żółtą kartką.

• Lepszy fragment gry w wykonaniu Podbeskidzia. W ostatnich kilku minutach to bielszczanie przejęli inicjatywę.

• Blisko gola-stadiony świata! Deja podłączył się do akcji ofensywnej, nawinął przeciwnika, uderzył lewą nogą z ok. 25 metrów, a piłka nieznacznie minęła spojenie słupka z poprzeczką.

• Ładna akcja Podbeskidzia. Z prawej strony zagrywał Kowalski, ale Przybylski na piątym metrze wybija piłkę na rzut rożny.

• Mnóstwo dośrodkowań z prawej strony wykonują w tym meczu gospodarze. Jak na razie na przedpolu bardzo dobrze spisuje się jednak Zubas, albo skutecznie interweniują obrońcy Podbeskidzia.

• I znów Madej, tym razem z prawej strony pola karnego, słabiej i wprost w ręce Zubasa.

• Szturm Górnika na bramkę Podbeskidzia! Przed chwilą środkiem pola świetnie przedarł się Madej, który minął kilku rywali, wpadł w pole karne, ale po jego mocnym strzale kapitalną interwencją popisał się Zubas!

• Warto dodać, że Robert Demjan obchodzi dziś 33. urodziny. Słowacki napastnik Podbeskidzia sprawił więc sobie doskonały prezent, trafiając do siatki pierwszy raz od... 2. minuty inauguracyjnego sezon meczu z Zagłębiem Lubin. Demjan przełamał się po... nie, solenizantowi nie będziemy liczyć.

• Z prawej strony centrował Jeż, ale piłka po jego zagraniu opuściła boisko.

• Górnik od razu przystąpił do ofensywny. Strzały Kosznika i Korzyma zdołali jednak wyblokować obrońcy Podbeskidzia.

• Piękna kontra w wykonaniu "Górali"! W środku pola z piłką dynamicznie zabrał się Możdżeń, przebiegł z nią ok. 30 metrów i obsłużył idealnym, prostopadłym podaniem Demjana, który strzałem po długim słupku pokonał Kasprzika!

• GOOOOL!!! DEMJAN NA 0:1!!

• Madej bliski szczęścia! Pomocnik Górnika miał dużo miejsca na 18. metrze, oddał strzał, ale piłka poleciała minimalnie nad poprzeczką bramki Podbeskidzia.

• Jak na zawołanie - piłkarze obu zespołów dali sobie po razie. Najpierw z dystansu Madej, potem Możdżeń. Obaj celnie, ale Zubas i Kasprzik bez problemu złapali piłkę.

• 20 minut za nami i cóż... czekamy na więcej. W pierwszych minutach przycisnął Górnik, ale teraz gra się wyrównała i na boisku nie oglądamy ciekawych zdarzeń.

• Po dośrodkowaniu Madeja niepewnie na przedpolu interweniował Zubas, ale obrońcy Podbeskidzia zażegnali niebezpieczeństwo.

• Kato traci piłkę na własnej połowie na rzecz Korzyma i po chwili go fauluje, czym przerywa groźną kontrę Górnika i słusznie zarabia żółtą kartkę.

• Ładna akcja w wykonaniu Demjana, który zszedł do środka i z pierwszej piłki odegrał na skrzydło do Kowalskiego, ale skrzydłowego bielszczan zatrzymał Kosznik.

• Nowak zablokował groźne uderzenie aktywnego dziś na prawej stronie Widanowa.

• Podbeskidzie ustawione nieco inaczej niż na rysunku taktycznym. W środku grają Sokołowski, Kato i Możdżeń, a na skrzydłach Kowalski i Szczepaniak, który często schodzi jednak do środka.

• Było blisko 0:1! W pole karne gospodarzy przedarł się Robert Demjan i z kilku metrów próbował strzelać, ale obrońcy Górnika zdołali go zablokować.

• Szybkie rozegranie prawą stroną, dośrodkowanie Madeja na głowę Jeża i strzał Słowaka nad poprzeczką.

• Dopiero teraz po raz pierwszy zaatakowało Podbeskidzie. Dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Pazia było jednak fatalne i od bramki zacznie Kasprzik.

• Kolejna próba gospodarzy - tym razem z prawej strony dośrodkowywał Widanow, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki w polu karnym.

• Bardzo groźnie po kornerze gospodarzy! Piłkę przed polem karnym zgarnął Madej, jego strzał został zablokowany, a po chwili Jeż w doskonałej okazji trafił w Sokołowskiego. Piłkarz Górnika był jednak na spalonym.

• Pierwszy atak przynosi Górnikowi rzut rożny.

• GRAMY! Od środka rozpoczęli zabrzanie.

• Trybuny przed meczem

• Piłkarze obu zespołów już na murawie! "Górale" zagrają dziś na czerwono, gospodarze tradycyjnie, na biało.

• Tradycyjnie zapraszamy do lektury przedmeczowej zapowiedzi, którą przygotował Sebastian Gladysz.

• Przedmeczowa infografika prosto z oficjalnego kanału Ekstraklasy:

• Dzisiejszy mecz jest szczególnie ciekawy także ze względu na osoby Leszka Ojrzyńskiego i Macieja Korzyma, niechcianymi w Bielsku-Białej przez prezesa Podbeskidzia, Wojciecha Boreckiego. Obaj ewentualną wygraną z pewnością potraktują dziś osobiście.

• Ze względu na sytuację w tabeli dzisiejszy mecz jest niezwykle ważny - w zależności od rozstrzygnięcia obie drużyny może po tej kolejce dzielić jeden lub siedem punktów, co może mieć duże znaczenie dla walki o utrzymanie

• REZERWOWI:

Górnik Zabrze: Radosław Janukiewicz, Rafał Kurzawa, Roman Gergel, Dominik Sadzawicki, Mariusz Magiera, Szymon Skrzypczak, Dzikamai Gwaze.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Kaczmarek, Gracjan Horoszkiewicz, Frank Adu Kwame, Dariusz Kołodziej, Kamil Jonkisz, Kristian Kolcak, Fabian Hiszpański.

• W szeregach gospodarzy także nie ma większych niespodzianek. Nieobecnego Ołeksandra Szeweluchina na środku obrony zastąpił Bartosz Kopacz, a od pierwszej minuty zagra także Mariusz Przybylski.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu zespołów. W zespole gości nastąpiła tylko jedna zmiana w porównaniu do ostatniego ligowego meczu z Piastem (2:2) - Franka Adu Kwame zastąpił Robert Demjan, więc "Górale" wracają do ustawienia z dwoma ustawionymi pionowo napastnikami.

• Witamy serdecznie ze stadionu w Zabrzu i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z ostatniego meczu 13. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Potyczki obu drużyn na Górnym Śląsku ostatnio przynosiły wiele emocji i niespodziewanych zdarzeń - w ostatnich sezonach widzieliśmy tu gole w ostatnich minutach, anomalie pogodowe czy hokejowy remis 3:3. Co czeka nas dzisiaj? Przekonajcie się razem z nami!

• Górnik Zabrze - Podbeskidzie LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Śląskie starcie na dnie na koniec kolejki

W poniedziałkowy wieczór w Zabrzu dojdzie do pojedynku szesnastej i czternastej drużyny Ekstraklasy. Stawka tego spotkania jest wysoka, w szczególności dla gospodarzy, dla których to idealny moment aby zacząć odrabiać straty względem innych drużyn. Będzie to również wyjątkowy mecz dla trenera Ojrzyńskiego, natomiast jego kolega z czasów studenckich, Robert Podoliński, postara się o zwycięstwo gości.